Προς το περιεχόμενο

Τουλάχιστον 4" ιντσών θα είναι το νέο iPhone σύμφωνα με τη Wall Street Journal


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε παιζει να αλλαξει η αναλογια. Απλα δε θα λειτουργει τπτ απο το ios και ολα τα apps θα θελουν φτιαξιμο μετα ξανα στην αναλυση. Χλωμο βλεπω να γινεται κατι τετοιο.

 

Δε καταλαβαινω μερικους τι σας χαλαει αν ανεβει η οθονη κ πανω απο τις 4 ιντσες? Σας φαινεται μεγαλο? Ε, μην το αγορασετε...απλα. Λες και οι υπολοιποι δεν πηγαμε απο iphone σε android, αλλα ανακαλυψαμε με τον τροχο και τις μεγαλυτερες ιντσες μαζι.

 

Το οτι δε θα χωραει στη τσεπη απλα ειναι ακυρο σχολιο. Στη τσεπη χωραει και το s3 γιατι εχει το ιδιο μεγεθος με το galaxy nexus και ειναι πιο λεπτο(παροτι εχει μεγαλυτερη οθονη). Δειτε τα διπλα διπλα ή το ενα πανω απο το αλλο. Το galaxy nexus τελικα οσοι το αγορασαν για το μεγεθος μετα δε γκρινιαξαν. Ολοι λενε οτι το προβλημα με τις πολλες ινστες στα smartphone ειναι οτι συνηθιζεις και μετα δε μπορεις να γυρισεις σε πιο μικρες.

 

Επειδη ακριβως ειναι 4:3 δε μπορει να το βγαλει ετσι και αλλιως πολυ πανω απο 4, γιατι θα ειναι πολυ μεγαλο στο πλατος μετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 94
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάντως, δεν ξέρω τι τους έχει πιάσει με της μεγάλες οθόνες... εγώ π.χ. θέλω κινητό! Έχω το iphone 4s και είμαι μια χαρά με το κινητό μου. το μέγιστο που μπορώ να φανταστώ για μένα (και αυτό τελείως οριακά) είναι το 4,3" που έχει π.χ. το SGS2.

 

Εντάξει αυτά είναι γούστα όμως. Επειδή είμαι όλη μέρα στους δρόμους, το μεγάλο κινητό κουράζει (με το Galaxy Note π.χ. , έχουμε πιό μεγάλο κινητό από τα πρώτα που βγήκαν το 1990.....) Τέλος πάντων...

 

Τι λέμε τώρα... 90% τον κατόχων Smartphone δεν έχουν καν E-Mail στο κινητό τους... άντε που δεν χρησιμοποιούν ούτε 25% άπω της δυνατότητές του. Και το κορυφαίο είναι ότι δίνουν 500-600 € για κινητό και μου κάνουν αναπάντητες γιατί δεν έχουν κάρτα / να μη χρεωθούν... ΑΛΛΆ, έχουν μεγάλη οθόνη για να μπαίνουν στο FB...

 

Και από αυτούς που δουλεύουν το κινητό επειδή το χρειάζονται, αμφιβάλω αν θέλουν να κουβαλάν μεγάλο και βαρύ κινητό μαζί τους! Όλα τα μικρένουν, για να κερδίσουμε χώρο και να μη κουβαλάμε πράγματα (Notebook - Netbook - Ultrabook) και τα κινητά τα μεγαλώνουν... σε λίγο καιρό θα περπατάνε με Tablets για κινητό.

 

:S

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, δεν ξέρω τι τους έχει πιάσει με της μεγάλες οθόνες... εγώ π.χ. θέλω κινητό! Έχω το iphone 4s και είμαι μια χαρά με το κινητό μου. το μέγιστο που μπορώ να φανταστώ για μένα (και αυτό τελείως οριακά) είναι το 4,3" που έχει π.χ. το SGS2.

