Προς το περιεχόμενο

FIFA 13


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά λίγο τα φώτα σας.Ειχα κατεβάσει από το θείο το fifa και είχα θέματα με την ανάλυση δεν έσωζε με πέταγε έξω κτλ αποφάσισα να το αγοράσω γνήσιο να παίζω και κανένα ονλαιν.Το θέμα είναι ότι ενώ έκανα απεγκατάσταση του θείου και εγκατέστησα το γνήσιο μέσω origin αυτό μου κράτησε τα personal settings τα προηγούμενα τα οποία δεν με αφήνει να τα διαγράψω.Αφού μπω στο μενού με τα παλιά setting σταματάει να δουλεύει ο μοχλός του xbox.Μόνο το πληκτρολόγιο δουλεύει και με το που πάει να ξεκινήσει ένα παιχνίδι με πετάει έξω.Τι μπορεί να φταίει και αν έχει συμβεί σε κανέναν άλλον?Πρώτη φορά μου συμβαίνει με γνήσιο game.Μάλλον με τιμωρεί που το πήρα από το θείο

Φίλε αν και απο οτι διαβαζω δεν πρπει να ειχαμε το ιδιο ακριβως προβλημα διαβασε το παρακατω κειμενο που λεω τι ειχα κανει εγω σε προβλημα με κρασαρισματα μηπως και σου φανει χρησιμο:

 

"Με αφορμή τα προβληματα με το κρασαρισμα που λετε να πω και εγω πως ελυσα το θεμα με τα κρασαρισματα στην πρωτη οθονη και με το Freezάρισμα οταν πας να σωσεις τα Personal settings.

 

Εγω το πρωτο προβλημα το ελυσα κανοντας αυτο που προτειναν καποιοι στο forum της Ea , πηγα τα εγγραφα μου -> fifa 13 -> instance0 - > και εκανα το αρχειο replay0 να ειναι μονο για αναγνωση.. Ετσι μου ειχε λυθει μετα "ως δια μαγειας" το προβλημα με το κρασαρισμα.. (αργοτερα μετα τη λυση και στο αλλο προβημα επανεφερα το replay0 οπως ηταν πριν και το παιχνιδι συνεχιζε να παιζει κανονικα) Παντως λενε οτι πρεπει να εχεις και στο ονομα χρηστη (administrator) στα windows μόνο αγγλικούς χαρακτηρες και καθολου special...

 

Μετα αφου λυθηκε το κρασαρισμα και εσωσα τα personal settings 1 το παιχνιδι παγωνε μετα απο ενα βιντεακι λιγο πριν μπει στα μενου.. Aυto το ελυσα βάζοντας Μονο αγγλικους χαρακτηρες στο C:\Documents and Settings\Χρήστης\ΤαΈγγραφαμου\Fifa13 , δηλαδη το εκανα C:\Documents and Settings\User\Documents\Fifa13 και ετσι μπορουσε να σωσει το παιχνιδι..περα απο αυτο με αυτη την κινηση λυθηκε και το προβλημα με την αναλυση που ενω την εβαζα απο τα settings στο full οταν ξεκινοyσε το παιχνιδι ηταν χαμηλης αναλυσης 800*600..

 

Ολα τα παραπανω για Windows Xp Sp3 και τα προβληmaτα μου συνεβησν μετα απο Format στο Pc ενω πριν επαιζε κανονικα το fifa 13 όπως και τωρα. "

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Φίλε μου σε ευχαριστώ που έγραψες ολόκληρο κείμενο για να βοηθήσεις. Έχω τα windows 7 και αυτά που λες τα είχα δοκιμάσει όλα αλλά έφτιαχνε το ένα και χαλάγανε άλλα.Την λύση την βρήκα φτιάχνοντας ένα καινούργιο λογαριασμό χρήστη με αγγλικούς χαρακτήρες και από εκεί το παιχνίδι λειτουργεί άψογα.Αυτό το βρήκα από ξένα φόρουμ.Το μόνο που μου μένει είναι να αντιγράψω όλους τους φακέλους από τον καινούργιο χρηστη στον άλλο μπας και φτιάξει γιατί μου την σπάει να έχω το pc με 2 χρήστες και να κάνω εναλλαγές.Θα ενημερώσω μολις το δοκιμάσω για να βοηθηθούν και άλλοι με παρόμοιο πρόβλημα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί στην άμυνα, οι υπόλοιποι παίκτες της ομάδας, εκτός από αυτόν που ελέγχω, δεν μαρκάρουν... Κάθονται σαν τα κοτσάνια και κοιτάνε τους επιθετικούς. Εσείς τι settings έχετε στα custom tactics στην άμυνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για "εντελώς" μούφα δεν ξέρω, πάντως σίγουρα είναι κατώτερο σχεδόν από κάθε άποψη. Και μάλιστα όχι από φέτος, αλλά -τουλάχιστον- από το Fifa08 στις κονσόλες και το Fifa11 στα PC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

