Προς το περιεχόμενο

Samsung: Τα αποκαλυπτήρια του Galaxy S3


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μας τα εχετε κανει τσουρεκια με τα υλικα. Ναι εβαλε καλα υλικα η apple αλλα σπανε για πλακα. Μιλαμε για φορητες συσκευες που καποια στιγμη θα σου πεσουν, εχω δει αρκετες σπασμενες οθονες, και απο την αλλη εχω δει SGS 2 να πεφτει απο τον 1ο οροφο και να την γλυτωνει με μια μικρη γρατζουνια κατο δεξια. Και ναι στις φορητες συσκευες αυτο μετραει, να ειναι ανθεκτηκες. Με το iphone επισης εχεις ενα κινητο μικροτερο απο το S3 και το One X και ταυτοχρονα πολυ πιο βαρυ, και το καταλαβαινεις μια χαρα οταν το εχεις στην τσεπη. Επισης τα κινητακια που λες οτι δεν εχουν καλα υλικα εχουν gorilla glass που δεν σπαει με το παραμικρο σαν του Iphone που εχουμε δει ραγισματα σε οθονες και στα στο γυαλι απο πισω σε πτωσεις απο 30cm. Ειναι σα να μου λες οτι προτιμας μεταξενια τσουβαλια για πατατες απο αυτα που εχουμε τωρα γιατι ειναι πιο καλο υλικο και πιο ακριβο, δεν μας νοιαζει οτι θα σκιζεται, μας νοιαζει μονο να λεμε οτι εχουμε μεταξι.

 

Αν και το θέμα είναι το SGS III, δεν άντεξα στον πειρασμό...

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 501
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μας τα εχετε κανει τσουρεκια με τα υλικα. Ναι εβαλε καλα υλικα η apple αλλα σπανε για πλακα. Μιλαμε για φορητες συσκευες που καποια στιγμη θα σου πεσουν, εχω δει αρκετες σπασμενες οθονες, και απο την αλλη εχω δει SGS 2 να πεφτει απο τον 1ο οροφο και να την γλυτωνει με μια μικρη γρατζουνια κατο δεξια. Και ναι στις φορητες συσκευες αυτο μετραει, να ειναι ανθεκτηκες. Με το iphone επισης εχεις ενα κινητο μικροτερο απο το S3 και το One X και ταυτοχρονα πολυ πιο βαρυ, και το καταλαβαινεις μια χαρα οταν το εχεις στην τσεπη. Επισης τα κινητακια που λες οτι δεν εχουν καλα υλικα εχουν gorilla glass που δεν σπαει με το παραμικρο σαν του Iphone που εχουμε δει ραγισματα σε οθονες και στα στο γυαλι απο πισω σε πτωσεις απο 30cm. Ειναι σα να μου λες οτι προτιμας μεταξενια τσουβαλια για πατατες απο αυτα που εχουμε τωρα γιατι ειναι πιο καλο υλικο και πιο ακριβο, δεν μας νοιαζει οτι θα σκιζεται, μας νοιαζει μονο να λεμε οτι εχουμε μεταξι.

 

Απλα το καλυτερο σχολιο μεχρι στιγμης εδω μεσα.......οσο για τους υπολοιπους φαγωθειτε οσο θελετε.....ΝΟΚΙΑ Χ2-02 Dual Sim με αυτονομια μπαταριας 6 μερες και τα μυαλα στα καγκελα.Ιντερνετ με ΝΟΚΙΑ Ν800 και λαπιτοπι κ φωτογραφιες με πολυ καλη ψηφιακη.....αρες μαρες κουκουναρες τα iphones,Galaxy,htc και nexus......αυτα ειχα να πω καληνυχτα

 

Αν και το θέμα είναι το SGS III, δεν άντεξα στον πειρασμό...

:)

 

 

Εισαι θεος....εστι δωστους πονο...κι αλλο πονο.......δωσεεεε σου λεω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα το καλυτερο σχολιο μεχρι στιγμης εδω μεσα.......οσο για τους υπολοιπους φαγωθειτε οσο θελετε.....ΝΟΚΙΑ Χ2-02 Dual Sim με αυτονομια μπαταριας 6 μερες και τα μυαλα στα καγκελα.Ιντερνετ με ΝΟΚΙΑ Ν800 και λαπιτοπι κ φωτογραφιες με πολυ καλη ψηφιακη.....αρες μαρες κουκουναρες τα iphones,Galaxy,htc και nexus......αυτα ειχα να πω καληνυχτα

 

Το θέμα μας δεν είναι αν πρέπει να αγοράζουμε μια πολυ-συσκευή (κι εγώ έχω πάντα μαζί μου την ψηφιακή, δε βασίζομαι σε κινητά) αλλά οι σκέψεις μας στο SGS III.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αυτό που βλέπω είναι ότι τα One X, SIII και 4S κοστίζουν όσο 1.5 βασικοί μισθοί στη Ελλάδα και τσακωνόμαστε για το ποιο είναι FAIL...

