Προς το περιεχόμενο

Aurora II Tablet (Dual Core, IPS) ~118€


pantpesl2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.slatedroid.com/forum/345-ainol-novo-7-aurora-ii/

http://www.slatedroid.com/topic/36520-aurora-ii-how-to-videos-hdmi-dual-display-wifi-fix-rom-upgrade/

 

Μεγιες και καλο διαβασμα.

 

Γνωμη μου μη βαλεις Roms απο τριτα parties αλλα Repacks των official που ερχονται χωρις bloatwares (κινεζικα apps) με root και του βαζεις μετα οτι θελεις εσυ.

 

Games βαλτου οτι θες απροβληματιστα δεν μασαει πουθενα και μη ξεχνας οτι εχει και Performance Mode που αξιοποιεις στο επακρο τις δυνατοτητες του επεξεργαστη κλπ αλλα με αυξημενη καταναλωση.

 

Οσο για το σημα του router δοκιμασε να αλλαξεις καναλι στο 11 που το εχω ειναι κομπλε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nope αλλα θα σου χρειαστει οπως και να εχει.

 

Το γεγονος οτι εχει MicroSd ειναι ενα απο τα μεγαλα ατου του σε σχεση με τον "επωνυμο" ανταγωνισμο.

 

Οταν δεις οτι ενα χαζοgame σου ζηταει 1 Gb extra χωρο για να εγκατασταθει θα καταλαβεις τι εννοω (χόρια ταινιες pdfs τραγουδια που θα το φορτωσεις ) ;)

 

Τωρα βλακειες του τυπου δεν ειναι αναγκαια η SD και 16Gb ειναι υπεραρκετα απο κανεναν εξυπνακια να λειπουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aurora2 freeGift6.gif Coupon Code Expired.

Η προσφορά ήταν μέχρι το τέλος Ιουλίου.

 

 

Μου ήρθε κι εμένα πριν 6 μέρες και είμαι αρκετά ικανοποιημένος αν εξαιρέσω το Wi-Fi. Μερικές φορές, ενώ δείχνει ότι είναι συνδεδεμένο με full σήμα, σκαλώνει και πρέπει να περιμένω λίγη ώρα να ξεσκαλώσει ή να επανεκκινήσω το Wi-Fi.

Έχει βρει κανείς λύση σ' αυτό?

Μπορεί να λυθεί αλλάζοντας rom?

 

Έχω κάνει root και τώρα ψάχνω να δοκιμάσω καμιά rom. Αν έχει δοκιμάσει κανείς καμία και να του άρεσε, ας την αναφέρει.

 

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προσφορά ήταν μέχρι το τέλος Ιουλίου.

 

Έχω κάνει root και τώρα ψάχνω να δοκιμάσω καμιά rom. Αν έχει δοκιμάσει κανείς καμία και να του άρεσε, ας την αναφέρει.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Καλημέρα , έχω βάλει την Aurora II Official Repacks - Root Market Gapps By F&L Superstore 0705 .

Ολα δουλεύουν μια χαρά , αλλά το wifi έχει ένα θεματάκι με την ισχύ . Υπάρχει τρόπος να το βελτιώσεις αλλά απαιτεί

hardware mod και δεν το έχω κάνει . Μερικοί λένε να δοκιμάσεις το channel 11 στο wifi και πιάνει καλύτερα .

Δες το σχετικό http://www.slatedroid.com/forum/345-ainol-novo-7-aurora-ii/ και θα βρεις πολλά να ασχοληθείς !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δοκίμασα χθες με το κανάλι 11 και όντως δουλεύει μια χαρά!

Πέρασα και αυτή τη rom αλλά δεν πρόσεξα κάποια διαφορά.

Έφτιαξα και ένα Boot Animation γιατί μου την έδιναν τα κινέζικα που έβγαζε. :mrgreen:

Όποιος ενδιαφέρεται ας πατήσει εδώ!

 

Ευχαριστώ για την απάντηση σου Galaxy!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια ψαξτε το λιγο με τα ιδια χρηματα περνετε πολυ καλυτερα απο αυτο πλεον.Επεσαν και αλλο.Και σε καμια βδομαδα θα κυκλοφορησουν και με jelly bean απο οτι λενε και με καλυτερο επεξεργαστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...