Προς το περιεχόμενο

Samsung: Τα αποκαλυπτήρια του Galaxy S3


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 501
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αχχχ δν θα με αφησετε να κοιμηθω αποψε.....αρα φιλε μου ερχεσαι στα λογια μου...για πιο λογο να κοροιδευουν και να λενε ολοι σιγα μην παρω την πλαστικουρα απο την στιγμη που ειναι αποδεδειγμενα ανθεκτικοτερη και παιρνουν το γυαλι που απο πανω του του βαζουν πλαστικη θηκη για να μην σπασει?Τι το διαφορετικο λεμε τωρα εμεις οι δυο?

 

Διότι το κινητό δεν είναι σάκος του μποξ ώστε να αποτελεί σοβαρό κριτήριο επιλογής η ανθεκτικότητά του. Τώρα οκ, αν πιστεύεις ότι θα σου πέφτει κάθε μέρα κάτω, καλά κάνεις και παίρνεις πλαστικό κινητό.

 

Το γυαλί πλεονεκτεί στην αίσθηση, γι αυτό το προτιμούν αρκετοί. Όπως και να το κάνεις ένα κινητό με γυαλί και anodized αλουμίνιο δείχνει πολύ πιο καλό, και αφήνει μια παραπάνω ευχαρίστηση στο άγγιγμα από ότι ένα πλαστικό. Εντάξει, σίγουρα δε τους νοιάζει όλους κάτι τέτοιο, αλλά δε παύει να είναι λογικό το να ζητάς κάτι τέτοιο από μια πανάκριβη συσκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διότι το κινητό δεν είναι σάκος του μποξ ώστε να αποτελεί σοβαρό κριτήριο επιλογής η ανθεκτικότητά του. Τώρα οκ, αν πιστεύεις ότι θα σου πέφτει κάθε μέρα κάτω, καλά κάνεις και παίρνεις πλαστικό κινητό.

 

Το γυαλί πλεονεκτεί στην αίσθηση, γι αυτό το προτιμούν αρκετοί. Όπως και να το κάνεις ένα κινητό με γυαλί και anodized αλουμίνιο δείχνει πολύ πιο καλό, και αφήνει μια παραπάνω ευχαρίστηση στο άγγιγμα από ότι ένα πλαστικό. Εντάξει, σίγουρα δε τους νοιάζει όλους κάτι τέτοιο, αλλά δε παύει να είναι λογικό το να ζητάς κάτι τέτοιο από μια πανάκριβη συσκευή.

 

Συμφωνω μαζι σου ενμερει αλλα διαφωνω στο θεμα αισθησης στο χερι του καθενος γτ εχει μαλλιασει "θεωρητικα" η γλωσσα μου να λεω οτι ολοι σχεδον φορανε πλαστικες στο iphone,οχι οτι δν φορανε και στα αλλα κινητα,οποτε παλι δν αλλαζει κατι......απλα εχουν αν λενε οτι το κινητο τους εχει γυαλι κ οχι πλαστικο...ελπιζω να με καταλαβες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διότι το κινητό δεν είναι σάκος του μποξ ώστε να αποτελεί σοβαρό κριτήριο επιλογής η ανθεκτικότητά του. Τώρα οκ, αν πιστεύεις ότι θα σου πέφτει κάθε μέρα κάτω, καλά κάνεις και παίρνεις πλαστικό κινητό.

 

Το γυαλί πλεονεκτεί στην αίσθηση, γι αυτό το προτιμούν αρκετοί. Όπως και να το κάνεις ένα κινητό με γυαλί και anodized αλουμίνιο δείχνει πολύ πιο καλό, και αφήνει μια παραπάνω ευχαρίστηση στο άγγιγμα από ότι ένα πλαστικό. Εντάξει, σίγουρα δε τους νοιάζει όλους κάτι τέτοιο, αλλά δε παύει να είναι λογικό το να ζητάς κάτι τέτοιο από μια πανάκριβη συσκευή.

 

Κοιτα να δεις, ενα κινητο 700 ευρω που το κουβαλας μαζι σου 24/7 καποια στιγμη θελοντας η μη θα σου πεσει. Και οχι μια φορα. Εσυ επιλεγεις αν θες να εχεις κινητο μεχρι να αποφασισεις εσυ ποτε θα το αλλαξεις ή μεχρι να σου πεσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η χαρά του κάθε πικραμένου iPhone user το σημερινό! Σκεφτόμουν να τρολάρω μέχρι τελικής πτώσεως, αλλά ούτε σχόλιο δεν αξίζει το αποψινό FAIL!!!!

