Προς το περιεχόμενο

Samsung: Τα αποκαλυπτήρια του Galaxy S3


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όσοι ασχολείστε με drop tests να έχετε υπόψιν σας ότι δεν έχει σχέση μόνο το υλικό αλλά και η μορφή της συσκευής. Εξηγούμαι. Εάν το Galaxy S II είχε το ίδιο σχήμα με το iPhone 4/4S το πιο πιθανό ήταν να έσπαγε κατά τον ίδιο τρόπο. Παρατηρείστε ότι το γυαλί στο iPhone 4/4S εξέχει από το σώμα της συσκευής και απορροφά αυτό όλη τη δύναμη της πτώσης, ενώ στο Galaxy S II είναι στο ίδιο επίπεδο, άρα και πιο προστατευμένο.

 

Για την ιστορία αυτό, μιας και προσωπικά θεωρώ τα drop tests ανούσια. Άμα μου έπεφτε εμένα συσκευή των 600+ ευρώ με τέτοιο τρόπο θα έκανα drop test στο κεφάλι μου μετά να δω αν κάνει γκλιν-γκλον, ακόμα κι αν δε πάθαινε τίποτα (η συσκευή).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 501
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το σχόλιό με την παρομοίωση του samsung με skoda και του iphone με ferari είναι όλα τα λεφτά.. Ακριβώς αντίστροφη έπρεπε να είναι η παρομοίωση μιας και είναι γνωστό ότι τα υλικα του iphone είναι πολυ φθηνά, πιθανότατα στο μισό κοστος απο ότι του sgs3. Αλλα όταν είσαι fanboy, πρέπει 1.να μην ξέρεις τι γραφεις και 2. να κανείς το μαυρο άσπρο.. Και προφανώς ο φίλος παραπάνω καλύπτει όλα τα κριτήριά..

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

 

Οταν λεμε κατι καλο ειναι να ξερουμε κιολας.Εσυ θεωρεις το πλαστικο του Galaxy πιο ακριβο απο το γυαλι και μεταλλο του iphone?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως την google με την πραγματικά πανέξυπνη ιδέα να έχεις τα softkey ως εικονίδια της οθόνης προκειμένου να έχεις και μεγάλη οθόνη, και μικρο μέγεθος συσκευής (έστω και αν δεν το πετυχαίνει το nexus σε πρώτη φαση), την γράψανε στα @@ τους κανονικά ολοι και συνεχίζουν με το κλασικο design. Πραγματικά κριμα.. Ο 1ος που θα φτιάξει τέτοιο κινητό (μεγάλη οθόνη/μικρο μέγεθος) θα κονομισει αγρία...

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι ασχολείστε με drop tests να έχετε υπόψιν σας ότι δεν έχει σχέση μόνο το υλικό αλλά και η μορφή της συσκευής. Εξηγούμαι. Εάν το Galaxy S II είχε το ίδιο σχήμα με το iPhone 4/4S το πιο πιθανό ήταν να έσπαγε κατά τον ίδιο τρόπο. Παρατηρείστε ότι το γυαλί στο iPhone 4/4S εξέχει από το σώμα της συσκευής και απορροφά αυτό όλη τη δύναμη της πτώσης, ενώ στο Galaxy S II είναι στο ίδιο επίπεδο, άρα και πιο προστατευμένο.

 

Για την ιστορία αυτό, μιας και προσωπικά θεωρώ τα drop tests ανούσια. Άμα μου έπεφτε εμένα συσκευή των 600+ ευρώ με τέτοιο τρόπο θα έκανα drop test στο κεφάλι μου μετά να δω αν κάνει γκλιν-γκλον, ακόμα κι αν δε πάθαινε τίποτα (η συσκευή).

 

Απο τα λιγα πραγματα που ξερω οσο πιο μεγαλο ειναι κατι τοσο πιο ευθραστο ειναι αρα το samsung που καλυπτει μεγαλυτερη επιφανεια ειναι πιο ευαλωτο κ δν μιλαμε συγκεκριμενα για την οθονη αλλα για την γνωστη καραμελα πλαστικουρα...σε αυτην αναφερομαστε η οποια δν παθαινει τπτ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να τρολλάρω και εγώ λίγο πάντως, δεν θα έδινα ~660€ για το iphone 4s. Αντίθετα μπορεί να έδινα 700€ για το gs3.

 

 

 

το οποίο κεντρικό πλήκτρο των i συσκευών στις δικές μου τουλάχιστον είχε θέμα. Αντίθετα με του gs2 μου... just saying

Εσύ είσαι καμένο χάρτι, δεν μετράει η άποψή σου! :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οταν λεμε κατι καλο ειναι να ξερουμε κιολας.Εσυ θεωρεις το πλαστικο του Galaxy πιο ακριβο απο το γυαλι και μεταλλο του iphone?

Επειδι ξέρω τι γραφω φιλαράκο, ξεστραβωσου πρώτα να ψαξεις ποσο κοστίζουν τα υλικα του iphone, και μετα κανε μαθήματά στους άλλους, για skoda και lanborgini.. Το γυαλί και μεταλο δεν κοστίζει σχεδόν τίποτα. Ο επεξεργαστής και η οθόνη είναι το 80% του κόστους. Δεν ειναι φτιαγμένο απο διαμάντι.

