Προς το περιεχόμενο

Εσωτερικός σκληρός δίσκος Barracuda 7200.14 ST2000DM001 3,5" - 2 TΒ 99,34€


rosgr100

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 424
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αν κάνεις αναζήτηση με αριθμό μοντέλου βρίσκεις ποιά είναι bulk και ποιά όχι.

Απο εκεί και πέρα οι περισσότερες μητρικές που έχω αγοράσει ήταν ασφράγιστες.

Πλαίσιο, overclockers.co.uk, ebuyer.com, multirama, you.gr

 

Οπότε στη δική μου περίπτωση ήταν όλα σε άριστη κατάσταση.

Το βραδάκι θα δώ και αν δουλεύουν βέβαια αλλά και DoA να τύχει δεν μου είναι σπάνιο φαινόμενο!

Ειδικά στην Αγγλία μου είχαν κάτσει κάμποσα DoA οπότε είμαι συνηθισμένος!

 

Salvation λίγο θές ακόμα να με πείσεις ότι έχεις κατάστημα και ο Smith είναι ανταγωνιστής! :rolleyes:

 

ΥΓ. Για κέρδος >>>100 ευρώ θα δεχόμουν να αποσφραγίσουν και τα υπόλοιπα προϊόντα.... :mrgreen:

Μακάρι να το προσφέρουν και τα υπόλοιπα καταστήματα!!!!!!!!

 

 

Πολλοι αγνοειτε το οτι μπορει τα προιοντα να ειναι refurbished η εστω απο επισκευη και γιαυτο να ειναι bulk και με ανοιχτες συσκευασιες. Θα μου πεις λιγο το κακο αλλα πιστευω πως ολα μετρανε.

 

Οσο για το αλλο ειμαι επιφυλακτικος γιατι αν οσοι παραλαμβανετε εχετε χρησιμοποιησει του "κουπονι" εκτπωσης τοτε μπορει καλλιστα να τους κανετε διαφημιση και οσοι δεν το εχουν χρησιμοποιησει να παιρνουν ξερετε τι. Οπως και με το ΙΤΒ γνωριζουμε ολοι καλα πως ο καθενας θελει να κανει την δουλεια του και δεν τον νοιαζει το γενικα αλλα προσωπικα οταν μιλαμε για το κυρος ενος "καταστηματος" με νοιαζει το γενικα και οχι το ειδικα.

 

Δυστυχως οπως και με το ΙΤΒ ετσι και εδω βρεθηκε ενας τροπος να προωθηθουν οι παραγγελιες ατομων που μπορουν να ακουστουν και ετσι ενας θεος ξερει τι γινεται με ολους τους αλλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω στειλει επανειλημμενα email αλλα δεν εχω καμμια ανταποκριση. 22/5 οι παραγγελιες

Τρεμουμε δηλαδη μηπως και τα πραματα που παραλαβουμε θα ειναι 2ο χερι η απο επισκευη, αυτα μονο στην χωριτσα μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί δεν τους παίρνεις τηλέφωνο?

εμένα με πήραν για να μου πούνε ότι από βδομάδα θα παραλάβω...

έπειτα από κάποια mails μου.

τώρα θα έχουν κλείσει αλλά από τρίτη παρτους να δεις τι θα σου πούνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοι αγνοειτε το οτι μπορει τα προιοντα να ειναι refurbished η εστω απο επισκευη και γιαυτο να ειναι bulk και με ανοιχτες συσκευασιες. Θα μου πεις λιγο το κακο αλλα πιστευω πως ολα μετρανε.

 

Οσο για το αλλο ειμαι επιφυλακτικος γιατι αν οσοι παραλαμβανετε εχετε χρησιμοποιησει του "κουπονι" εκτπωσης τοτε μπορει καλλιστα να τους κανετε διαφημιση και οσοι δεν το εχουν χρησιμοποιησει να παιρνουν ξερετε τι. Οπως και με το ΙΤΒ γνωριζουμε ολοι καλα πως ο καθενας θελει να κανει την δουλεια του και δεν τον νοιαζει το γενικα αλλα προσωπικα οταν μιλαμε για το κυρος ενος "καταστηματος" με νοιαζει το γενικα και οχι το ειδικα.

 

Δυστυχως οπως και με το ΙΤΒ ετσι και εδω βρεθηκε ενας τροπος να προωθηθουν οι παραγγελιες ατομων που μπορουν να ακουστουν και ετσι ενας θεος ξερει τι γινεται με ολους τους αλλους.

 

Δεν το ξέρω το ITB ούτε και το τί έκανε.

Εγώ έκανα μία παραγγελία, επικοινωνούσαν μαζί μου ΣΥΝΕΧΩΣ και μου ήρθαν όλα τα πράγματα σε απίστευτες τιμές ολοκαίνουργα!

Η μητρική δεν έχει χρησιμοποιηθεί ΠΟΤΕ! Ούτε σκόνη δεν έχει επάνω!

Πώς βγάζεις το συμπέρασμα ότι είναι refubrished? Με το δικό σου σκεπτικό το 99% των μητρικών που έχω αγοράσει απο μεγάλα καταστήματα ήταν refubrished.

Οι μητρικές μερικές φορές έρχονται ΞΕΣΦΡΑΓΙΣΤΕΣ πώς να το κάνουμε?

dfi, gigabyte, asus δε θυμάμαι να ήταν ποτέ σφραγισμένα τα κουτιά και το θυμάμαι γιατί πάντα μου έκανε εντύπωση

 

Τώρα τα περι κύρους/αξιοπιστίας κλπ

ΚΑΝΕΝΑΣ δεν έχει να πεί τίποτα αφού μιλάμε για νεογνό κατάστημα!

