Προς το περιεχόμενο

Aurora II Tablet (Dual Core, IPS) ~118€


pantpesl2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όποιος προλάβει!

ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΓΙΑ ΛΙΓΟ στο BuyInCoins.com

 

Notice: Due to many customers trying to place order at the same time, you may need more time to purchase on BuyInCoins. Therefore, we have prolonged our Half-Year promotion time from now no to July 12, 2012 04:00 GMT ( Δηλαδή 2am Ελλάδος) . Enjoy it!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους!

 

Το έχω παραγγείλει το tablet όταν βγήκε η προσφορά αλλά πλέον το θεωρώ λάθος μου. Το Google Nexus 7 θα κυκλοφορήσει σε 2 μήνες αν δεν κάνω λάθος, και κατασκευάστρια εταιρεία είναι η assus. Ενδεικτικά αναφέρω μερικά χαρακτηριστικά:

 

1280 x 800 display

9hrs of HD video battery life

quad-core Nvidia Tegra 3 processor, a 12-core GPU and carries a 1GB of RAM

Bluetooth, accelerometer, gyroscope, GPS and digital compass, with near field communications hardware that allows touch data transfer over Android Beam

 

Τιμή κάπου ανάμεσα σε 160-200 ευρό.

 

Νομίζω η προσφορά του Aurora δεν είναι προσφορά πλέον, δεν την προτείνω σε κανένα, μην μετανιώνει σαν και εμένα.

 

ΥΓ. Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει τρόπος να ακυρώσω την παραγγελία αν και έχουν αφαιρεθεί τα χρήματα από την πιστωτική και η παραγγελία έχει σταλεί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, το 16άρι Nexus 7 μην το περιμένεις κάτω από 240-250€ αν το πάρεις από Ευρώπη. Γενικά σε τέτοια προϊόντα η σχέση είναι 1$ = 1€. Όσο για το 8άρι (γύρω στα 200€) ... νομίζω ότι τα 8GB δεν επαρκούν ούτε κατά διάνοια για ένα τέτοιο μηχάνημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τιμή κάπου ανάμεσα σε 160-200 ευρό.

 

Νομίζω η προσφορά του Aurora δεν είναι προσφορά πλέον, δεν την προτείνω σε κανένα, μην μετανιώνει σαν και εμένα.

 

ΥΓ. Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει τρόπος να ακυρώσω την παραγγελία αν και έχουν αφαιρεθεί τα χρήματα από την πιστωτική και η παραγγελία έχει σταλεί?

 

 

Είπαμε αλλά όχι και δεν είναι καλή τιμή αυτή . Με τον ρυθμό μάλιστα των Rom που βγαίνουνε έχουν λυθεί τα πιο πολλά προβλήματα του Aurora II .

Καλά εαν έχει 160-200 το Nexus όταν έρθει εδώ το συζητάμε . Πάντα θα βγαίνει και κάτι καλύτερο απλά τα 120 που έχει το Aurora είναι τίμια τιμή και δεν θα κλαις τα λεφτά ακόμη και εαν έχει κάποια ελλατώματα / bugs .

Περσι τέτοιο καιρό είχα δώσει 180 για να πάρω το Haipad 7' με σαφώς χειρότερα χαρακτηριστικά και ποιότητα κτλ . Οι τιμές δηλ. έχουν πέσει αρκετά πλεον .

 

Αν σου έχουν στείλει την παραγγελία μάλλον δεν γινεται τπτ αλλά ακόμη και αγγελία να το βάλεις εδώ πιστευω θα φύγει εύκολα , στην τελική το βλέπεις και αποφασίζεις , ώστε να έχεις και άποψη προσωπική .

:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους!

 

Το έχω παραγγείλει το tablet όταν βγήκε η προσφορά αλλά πλέον το θεωρώ λάθος μου. Το Google Nexus 7 θα κυκλοφορήσει σε 2 μήνες αν δεν κάνω λάθος, και κατασκευάστρια εταιρεία είναι η assus. Ενδεικτικά αναφέρω μερικά χαρακτηριστικά:

 

Αν ηταν σε δυο μήνες θα ηταν καλα..Το θέμα είναι ότι σε μια βδομαδουλα θα βρισκεται αγγλια,και λογικά θα υπάρχει και αμαζον..

