Προς το περιεχόμενο

Samsung: Τα αποκαλυπτήρια του Galaxy S3


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 501
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Είναι διαφορετικό αν προτιμάει κάποιος HTC, πόσο μάλλον iPhone. Ειδικά το δεύτερο κακός μπαίνει σε σύγκριση. iOS, άλλη κατάσταση, άλλο πράγμα.

 

Επί του θέματος όμως, κλασσικά η Samsung είναι και πάλι στη κορυφή των Smartphones. Όποιος θέλει ένα πολύ καλό Smartphone με Android είναι μία πολύ καλή επιλογή. Ο σχεδιασμός του κατά τη γνώμη μου δεν είναι τόσο καλός. Θυμίζει Huawei IDEOS X5. Σε αρκετούς δεν άρεσε το Huawei κάνοντας αναφορά ότι είναι στρογγυλεμένο σαν παιχνίδι. Αυτό βλέπουμε και τώρα από τη Samsung.

 

Δεν ξέρω τη λέτε αλλα εγώ πιστεύω ότι το SGS III είναι πραγματικό θηρίο!

 

Πιο άλλο τηλέφωνο έχει τη δυνατότητα να βλέπεις video σε μικρότερο κάδρο το οποιο μετακινείται σε πραγματικό χρόνο και ταυτόχρονα να κανεις και αλλα όπως να στέλνεις μηνύματα!

 

Αυτό θα δούμε αν θα βολέψει ή όχι. Ακόμα δεν μπορούμε να το παρουσιάζουμε ως πλεονέκτημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τη λέτε αλλα εγώ πιστεύω ότι το SGS III είναι πραγματικό θηρίο!

 

Πιο άλλο τηλέφωνο έχει τη δυνατότητα να βλέπεις video σε μικρότερο κάδρο το οποιο μετακινείται σε πραγματικό χρόνο και ταυτόχρονα να κανεις και αλλα όπως να στέλνεις μηνύματα!

 

 

Μπορει να μου πει καποιος πως στην ευχη γινεται αυτο?. Η που θα γραφεις μηνυμα η που θα βλεπεις βιντεο, και τα 2 μαζι απλα δε γινεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει δεν λεω ωραιο το S3 αλλα παρολο που μου αρεσει πολυ η Samsung και θεωρω κορυφαια τα προιοντα της και ημουν κατοχος galaxy s (εκλαπη) και πλεον galaxy s2 εχω καποιες ενστασεις .Καταρχην βαλε ρε αδελφε μια 12αρα camera οχι πως εχει σημασια αλλα ετσι για το γαμωτο .Αφου 8ΜP ειχε το προηγουμενο τι διαολο πια ....

Επειτα διεκρινα ,διορθωστε με αν κανω λαθος ,οτι δεν εχει dual led flash .

Διαβασα επισης οτι θα βγαινει σε ασπρο και σε μπλε!!!!! Δεν θα εχει μαυρο δηλαδη ??? Αυτο μην σας πω με χαλασε πιο πολυ απο ολα.

Σε οτι αφορα την οθονη πραγματι χανει πλεον την αισθηση του κινητου η συσκευη καθοτι δεν θα χωραει ουτε σε τσεπη πια .Παρολαυτα δεν θα ελεγα οτι με χαλαει καθοτι ουτε το s2 το βαζω ποτε σε τσεπη παρα μονο στο τσαντακι μου σε ειδικη θηκη .

Αυτη την στιγμη σιγουρα θα ειναι το κορυφαιο κινητο αλλα για να ειμαστε δικαιοι θα πρεπει να το συγκρινουμε οχι με το 4s αλλα με το iphone5 .Σε οτι αφορα το HTC one εχει 1.5ghz ταχυτητα επεξεργαστη δηλαδη πιο πανω απο του S3 σαν χρονισμους ( γιατι εδω παιζει ρολο και η αρχιτεκτονικη του επεξεργαστη ) αλλα το μεγαλο του μειονεκτημα ειναι οτι για αλλη μια φορα υστερει σε οθονη σε σχεση με αυτο της samsung oπως ολα τα αντιστοιχα HTC.Επισης πιστευω οτι και στα benchmarks θα ειναι ανωτερο το samsung αλλα θα δειξει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να δω κάποιον να μιλάει με αυτό στο αυτί

 

Samsung-Galaxy-Note-Ear-Test-200x200.jpg

 

 

Μπορεί να το χρησιμοποιεί και σαν ομπρέλα στην παραλία τώρα το καλοκαίρι. Πέρα από τη πλάκα τα κινητά αυτά με το συγκεκριμένο μέγεθος πρέπει να αποτέλουν μία ξεχωριστή κατηγορία υβριδικά smarTablet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβασα επισης οτι θα βγαινει σε ασπρο και σε μπλε!!!!! Δεν θα εχει μαυρο δηλαδη ??? Αυτο μην σας πω με χαλασε πιο πολυ απο ολα.

