Προς το περιεχόμενο

Αποριες για viber


Junior22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 27/5/2022 στις 6:10 ΜΜ, gousias είπε

Μέχρι τώρα είχα ένα αριθμό στο Viber σε iPhone και είχα περάσει το ίδιο και στην εφαρμογή σε macOS. Αν περάσω δεύτερο αριθμό στην εφαρμογή στο macOS από άλλη συσκευή φορητή, θα το ενσωματώσει στο πρώτο αριθμό και θα δώσει ειδοποίηση στις επαφές;

Αν γνωρίζει κάποιος επί της παραπάνω ερώτησης;

Επίσης, μπορεί σε iPhone που έχει sim+esim (άρα 2 αριθμούς), να ενεργοποιηθεί δυνατότητα λήψης/αποστολής Viber;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, phanispal είπε

Γίνεται όταν φτιάξεις Viber να μην εμφανιστεί σε όσους έχουν το νούμερό σου (και έχουν Viber) ότι έκανες κι εσύ;

Ναι αφαιρεις με καποιο προγραμμα τις επαφές περνάς το viber  και μετα τις ξανα φορτώνεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, phanispal είπε

Θέλει διαδικασία δηλαδή..

Ήμαρτον πάντως, τόσες ρυθμίσεις έχει, αυτό δεν το έχουν προβλέψει;

 

Το εχουν προβλέψει για αυτο στελνουν και μήνυμα, αν δεν το ειχαν προβλέψει πως θα πήγαινε;

Εσυ αν ειχε την εταιρεία αυτή θα το απέτρεπες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, phanispal είπε

Γίνεται όταν φτιάξεις Viber να μην εμφανιστεί σε όσους έχουν το νούμερό σου (και έχουν Viber) ότι έκανες κι εσύ;

Αν θυμάμαι σε ρωτάει στην αρχή αν θες να στείλει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως στις ρυθμίσεις-ιδιωτικό απόρρητο-προσωπικά δεδομένα, τα είχε όλα επιλεγμένα όταν κάνεις την εγκατάσταση και δυστυχώς χρειάζεται να αφαιρεθούν 1-1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα

Είχα ipadmini 1 που είχα το Viber μια χαρά. Μετά πήρα νέο ipad air και έχω κάποια προβλήματα. Καταρχάς οι κλήσεις βγαίνουν και στο παλιό. Δεν μου συγχρονίζει τα τηλέφωνα από τον κατάλογο. Στις "ρυθμίσεις - λογαριασμός" αντίγραφο ασφαλείας δεν μου το εμφανίζει  μόνο "αγορές - Απενεργοποίηση λογαριασμού". Από ότι κατάλαβα το καινούριο ipad δεν είναι η κύρια συσκευή και νομίζω είναι ακόμα η παλιά σαν κύρια συσκευή.

Πώς μπορώ να πάρω ένα αντίγραφο και να το βάλω από την αρχή ως κύριο ipad με όλα τα δεδομένα; 

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/7/2022 στις 3:25 ΜΜ, cristofer9680 είπε

Καλησπέρα

Είχα ipadmini 1 που είχα το Viber μια χαρά. Μετά πήρα νέο ipad air και έχω κάποια προβλήματα. Καταρχάς οι κλήσεις βγαίνουν και στο παλιό. Δεν μου συγχρονίζει τα τηλέφωνα από τον κατάλογο. Στις "ρυθμίσεις - λογαριασμός" αντίγραφο ασφαλείας δεν μου το εμφανίζει  μόνο "αγορές - Απενεργοποίηση λογαριασμού". Από ότι κατάλαβα το καινούριο ipad δεν είναι η κύρια συσκευή και νομίζω είναι ακόμα η παλιά σαν κύρια συσκευή.

Πώς μπορώ να πάρω ένα αντίγραφο και να το βάλω από την αρχή ως κύριο ipad με όλα τα δεδομένα; 

Ευχαριστώ πολύ.

Ξέρει κάποιος πως να το φτιάξω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Χαίρετε! Καμιά ιδέα γιατί οι ειδοποιήσεις από το Skroutz last mile έρχονται μόνο στο κινητό και όχι στην Windows Desktop εφαρμογή, όπου δεν υπάρχει καν σαν επαφή;

Γίνεται να έρχονται κι εκεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθησα να βαλω εκ νεου το viber και σε ταμπλετ συμφωνα με οδηγιες που βρηκα , ανοιγει κανονικα αλλα δεν συγχονιζει με το τηλεφωνο και δεν εμφανιζετε τιποτα απο το αρχειο.

Καποια γνωμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα, υπάρχει τρόπος να σταλεί ολόκληρο το περιεχόμενο μια ομαδικής σε κάποιο μέλος της ομάδας που μετά από επαναγκατασταση του Viber την έχει χάσει;

 Με αυτά που διαβάζω σε διάφορα site που εμφανίζονται στην αναζήτηση της google υπάρχει επιλογή να σταλεί με email αλλά σε μένα δεν την εμφανίζει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Κάτι που το ψάχνω χρόνια αλλά δεν έχω βρει άκρη: πως μπορώ να απενεργοποιήσω τους ήχους όταν συνομιλώ με κάποιον και είμαι στο παράθυρο της συνομιλίας; Εννοώ το bing όταν δέχομαι μήνυμα, τον ρουφηχτο ήχο όταν πατάω την καρδούλα κλπ. Έχω βάλει silent ειδοποιήσεις, έχω το volume όλων των εφαρμογών στο μηδέν αλλά παρολ αυτά όταν είμαι στη συνομιλία ακούγονται. Ο μόνος τρόπος που έχω βρει είναι να κάνω γενική σιγαση αλλά αυτό δεν με βολεύει. Σε android όλα αυτά. Δεν μπορώ να πιστέψω ότι δεν υπάρχει τρόπος να σιγήσει το viber χωρίς να πρέπει να σιγήσει ολόκληρο το τηλέφωνο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...