To online το έχω παρατήσει εδώ και καιρό όπως και ένας φίλος. Δεν αξίζει πλέον (αν άξιζε ποτέ φέτος). Πάντως για του χρόνου έχει φάει ήδη άκυρο η ΕΑ εκτός και αν κάνει εξωπραγματικές βελτιώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To online το έχω παρατήσει εδώ και καιρό όπως και ένας φίλος. Δεν αξίζει πλέον (αν άξιζε ποτέ φέτος). Πάντως για του χρόνου έχει φάει ήδη άκυρο η ΕΑ εκτός και αν κάνει εξωπραγματικές βελτιώσεις.

Μια απο τα ιδια και απο εμενα τελικα δεν αξιζει το κοπο .Περιμενω να δω το 14 αλλα δεν εχω πολλες ελπιδες για κατι κα :mad: λυτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αξίζει από πια άποψη το online;

 

Δεν είχα ασχοληθεί ιδιαίτερα. Λίγο είχα παίξει online όταν είχε πρωτοβγεί το game και το ξανάπιασα πριν λίγες μέρες. Το διασκεδάζω αρκετά μπορώ να πω ωστόσο έχω 3 παράπονα

 

α) Μετά από τόσους μήνες πίστευα πως οι κατηγορίες στο seasons θα είχαν κάπως στρώσει. Δεν το βλέπω.....πλην ελαχίστων ματς ο αντίπαλος μου ή θα ήταν αρκετά καλύτερος μου ή αρκετά χειρότερος μου.

β) Αρκετές φορές κάποιοι ανόητοι που δεν έχουν μάθει να χάνουν βγαίνουν.....το παιχνίδι μπορεί να είναι 3,4-0 υπέρ μου και όχι μόνο χρεώνομαι ήττα αλλά και DNF.....Έχω 4% DNF και ειλικρινά δεν έχω φύγει ποτέ από ματς, ακόμα και αν ο αντίπαλος έχει κυριαρχύσει από το πρώτο δεκάλεπτο...

γ)Έλεος με την Barcelona. ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΥΛΑΔΙΑ BARCA; Πολύ δύσκολα θα βρω άλλη ομάδα απέναντι μου......Όοοοοολοι Barca και όοοοοοοοοολοι στοχεύουν τον Messi :lol: Δεν παίζει ο τέρμας μου να έχει αποκρούσει σουτ από άλλον παίχτη. Ζοριζόμουν αρκετά με άλλες ομάδες vs Barca αλλά αφού το θέλουν έτσι εγώ no problemo παίρνω real και στοχεύω Christiano κάνοντας πάρτι μαζί με Benzema μπροστά.

 

Δεν κατέστρεψε μόνο το ποδόσφαιρο το συγκεκριμένο σίχαμα, θέλει να καταστρέψει και το fifa; ΟΥΣΤ ΝΑ ΠΟΥΜΕ. Πάτε στο pro ρε όλοι εσείς, ένα κατεστραμένο εδώ και χρόνια game αφήστε το fifa ήσυχο να παίζουμε μπαλίτσα να γουστάρουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια!!!!

Πλεον ειμαι νεος πελατης ΟΤΕ conn-x

Μου δωσανε το παραπανω ρουτερ που εχω γραμμενο στον τιτλο και θελω να φτιαξω τα πορτ για το ΦΙΦΑ 13 ....Αλλα οταν περναω τα πορτ μου ζηταει και μια I.P αλλα εγω δεν θελω να το κανω static!!!!Υπαρχει καποιος τροπος να βαλω τα πορτς χωρις static I.P γιατι δεν μου επιτρεπει να βαλω τα πορτς χωρις να βαλω καποια i.p ....Συγνωμη για οσους δεν με καταλαβανε απλα δεν ξερω πως να το εξηγησω!!!

