Προς το περιεχόμενο

Samsung: Τα αποκαλυπτήρια του Galaxy S3


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 501
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

-Να μη μοιάζει με ξαναζεσταμένες τηγανητές πατάτες (βλέπε χιλιοπαιγμένο design από την ντροπή του design που ακούει στο όνομα "σχεδιαστικό τμήμα Samsung";

-Καλύτερα υλικά από τη γνωστή σιχαμερή γυαλιστερή πλαστικούρα;

-Καλύτερη κάμερα;

-Καλύτερη οθόνη;

-Το WOW factor που μια τέτοια πολυδιαφημισμένη παρουσίαση προμήνυε;

 

Δηλαδη το iphone που οταν το κοιτας απο μπροστα ειναι οπως ακριβως ηταν το iphone 1 το 2007 δεν ειναι χιλιοπεγμενο design;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη το iphone που οταν το κοιτας απο μπροστα ειναι οπως ακριβως ηταν το iphone 1 το 2007 δεν ειναι χιλιοπεγμενο design;

Όχι. Μην μπούμε καν στον κόπο να μιλήσουμε για το πως αντιμετωπίζουν οι δυο εταιρείες το design των συσκευών τους. Ας μείνουμε στο Galaxy SΙΙs3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη το samsung μοιαζει μια φτηνη συσκευη 3τιας!!

 

Ίσως πρέπει να επισκεφθώ τον ματογιατρό μου. Κάτι δεν πάει καλά...

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα γραψει ότι μόλις βγει θα γραφτεί σε επανάληψή το θάψιμο του 4s , γιατί όταν δημιουργούνται αδύνατες προσδοκίες, και καφε να εψηνε, οι περισσότεροι δεν θα ήταν ευχαριστημένοι. Γι αυτό αυτά που γράφονται για το μάρκετινγκ της apple και της samsung ειναι πολυ σχετικά. Σίγουρα δημιουργηται πολυς ντορος αλλα απο την άλλη μονο θάψιμο διαβαζεις όταν τελικά βγαινει το προϊόν. Προφανώς και οι 2 εταιριες έχουν καταλήξει ότι αυτή η πολιτική, ακόμα δηλ και το θάψιμο, αυξάνει τις πωλήσεις γι αυτό το συνεχίζουν.

Επομένως αυτοι που θάβουν στην πραγματικότητα βοηθάνε τις πωλήσεις! !

Στο θεμα: Το κινητό με αντικειμενικά κριτήριά ειναι μια χαρά. Βελτιωμένο στα παντα. Και στο design, Προσωπικά με τις καμπύλες του κλπ το προτιμω απο το sgs2. Απο την άλλη το htc one x το προτιμω σαν design. Αν είχε sd ίσως και να το προτιμούσα απο το sgs3, ειδικά αν η σύγκρισή των 2 οθονών βγει υπερ του htc. (Δεν το νομίζω). Γενικά ο ανταγωνισμός έχει ενταθει με αποτέλεσμά να μην εντυπωσιάζει το sgs3 όπως όταν είχε βγει το sgs2. Δεν παύει να είναι μια κορυφαία συσκευή. Προσωπικά ούτε θριαμβολογω ούτε το θαβω.

Είναι μια νορμάλ βελτιωση. Εκεί που θα εντυπωσιαζομουν θα ήταν αν μεγάλωνε την οθόνη χωρίς να μεγαλώσει το μέγεθος. Απο τη στιγμή που δεν το πετυχαίνει αυτό, ειναι στο ιδιο επιπεδο με όλα τα κορυφαία.

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Μονος σου τα λες,μονος σου τ'ακους!

Τι καθεσε και ασχολησε μαζι τους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως πρέπει να επισκεφθώ τον ματογιατρό μου. Κάτι δεν πάει καλά...

:)

 

Μην σκας. Και εμένα το Samsung μου αρέσει περισσότερο. Περί ορέξεως....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή η τιμή θα ισχύει πανευρωπαϊκά ή μόνο στο Ελλάντα ?

 

Πάντως πολύ το συγκρίνετε με το Note. Εμένα γιατί μου θυμίζει το S ?

 

 

Δεν γνωρίζω εαν έχει άλλη τιμή στην ευρώπη σε σχέση με την δική μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελλάδα θα κυκλοφορήσει το πρώτο 10ήμερο του Ιουνίου και θα κοστίζει 699 ευρώ (16GB)

 

Τίποτα τσαμπα πράγμα.Και μετά την apple κράζουμε για πανάκριβη.

 

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα πραγματα ειναι πολυ απλα... οσο και να βριζεται την apple για τις τσουχτερες τιμες της θα επρεπε απλα να σκεφτεται απο τι υλικα φτιαχνονται τα προιοντα της apple και απο τι υλικα της Samsung ενα πολυ απλο παραδειγμα περνεις μια ferrari η οποια εχει 4 ροδες 1 τιμονι και ειναι αυτοκινητο περνεις ενα skoda που επησις εχει 4 ροδες 1 τιμονι και ειναι αυτοκινητο εχουν καποιες διαφορες ομως δεν θα ηθελα να αναλυσω εξυπνα παιδια ειστε καταλαβενεται..μπορει το skoda να σου βγει σκυλι σαν αμαξι αλλα πως να το κανουμε ferrari δεν θα ειναι ποτε......... το material value της apple δεν το φτανει καμια

 

Μας τα εχετε κανει τσουρεκια με τα υλικα. Ναι εβαλε καλα υλικα η apple αλλα σπανε για πλακα. Μιλαμε για φορητες συσκευες που καποια στιγμη θα σου πεσουν, εχω δει αρκετες σπασμενες οθονες, και απο την αλλη εχω δει SGS 2 να πεφτει απο τον 1ο οροφο και να την γλυτωνει με μια μικρη γρατζουνια κατο δεξια. Και ναι στις φορητες συσκευες αυτο μετραει, να ειναι ανθεκτηκες. Με το iphone επισης εχεις ενα κινητο μικροτερο απο το S3 και το One X και ταυτοχρονα πολυ πιο βαρυ, και το καταλαβαινεις μια χαρα οταν το εχεις στην τσεπη. Επισης τα κινητακια που λες οτι δεν εχουν καλα υλικα εχουν gorilla glass που δεν σπαει με το παραμικρο σαν του Iphone που εχουμε δει ραγισματα σε οθονες και στα στο γυαλι απο πισω σε πτωσεις απο 30cm. Ειναι σα να μου λες οτι προτιμας μεταξενια τσουβαλια για πατατες απο αυτα που εχουμε τωρα γιατι ειναι πιο καλο υλικο και πιο ακριβο, δεν μας νοιαζει οτι θα σκιζεται, μας νοιαζει μονο να λεμε οτι εχουμε μεταξι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά τι πλαστικούρα, όμως... Αν είναι "πλαστικούρα" σαν του SGS II εγώ γίνομαι πλέον οπαδός του πλαστικού. Πολλές φορές αναρωτιέμαι τι υλικό κατασκευής πρέπει να έχει μια συσκευή; Ατσάλι; Μπρούτζο ή μπακίρι να το γυαλίζουμε και να το βάζουμε στο πεζούλι του τζακιού να καμαρώνει η γιαγιά;

Τέτοιο υλικό περιμένουν:

 

112427257_584b1dde18.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...