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πρωτα bencmarks ειναι επισημα εδω....δειτε πρωτα κ μετα μιληστε......η ωρα της αληθειας

 

δωστε σημασια σε αυτο...." but the Mali-400MP GPU gave the Samsung smartphone the victory here."

 

πραγματικα τωρα......ΑΝΤΕ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τα λιγα πραγματα που ξερω οσο πιο μεγαλο ειναι κατι τοσο πιο ευθραστο ειναι αρα το samsung που καλυπτει μεγαλυτερη επιφανεια ειναι πιο ευαλωτο κ δν μιλαμε συγκεκριμενα για την οθονη αλλα για την γνωστη καραμελα πλαστικουρα...σε αυτην αναφερομαστε η οποια δν παθαινει τπτ.....

 

Οποιοσδήποτε έχει μερικές στοιχειώδεις γνώσεις ξέρει ότι το γυαλί είναι λιγότερο εύκαμπτο από το πλαστικό, άρα και σπάει ευκολότερα. Την πιο φτηνή πλαστικούρα να βάλεις, πιο ανθεκτική θα είναι σε χτυπήματα και πτώσεις από το καλύτερο γυαλί.

 

Κατά τα άλλα παίζει τεράστιο ρόλο το σχήμα, όπως έγραψα και πριν.

 

Και οι σφαίρες ας πούμε, έχουν συγκεκριμένο σχήμα. Όχι τυχαίο. Χάρη σε αυτό το σχήμα μπορούν να τρυπήσουν εύκολα το ανθρώπινο σώμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Τα πρωτα bencmarks ειναι επισημα εδω....δειτε πρωτα κ μετα μιληστε......η ωρα της αληθειας

 

πόση κιλά ντροπής μοιράζει? :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιοσδήποτε έχει μερικές στοιχειώδεις γνώσεις ξέρει ότι το γυαλί είναι λιγότερο εύκαμπτο από το πλαστικό, άρα και σπάει ευκολότερα. Την πιο φτηνή πλαστικούρα να βάλεις, πιο ανθεκτική θα είναι σε χτυπήματα και πτώσεις από το καλύτερο γυαλί.

 

Κατά τα άλλα παίζει τεράστιο ρόλο το σχήμα, όπως έγραψα και πριν.

 

Και οι σφαίρες ας πούμε, έχουν συγκεκριμένο σχήμα. Όχι τυχαίο. Χάρη σε αυτό το σχήμα μπορούν να τρυπήσουν εύκολα το ανθρώπινο σώμα.

 

Αχχχ δν θα με αφησετε να κοιμηθω αποψε.....αρα φιλε μου ερχεσαι στα λογια μου...για πιο λογο να κοροιδευουν και να λενε ολοι σιγα μην παρω την πλαστικουρα απο την στιγμη που ειναι αποδεδειγμενα ανθεκτικοτερη και παιρνουν το γυαλι που απο πανω του του βαζουν πλαστικη θηκη για να μην σπασει?Τι το διαφορετικο λεμε τωρα εμεις οι δυο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πρωτα bencmarks ειναι επισημα εδω....δειτε πρωτα κ μετα μιληστε......η ωρα της αληθειας

 

πραγματικα τωρα......ΑΝΤΕ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ

 

Δε νομίζω ότι αυτό που περιμενε να δει κανείς φιλέ στο sgs3 ειναι μεγαλυτερα νούμερα στα benchmark.. Πίστεψε με στην πραξη δε θα δεις σχεδόν καμία διάφορα σε όλα τα κορυφαία, ακόμα και στα παλαια πχ sgs2 (Ειδικά αν το έχεις με καλη ics custom). Ούτε κάποια εφαρμογή που δεν την τρεχει για πλάκα πχ το sgs2.

Η ταχύτητα έχει φτάσει προ πολλού σε τέτοια επίπεδα που δεν ειναι ο αποφασιστικός παράγοντάς πλεον για τους περισσότερους. Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι τα νούμερα δεν έχουν τη σημασία τους.. Ειδικά αν ξέρεις να διαβαζεις ανάποδα. Εμένα αυτά τα νούμερα μου λενε ότι θα έχει καλυτερη αυτονομια. Το οποιο ειναι πολυ σημαντικότερο απο την ταχύτητα.

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω ότι αυτό που περιμενε να δει κανείς φιλέ στο sgs3 ειναι μεγαλυτερα νούμερα στα benchmark.. Πίστεψε με στην πραξη δε θα δεις σχεδόν καμία διάφορα σε όλα τα κορυφαία, ακόμα και στα παλαια πχ sgs2. Ούτε κάποια εφαρμογή που δεν την τρεχει για πλάκα πχ το sgs2.

Η ταχύτητα έχει φτάσει προ πολλού σε τέτοια επίπεδα που δεν ειναι ο αποφασιστικός παράγοντάς πλεον για τους περισσότερους. Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι τα νούμερα δεν έχουν τη σημασία τους..

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

 

Φιλε μου οπως εγραψα σε αλλο μνμ με το ΝΟΚΙΑκι μου dual sim δν με σκοτιζει τπτ...απλα επειδη πολλοι πολλα ειπανε για αυτο δινω σημασια....ουτε υπαλληλος κανενος ειμαι ουτε trol apple funboy.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...