Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, psof είπε

Υποθέτω ακόμη θα τεστάρουν τις καινούργιες 3080/90 στο Ultra 4k/60fps με RTX. Αν κάποια κάρτα θα το σηκώνει το παιχνίδι στο full θα είναι αυτές οι δύο και νομίζω αν το γράψουν και στο κουτί τους με τα requirements θα είναι καλό marketing για την Nvidia μιας και συνεργάζονται.

και η 2080 θα το σηκώνει και η 2070s o μεσος ορος απο τα στατιστικά που εχουν είναι 1060 αντε να θες καμια 2070 για full οι 30χ0 πανε για τα πολλα hz rt και οι 80-90 για 4κ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Ούτε με DLSS θα κάνει.

Θα μπορεί άνετα να μαξάρει τα πάντα σε 4K/60 fps η RTX 3080 με DLSS performance(=1080p). Αν κάνουν τη δουλειά τους σωστά, εννοείται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, kosmsamo είπε

Σας είπαν τίποτα για τα pre-order bonus που είχαν κάποτε στο site; Αν δεν κάνω σοβαρό λάθος, είχε σίγουρα το extra steelbook (αυτό που δίνει και το αμαζον με τον Maelstrom τύπο) και είτε το μπρελόκ είτε το samurai medallion (δεν θυμάμαι ποιο από τα 2 είχε το Seven). Η κοπέλα με την οποία μίλησα δεν ήξερε αν παίζει αυτό πλέον.

Ούτε καν τα θυμόμουν τα bonus tbh. Μάλιστα όταν με πήραν και μου είπαν ότι είναι από τα Seven (από αριθμό Θεσσαλονίκης) νόμιζα στην αρχή ότι μου κάναν πλάκα γιατί μετά το λουκέτο τους είχα ξεγράψει...

11 ώρες πριν, KNSM είπε

Ισως πρεπει να γινει ενα νημα για τα preorder γιατι μπαινουμε να διαβασουμε καμια πληροφορια για το παιχνιδι και εχει μερες που συζητατε για αυτο, το οποιο μαλλον για την πλειοψηφια ειναι αδιαφορο καθως αγοραζει ψηφιακα.

Αδερφέ, ούτε εμένα με ενδιαφέρει στα πόσα FPS θα τρέχει το παιχνίδι σε 4k με μία RTX, καθώς δεν έχω τα λεφτά για κάρτα, αλλά δεν παραπονιέμαι. Τι να κάνουμε δηλαδή, μήπως να τους στείλουμε και αυτούς στο νήμα με τις κάρτες;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, noFEARgr είπε

Το παιχνιδι θα τρεχει ακομα και σε 780 με βαση τα requirements  , οποιοσδηποτε θα μπορεσει να το παιξει . Αρκει να εχει καρτα φυσικα . 

Με τι settings μπορεί να το παίξει όμως η 780; Γιατί και ένας που είναι 150 κιλά μπορεί να τρέξει κατοστάρι, αλλά θα του πάρει 5 λεπτά ξέρω 'γω. Το να παίζεις με ultra low δεν έχει νόημα, ειδικά σε τέτοια games. Με μία 1660 super θα έχεις πολύ καλή εμπειρία, ή με 580/590. Πιο κάτω δυσκολεύει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis1991 είπε

Με τι settings μπορεί να το παίξει όμως η 780; Γιατί και ένας που είναι 150 κιλά μπορεί να τρέξει κατοστάρι, αλλά θα του πάρει 5 λεπτά ξέρω 'γω. Το να παίζεις με ultra low δεν έχει νόημα, ειδικά σε τέτοια games. Με μία 1660 super θα έχεις πολύ καλή εμπειρία, ή με 580/590. Πιο κάτω δυσκολεύει..

