Προς το περιεχόμενο

Ποιο παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό; [The Now Playing thread]


MetalGearFan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, skiabox είπε

Αγόρασα χθες το Marvel Guardians of the Galaxy.

Πολύ παιδικό μου φαίνεται.

Το έχει παίξει κανείς;

To τερματισα την προηγούμενη εβδομάδα,μου άρεσε πάρα πολύ!

Γραφικα άψογα,κορυφαίο soundtrack και φοβερή δουλειά στους διαλόγους,όλα αυτά μαζί με μια πολύ καλή ιστορία.Προσωπικά για μένα απο τα καλύτερα παιχνίδια του 21 και γενικά ένα άκρως επιτυχημένο super hero game.

Το αν σου αρέσει βέβαια εξαρτάται ,αν γνωρίζεις και το Lore των guardians.Εγω είδα και τις δύο ταινίες που βοήθησαν σε όλη την εμπειρια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το Forgotten City και το Guardians ειναι τα κρυφα διαμαντια του 2021. δεν ειναι τελεια (πχ το Guardians θα μπορουσε να εχει πιο ενδιαφερον μαχη και περισσότερους εχθρους) αλλά και τα δυο ειναι πολυ καλύτερα αποτι θα περίμενε κανείς και με πολλα πολυ δυνατα στοιχεια :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, George7Byron είπε

To τερματισα την προηγούμενη εβδομάδα,μου άρεσε πάρα πολύ!

Γραφικα άψογα,κορυφαίο soundtrack και φοβερή δουλειά στους διαλόγους,όλα αυτά μαζί με μια πολύ καλή ιστορία.Προσωπικά για μένα απο τα καλύτερα παιχνίδια του 21 και γενικά ένα άκρως επιτυχημένο super hero game.

Το αν σου αρέσει βέβαια εξαρτάται ,αν γνωρίζεις και το Lore των guardians.Εγω είδα και τις δύο ταινίες που βοήθησαν σε όλη την εμπειρια

Α μάλιστα.

Καθόλου δράση έχει;

Ρωτάω γιατί μέχρι στιγμής κλοτσάω μόνο κάτι τσιχλόφουσκες.

Δηλαδή έλεος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, skiabox είπε

Α μάλιστα.

Καθόλου δράση έχει;

Ρωτάω γιατί μέχρι στιγμής κλοτσάω μόνο κάτι τσιχλόφουσκες.

Δηλαδή έλεος.

ναι οι αρχικοι εχθροι ειναι απαραδεκτοι. ειχαν δειξει αυτους κ στο αρχικο gameplay preview και ολοι περιμεναμε πατατα. Αλλα ναι, μετα τις τσιχλοφουσκες εχει πολυ περισσότερους εχθρους κ μαχες, απλα σκεψου οτι περνας ενα μεγαλο tutorial.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζω ακόμη το Ghost Recon Breakpoint. Εχω ήδη φτάσει στις 43 ώρες και είμαι στο episode1. στο διαδίκτυο διάβαζα βέβαια ότι η βασική αποστολή ειναι 20-25 ώρες :rolleyes:

Που να αρχίσω και τα side και faction missions. Πόσο θα διαρκέσει; 100+ ώρες;

Κατά τ΄ άλλα είμαι αρκετά ικανοποιημένος.Είχα πολλά χρόνια να ασχοληθώ με tactical shooters και μου κρατάει το ενδιαφέρον παρά την μεγάλη διάρκεια.

Εχω βάλει βέβαια immersive mode δεν ήθελα να το παίξω ως κλασικό rpg στο classic mode. Εχει γενικά πάρα πολλές ρυθμίσεις. οποιος το παίξει να μην ξεχάσει να ενεργοποιήσει την δυνατότητα χρήσης ελικοπτέρου σε όλα τα bivouac (rest) points γιατί έχει πολύ μεγάλες εκτάσεις για να διανύσεις αυτό το παιχνίδι.

Οταν ξεκίνησα τις πρώτες αποστολές καθάριζα ολόκληρα τα στρατόπεδα αλλά μετά ανεβαίνει η δυσκολία.

Το παίζω όσο γίνεται περισσότερο με stealth. Κάνω την αποστολή καθαρίζοντας μόνο τις απαραίτητες περιοχές και φεύγω σαν φάντασμα (ghost). το περίεργο είναι ότι τα καλά όπλα μπορείς να τα βρείς και εξ αρχής.