Aς αναπολήσουμε καλύτερα τις στιγμές που είχαμε ένα ΝΟΚΙΑ 3310 με φιδάκι και νομίζαμε ότι είμαστε και πολύ μπροστά rolleyes.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι στο καλο, στυλο Bic λιωνουν εκει στη samsung και τα ξανακανουν κινητα? ημαρτον.

 

οπως ειπανε και αλλοι πιο πανω, βελτιωμενα ολα τα spec, προφανως δεν θα εχει προβλημα να σηκωσει οποιοδηποτε android για τον επομενο χρονο συν συν.

δε ξερω αλλα κατα τη γνωμη μου δεν υπαρχει κατι που κανεις με τον S4 και δεν κανεις με τον S3 exynos. η οθονη μπορουσε να ειναι καλυτερη οντως. παλια τεχνολογια. τωρα αυτα τα feature του software δεν ξερω κατα ποσο χρηστικα ειναι. εχουν να πεσουν κατα λαθος κλησεις σηκωνοντας το κινητο αυτο.....

 

τεσπα, εσωτερικα ειναι καινουριο και σχετικα πληρες το κινητο (εκτος της ram φυσικα, που εχει παραμεινει ιδια σε 3 γενιες galaxy, και χμ χμ στο GPU που δεν ειναι κατι φοβερο).

 

εξωτερικα ομως (που αυτο το βλεπεις καθε μερα, ακομη και οταν πας να παρεις ενα απλο τηλεφωνο που δε χρειαζεσαι φοβερα cpu και τεραστιες οθονες για να το κανεις) πω πω ρε σεις τι ειναι αυτο το χαλι. δηλαδη αυτη τη συμβολη γωνιας οθονης και πλαισιου ΔΕ ΧΤΥΠΗΣΕ ΣΕ ΚΑΝΕΝΟΣ ΤΟ ΜΑΤΙ ΕΚΕΙ ΣΤΗ SAMSUNG? και αυτες οι τρυπες πανω απ την οθονη, χαλια φαινονται, κρυφτε τους λιγο τους σενσορες ρε γμτ.

 

 

και πολυ φοβαμαι οτι παρα τα 2100 της μπαταριας θα τρεχεις να βρεις φορτιστη 2 φορες τη μερα......

post-81302-0-78738900-1336077321_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα πραγματα ειναι πολυ απλα... οσο και να βριζεται την apple για τις τσουχτερες τιμες της θα επρεπε απλα να σκεφτεται απο τι υλικα φτιαχνονται τα προιοντα της apple και απο τι υλικα της Samsung ενα πολυ απλο παραδειγμα περνεις μια ferrari η οποια εχει 4 ροδες 1 τιμονι και ειναι αυτοκινητο περνεις ενα skoda που επησις εχει 4 ροδες 1 τιμονι και ειναι αυτοκινητο εχουν καποιες διαφορες ομως δεν θα ηθελα να αναλυσω εξυπνα παιδια ειστε καταλαβενεται..μπορει το skoda να σου βγει σκυλι σαν αμαξι αλλα πως να το κανουμε ferrari δεν θα ειναι ποτε......... το material value της apple δεν το φτανει καμια

και πανω που απορουσα πως περασαν τοσες σελιδες που να μην γινει παραλληλισμος με αμαξια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας τα εχετε κανει τσουρεκια με τα υλικα. Ναι εβαλε καλα υλικα η apple αλλα σπανε για πλακα. Μιλαμε για φορητες συσκευες που καποια στιγμη θα σου πεσουν, εχω δει αρκετες σπασμενες οθονες, και απο την αλλη εχω δει SGS 2 να πεφτει απο τον 1ο οροφο και να την γλυτωνει με μια μικρη γρατζουνια κατο δεξια. Και ναι στις φορητες συσκευες αυτο μετραει, να ειναι ανθεκτηκες. Με το iphone επισης εχεις ενα κινητο μικροτερο απο το S3 και το One X και ταυτοχρονα πολυ πιο βαρυ, και το καταλαβαινεις μια χαρα οταν το εχεις στην τσεπη. Επισης τα κινητακια που λες οτι δεν εχουν καλα υλικα εχουν gorilla glass που δεν σπαει με το παραμικρο σαν του Iphone που εχουμε δει ραγισματα σε οθονες και στα στο γυαλι απο πισω σε πτωσεις απο 30cm. Ειναι σα να μου λες οτι προτιμας μεταξενια τσουβαλια για πατατες απο αυτα που εχουμε τωρα γιατι ειναι πιο καλο υλικο και πιο ακριβο, δεν μας νοιαζει οτι θα σκιζεται, μας νοιαζει μονο να λεμε οτι εχουμε μεταξι.

 

 

φανταζομαι αγνοεις οτι το μεταξι ειναι απο τα πιο ανθεκτικα υλικα στη φυση....anyway, ποσα πια iphone εχουνε σπασει ετσι για πλακα? ειδατε 10 βιντεο ονλαιν και το καναμε πιπιλα.

 

ασε που ρε τρυπιοχεριδες, πως ειναι δυνατον να σου πεσει το κινητο απο "shoulder height". τι διαλο? στο καπελο μεσα το κρυβετε το κινητο?

