Προς το περιεχόμενο

FIFA 13


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην μπάλα παίζονται εκατομμύρια, στο FIFA παίζουμε για να περάσουμε ευχάριστα .

 

Το να μου βάζεις ενα γκολ στο πρώτο δεκάλεπτο και μετά να παίζεις κορόιδο στην άμυνα σου δεν ξέρω πως να το χαρακτηρίσω. Σας λέω φέρνω και τον τερματοφύλακα μου για να εχω 3 παίχτες να πιέζουν και αυτός αδιάφορος. 10 λεπτά πραγματικού χρόνου ετσι.....

 

Δεν κατακρίνω την αλλαγή σε μαζική άμυνα και αντεπιθέσεις, κάθε άλλο, μιλάω για πασουλες στιλ Ελλάδα euro 2008

 

Anyway παει αυτο, με την ΑΕΚ βρήκα την ησυχία μου :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αυτό δυστυχώς γίνεται από τους περισσότερους γιατί δεν τους ενδιαφέρει να παίξουν καλή μπάλα, αλλά να πάρουν τους 3 βαθμούς. Μάλλον όμως και εσύ, σαν εμένα, δεν πιέζεις σωστά (σωστά για τα δεδομένα του παιχνιδιού, γιατί στην πραγματικότητα άλλα ισχύουν). Αν προηγηθώ, ο άλλος ανεβάζει την άμυνά του έξω από την περιιοχή μου, παίζει με 4 επιθετικούς, δεν με αφήνει να αλλάξω ούτε πάσα και όλα αυτά χωρίς να αφήνει κενά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος είδε το χτεσινό Μπενφίκα-Τσέλσι καταλαβαίνει (πάλι) ότι στην μπάλα δεν κερδίζει πάντα ο καλύτερος.

 

Πάντως στο Fifa κερδίζει συνήθως αυτός που το παιχνίδι έχει προαποφασίσει ότι πρέπει να κερδίσει ;)

 

(ναι, υπάρχουν scripted καταστάσεις και δεν μου το βγάζει κανένας από το μυαλό και γμω την ΕΑ, βαρέθηκα να τα γράφω στα φόρουμ τους και να μαζεύω προειδοποιήσεις).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Scipted καταστάσεις σε online αγώνα δεν έχω νιώσει ότι υπάρχουν. Αν όμως χάνεις τον αγώνα θα σε βοηθήσει περισσότερο πχ σε διεκδικήσεις της μπάλας. Αυτό πέρυσι γινόταν πάρα πολύ (ίσως σε εκνευριστικό βαθμό) αλλά φέτος νομίζω το έχουν μειώσει και δεν είναι τόσο ενοχλητικό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω γυρίσει ματς από 5-0 και μου έχουν γυρίσει ματς απο 4-0 οπότε ενδεχομένως κάτι να παίζει.

 

Το ίδιο εχω παρατηρήσει και με τις ήττες νίκες. Σήμερα ενώ ήμουν με 11 βαθμούς στην 3η division και ήθελα 1 πόντο σε 5 ματς με πήρε η κατηφόρα.....έκανα 10 σερί ήττες σχεδόν όλες στο γκολ.....μιλάμε έφυγε ο Xbox controller στον τοίχο γιατι είχα πιστέψει στην άνοδο στην 2 division και αντ αυτού βρέθηκα στην 5!!! Μετά ακολούθησε μέχρι αυτήν την ώρα ενα 15-0-0.....και ξανά στην 3η. Τυχαίο; Μπορεί ναι μπορεί όμως και όχι.

 

Θέλω μια σεζόν γαμωτο στο 1ο division. Εχω βελτιωθεί απίστευτα σε ορισμένα ματς δίνω ρεσιτάλ κυριολεκτικά :lol:

 

Ποιος ronaldo.....rojer gereiro Η παιχτουρα, τα κανει όλα!!!

 

Στο κύπελλο πως σκατά δηλώνω συμμετοχή; Σε μια βδομάδα λέει ανοίγει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι το περίφημο "momentum" που η ΕΑ διατείνεται πως δεν υπάρχει. Παπάρια μάντολες, με το συμπάθιο κιόλας. Όποιος εδώ μέσα δεν έχει νιώσει πως το παιχνίδι ώρες-ώρες κάνει τα πάντα προκειμένου αυτός να χάσει (ή να νικήσει) με το στανιό, να βγει να το πει. Και μιλάμε για για συνεχόμενους αγώνες, όχι μόνο για μικρά διαστήματα μέσα στο 90λεπτο.

 

Όσο για το κύπελλο, ξεκλειδώνει κάθε δεύτερο Σαββατοκύριακο (και διαρκεί για 2 μέρες). Δεν χρειάζεται να δηλώσεις συμμετοχή, απλώς... παίζεις. Και μόλις τα βαρεθείς όλα αυτά, πιάσε το απόλυτο κάψιμο. Ultimate Team.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

64 ώρες έχει γράψει μέχρι στιγμής το origin.....18 seasons και αρκετά offline matches so far. Θα ήθελα πολύ να πάρει δικαιώματα για champions και europa league η EA. Είναι ξεφτίλα να έχει αυτές τις διοργανώσεις η απάτη και να μην τις έχει το fifa.

 

Btw κάνω λάθος ή όντως έχει ακουστεί για ελληνικό πρωτάθλημα φέτος;

 

Για την ώρα όπως είπα και πριν στόχος είναι να φτάσω στο πρώτο division. Ελπίζω να το καταφέρω σύντομα γιατί πραγματικά αισθάνομαι ότι παίζω ωραία μπαλίτσα και θα ήθελα να με δω στην κορυφαία κατηγορία τι ψάρια πιάνω.

