Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μεdium στα 30 fps θα παιζεις,απο εκει και περα εσυ αποφασιζεις..

Aλλα με την προυποθεση να το βαλεις σε ssd και οχι σε μηχανικο.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Τελικά αυτό που πέφτει το perf μετά από κάποια ώρα παιχνιδιού και στρώνει μόνο με restart ίσως να είναι memory leak. Υπάρχουν πολλές αναφορές σε reddit, κτλ..

Εγώ δεν συνάντησα τέτοιο θέμα σε 70 ώρες παιχνίδιου. Εσένα από ότι κατάλαβα σου πέφτει το GPU usage? Βέβαια έχω και 24gb vram οπότε στα τέτοια της και αν έχει leak της κάρτας :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

καλέ σταμάτα, τί είναι αυτά που λες; Ο από πάνω δεν έχει προβλήματα..Τσάμπα βγάζουν patches :P

Μάλλον το παιχνίδι επιλεκτικά διαλέγει ποιους θα χτυπήσει!

πλάκα πλάκα, τα ίδια λέει και ένας φίλος, ότι δεν έχει δει προβλήματα.

Αν τα fps σου είναι συνέχεια στα 30 τότε δεν θα καταλάβεις τα drops :P Αλλα δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν..

2 ώρες πριν, Herald είπε

Εγώ δεν συνάντησα τέτοιο θέμα σε 70 ώρες παιχνίδιου. Εσένα από ότι κατάλαβα σου πέφτει το GPU usage? Βέβαια έχω και 24gb vram οπότε στα τέτοια της και αν έχει leak της κάρτας :P 

Όχι το usage είναι μονίμως στο 99%, απλά πέφτει το power draw. Η χρήση της vram είναι στα 5-5.2 οπότε ούτε αυτό είναι θέμα. Καμιά φορά αν μπω στον χάρτη ή στο inventory και ξαναγυρίσω στο game τότε στρώνει, άλλες φορές θέλει restart..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tελείωσα το ΕΠΟΣ χθες μετά από 72 ώρες, με τον χρόνο που έχω μου πήρε 2 μήνες δεν βιάστηκα έκανα αρκετά side jobs και το παιχνίδι ήταν αρκετά παραπάνω από τις προσδοκίες μου, ο τεχνικός τομέας απλά πραγματικό next gen και είναι one of its kind, το σενάριο και οι χαρακτήρες, επιπέδου ταινίας και γενικά όλη η υποκουλτούρα mechs, matrix, ταιριάζει απόλυτα στα γούστα μου...

Το ξαναξεκίνησα στο καπάκι σαν γκόμενα corpo σαν να είναι άλλο παιχνίδι διαφορετική εμπειρία....αξίζει μέχρι και το τελευταίο του cent για εμένα

  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/2/2021 στις 12:12 ΠΜ, hitman 21 original είπε

Εγω που εχω την GTX 970  να το παρω η δεν θα τρεχει με τιποτα?

Low settings και ακομα και τοτε θα εχεις drops κατω απο 30 οταν οδηγας πχ . 

 

Καλως η κακως,η τιμια GTX 970 πλεον εχει ξεπεραστει οσον αφορα  πληρως next gen παιχνιδια . Οι PS4/X1 εκδοσεις του Cyberpunk κακως υφιστανται

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ που τα λέμε όμως, και το RDR2 έχει γραφικάρες αλλά παίζει μια χαρά στις old-gen. Απλά στο CP77 τα έκαναν σαν τα μούτρα τους. Έτσι και αλλιώς δεν θα έβγαζαν την έκδοση του PC με RT κτλ στις old-gen. Αν το είχαν φτιάξει σωστά θα έτρεχε μια χαρά στις old-gen, φυσικά με λιγότερα features και detail από το pc, εντάξει αυτό είναι λογικό. Αλλά τα memory leaks και τα texture loading ακόμη και για αντικείμενα που είναι μπροστά σου και όχι πέρα στον ορίζοντα δεν δικαιολογούνται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιας και η evga εξηγήθηκε σπαθί και αφού έστειλα την 2070 για rma μου έστειλαν πισω 2080 το ξανα ξεκίνησα.

Από θέμα bug μπορώ να πω πως είναι σε αρκετά καλύτερη κατάσταση από τα τέλη Δεκέμβριου που το είχα ξανα παίξει και σε 20 ωρες δεν εχω ούτε ένα crash. Για τα γραφικά και την λεπτομέρεια του παιχνιδιού είναι πραγματικά περιττό να μιλήσω θεωρώ ότι είναι από άλλο πλανήτη με rt ultra, settings mix medium και high, dlss balance και sharpen από nvidia είναι πραγματικά απόλαυση.

Το καλύτερο του παχνιού δεν είναι αυτό όμως. Εχω πάθει πραγματικά πλακα με τα side quests σε βαζουν σε μια διαρκή σκέψη ποια επιλογή να κανω , ποια είναι η σωστη η πιο ηθική, τι θα γίνει αν κανω αυτό η το άλλο? Χωρίς βέβαια να ξερω εάν επιλέξεις κατι άλλο αν θα αλλάξει η εξέλιξη αυτό θα το δω σε δεύτερο playthrough, τολμώ να πω πως ορισμένα side quests είναι ανώτερα και από witcher 3

Ειδικά μερί στιγμής 2 πραγματικά με σοκάραν.

