Προς το περιεχόμενο

Ποιο παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό; [The Now Playing thread]


MetalGearFan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνεχίζω Xenoblade 3 που μόλις μπήκα έκτο κεφάλαιο μετά από 90 ώρες. Τι βόμβες πέφτουν σε αυτό το στάδιο για την ιστορία δεν λέγεται. Εννοείται ότι έχεις μια ιδέα του τι παίζει από σχετικά νωρίς αλλά αυτό που φαντάζεσαι είναι μια τρίχα από τα μαλλιά της κεφαλής του. 

Παίζει να είμαι σχετικά κοντά στο τέλος. Δεν έχω λόγια μέχρι τώρα, είναι πραγματικά υπέροχο. Μπορεί με το Χ2 να μην είχαν τον χρόνο λόγο Breath of the wild αλλά με το Χ3 εξιλεωθηκαν με το παραπάνω. Φυσικά δεν είδα τίτλους τέλους αλλά αμφιβάλλω ότι δεν θα παραδώσει έργο διότι το παιχνίδι είναι προσεγμένο στην εντέλεια σε κάθε λεπτομέρεια. 

Ειδική μνεία στην μουσική που απλά δίνει ρεσιτάλ, ειλικρινά ρίχνω δάκρυα. Αν είστε νέοι γονείς ετοιμαστείτε για πολύ κλάμα με την ιστορία σε συνδυασμό με τη μουσική. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

Συνεχίζω Xenoblade 3 που μόλις μπήκα έκτο κεφάλαιο μετά από 90 ώρες. Τι βόμβες πέφτουν σε αυτό το στάδιο για την ιστορία δεν λέγεται. Εννοείται ότι έχεις μια ιδέα του τι παίζει από σχετικά νωρίς αλλά αυτό που φαντάζεσαι είναι μια τρίχα από τα μαλλιά της κεφαλής του. 

Παίζει να είμαι σχετικά κοντά στο τέλος. Δεν έχω λόγια μέχρι τώρα, είναι πραγματικά υπέροχο. Μπορεί με το Χ2 να μην είχαν τον χρόνο λόγο Breath of the wild αλλά με το Χ3 εξιλεωθηκαν με το παραπάνω. Φυσικά δεν είδα τίτλους τέλους αλλά αμφιβάλλω ότι δεν θα παραδώσει έργο διότι το παιχνίδι είναι προσεγμένο στην εντέλεια σε κάθε λεπτομέρεια. 

Ειδική μνεία στην μουσική που απλά δίνει ρεσιτάλ, ειλικρινά ρίχνω δάκρυα. Αν είστε νέοι γονείς ετοιμαστείτε για πολύ κλάμα με την ιστορία σε συνδυασμό με τη μουσική. 

για να παίξω το 3, πρέπει να έχουν παίχτει καιτα δύο πρώτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Edel είπε

για να παίξω το 3, πρέπει να έχουν παίχτει καιτα δύο πρώτα;

Δεν είναι απαραίτητο αλλά επειδή έχει αναφορές στα προηγούμενα θα χάσεις απλά την έκπληξη. Οι εκπλήξεις δεν έχουν όμως άμεσο αντίκτυπο στην ιστορία, απλά αντιλαμβάνεσαι ορισμένα πράγματα. 

Μπορείς να το παίξεις άφοβα απευθείας από το 3. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Edel είπε

για να παίξω το 3, πρέπει να έχουν παίχτει καιτα δύο πρώτα;

Μια χαρά ξεκίνησα κι εγω τη σειρά με το 3 αν και απ'οτι κατάλαβα για να παίξω το FR πρέπει πρώτα να ολοκλήρώσω 1&2 και άντε βρές χρόνο για όλα αυτά... 😢

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, bad_freddy είπε

Μια χαρά ξεκίνησα κι εγω τη σειρά με το 3 αν και απ'οτι κατάλαβα για να παίξω το FR πρέπει πρώτα να ολοκλήρώσω 1&2 και άντε βρές χρόνο για όλα αυτά... 😢

To DLC ξεκάθαρα πρέπει να έχεις παίξει τα προηγούμενα δυο όμως είναι DLC και δεν είναι απαραίτητο για την κεντρική ιστορία του Χ3. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thymesia 

Mιας και δηλώνω λάτρης του είδους souls, τις περισσότερες φορές που βγαίνει κάτι του είδους το περνάω μια δοκιμή. 