Ευχαριστω περιμενω απαντησεις!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον παίζουν όλοι με Μπάγερν και εύκολα καταλαβαίνει κανείς πως με Ρόμπεν και Ριμπερί στα άκρα δεν τους προλαβαίνεις ποτέ... Κατά την προσωπική μου άποψη, αυτά που χαλάνε την εμπειρία του online είναι τα εξής:

 

1) Κάποιοι παίζουν ατελείωτο pressing, πολύ ψηλά και με 4 επιθετικούς. Σε μια ρεαλιστική προσέγγιση κάτι τέτοιο θα άφηνε τεράστια κενά και θα μπορούσες να τους βάλεις ένα τσουβάλι γκολ. Αλλά στο Fifa όχι μόνο είναι αδύνατο να κυκλοφορήσεις τη μπάλα αλλά επίσης ενώ το λογικό θα ήταν η ομάδα που πιέζει έτσι να κουράζεται και κάποια στιγμή να αρχίσει να σέρνεται, εδώ δεν επηρεάζεται ιδιαίτερα και παίζει στο ίδιο τέμπο όλο το ματς.

 

2) Η συμπεριφορά των παικτών που δεν ελέγχονται από τον παίκτη. Π.χ. αν ελέγχω το δεξί μπακ και με περάσει ο επιθετικός, οι κεντρικοί αμυντικοί (αν δεν τους ελέγχω εγώ) δεν πρόκειται ποτέ να δώσουν βοήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

β) Αρκετές φορές κάποιοι ανόητοι που δεν έχουν μάθει να χάνουν βγαίνουν.....το παιχνίδι μπορεί να είναι 3,4-0 υπέρ μου και όχι μόνο χρεώνομαι ήττα αλλά και DNF.....Έχω 4% DNF και ειλικρινά δεν έχω φύγει ποτέ από ματς, ακόμα και αν ο αντίπαλος έχει κυριαρχύσει από το πρώτο δεκάλεπτο...

 

Αυτό πρέπει να είναι ένα σημαντικό πρόβλημα του online και το έχω ακούσει κι από πολλούς άλλους. Ενώ είναι ίσως το σημαντικότερο τεχνικό πρόβλημα του online, στα επίσημα φόρουμ δεν βλέπω να γίνονται εκτενείς αναφορές σε αυτό. Πολύ περίεργο...

 

Καλησπερα παιδια!!!!

Πλεον ειμαι νεος πελατης ΟΤΕ conn-x

Μου δωσανε το παραπανω ρουτερ που εχω γραμμενο στον τιτλο και θελω να φτιαξω τα πορτ για το ΦΙΦΑ 13 ....Αλλα οταν περναω τα πορτ μου ζηταει και μια I.P αλλα εγω δεν θελω να το κανω static!!!!Υπαρχει καποιος τροπος να βαλω τα πορτς χωρις static I.P γιατι δεν μου επιτρεπει να βαλω τα πορτς χωρις να βαλω καποια i.p ....Συγνωμη για οσους δεν με καταλαβανε απλα δεν ξερω πως να το εξηγησω!!!

Ευχαριστω περιμενω απαντησεις!!!

 

Κατ' αρχάς μπορείς να δοκιμάσεις να ενεργοποιήσεις το UPnP στο router σου και να γλυτώσεις τα ports. Αν ωστόσο θέλεις οπωσδήποτε να ανοίξεις χειροκίνητα τις πόρτες, θα πρέπει αναγκαστικά να χρησιμοποιήσεις συγκεκριμένη IP. Ανάλογα με το router σου (το μοντέλο του οποίου δεν φαίνεται πουθενά στο μήνυμά σου), μπορείς πχ. να αυξήσεις το DHCP lease time σε σημαντικά μεγάλο χρονικό διάστημα ή -ακόμα καλύτερα- να κάνεις bind MAC to IP, δηλαδή το PC σου να παίρνει μεν δυναμική IP αλλά αυτή να είναι πάντα η ίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό πρέπει να είναι ένα σημαντικό πρόβλημα του online και το έχω ακούσει κι από πολλούς άλλους. Ενώ είναι ίσως το σημαντικότερο τεχνικό πρόβλημα του online, στα επίσημα φόρουμ δεν βλέπω να γίνονται εκτενείς αναφορές σε αυτό. Πολύ περίεργο...

