Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Cyberpunk 2077 Now Features the Sad Keanu Reeves Meme

Cyberpunk 2077 recreates the scene exactly with Johnny Silverhand, famously played by Reeves, during a scene players can occasionally encounter while riding the metro system. As long as players don't use the metro to fast travel but instead sit and wait for added immersion, there's a chance the scene will materialise.

 

johnny-1701865904664.png?fit=bounds&widt

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πέρα από τα ανούσια features του τελευταίου patch πάντως όσον αφορά το performance και άλλα χαζά έχει και κάποια που το ανεβάζουν τουλάχιστον ένα σκαλί πάνω.

Οπως για παράδειγμα το παρακάτω.

Spoiler

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 νομίζω λέει ψέματα, γιατί στο insomnia δεν είχε κανείς θέματα και το παιχνίδι έτρεχε νεράκι και όσοι είχαμε ήμασταν τρελοί, αλλά τι ξέρουν αυτοί που φτιάξανε το βίδεο και όλοι εμείς;😛

Πέρα από τη πλάκα, το παιχνίδι ΕΦΤΙΑΞΕ. Και με ξέρετε ότι ήμουν ο μεγαλύτερος επικριτής του εδώ μέσα και όχι εδώ μέσα μόνο.
Θα πω, είναι must buy πλέον! Τις γιορτές στις steam εκπτώσεις πάρτε το να το χαρείτε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά στο τέλος ήταν έπος. Μου πήρε 3 χρόνια σχεδόν να ασχοληθώ στα σοβαρά αλλά τώρα που το κατάφερα έχω αλλάξει άποψη για αρκετά πράγματα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 5/12/2023 στις 9:13 ΠΜ, just_a_dude είπε

Το CP77 όλοι tech demo το λένε ενώ έχει μια χαρά gameplay ενώ για το Starfield πέφτουν στα γόνατα αμέσως και ελάχιστοι αναφέρουν τα αρνητικά. Λένε ότι το gunplay είναι καλύτερο από το fallout 4 λες και αυτό είναι κάποιο κατόρθωμα ξέρω 'γω...

Το CP77 έφαγε και πολύ hate λόγω της κατάστασης που βγήκε στις παλιές κονσόλες που κανονικά δεν έπρεπε να βγει και ίσως αν γινόταν αυτό, τότε όλα αυτά τα features που μπήκαν τώρα να είχαν έρθει νωρίτερα γιατί δεν θα είχαν τα βαρίδια, τα χρέπια PS4 κτλ.

Εγώ έχω παίξει και τα 2 games και δεν μπορώ να βρω ένα σημείο στο οποίο είναι καλύτερο το Starfield (ίσως εκτός από κάποια textures). Main story, main characters, gunplay, presentation, γραφικά, performance, όλα αυτά είναι πολύ καλύτερα στο CP77. Και κάνω την σύγκριση μεταξύ των 2 αυτών γιατί είναι τα μεγαλύτερα sponsored της κάθε εταιρείας.

Μόνο το starfield τρώει κράξιμο και δικαίως. Τα υπόλοιπα AMD Sponsored είναι μια χαρά βασικά κυρίως γιατί τα περισσότερα είναι οι παιχνιδάρες της Sony (εκτός από κάτι άκυρα σαν το forwoken και το godfault).

Το να συγκρίνει κανείς το CP77 με το Bugfield είναι σα να συγκρίνει παιχνίδι σε τούμπανο PC με παιχνίδι σε Nintendo Switch.

Από που να το πιάσει κανείς και που να το αφήσει. Θα μιλήσω μόνο για το gameplay το οποίο στο CP77 είναι αποθεωτικό και στο Starfield ένα χάλι μαύρο.

Στο θέμα μας τώρα, είναι πολύ κρίμα που το παιχνίδι δεν βγήκε έτσι εξαρχής. Αν έβγαινε τώρα το vanilla CP77 με τις βελτιώσεις που βλέπω στο Phantom Liberty θα πήγαινε καρφί για GOTY. 