Σε οτι αφορα την οθονη πραγματι χανει πλεον την αισθηση του κινητου η συσκευη καθοτι δεν θα χωραει ουτε σε τσεπη πια .Παρολαυτα δεν θα ελεγα οτι με χαλαει καθοτι ουτε το s2 το βαζω ποτε σε τσεπη παρα μονο στο τσαντακι μου σε ειδικη θηκη .

 

Και το Note σε Carbon Blue το πήρα άλλα μαύρο είναι. :P

Επίσης είναι μεγαλύτερο και μια χαρά χωράει στην τσέπη μου μαζί με τη θήκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον δεν περιμένω αλλαγές απο τις συσκευές, αλλά περισσότερο απο το λειτουργικό, άρα δύσκολα θα με εντυπωσίαζε.

Δεν έχω κάποια ιδέα που θα μπορούσε να υλοποιήσει για να κάνει το μπαμ, άλλωστε δεν είναι δουλειά μου.

Το design είναι καλό, οι γραμμές του δηλαδή. Αλλά το μέγεθος για εμένα είναι επιεικώς απαράδεκτο, δεν πρόκειται να το πάρω, εκτός αν μου το δώσουν στο 1/3 της τιμής. Δεν θα είναι άβολο στο πιάσιμο, όταν είναι τόσο μακρύ αλλά λεπτό; Καθόλου ωραία αίσθηση δεν μου άφηνε το s2, αυτό φαντάζομαι χειρότερα. Τα specs αναμενόμενα, αλλά αδιάφορα.

Δηλαδή έχουμε μπει στους 4πύρηνους. Και; Να χαρώ για τα benchmarks; Που μπορεί και παίζει video σε ένα μικρό παραθυράκι παράλληλα με την σύνταξη sms; Αφού δεν αξιποιείται απο το λειτουργικό ρε παιδιά; Δε βλέπετε οτι έχει την ίδια απόκριση με το s2; Και μπορεί χειρότερη απο το galaxy nexus; Το scroll στον browser είναι επίσης απαράδεκτο. Αλλά θηρίο κατα τα άλλα. Να τρέχω 100 εφαρμογές παράλληλα, οκ.

Ή ξεκινάει το βίντεο και μου δείχνει τα εφέ με το νερό; Που λόγω απόκρισης της αφής δεν είναι καν φυσικό όπως το πλασάρει η sammy. Αλλά θηρίο, 4πύρηνο ναι.

Στο τέλος δηλαδή, πού θα είναι πιο γρήγορο απο το s2 για να ξέρω. Όταν βγήκε το sgs1 ήταν το πιο γρήγορο, με την καλύτερη οθόνη κτλ. Μετά το sgs2 έφτασε στα όρια του το android, που ακόμα και με την επίσημη ics δεν βελτιώθηκε στα lags και στα σπασμένα, απότομα, ασύνεχα και αφύσικα σκρολαρίσματα.

Μόνο το sense ui φαίνεται πλέον να προσφέρει παραπάνω στο android, δίνει μια ομορφιά, αλλά με τη samsung, ούτε το ui βελτιώνει, ούτε και την ταχύτητα του hardware μπορεί να αξιοποιήσει. Επομένως θα βλέπουμε μόνο hw αλλαγές, στην οθόνη, στους πυρήνες, στην gpu, άσχετα που δεν αξιοποιούνται, στο προσεχές μέλλον, μπορεί και ποτέ.

 

Το πλεονέκτημα ενός θηρίου στα χαρτιά θα μπορούσε να είναι οτι αναβαθμίζεται για περισσότερο καιρό, αλλά για android μιλάμε φίλοι μου, είδαμε τι έγινε με το sgs2, πάρα πολύ μεγάλη καθυστέρηση, και στο τέλος οι περισσότεροι γράφουν οτι δε βλεπουν μεγάλες αλλαγές.

 

Τουλάχιστον η οθόνη πιάνει το μέγιστο δυνατό εμβαδόν, αλλά το κουμπί άθλιο.

 

Συνοψίζοντας, δεν με δελέασε καθόλου να ξαναγυρίσω σε android, όπως έκανε το sgs2.