Έτσι και έκανα και με αυτό το loveletter  στο Bloodborne .

Βασικά θα μπορούσα να πω ότι υπάρχει και ένα σύστημα Deflect επηρεασμένο και από το Sekiro, χωρίς φυσικά να τα βάζω ούτε καν δίπλα, απλή αναφορά.

Είναι ευχάριστο παικτικά πάντως χωρίς να μπορώ να πω το ίδιο και για τα γραφικά του, την ομορφιά και ποικιλία των εχθρών. Παρατάυτα έχω ήδη ξοδέψει 13 ώρες, είμαι στο προτελευταίο boss , χωρίς να έχω αντιμετωπίσει κάποια μεγάλη δυσκολία εκτός από το πρώτο boss που σε συνδυασμό με το ότι δεν ξες καλά ακόμα το παιχνίδι , αλλά και του ότι δεν είσαι φτιαγμένος τρως ξύλο, αλλά το μαθαίνεις και βγαίνει. Στήνεις γενικά έναν αρκετά "overpower" χαρακτήρα χωρίς κόπο και μάλιστα από τα πολύ αρχικά στάδια χωρίς να απαιτεί και τόσο "farming" ψυχών για αναβαθμίσεις. 

Το προτείνω σίγουρα , ειδικά τώρα που υπάρχει και δωρεάν στο Ps Extra. 

Thymesia-review-image.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Ξεκίνησα την Πέμπτη το Armored Core VI και με έχει ενθουσιάσει.

Δεν περίμενα ότι θα εθιστώ τόσο, καθώς δεν είμαι μεγάλος fan των mecha. Βέβαια πλέον μάλλον θα γίνω.😋

Το παιχνίδι είναι αρκετά έως πολύ δύσκολο και σε ωθεί σε κάθε boss να δοκιμάζεις νέα builds. Αυτό είναι και το στοιχείο που με κέρδισε. Έχω αγοράσει ότι άντεχε η τσέπη μου από τις μισθοφορικές αποστολές που μου δίνονται και αν δω πως κάποιο weapon δεν έχει αποτέλεσμα, αλλάζω και δοκιμάζω κάτι φρέσκο, μέχρι να βρω αυτό που κάνει "κλικ".

Μόλις τελείωσα το πρώτο chapter και πιστεύω θα με κρατήσει για μια δυο βδομάδες ακόμα σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να τελειώσω το Shadow Hearts Covenant.Το πρώτο παιχνίδι ήταν πολύ καλό και ενδιαφέρον.Στο sequel είπαν να βελτιώσουν τα γραφικά,το σύστημα μάχης και να βάλουν πάρα πολλά cutscenes με voice acting και στο τέλος να φτιάξουν κάτι βαρετό και κουραστικό.Το παιχνίδι είναι καλό για κάποιον που δεν έχει ιδιαίτερες απαιτήσεις ή παίζει jrpgs μια στο τόσο.Για όσους όμως ασχολούνται με το είδος δεν έχει ούτε την ιστορία ούτε το gameplay να σε κρατήσει.Ακόμα και οι χαρακτήρες στο γκρουπ σου είναι αδιάφοροι και εντελώς κομπάρσοι.Το background τους είναι δύο γραμμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Μετά από ένα μεγάλο break λόγω δουλειάς τελείωσα season 29 Diablo στο switch, pokemon scarlet dlc κ τώρα έχω λιώσει vampire survivors πάλι switch! Πάω για 100% μεγάλο κόλλημα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Alan Wake Remastered για το Alan Wake 2 release, θα παίξω και σε 2 μέρες το Callisto Protocol και Starfield(σε PC).

 

Επίσης λέω να ξαναπαίξω το control στο PS5 αυτή τη φορά γιατί πάει καιρός και βλέπω έχουν καινούριο content στο ultimate edition.

Επεξ/σία από user2163
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...