 

 

Κατ' αρχάς μπορείς να δοκιμάσεις να ενεργοποιήσεις το UPnP στο router σου και να γλυτώσεις τα ports. Αν ωστόσο θέλεις οπωσδήποτε να ανοίξεις χειροκίνητα τις πόρτες, θα πρέπει αναγκαστικά να χρησιμοποιήσεις συγκεκριμένη IP. Ανάλογα με το router σου (το μοντέλο του οποίου δεν φαίνεται πουθενά στο μήνυμά σου), μπορείς πχ. να αυξήσεις το DHCP lease time σε σημαντικά μεγάλο χρονικό διάστημα ή -ακόμα καλύτερα- να κάνεις bind MAC to IP, δηλαδή το PC σου να παίρνει μεν δυναμική IP αλλά αυτή να είναι πάντα η ίδια.

znepo Εχω το ZTE ZXHN H108NS αλλα δεν εχω ιδεα απο ολα αυτα που μου ειπες χαχαχα ειμαι ασχετος για το upnp θα το ψαξω μιας και θυμαμαι ειναι ευκολο!!!Απλα πριν λιγο καιρο ειχα cyta και το thomson tg587 και ειχα βαλει τα πορτ κανονικα χωρις να μου ζηταει καποια I.P και ειχα στο φιφα το firewall status open!!!Ενω τωρα ειναι moderate το firewall status !!Θα ψαφω που ενεργοποιω το UpNp !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αξίζει από πια άποψη το online;

 

Δεν είχα ασχοληθεί ιδιαίτερα. Λίγο είχα παίξει online όταν είχε πρωτοβγεί το game και το ξανάπιασα πριν λίγες μέρες. Το διασκεδάζω αρκετά μπορώ να πω ωστόσο έχω 3 παράπονα

 

α) Μετά από τόσους μήνες πίστευα πως οι κατηγορίες στο seasons θα είχαν κάπως στρώσει. Δεν το βλέπω.....πλην ελαχίστων ματς ο αντίπαλος μου ή θα ήταν αρκετά καλύτερος μου ή αρκετά χειρότερος μου.

β) Αρκετές φορές κάποιοι ανόητοι που δεν έχουν μάθει να χάνουν βγαίνουν.....το παιχνίδι μπορεί να είναι 3,4-0 υπέρ μου και όχι μόνο χρεώνομαι ήττα αλλά και DNF.....Έχω 4% DNF και ειλικρινά δεν έχω φύγει ποτέ από ματς, ακόμα και αν ο αντίπαλος έχει κυριαρχύσει από το πρώτο δεκάλεπτο...

γ)Έλεος με την Barcelona. ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΥΛΑΔΙΑ BARCA; Πολύ δύσκολα θα βρω άλλη ομάδα απέναντι μου......Όοοοοολοι Barca και όοοοοοοοοολοι στοχεύουν τον Messi :lol: Δεν παίζει ο τέρμας μου να έχει αποκρούσει σουτ από άλλον παίχτη. Ζοριζόμουν αρκετά με άλλες ομάδες vs Barca αλλά αφού το θέλουν έτσι εγώ no problemo παίρνω real και στοχεύω Christiano κάνοντας πάρτι μαζί με Benzema μπροστά.

 

Δεν κατέστρεψε μόνο το ποδόσφαιρο το συγκεκριμένο σίχαμα, θέλει να καταστρέψει και το fifa; ΟΥΣΤ ΝΑ ΠΟΥΜΕ. Πάτε στο pro ρε όλοι εσείς, ένα κατεστραμένο εδώ και χρόνια game αφήστε το fifa ήσυχο να παίζουμε μπαλίτσα να γουστάρουμε.

 

7 στους 10 που έπαιζα είχαν Ρέαλ. Έπαιρνα την Σίτυ, Είχε καταντήσει πολύ κουραστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 στους 10 που έπαιζα είχαν Ρέαλ. Έπαιρνα την Σίτυ, Είχε καταντήσει πολύ κουραστικό.

 

Εγώ δοκίμασα με PSG, Dortmund, Man City, Napoli γενικά διάφορες ομάδες αλλά έπαιφτα πάνω σε barcelona και μου έκαναν τα νεύρα ζαρτιέρες. Γιατί έκανε μπαμ ότι ήμουν καλύτερος παίχτης αλλά δεν είχα Messi.....Οπότε κατέληξα στην Real και πάω τρένο. Δεν θυμάμαι να είχα παίξει vs Real πάντως ούτε ένα ματς όταν έπαιρνα άλλες ομάδες.

 

Ανέβηκα division 4 και στα 10 ματς τελικά τα 7 ήταν με bayern.....τι σκατά :lol: Με άφησε η barcelona και με βρήκε η bayern; Που ναι, τελικά είναι χειρότερη λόγω Ribery - Robben....

 

Αύριο πάλι και ελπίζω να κυλήσει η μέρα όπως έκλεισε η σημερινή......με 5άρα!!!!

post-57520-0-30746000-1368271979_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...