Προς το περιεχόμενο

Αποριες για viber


Junior22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Centurion είπε

Υπάρχει ρύθμιση έτσι ώστε να μην φαίνεται κάποιος ενεργός. Αυτό ισχύει για όλους όσους μπαίνουν στο προφίλ του και όχι για κάποιον συγκεκριμένα. Αν έχει ενεργοποιήσει αυτή τη ρύθμιση δηλαδή, δεν έχει να κάνει με εσένα, απλά μπορεί να μην θέλει να ξέρει ο καθένας πότε μπήκε στο Viber ή όχι. Πήγαινε στις ρυθμίσεις - απόρρητο και θα καταλάβεις.

Από εκεί και πέρα υπάρχει η περίπτωση να έχουν κάποιο θέμα οι servers του Viber και να μην εμφανίζεται σωστά η κατάσταση.

Τέλος, υπάρχει και η περίπτωση να σε έχει μπλοκάρει, αλλά αν δεν έκανες κάτι το μεμπτό, δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς, θα ισχύει κάποιο από τα 2 παραπάνω.

Την ψάχνω για κάποιο θέμα και αναρωτιέμαι μήπως κρύβεται.

Αν συμβαίνει αυτό, να κανονίσω την πορεία μου.

ΥΓ. Αν στείλω μήνυμα, τι θα συμβεί ?

Επεξ/σία από GREGORYMO
Συμπληρώμα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Την ψάχνω για κάποιο θέμα και αναρωτιέμαι μήπως κρύβεται.

Αν συμβαίνει αυτό, να κανονίσω την πορεία μου.

ΥΓ. Αν στείλω μήνυμα, τι θα συμβεί ?

Δεν θυμάμαι ακριβώς, μάλλον θα γράφει ότι στάλθηκε, αλλά δεν θα γράφει ότι παραδόθηκε ή διαβάστηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Centurion είπε

Δεν θυμάμαι ακριβώς, μάλλον θα γράφει ότι στάλθηκε, αλλά δεν θα γράφει ότι παραδόθηκε ή διαβάστηκε.

Θα δοκιμάσω αύριο και θα δω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Όταν μπαίνω στο προφίλ κάποιου, γράφει:

Είτε ότι είναι πχ σε σύνδεση

Είτε τόσα λεπτά πριν, ότι έχει μπει

Είτε πολύ καιρό πριν κτλ.

Όταν η θέση εκεί είναι ΚΕΝΗ-ΑΔΕΙΑ, τι σημαίνει αυτό ?

Το κάνει μερικές φορές, κάνε εκκαθάριση της προσωρινής μνήμης στο Viber.

Αν συνεχίσει να μην γράφει πότε ήταν ο άλλος online τελευταία φορά, σημαίνεις πως το έχει βάλει offline.

Εχω μπλοκάρει 1 και είχα απενεργοποιημένη την προεσκόπιση μυνηματων.Εφτιαξε άλλον λογαριασμό, μου έστειλε μήνυμα και δεν εμφανίζεται το περιεχόμενο αν δεν το ανοίξω, γράφει "Μήνυμα". Ενεργοποίησα πάλι την προεσκόπιση μηνυμάτων, αλλά πάλι δεν εμφανίζεται.

Μάλλον έχει στείλει κανά κενό μήνυμα για να καταλάβει αν το έχω μπλοκάρει γιατί με βλέπει μόνιμα offline, μου αρέσει που έβαλε το ίδιο όνομα.

Του είχα στείλει μήνυμα πρίν καιρό, δεν το διάβασε ενώ είχαν περάσει πολλές ημέρες.

Εσβησα την συνομιλία και τον έκανα block.

Τον σύνδεσα με Κάϊρο όπως και αυτός, δεν έχω ανοίξει το μήνυμα, δεν έχω λόγο να ασχοληθώ.

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/2/2022 στις 8:28 ΠΜ, GREGORYMO είπε

Την ψάχνω για κάποιο θέμα και αναρωτιέμαι μήπως κρύβεται.

Αν συμβαίνει αυτό, να κανονίσω την πορεία μου.

ΥΓ. Αν στείλω μήνυμα, τι θα συμβεί ?

Το πιθανότερο είναι ότι επέλεξε να μην φαίνεται πότε είναι συνδεδεμένη, οπότε μπορεί να είναι μέσα χωρίς να βλέπεις ότι είναι online,  κι έτσι μπορεί να σε αγνοεί τάχα μου "δεν πρόλαβα να διαβάσω τι έστειλες" ξέρω 'γω.

Δεν αλλάζει κάτι με τα μηνύματα. Τα πάντα λειτουργούν κανονικά, όπως και πριν.  

17 ώρες πριν, AntiCambeR είπε

Το κάνει μερικές φορές, κάνε εκκαθάριση της προσωρινής μνήμης στο Viber.

