Προς το περιεχόμενο

Ποιο παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό; [The Now Playing thread]


MetalGearFan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Απαραίτητο.

Κάνεις μια μικρή υπομονή απλά στο πρώτο και μετά ανταμοίβεσαι και με το παραπάνω στα επόμενα δύο. Από τις καλύτερες gaming εμπειρίες που είχα τα τελευταία χρόνια ήταν η τριλογία.

αυτο ακριβως ηθελα να ακουσω για να μη το παρατήσω κ βαλω κατευθείαν το δεύτερο thx :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπον τελειωσα το psychonauts 2 .Ενταξει καλο παιχνιδι σε γενικες γραμμες αλλα σε καμια περιπτωση goty status για μενα.Ενα μετριο 3d platform ειναι.Βεβαια το εκανα platinum αλλα δεν ηταν και τοσο δυσκολο.😛

Αυτα που με ενοχλησαν περισσοτερο ηταν :

  • που επρεπε καθε τοσο να εμφανισω το menu προκειμενου να βαλω καποια δυναμη.
  • που καποια bosses τραβαγανε πολυ σε διαρκεια και ηταν αρκετα βαρετα(αποκορυφωμα η μαχη στην θαλασσα)

Δυστηχως ο mario στο θεμα των 3d platform εχει θεσει πολυ ψηλα τον πηχη.

Επεξ/σία από dekulinkgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, dekulinkgr είπε

Λοιπον τελειωσα το psychonauts 2 .Ενταξει καλο παιχνιδι σε γενικες γραμμες αλλα σε καμια περιπτωση goty status για μενα.Ενα μετριο 3d platform ειναι.Βεβαια το εκανα platinum αλλα δεν ηταν και τοσο δυσκολο.😛

Αυτα που με ενοχλησαν περισσοτερο ηταν :

  • που επρεπε καθε τοσο να εμφανισω το menu προκειμενου να βαλω καποια δυναμη.
  • που καποια bosses τραβαγανε πολυ σε διαρκεια και ηταν αρκετα βαρετα(αποκορυφωμα η μαχη στην θαλασσα)

Δυστηχως ο mario στο θεμα των 3d platform εχει θεσει πολυ ψηλα τον πηχη.

Το power wheel κι εμένα με είχε κουράσει. Δεν ήταν τόσο πολλές οι δυνάμεις ώστε να μην σου δίνει τη δυνατότητα να τις κάνεις όλες mapping. Από τα πιο πρωτότυπα Platformers που έπαιξα τελευταία, αλλά συμφωνώ πως οι διθύραμβοι που ακούστηκαν ήταν υπερβολικοί, γιατί στο gameplay είχε τα θεματάκια του.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά το λάτρεψα το Psychonauts 2 καθώς κατάφερε να με βάλει πολύ στην ιστορία του,στον κόσμο και στους χαρακτήρες του.Εξαιρετικό level design, humor με αδύνατο κομμάτι θα έλεγα τις μάχες του.Το πρώτο δεν το είχα παίξει αλλά για μένα ήταν το πιο 'ενήλικο' platform που έχω ασχοληθεί ποτέ.Αν δεν ήταν φετος το it takes two που είχε κορυφαίο gameplay και μοναδική coop εμπειρία ,θα βρισκόταν στην κορυφή του είδους του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

RETURNAL : Το πήρα στα 40 ευρω σφραγισμένο, δεν ήθελα να δώσω παραπάνω γιατί δεν καταλάβαινα τι θα συναντήσω ή μαλλον υπέθετα ότι θα το παρατήσω στη μια ώρα (αν και fan των Bloodborne,Dark Souls III & Sekiro ,ως προς τη δυσκολια).

Εδώ και 2 μήνες δεν έχει βγει από την κονσόλα, το σκέφτομαι κι όταν δεν παίζω. Φοβερά εθιστικό, μάχες , κίνηση ομαλότατη, ήχος , εφέ, ένα ΠΑΙΧΝΙΔΙ λίγο old-school που σε ανταμοίβει όσο βελτιώνεσαι , αλλά πετάει και λίγο μέσα τον παράγοντα της τύχης, και νιώθεις ότι τζογάρεις σε κάθε run.

Δεν με κουράζει το μπρος-πίσω στις πίστες, γιατί οι κόσμοι "ανακατεύονται" κάθε φορά. Ώρες ώρες το βάζω μόνο για το shooting.

ΟΜΩΣ: 2 φορές έπεσα σε σημαντικά bugs τα οποία με ανάγκασαν να κάνω restart τον κύκλο μου και να χάσω όλη μου την πρόοδο. Απαράδεκτο που δεν τα έχουν φτιάξει, καθώς βλέπω στο reddit πως τα συναντάει αρκετός κόσμος.

Κατά τα λοιπά , δηλώνω μαγεμένος απο το Returnal.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησα χθες το Plague tale innocent στο PS5, είμαι κάπου στης 5 ωρες, ωραιος κόσμο, δυνατό lore, με απλό και λιτό gameplay τίποτα σπουδαίο αλλά έχει ενδιαφέρον, δεν ξέρω αν αργότερα θα αποκτήσω κάποιο dagger για stealth αλλά και έτσι ως έχει υπάρχουν ωραία stealth επιλογές. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αν και το ειχα βγαλει κ παλια, δεν εχασα ευκαιρια να κανω αλλο ενα run σημερα στο υπεροχο Gorogoa, ενα απο τα πιο ιδιαίτερα puzzle games των τελευταίων ετών. Ιδανικο παιχνιδι για κινητο, αλλα παιζει μια χαρα κ σε κονσολα κ σε PC.

