Προς το περιεχόμενο

Samsung 830 128GB 105€ (με ελληνικο ΦΠΑ) @ Amazon.co.uk


SagoniasSlutRos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πέρασα τους νεότερους drivers (από το site της μητρικής τουλάχιστον) και ξαναέτρεξα το CrystalMark, τα ίδια πάνω κάτω (χειρότερα πάντως από τον φίλο)..

 

Πάντως πριν είχα τρέξει το Windows Experience Index και μου είχε κάνει εντύπωση ότι ο σκληρός κατέβαζε όλη την γενική βαθμολογία, ήταν το πιο χαμηλό, 5.9..

 

Τώρα το ξαναέκανα, το Primary hard disk το έβγαλε 7,8

 

Ψιλιάζομαι βέβαια ότι επειδή είχε γίνει ένα μπέρδεμα με τα partitions και μου είχε σαν system partition τον μηχανικό σκληρό που είχα πριν τα windows, μήπως και μετρούσε πριν εκείνον..

 

Γενικά πάντως κι εγώ δεν μπορώ να πω πως έμεινα αποσβολωμένος. Δεν θέλω να ακουστώ αχάριστος, ΣΑΦΩΣ και έχει διαφορά, ειδικά σε boot time, απλά από αυτά που διάβαζα νόμιζα πως οι εφαρμογές θα άνοιγαν ακαριαία. Ενώ βλέπω πχ τον Firefox να κάνει 1-2 δευτερόλεπτα να ανοίξει. Ή και άλλες πιο ελαφριές εφαρμογές..

post-63530-0-30013700-1343159733_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 422
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Βρε παιδια για να μην ανοιγω αλλο θεμα.

Περιμενω ενα δισκο και επρεπε να ειναι εδω 18-7.

Προσπαθω να στειλω mail στο amazon και δεν το στελνει.

Παω help/contact us (εχω μπει στο λογαριασμο μου) γραφω το mail στη φορμα που εχει και στο τελος μου ζηταει ονομα και δεν ξερω που να το περασω.(δεν εχει επιλογη ονοματος).

Τι θελει τωρα?

Please help....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να δοκιμάσεις στο live chat:

http://www.amazon.co.uk/gp/help/customer/display.html/ref=hp_gw_most_ccs?nodeId=502564

πάτα Contact us, βάλε πάλι password, επέλεξε θέμα ("Where's my stuff") και μετά "start chatting"..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδια.

το amazon μου ειχε πει οτι αν μεχρι 27-7 δεν παραλαβω να τους στειλω mail.

Κανονικα επρεπε να εχει ερθει 19 -7.

Εστειλα mail, απαντησαν τωρα οτι επιστρεφουν τα χρηματα και οτι δεν εχουν διαθεσιμο δισκο αυτη τη στιγμη.

Τι κανω τωρα?

Θα ξαναστειλουν οταν εχουν?

Που εμπλεξα γμτ...

Τι το θελα κι εγω...

Πρωτη φορα παραγγελια απο εξωτερικο....τι γκαντεμια ....τι σκ@τ@ εγινε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εχεις σκεφτει την περιπτωση να εχει αδεια ή "αδεια" ο ταχυδρομος σου; Περασες απο το ταχυδρομειο να ρωτησεις που ειναι το πακετο σου μηπως το παρεις επι τοπου και ειχες και δισκο τωρα και γλυτωνες και τα πολλα λογια με το αμαζον;

 

Ειναι πολυ πιθανο αυτο που σου λεω παραπανω, χωρις να ειναι και απολυτο βεβαια... Ειναι πραγματα που εχουν συμβει αρκετες φορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις σκεφτει την περιπτωση να εχει αδεια ή "αδεια" ο ταχυδρομος σου; Περασες απο το ταχυδρομειο να ρωτησεις που ειναι το πακετο σου μηπως το παρεις επι τοπου και ειχες και δισκο τωρα και γλυτωνες και τα πολλα λογια με το αμαζον;

 

Ειναι πολυ πιθανο αυτο που σου λεω παραπανω, χωρις να ειναι και απολυτο βεβαια... Ειναι πραγματα που εχουν συμβει αρκετες φορες.

Πηγα 3 φορες στο ταχυδρομειο.

Τιποτα....

Αφαντο...

Υπαρχει περιπτωση να τον εφαγαν οι ταχυδρομοι?

Τhanks matrixxx.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Η τον εφαγαν οι ταχυδρομοι η καπου εχει αργησει και θα ερθει. Δεν υπαρχει 3η περιπτωση...

 

http://www.amazon.co.uk/Samsung-128GB-6GBPS-Desktop-Basic/dp/B007BBQPUA/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1343399192&sr=8-1 διαθεσιμος.

Αλλον ειχες παραγγειλει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12- 7 εχει σταλει...15 μερες σημερα....

Αυτον ειχα παραγγειλει.

http://www.amazon.co.uk/Samsung-2-5inch-Desktop-Accessory-Norton/dp/B005OK6VTA/ref=sr_1_2?s=computers&ie=UTF8&qid=1343400350&sr=1-2

Παιζει να αργησει πανω απο 15 μερες?