Το χειρότερο δε για εμάς που την πατήσαμε με το hype και πήραμε την Collector's Edition είναι ότι μας παγίδευσε στο GoG.

Εμάς τουλάχιστον που σκάσαμε τη 200αρα + και απογοητευτήκαμε περισσότερο γιατί έτσουξε και η τσέπη μας, θα έπρεπε να μας το δώσει έτσι το PL. Δεν είναι μόνο τα λεφτά, είναι και το γεγονός ότι θα ήθελα να το έχω στο steam το συγκεκριμένο παιχνίδι...

Επεξ/σία από Zus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Zus είπε

 Μου πήρε 3 χρόνια σχεδόν να ασχοληθώ στα σοβαρά 

Μα τόσο τους πήρε και για να το φτιάξουν και να είναι ένα πολύ καλό παιχνίδι πλεον. Πιο πριν ήταν μια σαπιλα, μια αηδία, μια χαλασμένη μπανάνα μέσα στον υπόνομο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@xtrmsnpr πάντως το γέλιο δεν το κατάλαβα. το είχα παίξει τον πρώτο μήνα που βγήκε και μάλιστα με ένα μέτριο σύστημα (2060 + 5600Χ) και δεν είχε καθόλου stutters ή άλλα perf issues.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

@xtrmsnpr πάντως το γέλιο δεν το κατάλαβα. το είχα παίξει τον πρώτο μήνα που βγήκε και μάλιστα με ένα μέτριο σύστημα (2060 + 5600Χ) και δεν είχε καθόλου stutters ή άλλα perf issues.

Τα λέει όλα τα βιδεο που ποσταρα γιατί το γέλιο.

 Stop defending it. Έχει βουηξει ο τόπος πχια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Τα λέει όλα τα βιδεο που ποσταρα γιατί το γέλιο.

 Stop defending it. Έχει βουηξει ο τόπος πχια.

δεν είναι θέμα "defending it" απλά λέω την εμπειρία μου, γιατί το είχα παιξει και στην αρχή αρχή. θα δω το βίντεο μετά να δω τι παίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάντως όταν βγήκε είχα μία ταπεινή GTX 1080 και έναν i5 6600k και δεν θυμάμαι performance issues, όχι ότι είχα και απαιτήσεις με εκείνο το σύστημα βέβαια αλλά όχι ότι έπαιξα και σε βάθος, κανένα 10ωρο βαριά αν θυμάμαι καλά.

Απλά το παιχνίδι τότε μου φάνηκε πολύ meh καθώς η σύγκριση με το Witcher 3 ήταν αναπόφευκτη και λόγω του hype περιμέναμε κάτι πολύ καλύτερο σε όλα τα επίπεδα.

Performance issues είχα όταν το ξαναέβαλα αρχές 2022 αν θυμάμαι καλά με μία 3070ti τότε και κάθε φορά που άνοιγα χάρτη πάγωνε το σύμπαν, αλλά ίσως και να έφταιγε το PC μου τότε, δεν έκατσα να πολυασχοληθώ.

Μόλις πήρα την 4080 λύθηκαν όλα. 

Επεξ/σία από Zus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, xtrmsnpr είπε

Δείτε μωρέ το βίντεο τι λέει και αφήστε τα σχόλια για περφορμανς και πράσινα άλογα.

Το είδα το βίντεο με μεγάλη προσοχή και επαναλαμβάνω ότι εγώ το παιχνίδι, για τα τότε δεδομένα μου μια χαρά το έτρεχα και όλα αυτά τα bugs που λέει δεν τα είχα συναντήσει πουθενά. Ίσως να εμφανιζόντουσαν μετά το 10ωρο, πάντως όσο έπαιξα δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα. Μάλιστα θυμάμαι να απορώ με όσους διαμαρτυρόντουσαν γι΄αυτά. Μετά κατάλαβα ότι ήταν 80% console players.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...