Προς το περιεχόμενο

Aurora II Tablet (Dual Core, IPS) ~118€


pantpesl2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μολις παρέλαβα το δικό μου aurora ii και οι πρωτες εντυπωσεις θετικοτατες σε ολα !!! Να αρχισω με το οτι το έστειλαν με 100% μπαταρια , πολύ καλή οθόνη , γωνιες θέασης σαν το samsung tab 10.1 . Επίσης κανένα ghost touch που λέγανε , wifi μια χαρα σήμα και ... Διαβαζει fat 32, ntfs , usb stick και hd 320 gb χωρίς τροφοδοσία αμέσα με το αρχικό λειτουργικό . Πάιζει full hd mkv από τον εξωτερικό δίσκο νεράκι .

 

@Galaxy Αν μπορεις καποια στιγμή να μετρησεις το τζαμι της οθονης(σε mm πλατος Χ υψος) για να ψαξω ebay για screen protector μεχρι να μου ερθει η συσκευή που εχω παραγγειλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις παρέλαβα το δικό μου aurora ii και οι πρωτες εντυπωσεις θετικοτατες σε ολα !!!

Καλημέρα!

Καλορίζικο το tabletάκι φίλε Galaxy και ευχαριστούμε για την ενημέρωση! Ησύχασα κάπως γιατί το έχω έννοια μην είναι καμιά πατάτα. :whistle:

 

 

@Galaxy Αν μπορεις καποια στιγμή να μετρησεις το τζαμι της οθονης(σε mm πλατος Χ υψος) για να ψαξω ebay για screen protector μεχρι να μου ερθει η συσκευή που εχω παραγγειλει.

Έχει screen protector σύμφωνα με τα λεγόμενα του Galaxy (Απο dinodirect το πηρα και με ευρωπαικό βυσματάκι ήρθε και είχε και screen protector περασμένο !!!!).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα !!

Οντως έχει screen protector εργοστασιακό , αλλά θα το μετρησω όταν παω σπιτι και θα σου πω για να εχεις . Πέρασα χτες την rom 0705 με root και χωρις chinese crapware , i9100 fingerprint και περασε απροβλημάτιστα . Ουτε με την αρχική είχα πρόβλημα αλλά ειπα να βαλω την τελευταία . Επίσης δοκίμασα και το hdmi και δουλευει καλα , κλείνει όμως την οθόνη του πράγμα καλό για την μπαταρία . Wifi το είδα καλό σε normal επίπεδα παρόλα αυτα που λέγονταν . Γενικά καλό gadget καλη εως αριστη μπαταρια cpu στα 1200 x 2 για αυτές τις rom , σχετικό ζέσταμα στο κάτω μέρος αριστερά αλλά γενικά καλύτερο και από το haipad μ8 αλλά και το archos g8 που είχα !!! Συστίνεται ανεπιφύλακτα !!!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει screen protector σύμφωνα με τα λεγόμενα του Galaxy (Απο dinodirect το πηρα και με ευρωπαικό βυσματάκι ήρθε και είχε και screen protector περασμένο !!!!).

 

Το αγορασα απο το Buyincoins.com €110 περιπου με τη εκπτωση την προηγουμενη εβδομαδα και δεν γραφει οτι εχει screen protector.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι το πήρατε από dinodirect' date=' από πού έρχεται;[/quote']

 

Απο κινα φυσικα .

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

 

Το αγορασα απο το Buyincoins.com €110 περιπου με τη εκπτωση την προηγουμενη εβδομαδα και δεν γραφει οτι εχει screen protector.

 

Μπορει να μην το γραφει αλλα εαν δεις στο forum slatedroid ολοι λενε οτι εχει και εξαλου το δικο μου σε βεβαιωνω οτι ειχε .

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο κινα φυσικα .

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

 

 

Μπορει να μην το γραφει αλλα εαν δεις στο forum slatedroid ολοι λενε οτι εχει και εξαλου το δικο μου σε βεβαιωνω οτι ειχε .

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Απλά ρώτησα επειδή από merimobiles πάει πρώτα Αγγλία κι έρχετσι με αγγλικό trackid.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να μην το γραφει αλλα εαν δεις στο forum slatedroid ολοι λενε οτι εχει και εξαλου το δικο μου σε βεβαιωνω οτι ειχε .

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

 

Όταν το έψαχνα, σε κάποια μαγαζιά έγραφαν οτι δείνουν και screen protector στη τάδε τιμή

και άν ήθελες να σου το τοποθετήσουν εκείνοι πλήρωνες και κάτι παραπάνω.