Εγώ που παίζω ως sniper βρήκα αρχικά το M82 και μετά το TAC50.  Ισως καλύτερα, όπως είπα δεν θέλω να το παίξω ως rpg αυτή ήταν η αρχική αδυναμία του παιχνιδιού γι αυτό και είχε πάρει κακές κριτικές. στην πορεία όμως η ubi το βελτίωσε πάρα πολυ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα το Mortal Kombat 11 Ultimate (PS5) , σε πολύ τίμια προσφορά στα 24€, και είμαι πολυ εντυπωσιασμένος με το στόρυ, είμαι στο 5 κεφάλαιο και έχει ακόμα ζουμί συν άλλο ένα στόρυ mode, γενικά σαν fighting game είναι πολυ τοπ, αρκετά modes, online & offline, φοβερά γραφικά και combat, είχα αποχή πολλά χρόνια από την σειρά γιατί με κέρδισε τότε το Dragon Ball FighterZ, όσοι είστε φαν στα fighting με παρεα η όχι είναι από τα καλυτερα. 

Στις 31/1/2022 στις 11:49 ΠΜ, The_Judas είπε

Παίζω ακόμη το Ghost Recon Breakpoint. Εχω ήδη φτάσει στις 43 ώρες και είμαι στο episode1. στο διαδίκτυο διάβαζα βέβαια ότι η βασική αποστολή ειναι 20-25 ώρες :rolleyes:

Που να αρχίσω και τα side και faction missions. Πόσο θα διαρκέσει; 100+ ώρες;

Κατά τ΄ άλλα είμαι αρκετά ικανοποιημένος.Είχα πολλά χρόνια να ασχοληθώ με tactical shooters και μου κρατάει το ενδιαφέρον παρά την μεγάλη διάρκεια.

Εχω βάλει βέβαια immersive mode δεν ήθελα να το παίξω ως κλασικό rpg στο classic mode. Εχει γενικά πάρα πολλές ρυθμίσεις. οποιος το παίξει να μην ξεχάσει να ενεργοποιήσει την δυνατότητα χρήσης ελικοπτέρου σε όλα τα bivouac (rest) points γιατί έχει πολύ μεγάλες εκτάσεις για να διανύσεις αυτό το παιχνίδι.

Οταν ξεκίνησα τις πρώτες αποστολές καθάριζα ολόκληρα τα στρατόπεδα αλλά μετά ανεβαίνει η δυσκολία.

Το παίζω όσο γίνεται περισσότερο με stealth. Κάνω την αποστολή καθαρίζοντας μόνο τις απαραίτητες περιοχές και φεύγω σαν φάντασμα (ghost). το περίεργο είναι ότι τα καλά όπλα μπορείς να τα βρείς και εξ αρχής.

Εγώ που παίζω ως sniper βρήκα αρχικά το M82 και μετά το TAC50.  Ισως καλύτερα, όπως είπα δεν θέλω να το παίξω ως rpg αυτή ήταν η αρχική αδυναμία του παιχνιδιού γι αυτό και είχε πάρει κακές κριτικές. στην πορεία όμως η ubi το βελτίωσε πάρα πολυ...

Ειχα τερματίσει το Wildlands πέρσυ, το οποίο το βρήκα εξαιρετικό! Με χαλασε λίγο στο BR που είναι fictional ο κόσμος, και το live service game, αλλά με τα λεγόμενα σου φαίνεται θα το τσιμπισω, έχει πέσει και αρκετά η τιμή του. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έβαλα να παίξω το Star Wars 2015 στο Xbox series x που αγόρασα πριν 3 μέρες.

Τι παιχνιδαρα είναι αυτή!

Το πιο διασκεδαστικό παιχνίδι που έπαιξα μετά το borderlands 3!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 minutes ago, skiabox said:

Εχουμε καμιά γνώμη για Dying Light 2;

To σκέφτομαι μόνο και μόνο επειδή είναι next gen.

Δεν γνωρίζω πολλά για το παιχνίδι αλλά γενικά μέχρι τώρα έχω ακούσει θετικά σχόλια. Απλά να ενημερώσω ότι βγαίνει και για κονσόλες προηγούμενης γενιάς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/1/2022 στις 11:49 ΠΜ, The_Judas είπε

Παίζω ακόμη το Ghost Recon Breakpoint. Εχω ήδη φτάσει στις 43 ώρες και είμαι στο episode1. στο διαδίκτυο διάβαζα βέβαια ότι η βασική αποστολή ειναι 20-25 ώρες :rolleyes:

Που να αρχίσω και τα side και faction missions. Πόσο θα διαρκέσει; 100+ ώρες;

Κατά τ΄ άλλα είμαι αρκετά ικανοποιημένος.Είχα πολλά χρόνια να ασχοληθώ με tactical shooters και μου κρατάει το ενδιαφέρον παρά την μεγάλη διάρκεια.