Όσοι θέλετε βάλτε αντικαταβολή και τσεκάρετε κατα τη παράδοση.

 

Απλούστατο! Απορώ γιατί ασχολούμαστε ακόμα αφού δεν έχει ακουστεί ούτε ένα κρούσμα κοροϊδίας!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω απορω πως εσυ και αλλα 2 ατομα υπερασπιζεστε το καταστημα απο την 1η κιολας στιγμη και θεωρειτε τα παντα Τελεια....Ακομα απορω πως δεν διαβαζεις το οτι υπαρχουν Αρκετοι που εχουν παραγγειλει απο τις 22 και οχι μονο εχουν παρει μην πω τι αλλα υπαρχει και μηδενικη επικοινωνια με αυτους......Ακομα Εστω πως οι μητρικες ερχονται ασφραγιστες, ολα τα αλλα ερχονται και αυτα ασφραγιστα ? Ακομα Λενε πουθενα στο site οτι προκειται για Bulk συσκευες ? Και μην αναφερθεις παλι στον κωδικο γιατι με αυτη την λογικη το Πλαισιο και αλλοι ειναι βλακες που το τονιζουν.

 

Παντως το ειχα πει και στην περιπτωση με το ΙΤΒ και τωρα πως Δεν πρεπει να αφηνουμε τετοια "καταστηματα" να μας εκμεταλευονται χρησιμοποιουντας ειτε τους κωδικους παραγγελιας (οπως με το ΙΤΒ) ειτε εκπτωτικους κωδικους (οπως εδω) γιατι ετσι Δεν μπορουμε να εχουμε μια σφαιρικη αποψη αφου μπορει να παραδοθουν τα προιοντα στους 100 που θα παραγγειλουν απο εδω και οι 1000 απεξω να περιμενουν μηνες και ΑΝ τα παραλαβουν. Βεβαια ξερουν ολοι αυτοι πως ειμαστε παρτακιδες σε αυτη την χωρα οποτε βρισκουν τον τροπο και το κανουν, δυστιχως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μπορώ να ξέρω τί έχουν κάνει οι άλλοι που λένε ότι παρήγγειλαν και δεν έχουν ούτε ενημέρωση.

Εγώ γνωρίζω τί έχει συμβεί σε εμένα και μόνο με αυτό μπορώ να μιλάω.

 

Στη θέση μου δηλαδή θα κατηγορούσες το κατάστημα για συμπεριφορές που άκουσες ενώ έχεις διαφορετική εμπειρία? rolleyes.gif

Με καταλαβαίνεις έτσι?

 

Σχετικά με τα BULK όταν το κατάστημα είναι BETA και το λέει κιόλας να μήν κάνουμε παραγγελίες καλύτερα νομίζω είναι καλυμμένο.

 

Αν το τσεκάρεις καθημερινά θα έχεις παρατηρήσει ότι συνεχώς βελτιώνεται.

Πάω να στήσω το νέο σύστημα! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σφαιρικη αποψη για ενα καταστημα εχουμε με βαση ολους τους πελατες του οχι τον εαυτο μας. Μπορει εσυ με το eShop να μην ειχες ποτε προβλημα, το αλλο 80% ομως εχει (με βαση οσα διαβαζω εδω μεσα) αυτο σημαινει πως ολα ειναι ομορφα και ωραια ?

 

Επειδη λεει πως η σελιδα τους ειναι σε BETA μπορει να στελνει Bulk προιοντα χωρις να το τονιζει ???? Εχουμε διαφορετικες αποψεις επι του θεμα τος αλλα οκ.

 

Καλο στησιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθές το βράδυ έκανε και εγώ μια παραγγελία και αρχικά είχα βάλει σε κατάθεση τραπεζικό λογαριασμό αλλά μέσω mail τους ζήτησα να το αλλάξουν σε αντικαταβολή σήμερα το πρωί είχα απάντηση ότι γίνεται αλλά επιβαρίνομαι 4 ευρώ (αντικαταβολής )οκ.

 

το έκανα για 2 λόγους :

1. γιατί απ ότι βλέπω σιγά σιγά τσιμπάει στις τιμές οπότε μέχρι να περιμένω να έχω μια πλήρη εικόνα θα έχουν πάρει 20% και μετά δεν θα με συμφέρει :)

2. από την άλλη το χρειάζομαι κιόλας άμεσα.

 

απ ότι είδα όμως έστειλαν άμεσα απάντηση αυτό είναι καλό σημάδι θα δούμε πόσες μέρες θα κάνουν και θα ποστάρω με την σειρά μου. Για τους τύπους έκανα παραγγελία ένα hitachi εξωτερικό 3.5 2TB (EK ΠΑΡΑΔΡΟΜΉΣ ΤΟN ΕΚΑΝΑ ΦΛΑΣΑΚΙ :)αλλά το διόρθωσα) άμα έχει κανείς άποψη ας μου στείλει (πμ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο φίλος στα προηγούμενα post που παράγγειλε ένα κουτί corsair 500r μπορεί να μου πει αν ήταν εντάξει γιατί θέλω και εγώ να το πάρω.Επίσης μπορεί κάποιος να μου πει το κουπόνι/κωδικό για την έκπτωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν παρηγγειλα δεν ειχε προκυψει το θεμα με την εκπτωση. Την επομενη τους εστειλα mail για την εκπτωση (εγραψα απλα εκπτωση insomnia)δεν απαντησαν. Οποτε τους πηρα τηλ. και μου ειπαν οτι εχει μπει ηδη η εκπτωση. Οποτε οταν με το καλο παραλαβω θα δουμε τι χρεωσαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...