Προφανως 1080p low. Αλλα οταν εχεις καρτα 8 χρονων ε τι απαιτησεις να εχεις . Σε αλλα παιχνιδια δεν θα επαιζε καν , ναι μεν θα εχεις χαλια visuals αλλα τουλαχιστον θα μπορεις να δεις την ιστορια , τους διαλογους κτλπ δηλαδη εκει που ειναι πολυ δυνατη η cdpr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, noFEARgr είπε

Προφανως 1080p low. Αλλα οταν εχεις καρτα 8 χρονων ε τι απαιτησεις να εχεις . Σε αλλα παιχνιδια δεν θα επαιζε καν , ναι μεν θα εχεις χαλια visuals αλλα τουλαχιστον θα μπορεις να δεις την ιστορια , τους διαλογους κτλπ δηλαδη εκει που ειναι πολυ δυνατη η cdpr

Πάρε μία μεταχειρισμένη 580. Αν έχεις 60άρι για το παιχνίδι, έχεις και για μεταχειρισμένη κάρτα. Θέλω να πω από ένα σημείο και έπειτα γίνεται πολύ σαπίλα να παίζεις έτσι. Το αντίστοιχο ισχύει βέβαια και στην άλλη άκρη, όσο προσπαθείς να πιάσεις τα όλα ultra χάνεις αρκετό perf για πολύ λίγο boost στο image quality..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, simplemaths είπε

Απλά ελπίζω να πιάνω medium με 1060 6gb και να μην χρειαστεί να πάρω καινούρια κάρτα, αλλιώς θα το παίξω όταν βγει η 3060

μην τρελαίνεστε παιδιά! Θα παίζει! Όπως έπαιζε και το witcher 3, θα κοπούν settings, αλλά θα παίζει!

image.png.704b81f53df1735fc297833085472fa2.png

Cyberpunk 2077 System Requirements

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, noFEARgr είπε

Το παιχνιδι θα τρεχει ακομα και σε 780 με βαση τα requirements  , οποιοσδηποτε θα μπορεσει να το παιξει . Αρκει να εχει καρτα φυσικα . 

 

Πλέον τα κατά καιρούς ανακοινωθέντα requirements είναι μεγάλη κοροιδία. Μπορεί αυτοί να ισχυρίζονται ότι θα θες μια GTX 1060 6GB για να το τρέξεις ομαλά και τελικά, όταν κυκλοφορήσει το παιχνίδι, να απαιτεί μια πχ RTX 2060. Οπότε μην δίνεις τόσο βάση.

Προσωπικά θα μου κάνει μεγάλη εντύπωση αν μπορώ με την κάρτα μου (GTX 1660 Ti) να το παίξω ένα σκαλί κάτω από το μέγιστο επίπεδο γραφικών στα 60 καρέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

Πλέον τα κατά καιρούς ανακοινωθέντα requirements είναι μεγάλη κοροιδία. Μπορεί αυτοί να ισχυρίζονται ότι θα θες μια GTX 1060 6GB για να το τρέξεις ομαλά και τελικά, όταν κυκλοφορήσει το παιχνίδι, να απαιτεί μια πχ RTX 2060. Οπότε μην δίνεις τόσο βάση.

Προσωπικά θα μου κάνει μεγάλη εντύπωση αν μπορώ με την κάρτα μου (GTX 1660 Ti) να το παίξω ένα σκαλί κάτω από το μέγιστο επίπεδο γραφικών στα 60 καρέ.

Μα εχουν πει τα minimum ειναι για 1080p ολα low . Aν πας τωρα με την 780 να τα τρεξεις σε high ειναι δικο σου προβλημα . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Μα εχουν πει τα minimum ειναι για 1080p ολα low . Aν πας τωρα με την 780 να τα τρεξεις σε high ειναι δικο σου προβλημα . 

 

Δεν με κατάλαβες...Εσύ πιστεύεις ότι θα μπορείς να το παίξεις έστω στα High 1080p/60 fps με μια GTX 1060 6 GB;; ;) Γιατί αν συμβεί αυτό θα μιλάμε για optimization υπόδειγμα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...