Προς το περιεχόμενο

Samsung: Τα αποκαλυπτήρια του Galaxy S3


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 501
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Oχι ρε Βασιλη ...Γιατι το s2 δεν χωραει στην μπροστινη τσεπη παντελονιου τζην ευκολα και συν τοις αλλοις αν καθισεις δυσκολευει το πραγμα .Αποκλειεται να φορας τζην και να χωραει το note .Για εμενα βασικο ειναι να χωραει στην εσωτερικη τσεπη σακακιου ή μπουφαν αλλα σε μπροστινη τσεπη παντελονιου ξεχασε το ,ουτε στο ορθιο δεν θα μπορει ....

 

 

Ε, τώρα, να βάζεις τέτοια συσκευή στη μπροστινή τσέπη του τζιν...

Τέτοιες συυσκευές θέλουν την περιποίησή τους!

:)

 

Ναι με τσάντα κυκλοφορώ συνήθως και το έχω σε ξεχωριστή τσέπη στην τσάντα.

Αλλά όπως λέτε σε τέτοια κινητά και πλαστική θήκη τους έχουμε και screen protector.

Αν θέλω να πάω κάπου στα γρήγορα ούτε που το σκέφτομαι.

Μια χαρά χωράει στην τσέπη.

Αν είναι να αγχώνομαι να πάει να @#$$%^@, δεν θα το έπαιρνα καθόλου.

Επίσης το τι θα πουν οι άλλοι για το μέγεθος όταν μιλαώ με το κινητό στο αυτί πάλι δεν με ενδιαφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

galaxy-s-iii-130-sg-.jpeg

 

προτιμώ HTC One X

 

ksp_video1.png

 

Και εγώ προτιμώ το One X, αλλά όταν διαβάζεις στα xda forums ότι η μπαταρία του κρατάει ένα 18ωρο (!) με κανονική χρήση, θα πάω να πάρω το iPhone 4S ενώ έχω το 4αρι, γιατί και στο τομέα γραφικών υπερτερεί και έχει τα ίδια και καλύτερα παιχνίδια/εφαρμογές και η μπαταρία του που είναι στα 1430mah θα κρατάει και περισσότερο...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

δε ξερω πολλες λεπτομερειες αλλα' date=' νομιζω το γεγονος οτι δεν γεμιζει ποτε η ram ειναι θεμα background app management του λειτουργικου που κανει trim εφαρμογες του παρασκηνιου οταν νιωθει οτι χρειαζεται μνημη. αν ειχες 2γιγα απλα σε αυτο το σημειο θα εφτανες πολυ αργοτερα.με πολλες περισσοτερες εφαρμογες "standby". ΣΙΓΟΥΡΑ θα εβλεπες μια εστω και μικρη διαφορα στην ταχυτητα. τωρα απο θεμα καταναλωσης της επιπλεον ram vs καταναλωσης απο τους επιπλεον κυκλους cpu και I/O operations, ποιος ξερει αραγε τη ισχυει.......

 

παντως γενικα, η ram ειναι σα το χαρτζιλικι που σου δινουν οταν εισαι παιδι. δε λες ΠΟΤΕ ΟΧΙ σε λιγο παραπανω. καπου θα χρειαστει.

 

btw, υπαρχει android συσκευη με παραπανω απο 1gig ram????? το λειτουργικο μπορει να τη διαχειριστει την παραπανω απο το 1??? ξερει κανεις?

 

θα μας φλομωσουν παλι τωρα.......[/quote']

 

Τωρα για παραδειγμα εχω ανοιχτο youtube, tapatalk, browser,chrome, facebook και καμποσα αλλα και... Δες attachment.

post-61638-0-78322900-1336087181_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και εγώ προτιμώ το One X' date=' αλλά όταν διαβάζεις στα xda forums ότι η μπαταρία του κρατάει ένα 18ωρο (!) με κανονική χρήση, θα πάω να πάρω το iPhone 4S ενώ έχω το 4αρι, γιατί και στο τομέα γραφικών υπερτερεί και έχει τα ίδια και καλύτερα παιχνίδια/εφαρμογές και η μπαταρία του που είναι στα 1430mah θα κρατάει και περισσότερο...![/quote']

 

Και παιζεις σε 3,5 αρα οθονη; εδω η 4.3 που εχω παλι μικρη φαινεται. Τωρα στα γραφικα πολυ αμφιβαλλω οτι υπερτερουν οι 4 πυρηνες του κοτρα στους 12 των tegra 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

δε ξερω πολλες λεπτομερειες αλλα' date=' νομιζω το γεγονος οτι δεν γεμιζει ποτε η ram ειναι θεμα background app management του λειτουργικου που κανει trim εφαρμογες του παρασκηνιου οταν νιωθει οτι χρειαζεται μνημη. αν ειχες 2γιγα απλα σε αυτο το σημειο θα εφτανες πολυ αργοτερα.με πολλες περισσοτερες εφαρμογες "standby". ΣΙΓΟΥΡΑ θα εβλεπες μια εστω και μικρη διαφορα στην ταχυτητα. τωρα απο θεμα καταναλωσης της επιπλεον ram vs καταναλωσης απο τους επιπλεον κυκλους cpu και I/O operations, ποιος ξερει αραγε τη ισχυει.......

