Προς το περιεχόμενο

Ποιο παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό; [The Now Playing thread]


MetalGearFan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξεκίνησα επιτέλους τοXenoblade Chronicles με σκοπό να τελειώσω κάποια στιγμή όλη τη σειρά Xenoblade.Είμαι ακόμα στην αρχή 5-6 ώρες αλλά το παιχνίδι φαίνεται εξαιρετικό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

16 minutes ago, RazielKvlt said:

Ξεκίνησα επιτέλους τοXenoblade Chronicles με σκοπό να τελειώσω κάποια στιγμή όλη τη σειρά Xenoblade.Είμαι ακόμα στην αρχή 5-6 ώρες αλλά το παιχνίδι φαίνεται εξαιρετικό.

Από τα πιο δυνατά stories που έχω δει ποτέ σε JRPG. Αν και το 2 δεν έχει άμεση σχέση με το πρώτο, όταν αρχίζεις να πιάνεις τα μικρά hints όσον αφορά τη σύνδεσή τους είναι σοκ. Επίσης, έχει κάποια πραγματικά αξιομνημόνευτα soundtracks. 

Επική σειρά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Robocop rogue city ps5.Πραγματικα μιλαμε για μια εξαιρετικη μεταφορα του κοσμου του robocop σε videogame,φοβερη ατμοσφαιρα,ρεαλισμος και πιστη αντιγραφη των δυο πρωτων ταινιων .Καλος τεχνικος τομεας που ομως σε σημεια δειχνει οτι προκειται για μικρο στουντιο,προτεινεται για fan του franchise.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά το cocoon που είναι παιχνιδάρα (thanks game pass για αυτό το διαμάντι) σειρά έχει το jusant, ανάμεικτα συναισθήματα, κοντεύω να το τελειώσω άλλα πολλά bugs ρε γμτ, θέλει ακόμη δουλίτσα, πόσες φορές πχ κόλλησα με το σχοινί ή σε αόρατες πέτρες στο έδαφος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, music_lover said:

Μετά το cocoon που είναι παιχνιδάρα (thanks game pass για αυτό το διαμάντι) σειρά έχει το jusant, ανάμεικτα συναισθήματα, κοντεύω να το τελειώσω άλλα πολλά bugs ρε γμτ, θέλει ακόμη δουλίτσα, πόσες φορές πχ κόλλησα με το σχοινί ή σε αόρατες πέτρες στο έδαφος..

Είναι όντως παιχνιδάρα; Αλλάζει κάπως στην πορεία; Γιατί η ιδέα που μου έδωσε στο πρώτο εικοσάλεπτο το έστειλα για uninstall.

Μετά ξεκίνησα το sea of stars. Δεν έχω παίξει ακόμα πάνω απο 2 ώρες αλλα μου έχει αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις μέχρι στιγμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, klainmaingr είπε

Μετά ξεκίνησα το sea of stars. Δεν έχω παίξει ακόμα πάνω απο 2 ώρες αλλα μου έχει αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις μέχρι στιγμής.

Δε μου άρεσε καθόλου. Αυτό που είδες στις 2 ώρες είναι και ο,τι θα δεις σε ολόκληρο το παιχνίδι. Τόσο η ιστορία θα πάει με τον ίδιο γλυκανάλατο τρόπο αλλά και το gameplay δεν αλλάζει καθόλου.

Το περίμενα πως και πως αλλά αν είναι δυνατόν turn-based jrpg με 3 skills ανά χαρακτήρα σε ολόκληρο το παιχνίδι.

To Chainned Echoes αν δε το έχεις παίξει είναι απείρως καλύτερο πάντως.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, klainmaingr είπε

Είναι όντως παιχνιδάρα; Αλλάζει κάπως στην πορεία; Γιατί η ιδέα που μου έδωσε στο πρώτο εικοσάλεπτο το έστειλα για uninstall.

Όχι είναι σε ανάλογο style, αν δεν σου άρεσε αρχικά, δεν νομίζω να σου αρέσει στην συνέχεια. Εγώ το βρήκα εξαιρετικό πάντως σαν ιδέα, μην ξεχνάμε πως είναι indie.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίζω dark souls 1 remastered και γουστάρω τρελά. νταξ το παιχνιδι είναι αλλού, πίστευα μετά το bloodborne δεν θα μου άρεζε αλλα τελικά το βάζω πιο ψηλά. νομίζω ειμαι πάνω απο το 60-70% του game, έχω καθαρήσει πολύ πράμα, ετοιμάζομαι για tomb of the giants.

