Προς το περιεχόμενο

Ποιο παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό; [The Now Playing thread]


MetalGearFan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3.9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο το MH stories ξανα μετα απο ενα μεγαλο διαλλειμα, MH World. Εκλεισα 520 ωρες, και με βλεπω να κλεινω αλλες τοσες. Ακομα δεν μου εχει πεσει 2o Attack Decoration 🙄

Επεξ/σία από najinblue3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνω trophy hunt στο Until Dawn και έχω εκπλαγεί ευχάριστα από το πόσο καλό παιχνίδι είναι! Γενικώς μισώ τα QTEs (και είναι γεμάτο από αυτά) αλλά χαίρομαι που το παιχνίδι έχει όντως gameplay. Περίμενα κάτι λιγότερο διαδραστικό και από το Heavy Rain και διαψεύστηκα. Το προτείνω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
On 23/06/2018 at 16:39, NickTG said:

Ξεπέρασα τον εαυτό μου παίζοντας παιχνίδι του 2017.

Mario Odyssey λοιπόν για να εγκαινιάσω το Switch και ήδη από μόνο του έβγαλε τα λεφτά της κονσόλας για μένα. 

Έχω ήδη 650+ φεγγάρια και συνεχίζω για το τέλος. 

Για να μην ξεχνιέμαι βέβαια παίζω για πρώτη φορά το Gears of War 3 ώστε να πάω μετά σε κάτι αποστολές που έχω αφήσει από το Judgement για να προχωρήσω στο 4 που περιμένει! 

Εν αναμονή του καινούριου Metro επίσης έχω βάλει το 2033 για να παίρνει μετά σειρά το Last Light. 

Συνέχεια έχουν τα Twilight Princess και Wind Waker στο Wii U ώστε να παίξω επιτέλους το Skyward Sword, που έχω από day 1, και τελευταίο το Breath of the Wild! 

Όπως πάντα τόσα παιχνίδια, τόσο λίγος χρόνος! 

 

Συνεχίζοντας από τα παραπάνω εχω αφήσει λίγο το Odyssey στο οποίο βέβαια έχω τελειώσει το κεντρικό story αν μπορείς να το πεις έτσι και μου έχουν μείνει τα έξτρα

Προφανώς απαραίτητο παιχνίδι για όποιον του αρέσει το είδος. 

Τελείωσα επιτέλους τα Gears of War 3, 4 και ότι είχε μείνει από Judgment σε έναν μαραθώνιο Gears και είμαι πλέον σε αναμονή του 5. 

Συνεχίζω ακόμα τα Metro από τα οποία είχα κάνει ένα διάλειμμα ενώ μαζί παίζω και Forza Horizon 2 καθώς και Doom επιτέλους που είναι μέσα στο Game Pass ενώ στο ενδιάμεσο πάλι από το Game Pass τελείωσα το Ruiner καθώς και το ReCore. Ειδικά το τελευταίο στην τελευταία του έκδοση που έπαιξα μου φάνηκε αρκετά καλό. Είχαν μείνει κάποια τεχνικά θέματα αλλά συνολικά ένα 7.5 θα έβαζα. 

 

Φυσικά συνεχίζω και με τα Zelda όπου τελείωσα το Wind Waker και περιμένει πλέον τη σειρά του το Twilight Princess. 

Με λίγη τύχη μέχρι το καλοκαίρι ίσως προλάβω να παιξω το Breath of the Wild. :P

Μέσα σε όλα τα άλλα είπα να τελειώσω σιγά σιγά και τα Final Fantasy που μου έχουν μείνει οπότε έβαλα το 4 στο DSi ενώ σε μια γενικότερη προσπάθεια μείωσης του backlog και για κάτι λίγο πιο χαλαρό παίζω στο ενδιάμεσο Quantum Conundrum. 

 

Αν φαίνεται μπερδεμένο το μήνυμα είναι γιατί κάπως έτσι τα παίζω και εγώ! 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mass Effect 3 (PS3) στο insanity ακόμα, με στόχο το Platinum! Επίσης παίζω και online multiplayer. Αν παίζει κανείς, πείτε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το soma. Ειμαι σχεδον στη μεση. Αλλα με κουρασε που δεν εχει gameplay και μου φαινονται δυσκολα τα αγγλικα του για να με πορωσει η ιστορια του. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τέλειωσα το Silent Hill 3.Έχοντας παίξει πριν το 1 και το 2,έχω να πω τα εξής.Η σείρα από άποψη ιστορίας,ατμόσφαιρας και τρόμου είναι απίστευτη.Όμως για μένα χάνει πολύ από τα υπερβολικά δύσκολα puzzle.Γενικά δε μου αρέσει όταν ένα παιχνίδι είναι δύσκολο,αφού παίζω για την ιστορία και το gameplay και δε χαίρομαι το δεύτερο έτσι.Στα Silent Hill πάντα κατέληγα να γυρνάω γύρω γύρω επείδη δεν είχα δει μια λεπτομέρεια και να ανοίγω walkthrough.Πολύ εκνευριστικό το να κάνεις κύκλους και να πρόσεχεις μη χαθέις...Αυτό για μένα αφαιρεί πολλούς πόντους από τη σειρά που κατά τα άλλα είναι άψογη.Θα συνεχίσω όταν βρω χρόνο με το 4 και μετά το Origins και το remake του πρώτου.Θα αγοράσω και τα αλλά δυο στο ps3 αν τα βρω γιατί όπως ειπα το story ήταν απίστευτο.Ελπίζω να μην έχουν τόσο δύσκολα puzzle τα υπόλοιπα γιατί μου καταστρέφουν την εμπειρία.

Επεξ/σία από El_Profesor
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσιμπησα Samus Returns αλλα πρωτα λεω να δω το Xenoblade Chronicles 3d. Το εχω τοσο καιρο και καθεται. Στο ps4 ξαναξεκινησα προσφατα για 2η φορα το final fantasy 15 για να το πλατιναρω και να δω μαλλον και τα dlc. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...