Οσο για το αν ειναι καλη τιμη τα 120 ευρω όταν θα παιρνεις με 159 λιρες το Nexus 7...Προσωπικά πιστευω ότι δεν ειναι..

Και επισης πιστευω ότι μολις κυκλοφορησει οι κινέζοι θα ριξουν τις τιμες στα κινεζοταμπλετ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπαμε αλλά όχι και δεν είναι καλή τιμή αυτή . Με τον ρυθμό μάλιστα των Rom που βγαίνουνε έχουν λυθεί τα πιο πολλά προβλήματα του Aurora II .

Καλά εαν έχει 160-200 το Nexus όταν έρθει εδώ το συζητάμε . Πάντα θα βγαίνει και κάτι καλύτερο απλά τα 120 που έχει το Aurora είναι τίμια τιμή και δεν θα κλαις τα λεφτά ακόμη και εαν έχει κάποια ελλατώματα / bugs .

:rolleyes:

 

θα συμφωνούσα με τα περισσότερα από αυτά που αναφέρεις αν:

 

1. Τα χαρακτηριστικά του Nexus δεν ήταν ετη φωτός ανώτερα (resolution, CPU, ποιότητα κατασκευής, GPS). Μείον μεγάλο βεβαία η έλλειψη SD κάρτας, αλλά εγώ τουλάχιστον δεν έχω τρομερές απαιτήσεις σε αποθηκευτικό χώρο (κυρίως browsing, ebooks και κανένα android game).

2. Το πιο σημαντικό όμως είναι η πιθανότητα εκ τελωνισμού, οπότε θα φθάσεις να δίνεις τα ίδια χρήματα που θα έδινες για το Nexus για κάτι σαφώς χειρότερο (δεν ξέρω τι παίζει με την εγγύηση αλλά φαντάζομαι υπάρχει και ένα ρίσκο και με αυτό)

 

Πάντως για τιμές δες τι κάνει report το reghardware που είναι πολύ έγκυρο γενικά (αυτές είναι και οι υψηλότερες που έχω δει, άλλοι κάνουν λόγο για 160euro τα 8GB):

 

Link

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Nexus φυσικά και έχει κλάσεις ανώτερα χαρακτηριστικά, αλλά κάτω από 200€ δεν το βλέπω να κοστολογείται...

Το Aurora είναι το καλύτερο value for money σε αυτά τα λεφτά..

 

Desouler, στο αγοράζω και εγώ όσο το πήρες αν δεν το θες..δυστηχώς δεν έχω πιστωτική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βασικότερο προβλημα με αυτα τα tablet είναι η εγγυηση ,αλλά και η αξιοπιστία..

Με αλλα λογια εχεις εμπιστοσύνη στην Asus οτι το προιον που θα παρεις θα το εχεις για 2-3 χρονια..

Το κινεζικο το φοβάσαι λίγο(και δικαιολογημενα)..και για αυτό το λόγο με βαση τα νεα δεδομενα στις τιμές των επωνυμων θεωρω οτι τα κινεζικα θα πεσουν αρκετα..Δε θα μου φαινοταν παραξενο αν το Aurora σε 10 μερες κάνει 90 ευρω,ενώ τα φθηνά μοντέλα πεσουν στα 45-50 ευρώ σε προσφορά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν ηταν σε δυο μήνες θα ηταν καλα..Το θέμα είναι ότι σε μια βδομαδουλα θα βρισκεται αγγλια,και λογικά θα υπάρχει και αμαζον..

Οσο για το αν ειναι καλη τιμη τα 120 ευρω όταν θα παιρνεις με 159 λιρες το Nexus 7...Προσωπικά πιστευω ότι δεν ειναι..

Και επισης πιστευω ότι μολις κυκλοφορησει οι κινέζοι θα ριξουν τις τιμες στα κινεζοταμπλετ....

