Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Zus είπε

Το είδα το βίντεο με μεγάλη προσοχή και επαναλαμβάνω ότι εγώ το παιχνίδι, για τα τότε δεδομένα μου μια χαρά το έτρεχα και όλα αυτά τα bugs που λέει δεν τα είχα συναντήσει πουθενά. Ίσως να εμφανιζόντουσαν μετά το 10ωρο, πάντως όσο έπαιξα δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα. Μάλιστα θυμάμαι να απορώ με όσους διαμαρτυρόντουσαν γι΄αυτά. Μετά κατάλαβα ότι ήταν 80% console players.

Επειδή δεν μπορώ να το δω τώρα, τι λέει; Για performance issues (stutters, αδικαιολόγητα perf drops, crash to desktop, memory leaks, κτλ) ή για bugs (visual, σχετικά με quests, κτλ); Γιατί από τα δεύτερα είχε πράγματι (το λέω και πιο πάνω).

Επεξ/σία από just_a_dude
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παραιτούμε από το θέμα, έχει κολλήσει η βελόνα! Καλή σας συνέχεια.
Δε θα συνεννοηθούμε, κρατάμε τα "στο ινσομνια ήταν μέλι γάλα όλα, καμιά πόρτα δεν άνοιγε μόνο,παλιοκονσολες".

Απλώς παίξτε το παιχνίδι όσοι δεν το έχετε κάνει ήδη. Είναι διαμαντάκι πλέον!
Over n out!❤️

Σας αγαπώ ακόμα, δε τα γράφω με θυμό!

Τα βρίσκουμε αλλού έτσι και αλλιώς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Επειδή δεν μπορώ να το δω τώρα, τι λέει; Για performance issues (stutters, αδικαιολόγητα perf drops, crash to desktop, memory leaks, κτλ) ή για bugs (visual, σχετικά με quests, κτλ); Γιατί από τα δεύτερα είχε πράγματι (το λέω και πιο πάνω).

Κυρίως για bugs μιλάει και αυτά στο visual κομμάτι, από αυτά που στο Starfield τα θεωρείς συνηθισμένα. (χαρακτήρες διπλωμένοι στα δύο με τα πόδια στην πλάτη κλπ).

Ωστόσο έχει ένα σημείο με το οποίο συμφωνώ απόλυτα: Οι devs έστρωσαν τον κώλο τους κάτω και έδωσαν ζωή σε μία πόλη που ήταν φαινομενικά καλοσχεδιασμένη αλλά άχρωμη. NPCs περιφερόντουσαν χωρίς λόγο και αιτία, υπήρχαν εχθροί με IQ φρυγανιάς κλπ. Μετά την, ομολογουμένως, θεαματική δουλειά που έγινε στο οπτικό κομμάτι, αυτό ήταν το μεγαλύτερο fix IMHO που κατέστησε το παιχνίδι playable. Έδωσε προσωπικότητα στο παιχνίδι.

Το απόγευμα που θα γυρίσω από τη δουλειά θα τιμήσω το Phantom και θα επανέλθω με τα σαγόνια στο πάτωμα ευελπιστώ.

Επεξ/σία από Zus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/12/2020 στις 5:37 ΜΜ, GhostRiderLSOV είπε

Πάντως δεν ξέρω για εσάς, αλλά βρήκα και "άμαξα". :P

coach.png.038df3615e7f6e41a2c417181ab37d3a.png

Οδηγός και συνοδηγός και τα "άλογα" μπροστά. :P

Να κάτι τέτοια απολαυστικά, τώρα που ψαχούλεψα λίγο το νήμα στις σελίδες του release 😂

Στις 12/12/2020 στις 10:34 ΜΜ, valkon είπε

Σχωράτε με, αλλά δεν βλέπω τίποτα next gen. Δεν με ενδιαφέρει σε τι κατάσταση θα είναι σε 3 χρόνια, εγώ κρίνω τώρα. Τρώει την σκόνη του RDR2

Και εδώ ένα προφητικό σχόλιο. Τελικά 3 χρόνια μετά και το έκαναν παιχνιδάρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα και το περίφημο βίντεο που ανέβηκε πιο πίσω και πράγματι ανέφερε αυτά ακριβώς που είχα πει από πριν. visual και physics bugs στο PC. Όχι performance issues. ΣΤΟ PC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, andreas84gr είπε

Εγώ με το 2.1 update είδα μεγάλη πτώση στα fps μου. Δεν ξέρω τι έγινε 

Και εδώ τα ίδια. Με τις ίδιες ρυθμίσεις στο benchmark είχα 91 καρέ και τώρα 84 και μειώθηκαν και τα lows αρκετά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, _Theo_ είπε

Και εδώ τα ίδια. Με τις ίδιες ρυθμίσεις στο benchmark είχα 91 καρέ και τώρα 84 και μειώθηκαν και τα lows αρκετά.

 

3 ώρες πριν, andreas84gr είπε

Εγώ με το 2.1 update είδα μεγάλη πτώση στα fps μου. Δεν ξέρω τι έγινε 

Το patch απενεργοποιεί DLSS σε περίπτωση που το είχατε ενεργό.

Επεξ/σία από bad_freddy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει παρατηρήσει κανείς ότι σε κάποια σημεία το παιχνίδι, μέσα στη Night City, είναι αρκετά σκοτεινό από χρωματικής άποψης; 

Χθες μιλούσα με έναν NPC στο πρώην Rainbow Club, νυν noodle bar και μετά βίας ξεχώριζα χαρακτηριστικά προσώπου. Επίσης μου φαίνεται λίγο θολό σε ορισμένα σημεία ενώ έχω απενεργοποιημένα film grain κλπ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Περί απόδοσης, πριν το patch 2.1 και μετά, ίδιες ρυθμίσεις:

Κάτι "χοντρό" έκαναν δεν εξηγείται αλλιώς.

Πριν:

Στιγμιότυπο οθόνης 2023-10-27 144348.jpeg

Μετά:

Στιγμιότυπο οθόνης 2023-12-17 151301.jpeg

Επεξ/σία από _Theo_
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλη πτώση ειδικά στα low.

Πώς κατάφερες όμως να το γυρίσεις σε προηγούμενη έκδοση? Υπάρχει κάποιο command/steam beta version σαν το Witcher 3?

Ή είναι παλιό κρατημένο screenshot?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, just getting started είπε

Μεγάλη πτώση ειδικά στα low.

Πώς κατάφερες όμως να το γυρίσεις σε προηγούμενη έκδοση? Υπάρχει κάποιο command/steam beta version σαν το Witcher 3?

Ή είναι παλιό κρατημένο screenshot?

 

Είναι παλιό κρατημένο screenshot που ευτυχώς έτυχε να μην το έχω σβήσει. Αν πας στις ρυθμίσεις του παιχνιδιού όμως (στο Steam, λογικά ισχύει και στο GOG κλπ) μπορείς να το γυρίσεις στο legacy patch 1.63.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...