Προς το περιεχόμενο

Ποιο παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό; [The Now Playing thread]


MetalGearFan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τραγικά τα γραφικά του The Witcher.

Το αγόρασα μόνο και μόνο επειδή έχει πέσει η τιμή πολύ και έρχεται next gen patch.

Μιλάμε τόσο blocky γραφικά είχα δεκαετίες να δω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ξεκινησα σημερα το Gears of war ultimate edition...το ειδα μπροστα μου στο game pass και λεω γτ οχι..δεν εχω παιξει ποτε gears και μιας και εχω ακουσει πολυ καλα λογια ειπα να το δοκιμασω και εγω.

Ερωτηση...ειναι "αναγκαστικο" τα παιχτουν ολα τα παιχνιδια της σειρας πριν παω στο gears 5?εχει συνεχεια η ιστορια τους?φωτιστε με λιγο γτ δεν εχω ιδεα.

Επισης ειδα στο game pass πως τα εχει ολα μεσα αλλα το 2 και 3 ειναι εκδοση x360..παλευονται ή εχουν παλιοσει αρκετα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, kjtzemis said:

Ξεκινησα σημερα το Gears of war ultimate edition...το ειδα μπροστα μου στο game pass και λεω γτ οχι..δεν εχω παιξει ποτε gears και μιας και εχω ακουσει πολυ καλα λογια ειπα να το δοκιμασω και εγω.

Ερωτηση...ειναι "αναγκαστικο" τα παιχτουν ολα τα παιχνιδια της σειρας πριν παω στο gears 5?εχει συνεχεια η ιστορια τους?φωτιστε με λιγο γτ δεν εχω ιδεα.

Επισης ειδα στο game pass πως τα εχει ολα μεσα αλλα το 2 και 3 ειναι εκδοση x360..παλευονται ή εχουν παλιοσει αρκετα?

Έχει συνέχεια η ιστορία τους αν και μπορείς να τη δεις στο Internet. 

Προσωπικά τα έπαιξα πάλι πρόσφατα χωρίς θέμα. Γενικά είναι μικρά οπότε για μένα αξίζει να τα δεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, kjtzemis είπε

Ξεκινησα σημερα το Gears of war ultimate edition...το ειδα μπροστα μου στο game pass και λεω γτ οχι..δεν εχω παιξει ποτε gears και μιας και εχω ακουσει πολυ καλα λογια ειπα να το δοκιμασω και εγω.

Ερωτηση...ειναι "αναγκαστικο" τα παιχτουν ολα τα παιχνιδια της σειρας πριν παω στο gears 5?εχει συνεχεια η ιστορια τους?φωτιστε με λιγο γτ δεν εχω ιδεα.

Επισης ειδα στο game pass πως τα εχει ολα μεσα αλλα το 2 και 3 ειναι εκδοση x360..παλευονται ή εχουν παλιοσει αρκετα?

Εγώ τα παίζω ανάποδα. Τερμάτισα το 5 , τώρα παίζω το 4. Τα συγκεκριμένα τουλάχιστον είναι πρόσφατα και δεν θα σου ξενίσουν ιδιαίτερα ενώ και τα γραφικά είναι εξαιρετικά.
Δοκίμασα λίγο και το 1o gears , φαίνεται σίγουρα πιο απαρχαιωμένο από τα άλλα παλεύεται.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, kjtzemis είπε

Επισης ειδα στο game pass πως τα εχει ολα μεσα αλλα το 2 και 3 ειναι εκδοση x360..παλευονται ή εχουν παλιοσει αρκετα?

μια χαρα παιζονται 👍

Βασικα παιξτα ολα και το Judgement

Ολη η σειρα ειναι τέλεια

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μπλέξει με 3...και τα μπούτια μου μαζί...

Mass effect 3λογια, διαστημικό έπος, χαρακτήρες και ιστορία που καθηλώνει 

Edge of eternity για χαλάρωση μετά τη δουλειά turn based μάχες και τρελό παιχνίδι με κρυστάλλους και grafting...

Και για το μαζοχισμό μελανιαζω το κορμί μου στο Elden ring. Ότι και να πω είναι λίγο απλά έχω εθηστει. Το πήρα σε ψηφιακό για τον γιό μου και κόλλησα τελικά εγώ.😁

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ παιδια θα το σκεφτω τι θα κανω με τα gears of war..θα κοιταξω να τελειωσω το 1 που ξεκινησα και υστερα θα δω με πιο θα συνεχισω λογο του οτι δεν εχω και παρα πολυ χρονο...οπως το σκεφτομαι τωρα ισως παω κατευθειαν στο 5, αλλα αναλογα και σε πιο σημειο θα σταματησει το 1. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποσφραγισα προ ολιγων ημερων τα Ninja Gaiden Sigma 1 Plus & Sigma 2 Plus παραλληλα.Τερματισα το 2ο εχθες, τωρα στο 1ο.

