Προς το περιεχόμενο

Aurora II Tablet (Dual Core, IPS) ~118€


pantpesl2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7" θα ειναι μικρο για διάβασμα cry.png

Διαβάστε αυτό , η λειτουργία αφής της οθόνης είναι τόσο χάλια που την χαρακτηρίζουν ως "άχρηστη λειτουργικά" ,αντίθετα ομως έχεις καλή ανάλυση και χρώματα.

Καλύτερα ένα μεταχειρισμένο ipad 1 ή 2

 

Καλά δεν βγάζεις συμπέρασμα με αυτό που λέει κάποιος οτι λαγκάρει η οθόνη κτλ . Εγώ οτι βιντεο είδα πάει μια χαρά και δεν πιστεύω με τέτοια specs να έχει τοσο χοντρό πρόβλημα σε κάτι βασικό . Θα ξέρω σύντομα πάντως .

Οσο για την σύγκριση με ipad 1, 2 , 10.1 οθόνες κτλ κτλ .... είναι γνωστά .

Αλλά για 7' οθόνη τουλάχιστον απο specs ειναι top. Το ξέρουμε οτι δεν έχει bt , gps , νιτρο κτλ ... όμως κοστίζει και 120 . Καλό είναι να συγκρίνουμε όμοια πράγματα και όχι ότι ναναι του καθενός να λέει . Λογικό είναι το ipad 3 των 600++ ευρώ να είναι καλύτερο αλλά για την τιμή του είναι το θέμα ...

Τέλος οι custom Roms και η υποστήριξη απο τους χρήστες που ξέρουν θα εξαλείψει τυχών λάθη που θα έχει αρχικά . Ισως το κάνει και η κατασκευάστρια εταιρία αλλά όχι με τον ίδιο ρυθμο. Παράδειγμα το Haipad M7 και το Archos 70 στα οποία έχουν βγάλει μέχρι και Tv usb drivers οι χρήστες . Στο Haipad που είχα είχαν βγάλει ICS πολύ πριν το official , όπως και στο Samsung tab .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 282
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα περιμένω να δω ποιά θα είναι η τιμή του Nexus Tablet αφού σε λίγες μέρες θα κυκλοφορήσει και δεν έχω κάνει ακόμα την παραγγελία. Δεν πιστεύω ότι θα είναι τόσο χαμηλή η τιμή, οπότε για το AuroraII πηγαίνω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!

 

Ήρθε τελικά το Ainol Novo 7 Aurora II και στο DinoDirect!

 

Η τιμή του είναι στα 134€, αλλά με τη χρήση κουπονιού (Aurora2) βγαίνει στα 118€.

 

Εγώ κατέληξα σ' αυτό τελικά!

 

Υπαρχει περιπτωση απο την mini usb θυρα με converter σε usb να βαλω πανω usb gps και να δουλεψει; :devil:

Χρειαζομαι οπως και να εχει gps για αναπτυξη εφαρμογων και tablet με αναλογα χαρακτηριστικα και gps δεν βρηκα σε τετοια τιμη, μονο 10αρι που φαινεται μεγαλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3 Ιουλιου εχουν εκπτωσεις, και το Aurora II το εχουν 10$ κατω αρα τελικη τιμη 128 ευρω. (Δεν ξερω βεβαια αν θα ισχυει και μεχρι ποτε το κουπονι που προσφερει εξτρα εκπτωση)

 

link εδω

επισης αν τσεκαρετε το link, εχει διαγραμμα και για τις 10 ιουνιου δειχνει οτι εχουν εκπτωσεις σε tablet pc.

 

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3 Ιουλιου εχουν εκπτωσεις, και το Aurora II το εχουν 10$ κατω αρα τελικη τιμη 128 ευρω. (Δεν ξερω βεβαια αν θα ισχυει και μεχρι ποτε το κουπονι που προσφερει εξτρα εκπτωση)

:-)

 

 

Με το κουπόνι (Aurora2) για το οποίο ξεκίνησα το θέμα, έχεις -20$.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το κουπόνι (Aurora2) για το οποίο ξεκίνησα το θέμα, έχεις -20$.

 

Όντως και ετσι εκανα και εγω την παραγγελία απλά περιμένω να στοκαρουν ακόμη :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ας πει κάποιος εντυπώσεις που το αγόρασε.

Αν δεν έχει Ελληνικά θα έχει πρόβλημα με τους υπότιτλους των ταινιών

ή σε κάποια λεξικά που θα το χρησημοποιώ;

Τώρα από το Dinodirect έχει και δώρο μια Θήκη και ένα touch pen αν πατήσετε στο Add to cart.

 

Στο Buyincoins.com γράφει οτι έχει Ελληνική γλώσσα.

+ 1 x OTG Cable το οποίο στο Dinodirect δέν έχει.

 

Στο aliexpress.com γράφει οτι έχει Ελληνική γλώσσα και το δείχνει σε ΕΙΚΟΝΑ και VIDEO link (ειρωνεία, δεν στέλνει Ελλάδα :rolleyes: ).

476712152_061.jpg

 

 

 

To βρήκα και από ένα άλλο μαγαζί στα €102 με δωρεάν μεταφορικά αλλά δεν μου γεμίζει το μάτι το μαγαζί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πει κάποιος εντυπώσεις που το αγόρασε.

Αν δεν έχει Ελληνικά θα έχει πρόβλημα με τους υπότιτλους των ταινιών

ή σε κάποια λεξικά που θα το χρησημοποιώ;

 

 

Εγώ απο Dinodirect το περιμένω ακόμη . Ελληνικά θα έχει σίγουρα μια που είναι ενσωματωμένα στο ICS και υπότιτλους θα βλέπεις σίγουρα και Ελληνικά , απλά θα πρέπει να το ψάξεις λίγο σε σχέση με τον player και τα fonts που θα χρησιμοποιει , αλλά δεν είναι και δύσκολο . :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ απο Dinodirect το περιμένω ακόμη . Ελληνικά θα έχει σίγουρα μια που είναι ενσωματωμένα στο ICS και υπότιτλους θα βλέπεις σίγουρα και Ελληνικά , απλά θα πρέπει να το ψάξεις λίγο σε σχέση με τον player και τα fonts που θα χρησιμοποιει , αλλά δεν είναι και δύσκολο . :rolleyes:

 

πότε το παράγγειλες?το παραγειλλα χθες βραδυ για να ξερω πότε περι΄που θα μου ερθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα το παρήγγειλα κι εγώ!! Το χει και σε λευκό (Aurora II)!

Στο καλάθι προστέθηκαν και τα δώρα (Leather Case & Touch Pen). Αυτά λογικά είναι απ' το 3rd Anniversary.

 

Galaxy περιμένουμε να μας πεις πότε το παρήγγειλες για να ξέρουμε πότε να το περιμένουμε :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...