Προς το περιεχόμενο

Ποιο παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό; [The Now Playing thread]


MetalGearFan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά εντάξει.. Οταν λέω uber-hyped το εννοώ.. Μου φαίνεται τα περισσότερα λεφτά η Μ$ τα έδωσε για να σκοράρει στα reviews παρά για την ανάπτυξη του παιχνιδιού..

 

Προσωπικά το βρήσκω μέτριο, και θεωρώ τα Crysis2/Gears3 πολύ ανώτερα ειδικά στο οπτικό κομμάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος το Sorcery. Αρκετά κουραστικό παιχνίδι με την έννοια του επαναλαμβανόμενου αλλά και κυριολεκτικά (με πόνεσε ο καρπός από τις πολλές κινήσεις). Τα μοντέλα χαρακτήρων δεν ήταν και ότι καλύτερο αλλά ο κόσμος ήταν αρκετά όμορφος με κάποιες πτώσεις σε fps. Σενάριο αρκετά ενδιαφέρον.

 

6.5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος το Brotherhood. Είχα ακούσει πως κανένα AC δεν φτάνει το 2. Θα τολμήσω να πω όμως πως για μένα το brotherhood το φτάνει και ακόμα το ξεπερνάει σε ορισμένους τομείς. Έμεινα πολύ ικανοποιημένος από το παιχνίδι παρά τα πολλά προβλήματα που συνάντησα.

 

9.5/10

 

Υ.Γ. Τελικά mtzs δίκιο είχες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος το Brotherhood. Είχα ακούσει πως κανένα AC δεν φτάνει το 2. Θα τολμήσω να πω όμως πως για μένα το brotherhood το φτάνει και ακόμα το ξεπερνάει σε ορισμένους τομείς. Έμεινα πολύ ικανοποιημένος από το παιχνίδι παρά τα πολλά προβλήματα που συνάντησα.

 

9.5/10

 

Υ.Γ. Τελικά mtzs δίκιο είχες :P

ποτε προλαβες?

ε ρε λιωσιμοοοο που θα του τραβηξες... :P :P

ποιο μικρο ηταν απο το 2?ποσα sequense ειχε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποτε προλαβες?

ε ρε λιωσιμοοοο που θα του τραβηξες... :P :P

ποιο μικρο ηταν απο το 2?ποσα sequense ειχε?

 

Ναι το έλιωσα χθες και σήμερα :P. Πιο μικρό είναι. 9 sequences και 2 present.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το έλιωσα χθες και σήμερα :P. Πιο μικρό είναι. 9 sequences και 2 present.

στο ποσο % το τερματισες?

εγω το 2 το ειχα τελειωσει στο 60% αν θυμαμαι καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο ποσο % το τερματισες?

εγω το 2 το ειχα τελειωσει στο 60% αν θυμαμαι καλα.

 

Έκανα κάποια missions ακόμα και το έκλεισα. Δεν κοίταξα να σου πω την αλήθεια. Από τον σκληρό δεν το σβήνω σε περίπτωση που θελήσω να ξαναπαίξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα κάποια missions ακόμα και το έκλεισα. Δεν κοίταξα να σου πω την αλήθεια. Από τον σκληρό δεν το σβήνω σε περίπτωση που θελήσω να ξαναπαίξω.

εννοειτε πως δεν το βγαζεις.

το καλο με τα assassins creed ειναι οτι και αφου τελειωσεις ολο το story του παιχνιδιου εχεις να κανεις ακομη πραγματα μεχρι να το φτασεις στο 100%, οχι τα viewpoint,οχι τα contracts,οχι οι θυσαυροι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος το main quest του Skyrim. Μικρό για τα γούστα μου (33 ώρες lvl 20). Θα μου πείτε με τα side quests το παιχνίδι είναι ατελείωτο, αλλά προσωπικά θα προτιμούσα μεγαλύτερο main quest. Όπως και να χει είναι ένα πάρα πολύ καλό παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοειτε πως δεν το βγαζεις.

το καλο με τα assassins creed ειναι οτι και αφου τελειωσεις ολο το story του παιχνιδιου εχεις να κανεις ακομη πραγματα μεχρι να το φτασεις στο 100%, οχι τα viewpoint,οχι τα contracts,οχι οι θυσαυροι.

 

Καλά αυτά είναι ψιλοβαρετά να τα κάνεις. Κάποιος όμως που θέλει να ξοφλήσει μέχρι και το τελευταίο ευρώ που έδωσε για το παιχνίδι θα το κάνει σίγουρα.

 

Ξεκίνησα σήμερα και έλιωσα το Sleeping Dogs. Παιχνίδαρα. Σίγουρα από τα καλύτερα φέτος. Με απογοήτευσε αρκετά ότι η PS3 έκδοση είναι αρκετά υποβαθμισμένη με χαμηλά textures καθώς και frame rate πτώσεις στα cut-scenes κυρίως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελος το Killzone 3.

Πολυ ομορφο παιχνιδι,φοβερες πιστες και τρελα γραφικα.

Με χαλασε που δεν ειχε και τοσο καλο story.

Παντως αγαλιασα πιστολιδι.

 

8/10

 

Σειρα εχει το AC Brotherhood στο οποιο ειμαι στο sequence 3 και θελω να πιστευω πως μεχρι την Κυριακη να το τελειωσω και αυτο.

 

 

@naruto

 

πιστευω οτι αυτο θα το εκανε οποιος δεν ειχε μπροστα του να παιξει αλλα τοσα παιχνιδια (που τα εχει ειδη αγορασει),εγω προσωπικα ηθελα να το τελειωσω, να το φτασω 100% αλλα εχω ποσα παιχνιδια που δεν εχω παιξει ακομη και τα εχω αγορασμενα.

 

οσο για το sleeping dogs ακομη να το δοκιμασω στο pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Sleeping Dogs είναι πάρα πολύ ωραίο!!

 

Όσο για τα AC, σαν το 2 κανένα. Ίσως να το φτάνουν πχ το Brotherhood, αλλά καλύτερο όχι..

Το 2 είχε τα πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό λέω και εγώ. Το Brotherhood για μένα το φτάνει.

 

@kjtzemis συμφωνώ μαζί σου. αυτό λέω και εγώ. Για την ώρα εγώ έχω πολλά παιχνίδια που με περιμένουν οπότε δεν με τραβάει να ασχοληθώ τόσο με trophies και 100%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...