Η χαρά των χρηστών που τους αρέσουν τα benchs είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι;

 

50 GB στο Dropbox για δυο χρόνια στα S3.

Σε κάνα μήνα πιστεύω ότι θα το έχουμε και οι υπόλοιποι με κάνα πειραγμένο apk.

 

http://www.ask.com/answers/49711141/does-the-iphone-4s-havr-gorilla-glass-on-it

Έχουμε ξεφύγει, αλλα αν είχε gorila το iphone δε θα έσπαγε για πλάκα σε κάθε πεσιμο. 2 κολητοι μου το έχουν, και οι 2 έχουν αλλάξει οθόνη. Ευτυχώς υπάρχει και το ebay γιατί αλλιώς ειναι πανάκριβες.

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον δεν περιμένω αλλαγές απο τις συσκευές, αλλά περισσότερο απο το λειτουργικό, άρα δύσκολα θα με εντυπωσίαζε.

Δεν έχω κάποια ιδέα που θα μπορούσε να υλοποιήσει για να κάνει το μπαμ, άλλωστε δεν είναι δουλειά μου.

Το design είναι καλό, οι γραμμές του δηλαδή. Αλλά το μέγεθος για εμένα είναι επιεικώς απαράδεκτο, δεν πρόκειται να το πάρω, εκτός αν μου το δώσουν στο 1/3 της τιμής. Δεν θα είναι άβολο στο πιάσιμο, όταν είναι τόσο μακρύ αλλά λεπτό; Καθόλου ωραία αίσθηση δεν μου άφηνε το s2, αυτό φαντάζομαι χειρότερα. Τα specs αναμενόμενα, αλλά αδιάφορα.

Δηλαδή έχουμε μπει στους 4πύρηνους. Και; Να χαρώ για τα benchmarks; Που μπορεί και παίζει video σε ένα μικρό παραθυράκι παράλληλα με την σύνταξη sms; Αφού δεν αξιποιείται απο το λειτουργικό ρε παιδιά; Δε βλέπετε οτι έχει την ίδια απόκριση με το s2; Και μπορεί χειρότερη απο το galaxy nexus; Το scroll στον browser είναι επίσης απαράδεκτο. Αλλά θηρίο κατα τα άλλα. Να τρέχω 100 εφαρμογές παράλληλα, οκ.

Ή ξεκινάει το βίντεο και μου δείχνει τα εφέ με το νερό; Που λόγω απόκρισης της αφής δεν είναι καν φυσικό όπως το πλασάρει η sammy. Αλλά θηρίο, 4πύρηνο ναι.

Στο τέλος δηλαδή, πού θα είναι πιο γρήγορο απο το s2 για να ξέρω. Όταν βγήκε το sgs1 ήταν το πιο γρήγορο, με την καλύτερη οθόνη κτλ. Μετά το sgs2 έφτασε στα όρια του το android, που ακόμα και με την επίσημη ics δεν βελτιώθηκε στα lags και στα σπασμένα, απότομα, ασύνεχα και αφύσικα σκρολαρίσματα.

Μόνο το sense ui φαίνεται πλέον να προσφέρει παραπάνω στο android, δίνει μια ομορφιά, αλλά με τη samsung, ούτε το ui βελτιώνει, ούτε και την ταχύτητα του hardware μπορεί να αξιοποιήσει. Επομένως θα βλέπουμε μόνο hw αλλαγές, στην οθόνη, στους πυρήνες, στην gpu, άσχετα που δεν αξιοποιούνται, στο προσεχές μέλλον, μπορεί και ποτέ.

 

Το πλεονέκτημα ενός θηρίου στα χαρτιά θα μπορούσε να είναι οτι αναβαθμίζεται για περισσότερο καιρό, αλλά για android μιλάμε φίλοι μου, είδαμε τι έγινε με το sgs2, πάρα πολύ μεγάλη καθυστέρηση, και στο τέλος οι περισσότεροι γράφουν οτι δε βλεπουν μεγάλες αλλαγές.

 

Τουλάχιστον η οθόνη πιάνει το μέγιστο δυνατό εμβαδόν, αλλά το κουμπί άθλιο.

 

Συνοψίζοντας, δεν με δελέασε καθόλου να ξαναγυρίσω σε android, όπως έκανε το sgs2.

Η χαρά των χρηστών που τους αρέσουν τα benchs είναι.

 

Άψογος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το Note σε Carbon Blue το πήρα άλλα μαύρο είναι. :P

Επίσης είναι μεγαλύτερο και μια χαρά χωράει στην τσέπη μου μαζί με τη θήκη.