 

Εντάξει αυτά είναι γούστα όμως. Επειδή είμαι όλη μέρα στους δρόμους, το μεγάλο κινητό κουράζει (με το Galaxy Note π.χ. , έχουμε πιό μεγάλο κινητό από τα πρώτα που βγήκαν το 1990.....) Τέλος πάντων...

 

Τι λέμε τώρα... 90% τον κατόχων Smartphone δεν έχουν καν E-Mail στο κινητό τους... άντε που δεν χρησιμοποιούν ούτε 25% άπω της δυνατότητές του. Και το κορυφαίο είναι ότι δίνουν 500-600 € για κινητό και μου κάνουν αναπάντητες γιατί δεν έχουν κάρτα / να μη χρεωθούν... ΑΛΛΆ, έχουν μεγάλη οθόνη για να μπαίνουν στο FB...

 

Και από αυτούς που δουλεύουν το κινητό επειδή το χρειάζονται, αμφιβάλω αν θέλουν να κουβαλάν μεγάλο και βαρύ κινητό μαζί τους! Όλα τα μικρένουν, για να κερδίσουμε χώρο και να μη κουβαλάμε πράγματα (Notebook - Netbook - Ultrabook) και τα κινητά τα μεγαλώνουν... σε λίγο καιρό θα περπατάνε με Tablets για κινητό.

 

:S

 

 

Εισαι λιγο υπερβολικος με την τελαυταια σου προταση. Μην συγκρινεις ομως τα τηλεφωνα του 90 με τα smartphones, ειναι αλλη κατηγορια. ειναι σα να συγκρινεις πατατες με μηλα. Συμφωνω οτι και η κουτση μαρια πηρε smartphone χωρις να το χρειαζεται αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα. Προσωπικα προτιμω ελαφρυ ανθεκτικο κινητο με λιγοτερες ιντσες παρα μικρο και βαρυ. Τα smarphone ειναι για να αντλεις πληροφοριες απο το νετ και για να διαβαζεις κειμενα σε πρωτη φαση και για ψυχαγωγια σε δευτερη. Ειναι αδυνατο να τα κανεις αυτα ποιοτικα σε 3.5 ιντσες οθονη. Αν τελικα μεγαλωσει την οθονη του το iphone θα δεις οτι ξαφνικα θα κανεις στροφη 180 μοιρων σχετικα με το μεγεθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λέμε μεγαλύτερη οθόνη, εννοούμε και μεγαλύτερη ανάλυση η όχι; Πιστεύω ότι αν δεν έχει μεγαλύτερη ανάλυση, καλύτερα να το αφήσουν έτσι.

 

Το ρωτάω αυτο με αφορμή το παρακάτω άρθρο που διαφωνώ τελείως, θεωρώ δώρον αδωρον να μην μεγαλώσει η ανάλυση. Δηλαδή το πρόβλημα του άρθρου είναι η Retina οθόνη - ανάλυση. Η αναβάθμιση δηλαδή θα ήταν να καταργηθεί η Retina;

 

http://www.iphonehellas.gr/35812/iphone-4-inch-different-aspect-ratio/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook&utm_campaign=iphone-4-inch-different-aspect-ratio

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι λιγο υπερβολικος με την τελαυταια σου προταση. Μην συγκρινεις ομως τα τηλεφωνα του 90 με τα smartphones, ειναι αλλη κατηγορια. ειναι σα να συγκρινεις πατατες με μηλα. Συμφωνω οτι και η κουτση μαρια πηρε smartphone χωρις να το χρειαζεται αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα. Προσωπικα προτιμω ελαφρυ ανθεκτικο κινητο με λιγοτερες ιντσες παρα μικρο και βαρυ. Τα smarphone ειναι για να αντλεις πληροφοριες απο το νετ και για να διαβαζεις κειμενα σε πρωτη φαση και για ψυχαγωγια σε δευτερη. Ειναι αδυνατο να τα κανεις αυτα ποιοτικα σε 3.5 ιντσες οθονη. Αν τελικα μεγαλωσει την οθονη του το iphone θα δεις οτι ξαφνικα θα κανεις στροφη 180 μοιρων σχετικα με το μεγεθος.