Σε γενικές γραμμές δεν εχω φάει πολύ ξύλο, ειδικά στα bosses τα οποία αν εξαιρέσουμε την σαδιστική φάση στην περιοχη anor londo που μου πήρε 3 μέρες να προσπαθώ, γενικά την παλεύω και μετά απο μερικά tries πέφτουν όλα.

claymore str/dex και πάμε καλά. αργά αλλά σταθερά...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 minutes ago, Mitroglou7 said:

Δε μου άρεσε καθόλου. Αυτό που είδες στις 2 ώρες είναι και ο,τι θα δεις σε ολόκληρο το παιχνίδι. Τόσο η ιστορία θα πάει με τον ίδιο γλυκανάλατο τρόπο αλλά και το gameplay δεν αλλάζει καθόλου.

Το περίμενα πως και πως αλλά αν είναι δυνατόν turn-based jrpg με 3 skills ανά χαρακτήρα σε ολόκληρο το παιχνίδι.

To Chainned Echoes αν δε το έχεις παίξει είναι απείρως καλύτερο πάντως.

Βγαίνει σε λίγες μέρες από το game pass το Chained...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/10/2023 στις 2:29 ΜΜ, user2163 είπε

Alan Wake Remastered για το Alan Wake 2 release, θα παίξω και σε 2 μέρες το Callisto Protocol και Starfield(σε PC).

 

Επίσης λέω να ξαναπαίξω το control στο PS5 αυτή τη φορά γιατί πάει καιρός και βλέπω έχουν καινούριο content στο ultimate edition.

Το Alan wake remastered ήταν από τα χειρότερα παιχνίδια που έχω παίξει.ειλικρινά. Έφτασα στο 4 κεφάλαιο και το έσβησα. Κουραστικά επαναλαμβανόμενο όσον αφορά τους εχθρούς. Έρχονται κατά πάνω σου 10-10 και αντε εσύ να τους τυφλωσεις με το φακό η με φωτοβολιδα πριν τους σκοτώσεις. Αν είσαι τυχερός, παρακάτω στην πέφτουν άλλοι 5 και ου το καθεξής.. Ούτε την ιστορία δεν έχεις όρεξη να ακολουθήσεις.. Ααααντε γειά. 

Ξεκινησα το far cry 6.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι στο δεύτερο playthrough του remake του Trials of Mana. Φοβερό παιχνιδάκι το οποίο για κάποιο λόγο δεν είχα παίξει ποτέ αν και ήξερα πως θεωρείται από τα κλασικά JRPGs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

είπα στις γιορτές να "σαβουρώσω" και να δοκιμάσω αυτα τα παιχνίδια που έφαγαν πολύ ξύλο.

έπαιξα λοιπόν Exoprimal (αθλιο), Redfall (καλύτερο απότι περίμενα αλλά εντελώς νερομπλούμ και χαμένη ευκαιρία) και τώρα ξεκινάω Forspoken.

μαζοχιστικες τάσεις 🤪

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 29/12/2023 στις 11:25 ΠΜ, Skywalker333 είπε

είπα στις γιορτές να "σαβουρώσω" και να δοκιμάσω αυτα τα παιχνίδια που έφαγαν πολύ ξύλο.

έπαιξα λοιπόν Exoprimal (αθλιο), Redfall (καλύτερο απότι περίμενα αλλά εντελώς νερομπλούμ και χαμένη ευκαιρία) και τώρα ξεκινάω Forspoken.

μαζοχιστικες τάσεις 🤪

Να σε δω στον γκολουμ μου τι θα κάνεις😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 6xXx6 είπε

Να σε δω στον γκολουμ μου τι θα κάνεις😅

καλα ειπαμε, οχι κ ετσι 😂

Αλλα σταματησα το μαζοχιστικο streak, το Forspoken με εσπασε. Εχω να πιασω τετοιο σκουπιδι απο το Watch Dogs Legion. Αθλιο με Α κεφαλαίο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...