1ο

Spoiler

Αυτό με τον τυπα που προσπάθησα να μην σταυρωθεί live και η άλλη η κάργια ήθελε για την τηλεθέαση με τίτλο sinnerman νομίζω ξεκινάει που για άλλο πράγμα ξεκινάς το quest και έρχονται όλα ανάποδα.

2ο

Spoiler

Το λεγόμενο hunt που προσπαθείς να βρεις τον ανηψιο του river που τον είχε απαγάγει ενας ανώμαλος.

Το χειρότερο που με χαλάει στο παιχνίδι είναι πραγματικά το άθλιο AI ρε cdrp είναι δυνατον να βγάζεις αυτό το αριστούργημα αυτό το διαμάντι από θέμα story, acting, μουσική και αλλα τόσα και να το βγάζει με αυτό το AI που δεν υπάρχει ούτε σε παιχνίδι 15ετιας? Δεν μπορώ να δεχθώ ότι με τόσα εκατομμύρια budget βγαίνει παιχνίδι που είσαι σε ταράτσα πυροβολας και κανει spawn ο αστυνομικος διπλα σου.

Εάν είχε βγει έναν χρόνο αργότερα θα μιλάγαμε για ένα αξεπέραστο παιχνίδι για πολλά χρονια. Ελπίζω έστω σε κανα χρόνο από τώρα να το φτιάξουν για δεύτερο playthrough.

Damn you wall of text. 😁

Επεξ/σία από Virus200
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

Κάπου χάθηκα. Στην αρχή που δείχνει πρώτη φορά τον Jackie μετά το game κάνει flashback πίσω (νομίζω 6 μήνες αν θυμάμαι καλά) και ουσιαστικά ξεκινάει. Αλλά στην αποστολή στο ξενοδοχείο σκοτώνεται. Άρα πως είναι ζωντανός 6 μήνες μετά; :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
37 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Κάπου χάθηκα. Στην αρχή που δείχνει πρώτη φορά τον Jackie μετά το game κάνει flashback πίσω (νομίζω 6 μήνες αν θυμάμαι καλά) και ουσιαστικά ξεκινάει. Αλλά στην αποστολή στο ξενοδοχείο σκοτώνεται. Άρα πως είναι ζωντανός 6 μήνες μετά; :P

 

Spoiler

Βασικά κάνει ένα γρήγορο montage και δείχνει τι γίνεται αφού τελειώσει ο πρόλογος (αντί να τα βιώσουμε καλύτερα όλα αυτά δυστυχώς) και μετά σου δίνει control αφού έχετε με τον Jackie μια σχετική φήμη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Βασικά κάνει ένα γρήγορο montage και δείχνει τι γίνεται αφού τελειώσει ο πρόλογος (αντί να τα βιώσουμε καλύτερα όλα αυτά δυστυχώς) και μετά σου δίνει control αφού έχετε με τον Jackie μια σχετική φήμη.

 

Spoiler

Άααα άρα σε επαναφέρει πάλι σε real time μετά το flashback. Επίσης ο Jackie σκοτώνεται πάντα ή μπορείς να τον γλιτώσεις;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Άααα άρα σε επαναφέρει πάλι σε real time μετά το flashback. Επίσης ο Jackie σκοτώνεται πάντα ή μπορείς να τον γλιτώσεις;

 

Πάντα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω να πω ότι με έχουν ξενερώσει λίγο κάποια πράγματα.

Spoiler

Αρχικά με τον Jackie που σκοτώνεται πάντα. Θα ήθελα να μπορούσες κάπως να τον σώσεις ώστε να πάει αλλιώς η ιστορία. Επίσης στην αποστολή στο ξενοδοχείο όταν πρέπει να φύγεις έχει δύο φρουρούς και σου λέει "deal with the guards" και τους εξουδετερώνω αθόρυβα. Μετά από μισό λεπτό όμως αρχίζουν να με πυροβολάνε κάτι άλλοι άσχετοι φρουροί οι οποίοι δεν ξέρω πως με είδαν, ήμουν σε άλλο χώρο. Τώρα εγώ έκανα καμιά βλακεία και με είδαν ή έτσι γίνεται πάντα για να αρχίσει πιστολίδι; Ήθελα να την πάω stealth την αποστολή.

Persuade και intimidate skills μπορείς να αναπτύξεις όπως στο Outer Worlds; Δηλαδή σε φάση να πρέπει να έχεις 45 points persuade για να διαλέξεις την αντίστοιχη απάντηση στον διάλογο. Δεν βλέπω κάτι τέτοιο.

Spoiler

Σε ένα side quest που πρέπει να πείσεις μία έντιμη αστυνομικό να αφήσει την υπόθεση, οι δυνατές απαντήσεις που σου δίνει είναι ψιλοχαζές και παρόμοιες μεταξύ τους και στο τέλος πέφτει πιστολίδι και την σκοτώνω ενώ είχα σκοπό να μην γίνει αυτό.

Αλλά το πιο μεγάλο ξενέρωμα ήταν τα life paths. Δεν έχουν καμία επίδραση στο game, πέρα από κάτι απαντήσεις σε διαλόγους. Εγώ το είχα στο μυαλό μου ότι αναλόγως τι θα διαλέξεις θα έχει και διαφορετική αρχή και γενικά θα προσεγγίζεις την κάθε αποστολή διαφορετικά ή θα έπρεπε να κάνεις διαφορετικά πράγματα σε κάθε life path. Υπερβολικά αισιόδοξο ε; Τώρα το replayability που αναφέρεται; Ότι μπορείς να φτιάξεις άλλα skills ας πούμε αν το ξαναπιάσεις από την αρχή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...