 

Oχι ρε Βασιλη ...Γιατι το s2 δεν χωραει στην μπροστινη τσεπη παντελονιου τζην ευκολα και συν τοις αλλοις αν καθισεις δυσκολευει το πραγμα .Αποκλειεται να φορας τζην και να χωραει το note .Για εμενα βασικο ειναι να χωραει στην εσωτερικη τσεπη σακακιου ή μπουφαν αλλα σε μπροστινη τσεπη παντελονιου ξεχασε το ,ουτε στο ορθιο δεν θα μπορει ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον δεν περιμένω αλλαγές απο τις συσκευές' date=' αλλά περισσότερο απο το λειτουργικό, άρα δύσκολα θα με εντυπωσίαζε.

Δεν έχω κάποια ιδέα που θα μπορούσε να υλοποιήσει για να κάνει το μπαμ, άλλωστε δεν είναι δουλειά μου.

Το design είναι καλό, οι γραμμές του δηλαδή. Αλλά το μέγεθος για εμένα είναι επιεικώς απαράδεκτο, δεν πρόκειται να το πάρω, εκτός αν μου το δώσουν στο 1/3 της τιμής. Δεν θα είναι άβολο στο πιάσιμο, όταν είναι τόσο μακρύ αλλά λεπτό; Καθόλου ωραία αίσθηση δεν μου άφηνε το s2, αυτό φαντάζομαι χειρότερα. Τα specs αναμενόμενα, αλλά αδιάφορα.

Δηλαδή έχουμε μπει στους 4πύρηνους. Και; Να χαρώ για τα benchmarks; Που μπορεί και παίζει video σε ένα μικρό παραθυράκι παράλληλα με την σύνταξη sms; Αφού δεν αξιποιείται απο το λειτουργικό ρε παιδιά; Δε βλέπετε οτι έχει την ίδια απόκριση με το s2; Και μπορεί χειρότερη απο το galaxy nexus; Το scroll στον browser είναι επίσης απαράδεκτο. Αλλά θηρίο κατα τα άλλα. Να τρέχω 100 εφαρμογές παράλληλα, οκ.

Ή ξεκινάει το βίντεο και μου δείχνει τα εφέ με το νερό; Που λόγω απόκρισης της αφής δεν είναι καν φυσικό όπως το πλασάρει η sammy. Αλλά θηρίο, 4πύρηνο ναι.

Στο τέλος δηλαδή, πού θα είναι πιο γρήγορο απο το s2 για να ξέρω. Όταν βγήκε το sgs1 ήταν το πιο γρήγορο, με την καλύτερη οθόνη κτλ. Μετά το sgs2 έφτασε στα όρια του το android, που ακόμα και με την επίσημη ics δεν βελτιώθηκε στα lags και στα σπασμένα, απότομα, ασύνεχα και αφύσικα σκρολαρίσματα.

Μόνο το sense ui φαίνεται πλέον να προσφέρει παραπάνω στο android, δίνει μια ομορφιά, αλλά με τη samsung, ούτε το ui βελτιώνει, ούτε και την ταχύτητα του hardware μπορεί να αξιοποιήσει. Επομένως θα βλέπουμε μόνο hw αλλαγές, στην οθόνη, στους πυρήνες, στην gpu, άσχετα που δεν αξιοποιούνται, στο προσεχές μέλλον, μπορεί και ποτέ.

 

Το πλεονέκτημα ενός θηρίου στα χαρτιά θα μπορούσε να είναι οτι αναβαθμίζεται για περισσότερο καιρό, αλλά για android μιλάμε φίλοι μου, είδαμε τι έγινε με το sgs2, πάρα πολύ μεγάλη καθυστέρηση, και στο τέλος οι περισσότεροι γράφουν οτι δε βλεπουν μεγάλες αλλαγές.

 

Τουλάχιστον η οθόνη πιάνει το μέγιστο δυνατό εμβαδόν, αλλά το κουμπί άθλιο.

 

Συνοψίζοντας, δεν με δελέασε καθόλου να ξαναγυρίσω σε android, όπως έκανε το sgs2.

Η χαρά των χρηστών που τους αρέσουν τα benchs είναι.[/quote']

 

Που ειδες οτι ειναι χειροτερο στο browsing και που ειδες οτι εχει ιδια αποκριση. Με αποκριση αφης ανωτερη απο οποιοδηποτε αλλο κινητο; Πραγματικα μας φλομωσες στις ανακριβειες. Πηγαινε λοιπον και δωσε 700 ευρω για ενα κινητο με 3,5 ιντσες οθονη, κατωτερο cpu, κατωτερη αλληλεπιδραση με εσενα, κατωτερη καμερα, ευθραυστο και με ενα design ιδιο εδω και 2+ μοντελα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΙΟ

 

ΤΡΑΓΩΔΙΑ

 

ΠΕΘΑΙΝΕΙΣ.