 

Κοίτα, δεν λέω ότι το μέγεθος της οθόνης του IPhone είναι σωστό, η ότι καλύτερο για μένα. Είπα, ότι και το SGS2 με της 4,3 " του είναι ακόμα αποδεικτικό. (Και το επόμενο κινητό μου, δεν θα είναι απαραίτητα της Apple). Απλά, από 5 " και πέρα ξεφεύγει.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαίνεται πως ο ίδιος ο Steve έχει πάρει μέρος στην ανάπτυξη του νέου μοντέλου..Δεν του άρεσαν και πολύ οι οθόνες μεγαλύτερες των 3.5 ιντσών από ότι έχω καταλάβει..

 

http://www.goodbyte.gr/phones/apple-steve-jobs-watched-iphone-development-closely-4455/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για στειλε καμια εικονα.. :P

 

Sent from my iPad using Insomnia

 

ρε παιδια πραγματικα εεν εχετε βαρεθει πια να ασχολειστε με την apple .... android FTW ;)

 

Sent from my iPad using Insomnia

 

conspiracy-keanu-meme-collection-1mut.com-22.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου εχει δοκιμαστει στην αγορα καθε λογης οθονη ηρθε η ωρα και η Aple να μεγαλοσει την δικια της οθονη στα κινητα της ελπιζω να εχει Hd αναληση αν και θα ειναι πολα PPI.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήταν πάντως ενδιαφέρον να δούμε ποιοι και πόσο μεγάλη οθόνη θέλουν.

Ψηφοφορία μόνο για iPhone Users και ψηφοφορία για άλλους. Κάτι τέτοιο δεν μπορεί να γίνει βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαίνεται πως ο ίδιος ο Steve έχει πάρει μέρος στην ανάπτυξη του νέου μοντέλου..Δεν του άρεσαν και πολύ οι οθόνες μεγαλύτερες των 3.5 ιντσών από ότι έχω καταλάβει..

 

http://www.goodbyte.gr/phones/apple-steve-jobs-watched-iphone-development-closely-4455/

 

Nαι τωρα που πεθανε προσπαθουν να το χρησιμοποιησουν. Οπως τοτε που και καλα ελεγε οτι θελει να καταστρεψει το android. Ο jobs δεν ασχοληθηκε σχεδον ποτε με το hw ηταν καθαρα softwarας. Απο τις πρωτες στιγμες της apple που στο hw ηταν ο woz. Στο 4s δεν ειχε βαλει το χερακι του ε; χαχαχα και το ειπαν τωρα που βγηκε οτι η sammy περασε μπροστανσε πωλησεις κατα πολυ... Ποσο ξεφτυλα ειναι να εκμεταλευεσαι τον θανατο καποιου ετσι;

 

Sent from my GT-I9100 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως δεν είχε ασχοληθεί με το Hardware; Είχε και μάλιστα σε μεγάλο βαθμό. Όχι οτι γνώριζε πολλά πράγματα, απο Software ή απο Hardware, απλα είχε αντίληψη και καλαισθησια, μαζί με άρρωστημενη τελείομανια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ απλα εριξε την βρωμα η apple στον κοσμο για να δει αντιδρασεις απο ολο τον κοσμο απλο ειναι αντε :mrgreen:

 

Πιστεύω είσαι ο μόνος που έποιασε το νόημα (χωρίς να θέλω να προσβάλλω κανέναν). Θα ακούσουμε πολλά μεγέθη ακόμη για την οθόνη μέχρι να κυκλοφορήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση: Γιατί αφού φαίνεται πως κάποιοι προτιμούν 3.5 ίντζες και κάποιοι ποιο μεγάλη, δεν φτιάχνονται 2 εκδόσεις του όπως πχ SII με Note? έτσι καλύπτονται όλοι, και πιθανότητα μεγαλώνει και το μερίδιο αγοράς τους...(είμαι σίγουρος πως οι μάρκετινγκ γκουρού της εταιρίας θα βρουν τρόπους να το πλασάρουν άψογα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...