 

παντως γενικα, η ram ειναι σα το χαρτζιλικι που σου δινουν οταν εισαι παιδι. δε λες ΠΟΤΕ ΟΧΙ σε λιγο παραπανω. καπου θα χρειαστει.

 

btw, υπαρχει android συσκευη με παραπανω απο 1gig ram????? το λειτουργικο μπορει να τη διαχειριστει την παραπανω απο το 1??? ξερει κανεις?

 

θα μας φλομωσουν παλι τωρα.......[/quote']

Έχεις δίκιο. Αν είχε 2 giga θα γεμιζε περισσοτερο γιατί το λειτουργικό θα την αξοποιουσε γνωρίζοντάς ότι έχει 2 giga, θα έκλεινε λιγότερες εφαρμογές. Αυτό θα σε οφέλουσε στο multitasking, μιας και περισσότερες φορές ολες οι εφαρμογές θα ήταν στη μνημη και θα άνοιγαν ακαριαία χωρίς να χρειάζεται να ξανατρεξουν. Και θα αυξανόταν και η κατανάλωσή. Έχοντάς τεσταρει το sgs2 ,κλείνοντας τις εφαρμογές συχνα ή αφήνοντάς τες στη μνημη η κατανάλωσή έχει αρκετά μεγάλη διαφορα. Η γνώμη μου ειναι ότι δεν αξίζει, και πρακτικά καλυτερο το 1 giga. Στο μέλλον και καθώς οι εφαρμογές θα μεγαλώνουν σε μέγεθος μπορεί και 4 γιγα να ειναι επιθυμητά, αλλα για τώρα μιλαμε.

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nothing faster than a single core 1.6GHz atom with hyper threading ^_^

 

 

Ναι αν δεν εκαιγε τα αντερα του και ηταν καλυτερος και στα υπολοιπα τεστ κατι θα γινοταν. Προς το παρον εχει πολυ δουλεια ακομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:shock: :shock: :shock: :shock:

 

 

οτι εχει καλυτερα γραφικα εχει. απο θεμα cpu παντως δεν βλεπω κατι φοβερο. σε μερικα ειναι πανω σε μερικα κατω απο το tegra 3. δεν εχει καποια σημαντικη διαφορα. αναμενομενο.

 

η διαφορα θα φανει εαν υπαρχει στη μπαταρια για να δουμε εαν οντως τα 32nm παιζουν μπαλα

 

 

 

46302.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η χαρά του κάθε πικραμένου iPhone user το σημερινό! Σκεφτόμουν να τρολάρω μέχρι τελικής πτώσεως, αλλά ούτε σχόλιο δεν αξίζει το αποψινό FAIL!!!!

 

οντως μιλαμε για μεγαλη φολα :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο που δε μου αρεσε καθόλου ειναι το μάρκετινγκ της samsung που ειναι copy past της apple, να μη πω την ξεπέρασε προς το χειρότερό. Και αυτό ας γίνει μαθημα σε όσους βρίζουν την apple για το μάρκετινγκ της. Ολες οι εταιριες ίδιες ειναι. Δε χρειάζονται fanboyσμοι.

Ακόμα δεν καταλαβα τι νόημά είχαν εκείνα τα συμπαθεστατα προβατακια του promotion video, και ποιους ενοουσε. Ολοι οι άλλοι που παίρνουν άλλη μαρκα ή αλλο os ειναι προβατα; Περα απο το ότι ειναι κακόγουστο εξ αρχης (και μπορεί να επηρεάσει χρήστες αλλης μάρκας ή os να μην το αγορασουνε), δε δικαιολογηται και απο το προϊόν που ειναι μια εντελώς αναμενόμενη εξέλιξή του sgs2 και τίποτα περισσότερο ή καινοτομικό που να κανει σκόνη τον ανταγωνισμό. Επίσης το voice system τύπου siri ειδικά για Ελλάδα ειναι ακόμα ένα δούλεμα προς τους υποψηφιους αγοραστές. Ακριβώς το ιδιο που έκανε η apple και κατέκρινα τοτε έντονα, και αν δεν το κάνω και τώρα για την samsung θα ειμαι ένα απο τα προβατα που δείχνει.. :) Επίσης η διαρευσεις προσόψεων, η ξεχωριστή παρουσίασή της συσκευής κλπ δεν ειναι τίποτα αλλο απο apple marketing copy past.

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν σαν android user και fan , έχω να δηλώσω πως πραγματικά απογοητεύτηκα, ούτε μια καινοτομία από την Samsung,

μια παντόφλα με καλύτερο επεξεργαστή... :S

 

δλδ αν είναι δυνατόν να πλασάρουν το DIRECT CALL που πραγματοποιεί κλήση με τον αισθητήρα οθόνης!! ακόμα και ο πιο άσχετος android app dev το έφτιαχνε σε 1 λεπτό!

http://www.samsung.com/global/galaxys3/feature.html#directcall

 

και φοβερή ΔΟΝΗΣΗ για να μην χάσεις καμία κλήση ή μήνυμα! lol..

http://www.samsung.com/global/galaxys3/feature.html#smartalert

φοβερή ειδοποίηση, τύφλα να χουν τα χρωματιστά led των xperia! ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...