μοναδικο παραπονάκι, το οτι το τέλος του θα μπορούσε να είναι λίγο πιο "γεμάτο"/"ουσιώδες".

Επεξ/σία από Skywalker333
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού είπα να το πάω σερί με τα Shin Megami Tensei μετά το Devil Summoner Raidou Kuzunoha vs The Soulless Army πήγα στο δεύτερο παιχνίδι Raidou Kuzunoha vs King Abaddon.Πολιτισμικό σοκ.Οι αλλαγές στο gameplay είναι απίστευτες.Μπορείς να κάνεις fusion στα save points, recruit γίνεται πλέον με negotiations,τα spells κοστίζουν magnetite και όχι mana και άλλα πολλά.Και από ότι είδα είναι και διπλάσιο σε διάρκεια.Μέχρι στιγμής πάει για top ten SMT.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 13/1/2022 at 10:19 ΜΜ, dekulinkgr said:

Λοιπον τελειωσα το psychonauts 2 .Ενταξει καλο παιχνιδι σε γενικες γραμμες αλλα σε καμια περιπτωση goty status για μενα.Ενα μετριο 3d platform ειναι.Βεβαια το εκανα platinum αλλα δεν ηταν και τοσο δυσκολο.😛

Αυτα που με ενοχλησαν περισσοτερο ηταν :

  • που επρεπε καθε τοσο να εμφανισω το menu προκειμενου να βαλω καποια δυναμη.
  • που καποια bosses τραβαγανε πολυ σε διαρκεια και ηταν αρκετα βαρετα(αποκορυφωμα η μαχη στην θαλασσα)

Δυστηχως ο mario στο θεμα των 3d platform εχει θεσει πολυ ψηλα τον πηχη.

και εγω αυτο παιζω, ιδια εντυπωση και απο μενα αν και δεν το εχω τελειωσει ακομα.

Σαν gameplay το kena το ευχαριστηθηκα πολυ παραπανω. 

για το psychonauts μου αρεσει πολυ το level design, αλλα το action gameplay πολυ μετριο. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Demon souls και Returnal.

Εκεί που είμαι απολύτως αφοσιωμένος στο DS και βρίσκομαι λίγο πριν το τέλος, λέω δεν δοκιμάζω λίγο το επόμενο παιχνιδάκι του backlog, rogue like είναι, πολύ δύσκολο είναι, ένα run θα μπω ff και θα γυρίσω να τερματίσω το άλλο. Δύο βδομάδες τώρα έχω κολλήσει με το Returnal, τρομερό, εθιστικό, πολύ παρεξηγημένο. Κρίμα πραγματικά που η τιμή του δεν επέτρεψε και δεν επιτρέπει, να το δοκιμάσεις περισσότερος κόσμος. Να δω όταν θα γυρίσω να κλείσω το Ds, αν θα θυμάμαι να παίζω 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Έλεγα να παίξω το Mass Effect 1 και μετά το Yakuza 0, αλλά βγήκε μια φήμη (που δεν ισχύει τελικά) ότι το Plague Tale Innocense θα βγει από το Gamepass οπότε λέω ας το δοκιμάσω και...

ΚΟΛΛΗΣΑ!! Πολύ ωραίο παιχνίδι για τα γούστα μου, γραμμικό, με τρομερή ατμόσφαιρα και τρομερή ιστορία. Stealth survival παιχνίδι, όποιος του αρέσει το είδος μην το χάσει! Δεν είναι και τεράστιο, έχω 10 ώρες μέσα πηγαίνοντας τρομερά αργά και με όλα τα collectibles για πλατίνα και είμαι στο chapter 13 από τα 17.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελαφρως off topic αλλα σε ενα μηνα απο τωρα χονδρικα, βγαινουν τοσα παιχνιδια που δεν θυμαμαι πιο γεματο διαστημα απο νεες κυκλοφοριες. 

Νεο pokemon

Dying light 2

Νεο horizon

Elden ring

Νεο pathfinder

Triangle strategy

Και μπορει να ξεχναω και κανενα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/1/2022 στις 6:31 ΜΜ, Tatofski64 είπε

Ξεκίνησα χθες το Plague tale innocent στο PS5, είμαι κάπου στης 5 ωρες, ωραιος κόσμο, δυνατό lore, με απλό και λιτό gameplay τίποτα σπουδαίο αλλά έχει ενδιαφέρον, δεν ξέρω αν αργότερα θα αποκτήσω κάποιο dagger για stealth αλλά και έτσι ως έχει υπάρχουν ωραία stealth επιλογές. 

 

22 ώρες πριν, thagkol είπε

Έλεγα να παίξω το Mass Effect 1 και μετά το Yakuza 0, αλλά βγήκε μια φήμη (που δεν ισχύει τελικά) ότι το Plague Tale Innocense θα βγει από το Gamepass οπότε λέω ας το δοκιμάσω και...

ΚΟΛΛΗΣΑ!! Πολύ ωραίο παιχνίδι για τα γούστα μου, γραμμικό, με τρομερή ατμόσφαιρα και τρομερή ιστορία. Stealth survival παιχνίδι, όποιος του αρέσει το είδος μην το χάσει! Δεν είναι και τεράστιο, έχω 10 ώρες μέσα πηγαίνοντας τρομερά αργά και με όλα τα collectibles για πλατίνα και είμαι στο chapter 13 από τα 17.

Θα συμφωνησω απολυτα με thagol, το τερματισα την περασμενη εβδομαδα, πολυ ωραιο παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...