Προς το περιεχόμενο

Αποριες για viber


Junior22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο το προβλημα που αντιμετωπιζω με το viber στο κινητο, ειλικρινα με...ξεπερναει!

Μπορω να στειλω κειμενο μεσω wifi. Αλλα δεν μπορω να στειλω εικονες! Να φωτογραφησω κατι και να το στειλω. Τραβω φωτο, κανει οτι προσπαθει να τις στειλει, και τελικα δεν τις στελνει! Μενει με εκεινο το κυκλακι γυρω απο ενα X ακυρωσης, και ποτε δεν καταφερνει να την στειλει, αν ειμαι συνδεδεμενος στο νετ μεσω wifi. Αντιθετως, μολις κλεισω το wifi και συνδεθω με τα data του κινητου, στελνει τις εικονες!!!

Τι ειναι αυτο ρε παιδια; Γιατι το κανει; Υπαρχει λυση;

:(

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, mindreader είπε

Αυτο το προβλημα που αντιμετωπιζω με το viber στο κινητο, ειλικρινα με...ξεπερναει!

Μπορω να στειλω κειμενο μεσω wifi. Αλλα δεν μπορω να στειλω εικονες! Να φωτογραφησω κατι και να το στειλω. Τραβω φωτο, κανει οτι προσπαθει να τις στειλει, και τελικα δεν τις στελνει! Μενει με εκεινο το κυκλακι γυρω απο ενα X ακυρωσης, και ποτε δεν καταφερνει να την στειλει, αν ειμαι συνδεδεμενος στο νετ μεσω wifi. Αντιθετως, μολις κλεισω το wifi και συνδεθω με τα data του κινητου, στελνει τις εικονες!!!

Τι ειναι αυτο ρε παιδια; Γιατι το κανει; Υπαρχει λυση;

:(

 

Το πιθανότερο είναι να φταίει η σύνδεση σου

συνδέσουν σε κάποιο αλλο wifi και πες μας

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Το πιθανότερο είναι να φταίει η σύνδεση σου

συνδέσουν σε κάποιο αλλο wifi και πες μας

 

Οχι. Μου εχει συμβει και με το wifi στην δουλεια, και με το wifi στο σπιτι. Φυσικα στο παρελθον, κανονικα εστελνα φωτο και απο το ενα και απο το αλλο. Αυτο ειναι προβλημα, πχ του τελευταιου μηνα, χονδρικα οπως το σκεφτομαι (στην αρχη δεν ειχα δωσει σημασια, το θεωρησα τυχαιο).

Επεξ/σία από mindreader
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δοκίμασες να κάνεις επανεκκίνηση μήπως έχει κάπου σκαλώσει; 

επίσης διέγραψε το δίκτυο σου και ξανά πέρασε το.

και τέλος, κάνε μια επαννεκίνηση και το ρούτερ σου και δες και τις ρυθμίσεις, μήπως έχει κρατήσει καμμιά παράξενη ρυθμιση. 

θυμάμαι μια φορά στο παρελθόν, χρειάστηκε να αλλάξω το όνομα του δικτύου, για να δουλέψει σωστά το wi fi μου. 

μη νομίζεις πως αυτά τα παράξενα συμβαίνουν μόνο σε σένα. 

Επεξ/σία από ΓΙΩΡΓΟΣ-2
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους! Γνωρίζετε εάν στη mobile έκδοση γίνεται να απενεργοποιηθούν τα notifications που έρχονται σαν ξεχωριστό pop-up notification όταν κάποιος κάνει react σε κάποιο μήνυμα;

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα μετά από αναβάθμιση σε iOS 16 σε iPhone XR όταν στέλνω μήνυμα σε κάποια επαφή στο viber δεν φαίνεται η ώρα που μπήκε μέσα στην συνομιλία η επαφή, ούτε μπορώ να δω το προφίλ της επαφής. Δίπλα από το όνομα της επαφής στην συνομιλία υπάρχει ένα βελάκι που δεν μπορείς να το επιλέξεις. Κάποια ιδέα τι μπορεί να φταίει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/9/2022 στις 9:11 ΠΜ, alexpag80 είπε

Καλημέρα μετά από αναβάθμιση σε iOS 16 σε iPhone XR όταν στέλνω μήνυμα σε κάποια επαφή στο viber δεν φαίνεται η ώρα που μπήκε μέσα στην συνομιλία η επαφή, ούτε μπορώ να δω το προφίλ της επαφής. Δίπλα από το όνομα της επαφής στην συνομιλία υπάρχει ένα βελάκι που δεν μπορείς να το επιλέξεις. Κάποια ιδέα τι μπορεί να φταίει;

Καλησπέρα. Κι εγώ το ίδιο αντιμετωπίζω με iPhone 11. Δοκίμασα απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση, reboot, αλλά παραμένει το πρόβλημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/9/2022 στις 9:13 ΜΜ, SurfDrifter είπε

Καλησπέρα. Κι εγώ το ίδιο αντιμετωπίζω με iPhone 11. Δοκίμασα απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση, reboot, αλλά παραμένει το πρόβλημα. 