 

Καλά αυτό είναι που θα κάνει τη ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ?

 

Και ΠΑΛΙ με ΑΠΛΗ AMOLED?ΣΙΓΑ την αναμονή μωρέ...

 

Κρίμα και άδικο.Και με galaxy S καλά είμαι.ΠΟΛΥ κρίμα γιατί ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ περίμενα κάτι καλύτερο.

 

Πολλά περιμέναμε ελάχιστα είδαμε.

 

SIIs θα έλεγα.

 

Ναι οκ το καταλαβαμε οτι εισαι iphone maniac δεν χρειαζετε να το τονιζεις..

 

Και οκ σιγα τη διαφορα μιας amoled οθονης σε σχεση με την οθονη που εχει το iphone 4s????

Τα ιδια ειναι....

 

Οσο τωρα αφορα ολα τα αλλα χαρακτηριστηκα ουτε λογος ετσι?

Π.χ. το s beam που με το που αγγιζει το αλλο κινητο μεταφερετε οτι αρχειο θες. Εχει κατι τετοιο το iphone 4s? ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ.....

 

Και αν κατσεις και το ψαξεις αρκετα στανταρ θα βρεις πραγματα που ισως εχει το iphone και δεν εχει το samsung galaxy s3 οπως και το αντιστροφο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά το sgs2 έφτασε στα όρια του το android, που ακόμα και με την επίσημη ics δεν βελτιώθηκε στα lags και στα σπασμένα, απότομα, ασύνεχα και αφύσικα σκρολαρίσματα.

 

 

Το s2 δεν λαγκαρε ποτε ουτε ειχε αφυσικα ή ασυνεχα σκρολαρισματα .Ακομα ομως και σε καποιους να συνεβαινε αυτο με το ics το κινητο παει σαφως πιο γρηγορα ειδικα στο σερφαρισμα .Σε μενα τουλαχιστον παει σφαιρα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oχι ειδα του κολλητου μου που του επεσε απο τα χερια οσο ηταν στην τουαλετα απο 30-35cm και του ξεκολλησε ολοκληρο κομματι απο το γυαλι πισω. Αμα θες παντως ελα να κανουμε ενα crash τεστ με το sgs2 που δεν εχει gorilla glass2 που εχει το σ3. Eγω προσφερομαι να πεταξω το κινητο μου κατω αν ριξεις και εσυ το 4s σου.

 

 

 

Δε νομιζω ομως η τογιοτα να φοραει κινητηρα πολυ πιο δυνατο απο την mercedes ποτε. Ουτε ειδα την Mercedes ποτε να εχει ολα τα τζαμια της σπασμενα επειδη ακουμπησε το κωλονακι απο πισω την ωρα που παρκαρε ;)

 

 

 

Βοηθα ρε Euklidi πες μας τι διαφορα εχει το gorilla glass 1 απο το 2; ( φαινεσαι ψαγμενος)

 

Αν γινετε πες μας χωρις να κανεις google.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Να μη μοιάζει με ξαναζεσταμένες τηγανητές πατάτες (βλέπε χιλιοπαιγμένο design από την ντροπή του design που ακούει στο όνομα "σχεδιαστικό τμήμα Samsung";

-Καλύτερα υλικά από τη γνωστή σιχαμερή γυαλιστερή πλαστικούρα;

-Καλύτερη κάμερα;

-Καλύτερη οθόνη;

-Το WOW factor που μια τέτοια πολυδιαφημισμένη παρουσίαση προμήνυε;

Ναι εχεις απολυτο δικιο δηλαδη το iphone 4 απο το iphone 4s εχει πολλες διαφορες ειδικα σχεδιαστικα γι' αυτο και μας τη λες για τις σχεδιαστικες διαφορες των s2 με s3 ετσι..

 

Δες λιγο πρωτα τα περι apple στρατοπεδο και μετα ελα μιλα μας...

 

Οκ φαινετε απο μιλια μακρυα ποιος ειναι apple/ios manic/fan και ποιος android/samsung maniac/fan.

 

Δεν το συνεχιζω αλλου γιατι θα το κανουμε ενα apple vs android topic και δεν γουσταρω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...