 

Μια ματιά που έριξα βρήκα τα εξης:

Ainol Novo7 Aurora II Slate Size: 186*120*11.9mm

Ainol Novo7 Aurora II Size: 189*123*9

 

• 7" inch Ainol Novo 7 Aurora II 2 Tablet PC Screen Guard Shield Film Protector

 

και πιο οικονομικά...

• 5 PCS 19x11.6cm SCREEN PROTECTOR skin for 7"

 

• 3pcs Touch Screen Protector 11.6cm x 18.3cm for Ainol Novo7 Advance II Elf Aurora Tablet PC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Galaxy Αν μπορεις καποια στιγμή να μετρησεις το τζαμι της οθονης(σε mm πλατος Χ υψος) για να ψαξω ebay για screen protector μεχρι να μου ερθει η συσκευή που εχω παραγγειλει.

Το πλαίσιο ολο ειναι 18,3 Χ 11,6 cm με στρογγυλεμα στις άκρες και αυτό που έχει το καλήπτει ακριβώς . :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πλαίσιο ολο ειναι 18,3 Χ 11,6 cm με στρογγυλεμα στις άκρες και αυτό που έχει το καλήπτει ακριβώς . :-D

 

θενκς φίλε

οπότε έχει ίδια διάσταση με το Aurora Ι.

• 3pcs Touch Screen Protector 11.6cm x 18.3cm for Ainol Novo7 Advance II Elf Aurora Tablet PC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια γνωριζει κανενας ποσες μερες κανει να ερ8ει ελλαδα , απο την στιγμη που γινει το shipping απο το μαγαζι dinodirect ?

Σε μένα έκανε 2.5 βδομάδες αλλά σε σύνολο απο την στιγμή της παραγγελίας , πάνω απο 3 ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να κάνω τον κακό (μπορεί και να φταίει ότι ήμουν αρνητικός εξαρχής) θα τονίσω τα αρνητικά που βρήκα μην την πατήσει κανείς χωρίς να ακούσει και την αντίθετη άποψη:

 

1. Η μπαταρία δεν είναι και τίποτα σπουδαίο, με wifi ανοιχτό και surfing, μέτριο brightness περίμενε κάπου στις 4-6 ώρες (με 2 μέρες χρήση το λέω πιθανόν να είναι λίγο καλύτερα)

2. Όλες οι οθόνες έχουν πλαίσιο 20px στα άκρα που δεν υπάρχει touch ανταπόκριση. Δεν ξέρουμε αν είναι software related or hardware (αλλά σε εφαρμογές που έχουν πλήκτρα τελείως στις γωνίες υπάρχει πρόβλημα)

3. θερμαίνεται αρκετά κάτω αριστερά

4. Προβλήματα με το wifi ως τώρα, που φαίνεται όμως ότι ξεπερνιούνται με αναβαθμίσεις σιγά - σιγά (δεν ξέρουμε αν θα λυθούν τελείως τελικά βεβαία)

5. Mini-Usb οχι micro (αλλά λειτουργεί σαν hub νομίζω οπότε + σε αυτό)

6. Ελειψη GPS (το ήξερα βέβαια αλλά το αναφέρω για την σύγκριση με Nexus)

7. Ηχείο-κάμερα μέτρια (αναμενώμενο βέβαια)

 

για περισσότερες πληροφορίες δείτε: Link

 

Στα + αναφέρω:

1. Τιμή (αν δεν περάσει τελωνείο)

2. Οθόνη αρκετά ποιοτική (specs wise του nexus θα είναι καλύτερη)

3. micro-sd slot

4. mini HDMI

 

Προτείνω να περιμένετε το Nexus 7, δεν αργεί και τόσο και μετά να αποφασίσετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια γνωριζει κανενας ποσες μερες κανει να ερ8ει ελλαδα , απο την στιγμη που γινει το shipping απο το μαγαζι dinodirect ?

 

To Ainol το παρήγγειλα 11/7ου και 14/7ου έγινε αποστολή από το μαγαζί και δεν μου δείχνει ακόμα το tracking number που μου έδωσαν από το buyincoins.com.

 

Παρήγγειλα 15/7ου και 17/7ου έγινε αποστολή από το μαγαζί ebay κάτι πραγματα και σήμερα ήρθαν.

Η αποστολή ήταν η απλή free shipping ((Hong Kong Post Office by air-mail) χωρίς tracking number.

 

Από Κίνα συνήθως μου έρχονται σε ΜΙΑ εβδομαδα με 10 μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...