Τα λαμογια θα τον εφαγαν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μια βδομαδα εχει αργησει (μια βδομαδα κανει να ερθει, αλλη μια εχει περασει).

 

Ναι παιζει να αργησει, αρκετες φορες μου εχουν αργησει πακετα που εφυγαν μαλιστα ΜΑΖΙ με αλλα που ηρθαν στην ωρα τους.

 

Τελευταιο και φρεσκοτατο παραδειγμα, την Τριτη (24-7) παρελαβα τα 4 απο 6 πακετα απο αμαζον που εφυγαν απο Γερμανια 17-7. Τα αλλα δυο δεν εχουν ερθει ακομα, Παρασκευη σημερα. Με εκτιμωμενη 25-7-12 (Τεταρτης) ολα! Δεν ενοχλησα κανεναν ομως γιατι ξερω οτι θα ερθουν... Δεν εχω καταλαβει πως μπορει να γινεται κατι τετοιο, εχει συμβει ομως και αλλες φορες οποτε ειμαι (σχεδον) ησυχος... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@buuren μην αγχωνεσαι φιλε μου. Ο δισκος που ειχα παρει εγω απο το amazon αργησε 1,5 εβδομαδα αλλα ηρθε. Μου εχει τυχει να αργησει πακετο πιο παλια (μια μπαταρια για λαπτοπ και μια τσαντα μεταφορας) ενα μηνα. Αλλα μου ηρθαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μακαρι να ισχυει και σε μενα αυτο και να ερθει. :-)

Μου εδωσες τωρα λιγο θαρρος.

Εγω τους ειχα στειλει ενα mail στις 25 (προχθες) και ειπα οτι δεν εχω παραλαβει και μου απαντησαν οτι αν μεχρι τις 27 (σημερα) δεν παραλαβω να τους το πω.

Ε τι να εκανα?

Ειναι η πρωτη φορα που αγοραζω απο εξωτερικο και ειμαι λιγο αγχομενος.

Και τωρα τι κανω ?

Αυτοι επιστρεφουν τα χρηματα στην πιστωτικη...

Αν ερθει?

 

edit:

thanks matrixxx και iniohos

Επεξ/σία από buuren
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακαρι να ισχυει και σε μενα αυτο και να ερθει. :-)

Μου εδωσες τωρα λιγο θαρρος.

Εγω τους ειχα στειλει ενα mail στις 25 (προχθες) και ειπα οτι δεν εχω παραλαβει και μου απαντησαν οτι αν μεχρι τις 27 (σημερα) δεν παραλαβω να τους το πω.

Ε τι να εκανα?

Ειναι η πρωτη φορα που αγοραζω απο εξωτερικο και ειμαι λιγο αγχομενος.

Και τωρα τι κανω ?

Αυτοι επιστρεφουν τα χρηματα στην πιστωτικη...

Αν ερθει?

αν σου επιστρεψουν τα χρηματα και ερθει μετα ο δισκος.. εχεις 2 εκδοχες.. η να τους ειδοποιησεις και να τους τον στειλεις πισω με δικα τους μεταφορικα, ή κανεις την παπια και εχεις νεο δισκο.. οποιοδήποτε ειναι πιο ΟΚ με την συνείδηση σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν σου επιστρεψουν τα χρηματα και ερθει μετα ο δισκος.. εχεις 2 εκδοχες.. η να τους ειδοποιησεις και να τους τον στειλεις πισω με δικα τους μεταφορικα, ή κανεις την παπια και εχεις νεο δισκο.. οποιοδήποτε ειναι πιο ΟΚ με την συνείδηση σου

Υπάρχει και 3 εκδοχή, τους το λες πως ήρθε, σου ζητούν την άδεια να ξαναχρεώσουν την κάρτα σου και χρεώνεσαι πάλι. Βέβαια, υπάρχει ένα μικρό μπλέξιμο με τη συναλλαγματική ισοτιμία, αλλά φευ. Αν θέλεις να κρατήσεις το δίσκο είναι η τιμιότερη λύση θα έλεγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ερθει ο δισκος θα τον κρατησω βεβαια.

Τον θελω αυτον τον δισκο,τον εχω ερωτευτει. :shifty:

Θα το πω, δεν ειμαι απατεωνας.

 

Αρκετους εχουμε στην ελλαδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Υπάρχει και 3 εκδοχή, τους το λες πως ήρθε, σου ζητούν την άδεια να ξαναχρεώσουν την κάρτα σου και χρεώνεσαι πάλι. Βέβαια, υπάρχει ένα μικρό μπλέξιμο με τη συναλλαγματική ισοτιμία, αλλά φευ. Αν θέλεις να κρατήσεις το δίσκο είναι η τιμιότερη λύση θα έλεγα.

 

Ακριβως!

 

Θα το πω, δεν ειμαι απατεωνας.

 

Αρκετους εχουμε στην ελλαδα...

 

Ωραιος ο buuren! desismileys_6666.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...