 

ps. προφανως το γυαλι και ειναι πιο ευαλωτο σε shattering απο την πλαστικουρα και πιστευω οτι η apple θα βαλει κανενα κεραμικο στην επομενη γενια (κυριως γιατι το γυαλι ειναι πολυ βαρυ, οχι για αλλο λογο), ΑΛΛΑ παρτε υποψην και το εξης. τα S2, S3 οταν πεφτουν εχουν τοση μεγαλη μετωπικη επιφανεια, που απο την αντισταση του αερα και μονο επιβραδυνουν. terminal velocity πιανει το κινητο απο ωμο μεχρι πατωμα...... για να μην ανοιξω το θεμα κρατσ κρουτσ που θα κανει το πλαστικο μετα απο τετοιες πτωσεις, ακομη και αν δεν εχει σπασει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πανω που απορουσα πως περασαν τοσες σελιδες που να μην γινει παραλληλισμος με αμαξια...

 

Γιατί όχι; Είναι ευκαιρία για κάποιον που δεν γνωρίζει να καταλάβει γιατί έχουν διαφορετική τιμή τα Mercedes από τα Toyota.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@memtsas

Γιατί, το κεντρικό πλήκτρο; Κουκλάκι ζωγραφιστό. Ήθελα να 'ξερα, πληρώθηκε κάποιος για να δημιουργήσει αυτή τη μορφή; :whistle:

 

Ναι, είδαμε και την κεντρική κουφάλα του μηλοτηλέφωνου devil.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φανταζομαι αγνοεις οτι το μεταξι ειναι απο τα πιο ανθεκτικα υλικα στη φυση....anyway, ποσα πια iphone εχουνε σπασει ετσι για πλακα? ειδατε 10 βιντεο ονλαιν και το καναμε πιπιλα.

 

Oχι ειδα του κολλητου μου που του επεσε απο τα χερια οσο ηταν στην τουαλετα απο 30-35cm και του ξεκολλησε ολοκληρο κομματι απο το γυαλι πισω. Αμα θες παντως ελα να κανουμε ενα crash τεστ με το sgs2 που δεν εχει gorilla glass2 που εχει το σ3. Eγω προσφερομαι να πεταξω το κινητο μου κατω αν ριξεις και εσυ το 4s σου.

 

Γιατί όχι; Είναι ευκαιρία για κάποιον που δεν γνωρίζει να καταλάβει γιατί έχουν διαφορετική τιμή τα Mercedes από τα Toyota.

 

Δε νομιζω ομως η τογιοτα να φοραει κινητηρα πολυ πιο δυνατο απο την mercedes ποτε. Ουτε ειδα την Mercedes ποτε να εχει ολα τα τζαμια της σπασμενα επειδη ακουμπησε το κωλονακι απο πισω την ωρα που παρκαρε ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φανταζομαι αγνοεις οτι το μεταξι ειναι απο τα πιο ανθεκτικα υλικα στη φυση....anyway, ποσα πια iphone εχουνε σπασει ετσι για πλακα? ειδατε 10 βιντεο ονλαιν και το καναμε πιπιλα.

 

Αμα εισαι κατοχος του μηλου σε προκαλω ανοιχτα μαζι με τον αλλον απο κατω να ριξεις το κινητο σου κατω και αν δν σπασει ή ραγισει εγω θα γινω αστροναυτης......ελεος πια,απλα αποδεχτειτε κατι...οσους κ αν δεις με μηλα ολοι εχουν χρυσοπληρωμενες "πλαστικες"...το τονιζω ΠΛΑΣΤΙΚΕΣ θηκες για να μην σπασει το μηλαρακι του κ δν εχει να πληρωνει μετα 100αρια+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, είδαμε και την κεντρική κουφάλα του μηλοτηλέφωνου devil.png

Μπορείς να τα βάλεις κάτω και να τα συγκρίνεις. Θα μπορούσαν να γραφτούν σελίδες για το κεντρικό πλήκτρο των idevices. Και μετά δες του S3... :eek:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σχόλιό με την παρομοίωση του samsung με skoda και του iphone με ferari είναι όλα τα λεφτά.. Ακριβώς αντίστροφη έπρεπε να είναι η παρομοίωση μιας και είναι γνωστό ότι τα υλικα του iphone είναι πολυ φθηνά, πιθανότατα στο μισό κοστος απο ότι του sgs3. Αλλα όταν είσαι fanboy, πρέπει 1.να μην ξέρεις τι γραφεις και 2. να κανείς το μαυρο άσπρο.. Και προφανώς ο φίλος παραπάνω καλύπτει όλα τα κριτήριά..

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να τρολλάρω και εγώ λίγο πάντως, δεν θα έδινα ~660€ για το iphone 4s. Αντίθετα μπορεί να έδινα 700€ για το gs3.

 

Μπορείς να τα βάλεις κάτω και να τα συγκρίνεις. Θα μπορούσαν να γραφτούν σελίδες για το κεντρικό πλήκτρο των idevices. Και μετά δες του S3... :eek:

 

το οποίο κεντρικό πλήκτρο των i συσκευών στις δικές μου τουλάχιστον είχε θέμα. Αντίθετα με του gs2 μου... just saying

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...