Προς το περιεχόμενο

Samsung: Τα αποκαλυπτήρια του Galaxy S3


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν σαν android user και fan ' date=' έχω να δηλώσω πως πραγματικά απογοητεύτηκα, ούτε μια καινοτομία από την Samsung,

μια παντόφλα με καλύτερο επεξεργαστή... :S[/quote']

 

Παντοφλα ε; πρεπει να εχεις πολυ μικρα ποδια. Λολ. Ρε παιδια ποση παραπανω καινοτομια θελετε; εδω ειπαν την βιντεοκληση και το σιρι καινοτομια. Το eye recognition, την ασυρματη φορτηση, την αναπαραγωγη βιντεο οσο διαβαζετε πχ. το insomnia. Την ταχυτατη καμερα, το direct call. Το 0.01ms της οθονης σε ποια αλλα κινητα τα ειδατε; ποιες αλλες συσκευες εχουν αυτες τις δυνατοτητες; δηλαδη τι αλλο θελετε; Τι αλλο θα μπορουσε να ειχε; καλυτερη cpu; ε αυτη τη στιγμη δεν υπαρχει καλυτερη για κινητα. Περισσοτερη ραμ; μετα θα φωναζετε για την μπαταρια. Καλητερη οθονη; δυσκολο γιατι καμια δεν εχει τα χρωματα της, μεχρι τωρα εκθειαζαμε το nexus prime. Τι αλλο τεχνολογικα θα θελατε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 501
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

nothing faster than a single core 1.6GHz atom with hyper threading ^_^

 

 

 

46294.png

 

 

:shock: :shock: :shock: :shock:

 

 

οτι εχει καλυτερα γραφικα εχει. απο θεμα cpu παντως δεν βλεπω κατι φοβερο. σε μερικα ειναι πανω σε μερικα κατω απο το tegra 3. δεν εχει καποια σημαντικη διαφορα. αναμενομενο.

 

η διαφορα θα φανει εαν υπαρχει στη μπαταρια για να δουμε εαν οντως τα 32nm παιζουν μπαλα

 

 

 

46302.png

Πω πω που φτάσαμε... Φοβερό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντοφλα ε; πρεπει να εχεις πολυ μικρα ποδια. Λολ. Ρε παιδια ποση παραπανω καινοτομια θελετε; εδω ειπαν την βιντεοκληση και το σιρι καινοτομια. Το eye recognition, την ασυρματη φορτηση, την αναπαραγωγη βιντεο οσο διαβαζετε πχ. το insomnia. Την ταχυτατη καμερα, το direct call. Το 0.01ms της οθονης σε ποια αλλα κινητα τα ειδατε; ποιες αλλες συσκευες εχουν αυτες τις δυνατοτητες; δηλαδη τι αλλο θελετε; Τι αλλο θα μπορουσε να ειχε; καλυτερη cpu; ε αυτη τη στιγμη δεν υπαρχει καλυτερη για κινητα. Περισσοτερη ραμ; μετα θα φωναζετε για την μπαταρια. Καλητερη οθονη; δυσκολο γιατι καμια δεν εχει τα χρωματα της, μεχρι τωρα εκθειαζαμε το nexus prime. Τι αλλο τεχνολογικα θα θελατε;

 

δες το Blackberry 10 και έλα να τα ξαναπούμε για το τι εστί καινοτομία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη τα παραλέμε.

Καλό το wp, δυνατό το ios αλλά android δεν είναι.

Κι εγώ wp έχω αλλά δεν σημαίνει ότι επειδή βολεύει εμένα κι εσένα, είναι και το καλύτερο.

 

Ον τοπικ,

 

μόνο σε μένα και τον Thresh αρέσει ρε παιδιά εμφανισιακά το τηλέφωνο;

Βέβαια θέλω να το δω και απο κοντά αλλά απ τις πρώτες photo φαίνεται πολύ ωραίο.

Σίγουρα είναι πολυφορεμένο αυτό το design αλλά έχω την εντύπωση πως είναι και αρκετά βολικό.

Σίγουρα, επίσης, θα μπορούσε να ήταν φτιαγμένο με καλύτερα υλικά (αλουμίνια και ιστορίες) αλλά και το ποιοτικό πλαστικό έχει και τα καλά του.