Εχω βάλει βέβαια immersive mode δεν ήθελα να το παίξω ως κλασικό rpg στο classic mode. Εχει γενικά πάρα πολλές ρυθμίσεις. οποιος το παίξει να μην ξεχάσει να ενεργοποιήσει την δυνατότητα χρήσης ελικοπτέρου σε όλα τα bivouac (rest) points γιατί έχει πολύ μεγάλες εκτάσεις για να διανύσεις αυτό το παιχνίδι.

Οταν ξεκίνησα τις πρώτες αποστολές καθάριζα ολόκληρα τα στρατόπεδα αλλά μετά ανεβαίνει η δυσκολία.

Το παίζω όσο γίνεται περισσότερο με stealth. Κάνω την αποστολή καθαρίζοντας μόνο τις απαραίτητες περιοχές και φεύγω σαν φάντασμα (ghost). το περίεργο είναι ότι τα καλά όπλα μπορείς να τα βρείς και εξ αρχής.

Εγώ που παίζω ως sniper βρήκα αρχικά το M82 και μετά το TAC50.  Ισως καλύτερα, όπως είπα δεν θέλω να το παίξω ως rpg αυτή ήταν η αρχική αδυναμία του παιχνιδιού γι αυτό και είχε πάρει κακές κριτικές. στην πορεία όμως η ubi το βελτίωσε πάρα πολυ...

Το αγόρασα και εγώ μιας και είχε πολύ καλή έκπτωση.

Τι παιχνιδάρα είναι αυτή;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνοντας προθέρμανση για τις 18 και το Horizon Forbidden West, ;έκανα ένα διάλειμμα από τα Yakuza 4, Deathloop και Hotline Miami 2 και ξανά έπαιξα για λίγες ώρες το HZD με το PS5 "patch". Πραγματικά, άλλα επίπεδα "πρόσφυσης" (🤣) τα 60fps. Δίνουν εντελώς άλλον αέρα στο παιχνίδι.

Παρεμπιπτόντως, μιας και την πρώτη φορά που ασχολήθηκα είχα μια 1080p χωρίς HDR κλπ., στην 48άρα C1 είναι χάρμα οφθαλμών.

Spoiler

Horizon-Zero-Dawn-Complete-Edition-20220Horizon-Zero-Dawn-Complete-Edition-20220

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ξεκίνησα επιτέλους και το Persona 4 για ps2.Μέχρι στιγμής δεν έχω εντυπωσιαστεί.Είναι σαν να παίζω το 3 με πιο φωτεινά χρώματα.Αυτό που δε μου αρέσει καθόλου είναι ότι δεν μπορώ να κάνω heal με κάποιο τρόπο μέσα στα dungeons και η έλλειψη saves point εκτός από την αρχή και στο τελευταίο πάτωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθαρίζοντας μερικά indies αυτο τον καιρό, τελείωσα το Backbone. Υπεροχο εικαστικό, ωραια noir detective ατμόσφαιρα, πολυ δυνατή αρχη στην ιστορία αλλά δυστυχώς τα τελευταια δυο chapters ειναι παντελως ακυρα. Πεταει σχεδον απο το παραθυρο ολη την ατμοσφαιρα κ ιστορια απο ολο το προηγούμενο κομμάτι και πετάει  το παιχνιδι σε ενα εντελως ασχετο story με σχεδον υπερφυσικες μπουρδες. Απο τις κλασσικες πλεον περιπτώσεις που κάποιος δε μπορούσε να δώσει συνέχεια στην καλή ιστορία του ως κατι πιο κλασσικο και ήθελε να δοκιμάσει κάτι ιδιαίτερο απλα για να ξεχωρίσει, αλλά που εν τέλει η διαφορετικότητα του γυρναει boomerang.

Eπίσης τέλειωσα το Iki Island στο Ghost of Tsushima. ενα σκαλι κατώτερο του βασικου παιχνιδιου σε υλικο και κυριως σε ιστορία αλλά παραμένει μια διασκεδαστική εμπειρία, ειδικα για οσους αγαπανε ιαπωνικη ιστορια και κουλτουρα.

Tωρα όμως, βουτάμε με τα μούτρα στο Legacy of the Sith. Elden Ring, GT7, Warhammer 3,  Horizon Forbidden West, Lost Ark, όλα τους θα περιμένουν, έχουμε σκληρή μάχη πάλι με τον Darth Malgus!

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...