Αν συνεχίσει να μην γράφει πότε ήταν ο άλλος online τελευταία φορά, σημαίνεις πως το έχει βάλει offline.

Εχω μπλοκάρει 1 και είχα απενεργοποιημένη την προεσκόπιση μυνηματων.Εφτιαξε άλλον λογαριασμό, μου έστειλε μήνυμα και δεν εμφανίζεται το περιεχόμενο αν δεν το ανοίξω, γράφει "Μήνυμα". Ενεργοποίησα πάλι την προεσκόπιση μηνυμάτων, αλλά πάλι δεν εμφανίζεται.

Μάλλον έχει στείλει κανά κενό μήνυμα για να καταλάβει αν το έχω μπλοκάρει γιατί με βλέπει μόνιμα offline, μου αρέσει που έβαλε το ίδιο όνομα.

[...]

Λογικά, στα επόμενα μηνύματα θα υπάρχει η δυνατότητα προεπισκόπησης. Γι' αυτό δεν μπορείς να κάνεις κάτι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Mrs. Hyde είπε

Το πιθανότερο είναι ότι επέλεξε να μην φαίνεται πότε είναι συνδεδεμένη, οπότε μπορεί να είναι μέσα χωρίς να βλέπεις ότι είναι online,  κι έτσι μπορεί να σε αγνοεί τάχα μου "δεν πρόλαβα να διαβάσω τι έστειλες" ξέρω 'γω.

Δεν αλλάζει κάτι με τα μηνύματα. Τα πάντα λειτουργούν κανονικά, όπως και πριν.  

Λογικά, στα επόμενα μηνύματα θα υπάρχει η δυνατότητα προεπισκόπησης. Γι' αυτό δεν μπορείς να κάνεις κάτι. 

Έστειλα μήνυμα πριν από λίγο.

Φαίνεται ότι έφθασε.

Δεν ήταν δηλαδή εκτός ίντερνετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, GREGORYMO είπε

Έστειλα μήνυμα πριν από λίγο.

Φαίνεται ότι έφθασε.

Δεν ήταν δηλαδή εκτός ίντερνετ.

Yep. Απλά έχει ορίσει να μην φαίνεται εάν είναι συνδεδεμένη ή όχι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GREGORYMO είπε

Έστειλα μήνυμα πριν από λίγο.

Φαίνεται ότι έφθασε.

Δεν ήταν δηλαδή εκτός ίντερνετ.

Σοκολατακια και λουλουδια στέλνουν μέρα που είναι!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Mrs. Hyde είπε

Yep. Απλά έχει ορίσει να μην φαίνεται εάν είναι συνδεδεμένη ή όχι. 

Φαίνονται οι 2 γραμμές.

Το ερώτημα είναι ΟΤΑΝ το διαβάσει, θα γίνουν μπλε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Φαίνονται οι 2 γραμμές.

Το ερώτημα είναι ΟΤΑΝ το διαβάσει, θα γίνουν μπλε ?

Μωβ. Ναι, δεν αλλάζει κάτι. Όλα λειτουργούν το ίδιο με το να είχε επιλεγμένη την κοινή χρήση κατάστασης σύνδεσης.

-Βέβαια, υπάρχει κι η δυνατότητα να επιλέγεις να μην φαίνεται και η κατάσταση προβολής. Σ' αυτή την περίπτωση, θα παραμένουν το ίδιο γκρι - κι ας είναι διαβασμένο.  

Επεξ/σία από Mrs. Hyde
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Mrs. Hyde είπε

Μωβ. Ναι, δεν αλλάζει κάτι. Όλα λειτουργούν το ίδιο με το να είχε επιλεγμένη την κοινή χρήση κατάστασης σύνδεσης.

-Βέβαια, υπάρχει κι η δυνατότητα να επιλέγεις να μην φαίνεται και η κατάσταση προβολής. Σ' αυτή την περίπτωση, θα παραμένουν το ίδιο γκρι - κι ας είναι διαβασμένο.  

Δηλαδή, μπορεί να το έχει διαβάσει αλλά να δείχνει πως όχι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GREGORYMO είπε

Δηλαδή, μπορεί να το έχει διαβάσει αλλά να δείχνει πως όχι ?

Άμα το έχει επιλέξει, ναι. Μπορεί να το έχει διαβάσει, αλλά σε σένα θα φαίνεται ότι παραδόθηκε. Δύο ✓✓ χωρίς να είναι μωβ, δηλαδή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Mrs. Hyde είπε

Άμα το έχει επιλέξει, ναι. Μπορεί να το έχει διαβάσει, αλλά σε σένα θα φαίνεται ότι παραδόθηκε. Δύο ✓✓ χωρίς να είναι μωβ, δηλαδή. 

Αυτό δηλαδή γίνεται όταν ο ο άλλος το έχει offline και έχει διαβάσει το μήνυμα.

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...