Προς το περιεχόμενο

Αποριες για viber


Junior22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

22 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Μπορει να με καλεσει ενας που ειναι στο εξωτερικο(Ελβετια συγκεκριμενα) με Viber εδω στην Ελλαδα αν εχει wifi η δεδομενα?

ναι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Μπορει να με καλεσει ενας που ειναι στο εξωτερικο(Ελβετια συγκεκριμενα) με Viber εδω στην Ελλαδα αν εχει wifi η δεδομενα?

Γιατί να μην μπορεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα,

Γνωρίζει κανείς αν είναι εφικτό να βάλω μια φώτο profil στο Viber την οποία να επιλέξω να την βλέπει ένα συγκεκριμένο άτομο μόνο, ενώ όλα τα άλλα να βλέπουν την κανονική photo profil που έχω;

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, arotron είπε

Καλησπέρα,

Γνωρίζει κανείς αν είναι εφικτό να βάλω μια φώτο profil στο Viber την οποία να επιλέξω να την βλέπει ένα συγκεκριμένο άτομο μόνο, ενώ όλα τα άλλα να βλέπουν την κανονική photo profil που έχω;

Ευχαριστώ!

Δεν γίνεται αυτό που λες. Επιλέγεις μία φωτογραφία και φαίνεται σε όλους (και με συγκεκριμένη επιλογή εάν θα φαίνεται και σε όσους δεν ανήκουν στις επαφές σου). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να περάσω μια νέα rom στο κινητό αλλά δεν έχω πλέον τον αριθμό που είχα δηλώσει στο Viber (ένα ξένο voip ήταν, που το χρησιμοποίησα μόνο για αυτή τη δουλειά). Έχω κάνει backup των chats στο google drive. Για να μπορώ να επαναφέρω το backup και να μη χάσω τα chats μου όμως, πρέπει πρώτα να αλλάξω τον αριθμό μέσα από το app, σωστά; (αφού στη νέα εγκατάσταση θα ζητήσει verification)

Στο Viber δεν έχει επιλογή να μην ειδοποιήσει για την αλλαγή αριθμού τις επαφές μας, όπως έχει στο WhatsApp.. Ποιες όμως επαφές θα ενημερωθούν για την αλλαγή; α) όλοι όσοι έχουν Viber στο κινητό και τον νέο μου αριθμό καταχωρημένο στον κατάλογό τους (όπως γίνεται όταν μπαίνει κάθε νέος χρήστης); β) μόνο όσοι είχαν τον παλιό αριθμό; γ) μόνο όσοι είχαμε μιλήσει σε chat

Αν μπλοκάρουμε στα permissions το read contacts, θα αποφύγουμε την ειδοποίηση αυτή;

Ta

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
8 ώρες πριν, Philippe είπε

β) μόνο όσοι είχαν τον παλιό αριθμό;

Mε βαση αυτο που λεει η εφαρμογη στο Settings>Account>Change Phone Number.

Δεν νομιζω το μπλοκαρισμα των permissions να βοηθησει ομως, δεν ξερω καν αν μπορει να λειτουργσει η εφαρμογη χωρις αυτες, οποτε με το που τις δωσεις παλι, θα σκασει ειδοποιηση.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά φαίνεται ότι η απάντηση είναι το (α), οπότε θα κάτσω στα αυγά μου και δεν θα ρισκάρω την αλλαγή :)

Ίσως όμως όντως βοηθήσει το μπλοκάρισμα, τουλάχιστον έτσι λένε πολλοί στο youtube που το έχουν δοκιμάσει..

 

 

Viber notifies everyone.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια εκανα μετα απο πολυ καιρο αναβαθμιση και οταν ειμαι σε κληση τωρα και παω πχ στην αρχικη οθονη φαινεται ενα ΜΕΓΑΛΟ παραθυρο που βεβαια μπορω να το μετακινω αλλα ειναι τεραστιο σε σχεση με την παλια ενδειξη που δεν κινουνταν. Πως μπορω να το μικρυνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν μπαίνω στο προφίλ κάποιου, γράφει:

Είτε ότι είναι πχ σε σύνδεση

Είτε τόσα λεπτά πριν, ότι έχει μπει

Είτε πολύ καιρό πριν κτλ.

Όταν η θέση εκεί είναι ΚΕΝΗ-ΑΔΕΙΑ, τι σημαίνει αυτό ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Centurion είπε

Πιθανόν έχει απενεργοποιήσει την κατάσταση σύνδεσης από τις ρυθμίσεις. Έτσι το έχω κι εγώ.

Τι Σημαίνει αυτό ?

Έως χθες φαινόταν.

Το ερώτημα μου έχει να κάνει μήπως έχει κάνει κάποια 'φραγη' είτε σε εμένα είτε γενικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, GREGORYMO είπε

Τι Σημαίνει αυτό ?

Έως χθες φαινόταν.

Το ερώτημα μου έχει να κάνει μήπως έχει κάνει κάποια 'φραγη' είτε σε εμένα είτε γενικά.

Υπάρχει ρύθμιση έτσι ώστε να μην φαίνεται κάποιος ενεργός. Αυτό ισχύει για όλους όσους μπαίνουν στο προφίλ του και όχι για κάποιον συγκεκριμένα. Αν έχει ενεργοποιήσει αυτή τη ρύθμιση δηλαδή, δεν έχει να κάνει με εσένα, απλά μπορεί να μην θέλει να ξέρει ο καθένας πότε μπήκε στο Viber ή όχι. Πήγαινε στις ρυθμίσεις - απόρρητο και θα καταλάβεις.

Από εκεί και πέρα υπάρχει η περίπτωση να έχουν κάποιο θέμα οι servers του Viber και να μην εμφανίζεται σωστά η κατάσταση.

Τέλος, υπάρχει και η περίπτωση να σε έχει μπλοκάρει, αλλά αν δεν έκανες κάτι το μεμπτό, δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς, θα ισχύει κάποιο από τα 2 παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...