 

Και πάλι μιλάμε για 120 ευρώ με 200 ευρώ ( το 8 Gb όμως! ) δηλαδή ένα 70 % πάνω στη τιμή . Το οτι το Nexus θα είναι τόσο φτηνό δεν αναιρεί το γεγονός οτι το Aurora 2 φαίνεται απο τα καλύτερα κινέζικα σε 7' . Επίσης μην ξεχνάτε οτί εκτος από την έλλειψη Sd card τα κινέζικα έχουν και άλλα πλεονεκτήματα σε σχέση με τα επώνυμα . Παίζουν τα πάντα και συνδέονται με τα πάντα , Usb sticks , δίσκους κτλ πράγμα που σε επώνυμα δεν παίζει συνήθως .

Anyway εαν έχει 200 το Nexus θα το πάρουμε και αυτό :rolleyes: .

Το Aurora έχει σκοπό να παει σε φιλαράκι εκτός και εαν το κρατήσω εγώ .. για λίγο .

Για το τελωνείο ελπίζω να μην περάσει αλλιώς όντως δεν συμφέρει , όπως και με την εγγύηση είναι ένα θέμα , αλλά είναι 2 ρίσκα που τα παιρνει καποιος που παραγγέλνει και απο ebay .

Επεξ/σία από Galaxy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μολις παρέλαβα το δικό μου aurora ii και οι πρωτες εντυπωσεις θετικοτατες σε ολα !!! Να αρχισω με το οτι το έστειλαν με 100% μπαταρια , πολύ καλή οθόνη , γωνιες θέασης σαν το samsung tab 10.1 . Επίσης κανένα ghost touch που λέγανε , wifi μια χαρα σήμα και ... Διαβαζει fat 32, ntfs , usb stick και hd 320 gb χωρίς τροφοδοσία αμέσα με το αρχικό λειτουργικό . Πάιζει full hd mkv από τον εξωτερικό δίσκο νεράκι .

Φυσικά θα περάσω κάποια άλλη rom custom με root κτλ και θα δοκιμάσω και μερικά παιχνίδια αλλά νομίζω οτι για 120 ευρό αξίζει με το παραπάνω !!!

Απο dinodirect το πηρα και με ευρωπαικό βυσματάκι ήρθε και είχε και screen protector περασμένο !!!!

Αυτά για την ώρα , παω να το ξεζουμίσω .

Α να πω οτί ζεσταίνεται αριστερά λίγο αλλά ακόμη και το ipad το κάνει αυτο όταν το ζορίζεις , το θεωρώ φυσιολογικό δηλαδή.

 

Φίλε viotos το έστειλαν με απλό ταχυδρομείο Ems αλλά συστημμένο ,και κανένα πρόβλημα με extra χρεώσεις κτλ , όλα καλά , σε ευχαριστώ ! :mrgreen:

 

gpapaman καμια ένδειξη δεν είχε αλλά εντάξει δεν είναι και τόσο τρομερής αξίας , είπαμε ...

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Επεξ/σία από Galaxy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις παρέλαβα το δικό μου aurora ii και οι πρωτες εντυπωσεις θετικοτατες σε ολα !!! Να αρχισω με το οτι το έστειλαν με 100% μπαταρια , πολύ καλή οθόνη , γωνιες θέασης σαν το samsung tab 10.1 . Επίσης κανένα ghost touch που λέγανε , wifi μια χαρα σήμα και ... Διαβαζει fat 32, ntfs , usb stick και hd 320 gb χωρίς τροφοδοσία αμέσα με το αρχικό λειτουργικό . Πάιζει full hd mkv από τον εξωτερικό δίσκο νεράκι .

Φυσικά θα περάσω κάποια άλλη rom custom με root κτλ και θα δοκιμάσω και μερικά παιχνίδια αλλά νομίζω οτι για 120 ευρό αξίζει με το παραπάνω !!!

Απο dinodirect το πηρα και με ευρωπαικό βυσματάκι ήρθε και είχε και screen protector περασμένο !!!!

Αυτά για την ώρα , παω να το ξεζουμίσω .

Α να πω οτί ζεσταίνεται αριστερά λίγο αλλά ακόμη και το ipad το κάνει αυτο όταν το ζορίζεις , το θεωρώ φυσιολογικό δηλαδή.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

απο τελωνειο δεν υπηρχε προβλημα νομιζω !! τι αποστολη εχχει το dinodirect ?? EMS -USPS κ.λ.π ???(καλοριζικο φιλε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...