 

Χαχα θεός!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω μαζι σου ενμερει αλλα διαφωνω στο θεμα αισθησης στο χερι του καθενος γτ εχει μαλλιασει "θεωρητικα" η γλωσσα μου να λεω οτι ολοι σχεδον φορανε πλαστικες στο iphone,οχι οτι δν φορανε και στα αλλα κινητα,οποτε παλι δν αλλαζει κατι......απλα εχουν αν λενε οτι το κινητο τους εχει γυαλι κ οχι πλαστικο...ελπιζω να με καταλαβες

 

Εγώ βάζω δέρμα στο δικό μου. :)

http://www.amazon.co.uk/Samsung-Executive-Leather-Case-Galaxy/dp/B004SNDBX8/ref=sr_1_6?ie=UTF8&qid=1336079993&sr=8-6

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διότι το κινητό δεν είναι σάκος του μποξ ώστε να αποτελεί σοβαρό κριτήριο επιλογής η ανθεκτικότητά του. Τώρα οκ, αν πιστεύεις ότι θα σου πέφτει κάθε μέρα κάτω, καλά κάνεις και παίρνεις πλαστικό κινητό.

 

 

Εντάξει μιλάμε έχεις αναπτύξει τρομερό επιχείρημα τώρα..!!! Η λογική σου είναι φοβερή. Για αυτό και στην ζωή σου μην χτίσεις καλό σπίτι κάνε ένα από λαμαρίνες γιατί δε είναι σάκος του μπόξ ούτε στην Αμερική ζεις για να έχεις ανεμοστρόβιλους. Δηλαδή συγγνώμη κιόλας, όταν δίνω 600-700 ευρώ για ένα κινητό δεν είναι σοβαρό κριτήριο η ανθεκτικότητά του....μα καλά είναι δυνατόν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γυαλί πλεονεκτεί στην αίσθηση, γι αυτό το προτιμούν αρκετοί. Όπως και να το κάνεις ένα κινητό με γυαλί και anodized αλουμίνιο δείχνει πολύ πιο καλό, και αφήνει μια παραπάνω ευχαρίστηση στο άγγιγμα από ότι ένα πλαστικό. Εντάξει, σίγουρα δε τους νοιάζει όλους κάτι τέτοιο, αλλά δε παύει να είναι λογικό το να ζητάς κάτι τέτοιο από μια πανάκριβη συσκευή.

 

Ενώ σχολιάζει ότι τα iphone είναι μέσα σε πλαστικές θήκες εσύ του αναλύεις την αίσθηση και ποιότητα του συνδυασμού αλουμίνιου και γυαλιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

bdsm καταστάσεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω μαζι σου ενμερει αλλα διαφωνω στο θεμα αισθησης στο χερι του καθενος γτ εχει μαλλιασει "θεωρητικα" η γλωσσα μου να λεω οτι ολοι σχεδον φορανε πλαστικες στο iphone,οχι οτι δν φορανε και στα αλλα κινητα,οποτε παλι δν αλλαζει κατι......απλα εχουν αν λενε οτι το κινητο τους εχει γυαλι κ οχι πλαστικο...ελπιζω να με καταλαβες

 

Ναι σ' αυτό έχεις δίκιο.

 

 

Κοιτα να δεις, ενα κινητο 700 ευρω που το κουβαλας μαζι σου 24/7 καποια στιγμη θελοντας η μη θα σου πεσει. Και οχι μια φορα. Εσυ επιλεγεις αν θες να εχεις κινητο μεχρι να αποφασισεις εσυ ποτε θα το αλλαξεις ή μεχρι να σου πεσει.

 

Θα σου πέσει, αλλά όχι με τέτοιο αυτοκτονικό τρόπο όπως κάνουν στα drop tests. Κι εμένα μου έχει πέσει άπειρες φορές. Αλλά να σου πέσει από ύψος σχεδόν δύο μέτρα και με την οθόνη κάτω και να βρει και σε σκληρό τσιμέντο έχει πιθανότητα 0.01% να συμβεί. Εκτός και αν το κάνεις επίτηδες, όπως στα videos. Γι αυτό τα θεωρώ άχρηστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν αγοραζεις μια high end συσκευη κοιταζεις τα παντα, ολες τις λεπτομερειες. Και η ποιοτητα κατασκευης ειναι μια απο αυτες. Αυτο λοιπον που σχολιαζεται περι πλαστικων δε καταλαβαινω γιατι εκλαμβανεται απο καποιους ως κακη κριτικη. Αν ηθελα πραγματικα ανθεκτικο κινητο θα γυρναγα στο 3310 που το πεταγα,ε με δυναμη στο πατωμα, ανοιγε, το ξανασυμαρμολογουσαμε κι ηταν τζαμι.

 

Απ τη στιγμη που δινεις τοσα λεφτα για κινητο το προσεχεις σα τα ματια σου , οποτε η ολη συζητηση περι ανθεκτικοτητας σε πτωσεις ειναι κομματακι αστοχη. Στη τελικη οποιος θελει κινητο που ν αντεχει ας παρει ενα απ αυτα που ειναι για σκληρη χρηση.