Τελικά αν μέσα στην συνομιλία με την επαφή κάνεις swipe αριστερά δουλεύει κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω ασχοληθει καθολου με viber και φιλος με phone ελαβε ενα απο τα γνωστα τραπεζικα phishing μηνυματα σε viber, το ηξερε, το αγνοησε.

Την ιδια ημερα ομως το viber του ζηταει να κανει την διαδικασια με τον κωδικο ενεργοποιησης ξανα

Ειναι απλη συμπτωση; Ειναι καποιο μετρο ασφαλειας απο viber που ισως εντοπισε το κακοβουλο μηνυμα;

Mπορει να προχωρησει στην διαδικασια ενεργοποιησης αφοβα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, yanc είπε

Δεν εχω ασχοληθει καθολου με viber και φιλος με phone ελαβε ενα απο τα γνωστα τραπεζικα phishing μηνυματα σε viber, το ηξερε, το αγνοησε.

Την ιδια ημερα ομως το viber του ζηταει να κανει την διαδικασια με τον κωδικο ενεργοποιησης ξανα

Ειναι απλη συμπτωση; Ειναι καποιο μετρο ασφαλειας απο viber που ισως εντοπισε το κακοβουλο μηνυμα;

Mπορει να προχωρησει στην διαδικασια ενεργοποιησης αφοβα;

Αν εχει αποσυνδεθει απο το viber χωρις να το εχει κάνει ο ιδιος, γρήγορα αλλαγή κωδικού στο viber και στο ebanking, και παρακολούθηση του ebanking μην γινει καμια στραβή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Αν εχει αποσυνδεθει απο το viber χωρις να το εχει κάνει ο ιδιος, γρήγορα αλλαγή κωδικού στο viber και στο ebanking, και παρακολούθηση του ebanking μην γινει καμια στραβή 

Αλλαγη κωδικου σε viber γινεται μετα την ενεργοποιηση που ζηταει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι εύκολη η επαλήθευση 2 βημάτων στο Viber;Κατά κάποιον τρόπο ασφαλίζει τον λογαριασμό Viber σε περίπτωση που κάποιος προσπαθήσει να τον παραβιάσει;Πώς έρχεται ειδοποίηση σε αυτή την περίπτωση;

Δεν έπαιρνα εκεί τα OTP, μου τα έστελνε η Apha Bank σε sms, αλλά πλέον έρχονται σε push notifications μέσω του Alpha mobile απο όταν το έκανα εγκατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/9/2022 στις 5:50 ΜΜ, yanc είπε

Δεν εχω ασχοληθει καθολου με viber και φιλος με phone ελαβε ενα απο τα γνωστα τραπεζικα phishing μηνυματα σε viber, το ηξερε, το αγνοησε.

Την ιδια ημερα ομως το viber του ζηταει να κανει την διαδικασια με τον κωδικο ενεργοποιησης ξανα

Ειναι απλη συμπτωση; Ειναι καποιο μετρο ασφαλειας απο viber που ισως εντοπισε το κακοβουλο μηνυμα;

Mπορει να προχωρησει στην διαδικασια ενεργοποιησης αφοβα;

Συνεχιζω: απο χθες εχει διαγραψει την εφαρμογη viber απο το iphone του, δεν την εχει πουθενα αλλου. Τωρα ομως αν τον αναζητησω στις δικες μου viber επαφες, μου τον εμφανιζει με profile image το Logo ελληνικης τραπεζας που φυσικα δεν εχει βαλει ποτε ο ιδιος...wtf? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 hours ago, yanc said:

Συνεχιζω: απο χθες εχει διαγραψει την εφαρμογη viber απο το iphone του, δεν την εχει πουθενα αλλου. Τωρα ομως αν τον αναζητησω στις δικες μου viber επαφες, μου τον εμφανιζει με profile image το Logo ελληνικης τραπεζας που φυσικα δεν εχει βαλει ποτε ο ιδιος...wtf? 

Εγω φιλε θα ξαναεβαζα το viber στο κινητο μου και θα μολις το ενεργοποιουσα θα πηγαινα στο μενου που λεει

"Settings" -->

"Account" -->

"Desktop and tablets"

 

και να δει αν βγαζει εκει καποια αλλη συσκευη συνδεμενη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Πώς μπορώ να έχω το Viber σε δύο συσκευές τηλεφώνου; Έχω cosmote τον ίδιο αριθμό σε δύο συσκευές. Θυμάμαι ότι κάπου είχα δει ότι μπορώ τη μία συσκευή να την κάνω να εμφανίζεται ως tablet. Δυστυχώς δεν θυμάμαι την διαδικασία. Το γνωρίζει κάποιος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...