Καποια προβληματα στο 2ο μερος εις ο,τι αφορα στα καρε ανα δευτερολεπτο.Μαγικη εμπειρια συνολικα. Χρονια ειχα να χαμογελασω σαν μικρο παιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτοχος ps5 με προηγούμενη ps κονσόλα το ps2, 20 χρόνια πριν! Το είχα γυρίσει αποκλειστικά στο pc αλλά είπα να τα συνδυάσω. Με τα δωρεάν παιχνίδια που προσφέρει το ps plus και τη συμβατότητα με games του ps4 έχω να καλύψω πολύ έδαφος. Ξεκίνησα με uncharted 4 το οποίο τελειώνω και έπειτα συνεχίζω με το spiderman του ps4.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/1/2022 στις 11:49 ΠΜ, The_Judas είπε

Παίζω ακόμη το Ghost Recon Breakpoint. Εχω ήδη φτάσει στις 43 ώρες και είμαι στο episode1. στο διαδίκτυο διάβαζα βέβαια ότι η βασική αποστολή ειναι 20-25 ώρες :rolleyes:

Που να αρχίσω και τα side και faction missions. Πόσο θα διαρκέσει; 100+ ώρες;

Κατά τ΄ άλλα είμαι αρκετά ικανοποιημένος.Είχα πολλά χρόνια να ασχοληθώ με tactical shooters και μου κρατάει το ενδιαφέρον παρά την μεγάλη διάρκεια.

Εχω βάλει βέβαια immersive mode δεν ήθελα να το παίξω ως κλασικό rpg στο classic mode. Εχει γενικά πάρα πολλές ρυθμίσεις. οποιος το παίξει να μην ξεχάσει να ενεργοποιήσει την δυνατότητα χρήσης ελικοπτέρου σε όλα τα bivouac (rest) points γιατί έχει πολύ μεγάλες εκτάσεις για να διανύσεις αυτό το παιχνίδι.

Οταν ξεκίνησα τις πρώτες αποστολές καθάριζα ολόκληρα τα στρατόπεδα αλλά μετά ανεβαίνει η δυσκολία.

Το παίζω όσο γίνεται περισσότερο με stealth. Κάνω την αποστολή καθαρίζοντας μόνο τις απαραίτητες περιοχές και φεύγω σαν φάντασμα (ghost). το περίεργο είναι ότι τα καλά όπλα μπορείς να τα βρείς και εξ αρχής.

Εγώ που παίζω ως sniper βρήκα αρχικά το M82 και μετά το TAC50.  Ισως καλύτερα, όπως είπα δεν θέλω να το παίξω ως rpg αυτή ήταν η αρχική αδυναμία του παιχνιδιού γι αυτό και είχε πάρει κακές κριτικές. στην πορεία όμως η ubi το βελτίωσε πάρα πολυ...

Για το Breakpoint εχεις ακομα πολυ δρομο το ειχα τερματισει οταν κυκλοφορησε τον πρωτο μηνα. Για 100% τα παντα εκτος το season year 1 pass θα χρειαστεις 110 ωριτσες. Γινεται αρκετα repetitive θα πρεπει να σου αρεσει παρα πολυ ο κοσμος του και τα γραφικα του ωστε να το πας μεχρι εκει οπως εγω. Εγω γουσταρα πολυ τις μαχες δεν ειχε καν μπει το immersive mode ουτε παρεα ειχες μετα μπηκαν αυτα οταν το ειχα ηδη τελειωσει. Το wildlands μου αρεσε περισσοτερο βεβαια ειδικα το fallen ghosts και εκει καπου 80+ ωρες χρειαστηκα. Αμφοτερα εχουν απο τα ομορφοτερα γραφικα που εχω παιξει σε υπολογιστη η πρασιναδα του breakpoint και το terrain του wildlands απλα δεν υπαρχουν. Απλα κλασικη ubisoft με το τερμα repetitive gameplay μετα απο 10-20 ωρες. 

Screenshot-1.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Wildlands είχε φοβερό multi επίσης. Είχα πάνω από 1200 ώρες. Δεν το προώθησε όμως όπως έπρεπε η ubi. Το breakpoint ήταν μέγιστη φόλα και ελπίζω να μην κατέστρεψε το franchise.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, privateer είπε

Το Wildlands είχε φοβερό multi επίσης. Είχα πάνω από 1200 ώρες. Δεν το προώθησε όμως όπως έπρεπε η ubi. Το breakpoint ήταν μέγιστη φόλα και ελπίζω να μην κατέστρεψε το franchise.

Ειχε και καλυτερο main story το wildlands αν και το παρακαναν και εδω με το loot. Το breakpoint ηταν too much repetitive ειδικα στην αρχη που το επαιξα με κρατησε κυριως ο πολυ ομορφος κοσμος του και η προσεγγιση stealth σε καθε φυλακειο. Αλλαζα και κλασεις καθε τοσο οποτε καπως μετριαζε τα λαθη του. Απο τοτε εχει παρει immersive mode εχουν μπει και bots που βοηθανε οπως στο wildlands και λενε οτι εχει φτιαξει αρκετα. Δεν το ξανα ακουμπησα ομως απο τοτε 10 λεπτα το εβαλα να παρω ενα DLC και δρομο ισως οταν ολοκληρωθει το year 1 pass να το τσιμπησω για τις αποστολες. Στα συν το terminator event και το splinter cell. Too huge world για να στηριξει το main story παντως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...