 

Εν τέλει, απο δυνατότητες δεν μου φαίνεται και άσχημο. Δεν είναι ορόσημο όπως ήταν πριν ένα χρόνο το 2x και το SII αλλά αυτό μόνο καλό μου φαίνεται. Περισσότερες λύσεις και περισσότερος ανταγωνισμός στις top συσκευές πως μπορεί να κάνει κακό σε κάποιον (υποψήφιο) αγοραστή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη τα παραλέμε.

Καλό το wp' date=' δυνατό το ios αλλά android δεν είναι.

Κι εγώ wp έχω αλλά δεν σημαίνει ότι επειδή βολεύει εμένα κι εσένα, είναι και το καλύτερο.

 

Ον τοπικ,

 

μόνο σε μένα και τον Thresh αρέσει ρε παιδιά εμφανισιακά το τηλέφωνο;

Βέβαια θέλω να το δω και απο κοντά αλλά απ τις πρώτες photo φαίνεται πολύ ωραίο.

Σίγουρα είναι πολυφορεμένο αυτό το design αλλά έχω την εντύπωση πως είναι και αρκετά βολικό.

Σίγουρα, επίσης, θα μπορούσε να ήταν φτιαγμένο με καλύτερα υλικά (αλουμίνια και ιστορίες) αλλά και το ποιοτικό πλαστικό έχει και τα καλά του.

 

Εν τέλει, απο δυνατότητες δεν μου φαίνεται και άσχημο. Δεν είναι ορόσημο όπως ήταν πριν ένα χρόνο το 2x και το SII αλλά αυτό μόνο καλό μου φαίνεται. Περισσότερες λύσεις και περισσότερος ανταγωνισμός στις top συσκευές πως μπορεί να κάνει κακό σε κάποιον (υποψήφιο) αγοραστή;[/quote']

 

Και σε εμενα αρεσει απλα δεν εχει χρονισει το sgs2 μου ακομα για να το αλλαξω. Παιδια το κινητο ειναι οροσημο. εχει λειτουργιες που δεν εχει κανενα αλλο κινητο στην αγορα. Και οταν βγηκε το s2 ειχς λιγοτερες καινοτομιες απλα κανενα αλλο δεν καταφερε να το πλησιασει σε επιδοσεις μεχρι πολυ προσφατα. Ουτε αυτο θα το ξεπερασουν ευκολα. Η διαφορα αποδοσεις απο τον ανταγωνισμο ειναι τεραστια.

 

Οσο για το bb 10. Ο φιλος προτεινε να αλλαξει λειτουργικο η samsung; γιατι το αντροιντ δεν το φτιαχνει η σαμυ. Περιμενε επισης να το δεις στην πραξη. Παρ'ολα αυτα το ΒΒ 10 δεν ειχε τιποτα καινοτομο. Ενα απλο facelift ηταν για να πλησιασει λιγο τον ανταγωνισμο. Και αργησε και παρα πολυ να το κανει.

 

Sent from my GT-I9100 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλεος με τα πικρόχολα σχολια σας.

Δείτε deisign, specs. Μα πάνω απ' όλα δείτε μέγεθος της συσκευής. ΠΑΝΑΞΙΟΣ αντικαταστάτης του galaxy Note.

 

Χρήστης Samsung Galaxy SII

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλεος με τα πικρόχολα σχολια σας.

Δείτε deisign, specs. Μα πάνω απ' όλα δείτε μέγεθος της συσκευής. ΠΑΝΑΞΙΟΣ αντικαταστάτης του galaxy Note.

 

Χρήστης Samsung Galaxy SII

 

μαλλον εχεις Note και θα αντικαταστησεις με το SIII τα λεω καλα?

γιατι αν δεν εχεις το Note δεν εχει καμια σχεση το ενα με το αλλο 5.3 ιντσες ειναι μεγαλη διαφορα οπως και το πενακι.:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλαπλασια ανθεκτικοτητα σε πολυ λεπτοτερο γυαλι. Απιστευτη ελαστικοτητα.

 

http://www.youtube.com/watch?v=wT8xI4PEU8c&feature=player_embedded

 

 

Παμε παλι απο την αρχη,

 

Τι διαφορα εχει το γοριλλα γκλαςς 2 απο το 1;

 

Οχι τι διαφορες εχει απο το απλο γυαλι και το ενισχυμενο γυαλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη τα παραλέμε.

Καλό το wp, δυνατό το ios αλλά android δεν είναι.

Κι εγώ wp έχω αλλά δεν σημαίνει ότι επειδή βολεύει εμένα κι εσένα, είναι και το καλύτερο.