 

Ο ανταγωνισμος αυτη τη στιγμη στη ποιοτητα κατασκευης ειναι ενα βημα πιο μπροστα . Καποιοι μπορει να μη δινουν βαση σ αυτο, οκ. Ε δε θα μας βγαλουν ομως και off επειδη ζηταμε τ αυτονοητα.

 

Γενικως....μετα το gs2 οι προσδοκιες εφτασαν στα υψη. Βγηκε το one x κι οι περισσοτεροι ελεγαν καλο αλλα ερχεται το νεο galaxy! Και πιστευαν οτι και φετος το μοντελο αυτο θα ξεχωρισει. Κι η ιδια η samsung με ολη της την προωθητικη πολιτικη μας εκανε να περιμενουμε κατι σπουδαιο. Ισως η συσκευη να παιρνε καλυτερες κριτικες αν δεν υπηρχε τοσος ντορος γυρω απο την ελευση της

 

Υγ.εγω ειχα 3gs, πηγα σε arc και μετανιωνω φρικτα που το προτιμησα απ το galaxy s2 . Γιατι αυτο ηταν το καλυτερο της εποχης του. Τωρα ομως θα την εκανα προς htc μερια

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σορρυ φιλε kirileman αλλα πολυ εμπαθεια βρε αδερφε με το s3.γιατι τοσο πολυ πια?και ειλικρινα το σχολιο τυπου s2's ειναι απλα ακυρο.αν το s3 ειναι s2's τοτε το Iphone 4s τι ειναι?μηπως απλα iphone 4 σας κοροιδευω εγω η apple στα μουτρα?και αυτο για την οθονη που πεταξαν καποιοι οτι και καλα αχρηστη δεν αλλαξαν τιποτα...την ειδατε απο κοντα και το λετε?την σιγκρινατε με του s2 και το λετε αυτο?οσο για τον σχεδιασμο τα λογια ειναι περιτα.ο καθενας εχει διαφορετικο γουστο αλλα αν βαλεις διπλα διπλα το s2 με το s3 εμενα προσωπικα πιο πολυ μου αρεσει το s3.εγω το s2 εχω αλλα πιο πολυ μου αρεσει το καινουριο σε εμφανιση.οσο για το μεταλο και γυαλι και τα λοιπα ειναι τσαμπα μαγκια!δηλαδη προτιμουσατε και παλι διπυρινο να μας βγαλουν και να μας πουνε αλλαξαμε σασι ουαου καναμε τρελες αλλαγες και εσεις θα χαιροσασταν?τι περιμενετε πια?τετοιους κομπλεξισμους σε αλλαγες τιπου οτι ναναι μονο η apple της κανει.το θεμα ειναι στην ουσια τι εχει το s3.απο διπυρινο μας παει σε 4πυρινο!λιγο ειναι αυτο?απο super amoled plus σε amoled hd λιγο και αυτο?η ραμ δεν νομιζω οτι θα εχει προβλημα εδω στο s2 μου πανω απο 580mb δεν εχει φτασει ποτε.απλα και μονο να λεμε το εκαναν 2gb ram??τσαμπα ολη η γκρινια κατα την γνωμη μου.χαλαρωστε να το δουμε απο κοντα και μετα βγαλτε ολη τη χολη που εχετε αναγκη να βγαλατε.απλα δεχτειτε αυτο τουλαχιστον...οτι η samsung παρουσιασε αλλο κινητο καινουριο και τελειος διαφορετικο σε επιδοσεις οχι ψηλολογια σαν καποιες και καλα μεγαλες εταιριες....οποιος καταλαβε καταλαβε.και πριν με πειτε sammy fan boy εχω Iphone απο το 2G μεχρι και το 4αρι που το πουλησα πριν 2 μηνες.εχω και την αγγελεια για τους απιστους.καλο βραδυ τα ειπα και ηρεμησα!χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σ' αυτό έχεις δίκιο.

 

 

 

 

Θα σου πέσει, αλλά όχι με τέτοιο αυτοκτονικό τρόπο όπως κάνουν στα drop tests. Κι εμένα μου έχει πέσει άπειρες φορές. Αλλά να σου πέσει από ύψος σχεδόν δύο μέτρα και με την οθόνη κάτω και να βρει και σε σκληρό τσιμέντο έχει πιθανότητα 0.01% να συμβεί. Εκτός και αν το κάνεις επίτηδες, όπως στα videos. Γι αυτό τα θεωρώ άχρηστα.

 

Ειπα και πριν. 30cm ηταν αρκετα για να φυγει ολοκληρο κομματι γιαλι απο το πισω μερος. Δεν μιλαμε για γρατζουνια σε αυτη την περιπτωση μιλαμε για ολοκληρο κομματι γυαλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...