 

Από την δεύτερη για την πρώτη ξέρεις πόσοι είναι οι πόντοι της ανόδου; Τώρα που είμαι στην 3 θέλω 18 για άνοδο.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για τη Σούπερ Λίγδα ό,τι και να ακούσω, δεν θα πιστέψω μέχρι να δω. Προσωπικά πάρα πολύ αμφιβάλλω. Για CHL/UL απ' ότι έχω διαβάσει η Konami εξακολουθεί να έχει αποκλειστική συμφωνία με την UEFA και για την ερχόμενη χρονιά. Βέβαια τι να το κάνεις όταν οι μισές ομάδες από τις 32 των ομίλων δεν θα υπάρχουν καν στο παιχνίδι.

 

Δεν θυμάμαι καλά τις βαθμολογίες για τις κατηγορίες. Νομίζω και στη δεύτερη κατηγορία θέλεις 18 για απλή άνοδο και 20-21 για την κατακτήσεις ή κάτι τέτοιο. Άντε και με την κούπα στην πρώτη! :D

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι μισές ομάδες από τις 32 των ομίλων δεν θα υπάρχουν καν στο παιχνίδι.

 

:lol:

 

Το pro είναι do it yourself φάση

 

Μάντεψε την ομάδα, μάντεψε τον παίχτη......xaxa

 

Το champions league την μάρανε την μούφα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτάζοντας τα stats των αντιπάλων μου, βλέπω ότι το matchmaking πάσχει.....π.χ. με έθεσε αντιμέτωπο ενώ βρισκόμουν στο division 3 με κάποιον από το division 1.

 

Κατάφερα πριν από λίγο να ανέβω στο division 2 \0/ Εκεί που έβλεπα άλλη μια πτώση στην 3η κατηγορία, με 7 βαθμούς και άλλα 4 ματς να απομένουν κάνω ένα απίστευτο σερί με 4 νίκες. Το δε τελευταίο μάτς ήταν στο 0-1 μέχρι το 75 και παρόλο που έπαιζα σε γήπεδο με χιόνι πράγμα που σιχαίνομαι μιας και κυριολεκτικά τα μάτια μου κάνουν "πουλάκια" σε αυτό το τερέν έκανα την ανατροπή στο 87 και πλέον μένει άλλη μια κατηγορία!!!!

 

 

post-57520-0-51827200-1368796024_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το matchmaking ο χρυσός κανόνας είναι να μην περιμένεις πολλή ώρα. Αν δεις ότι μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα δεν σου έχει βρει αντίπαλο, το πιθανότερο είναι πως έχει αρχίσει να ψάχνει σε διαφορετικά divisions, οπότε το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι cancel και ξανά αναζήτηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτανει το παιχνιδακι εχει καταντησει αιδια!!!!Καθε μερα τι ιερα κατεβαζω και βγαινω εξω μεσα στα νευρα δεν γινεται αυτο το εχω βαρεθει αυτο το παιχνιδι επαισα μετα απο καιρο απο ντιβισιον 1 στην 2 και δεν μπορω να ανεβω γιατι ολα τα μαλακισμενα παιζουν τερμα αμυνα ολα ομως οτι ενα παιχνιδι να εχω παιξει και να εχει ωραιο ριθμο ξεσκιζομαι στις φασεις και καλα εννοω πιεζω γιατι με τοσα ατομα που εχει πισω ισως με καμια σεντρα ή κανα σουτ και ισως βαλεις γκοαλ και ο αλλος φευγει αντεπιθεση η αμυντικη μου απο μονοι τους θα κανουν καμια μαλακια ή θα τρακαρουν μονοι τους ή θα κανουν καμια μαλακια κοντρολ και να το γκολακι και αντε τρεχα  εσυ με 200 ατομα στην περιοχη του να βαλεις γκοαλ!!!Επαιζα με ρεαλ το βαρεθηκα γιατι σε μονιμη βασει επαιζα με μπαγερν και μπαρτσα ενω υπαρχουν ενα σορο αλλες 5αστερες ομαδες!!!Περνω τοτεναμ τωρα εδω κατι γινεται με αυτην γιατι εχω ποικιλια στις αντιπαλες ομαδες αλλα το πιο συνηθισμενο ειναι η ντορτμουντ που στπαει μπαλακια!!!Σκεφτομαι του χρονου να παρω το προ μπας και εκει θα εχει λιγοτερα νευρα φτανει φετος απο τα νευρα μου 2 οθονες εχω σπασει και τωρα παω και τηλεχειρηστηριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι η ντορτμουντ που στπαει μπαλακια!!

Επαιζα σημερα στους 16 του C.L. με την Dortmund (Real M. εγω) περασα με (2-3, 2-1) αλλα η αμυνα ηταν αηδια εβγαινα επιθεση με 4-5 παικτες και ειχαν 8-9 πισω...

 

Btw, τα δοκαρια εχουν μαγνητη? Δειτε 2 φασεις, μια υπερ και μια κατα μου:

http://tinypic.com/r/2w21xex/5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ειλικρινα σκέφτομαι να το κάνω uninstall λόγω αντιπάλων.

 

Πέταξα με τόση δύναμη τον controller που δεν ξέρω και γω πως δεν έσπασε.....

 

Θέλω ενα x για να ανέβω division1....χανω 2-0 γρήγορα και με το που σκοράρω στο 50 αρχίζει τις πάσες μέχρι το τέλος. Ε ψοφα ρε!!!

 

Θα εχω δίπλα μου ενα postit να σημειώνω ονόματα ώστε αν τύχει και τους ξανά πετύχω να τους σπάω τα νεύρα. Ηλίθιοι παίχτες.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...