 

Ον τοπικ,

 

μόνο σε μένα και τον Thresh αρέσει ρε παιδιά εμφανισιακά το τηλέφωνο;

Βέβαια θέλω να το δω και απο κοντά αλλά απ τις πρώτες photo φαίνεται πολύ ωραίο.

Σίγουρα είναι πολυφορεμένο αυτό το design αλλά έχω την εντύπωση πως είναι και αρκετά βολικό.

Σίγουρα, επίσης, θα μπορούσε να ήταν φτιαγμένο με καλύτερα υλικά (αλουμίνια και ιστορίες) αλλά και το ποιοτικό πλαστικό έχει και τα καλά του.

 

Εν τέλει, απο δυνατότητες δεν μου φαίνεται και άσχημο. Δεν είναι ορόσημο όπως ήταν πριν ένα χρόνο το 2x και το SII αλλά αυτό μόνο καλό μου φαίνεται. Περισσότερες λύσεις και περισσότερος ανταγωνισμός στις top συσκευές πως μπορεί να κάνει κακό σε κάποιον (υποψήφιο) αγοραστή;

 

Σε πολύ κόσμο αρέσει! Πώς να μη μας αρέσει;

Ακόμα και αυτοί που χτυπιούνται με παντόφλες και πασούμια, το βλέπουν κρυφά και και το ψιλοονειρεύονται...

 

Και σε εμενα αρεσει απλα δεν εχει χρονισει το sgs2 μου ακομα για να το αλλαξω. Παιδια το κινητο ειναι οροσημο.

 

Εννοείται ότι το κινητό μας δεν αλλάζει προς το παρόν!

 

Το θέμα μας είναι βέβαια η νέα συσκευή. Και, να το ξαναπώ άλλη μια φορά: η εταιρία κάνει πολύ καλή δουλειά! Τώρα, αν θα το πάρει o κόσμος, ειδικά στην Ελλάδα, η αν θα υιοθετήσει μεθόδους αισώπου (βλ. Η αλεπού και τα σταφύλια), αυτό είναι άλλη υπόθεση...

 

P.S.: Κάποια ανόητα παιδάκια παίζουν και δεν είναι καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κινητό είναι άσχημο και όχι ποιοτικό. Τα τεχνικά του χαρακτηριστικά δεν μπορούν, στη σημερινή εποχή των καταιγιστικων εξελίξεων, να το κάνουν να ξεχωρίσει. Οι κατασκευαστές πρέπει σε συνεργασία με τις εταιρείες software να προσφέρουν έναν ιδιαιτερο συνδυασμό ποιότητας,brand name, ευκολίας και εκείνο το κάτι άλλο που μόνο η Apple και κάποιες άλλες εταιρείες π.χ. Nokia μπορούν μπορούν να προσφέρουν. Ως πρόσφατος χρήστης Samsung το μόνο που έχω να πω ότι η ποιότητα της με πρόδωσε σε ενάμιση χρόνο από την αγορά της συσκευής και δεν πρόκειται να γυρίσω πίσω σ' αυτήν την εταιρεία. Η ίδια θα δείτε άλλωστε ότι σε εύλογο χρονικό διάστημα θα απαρνηθεί την όλη πλαστική φιλοσοφία της σειράς Galaxy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απογοήτευση πλήρης ......

 

Ρε παιδιά..... το τμήμα design τι κάνει??? Marketing σου λένε μετά.....

 

Τι να το κάνω το 4 πύρηνο και όλα τα καλούδια όταν από εμφάνιση είναι μάπα...

 

Εδώ σε Ferrari και Porche.... ο σχεδιασμός είναι το Α και το Ω !!!!!!!!!!!

 

Κρίμα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μου λες λοιπον να ΜΗΝ συγκρηνω ενα κινητο που θα βγει τελει μαιου με ενα κινητο που βγηκε πριν 2 μηνες αλλα με ενα κινητο που θα βγει σε 6 μηνες.

 

Τα σκεφτεσε πριν τα πεις ολα αυτα ρε φιλε ή απλα τα λες για να εχεις κατι να πεις....

 

Ειπαμε συγκρίνουμε 2 κινητα που βγηκανε περιπου το ιδιο χρονικο διαστημα(1-3 μηνες) και οχι με διαφορα 6 και βαλε μηνων....

 

Πιστευω να καταλαβαινεις τι θελω να πω.

 

Καλημέρα,

Ποιο είναι το κινητο που βγήκε πριν 2 ΜΗΝΕΣ;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...