Προς το περιεχόμενο

Ποιο παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό; [The Now Playing thread]


MetalGearFan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 ώρες πριν, giorgos th. είπε

Τερμάτισα με τον μικρό μου το it takes two....

Απλά καταπληκτικό...

Φαντάσου και οι 2 στενοχωρηθηκαμε όταν τελείωσε..................

Όντως πολύ καλό.

Το ξεκίνησε με την αδερφή του και τους παρακολουθώ. 

Για τέτοιες ηλικίες είναι ό,τι πρέπει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

The Legend of Zelda Skyward Sword.Ενώ το παιχνίδι μου αρέσει πάρα πολύ αυτό που με χαλάει και ακόμα και μετά το δεύτερο ναό δεν έχω καταφέρει να συνηθίσω είναι ο άθλιος χειρισμός.Τον τύπο που πέρασε τα motions controls του wii στα πλήκτρα του switch να του πείτε ότι τον ψάχνω.Είχα να κάψω εγκέφαλο με τόσο χάλια χειρισμό από το Tomb Raider The Angel of Darkness για PS2.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον λοιπόν το Persona 5 royal τελείωσε σειρά έχει το Xenoblade chronicles 3 στη φορητή και το tales of arise στο Ps5. Στο XC3 έχω ήδη καμιά 30αρα ώρες οπότε είμαι ελαφρά προχωρημένος. Στο ToA δεν έχω πολύ ακόμα, μόλις 8 και τσουλάει σβέλτα σε σχέση το Xenoblade που είναι σαφέστατα πολύ μεγαλύτερο. 

 

Ενδιάμεσα για κάτι γρήγορο παίζω Titan fall 2 το οποίο δεν καταλαβαίνω γιατί δεν προχώρησε εμπορικά. Είναι καταπληκτικό FPS και έχει την καλύτερη αίσθηση όπλων που έχω συναντήσει από εποχές FEAR και Crysis 2. Για όποιον θέλει FPS και δεν έχει ιδέα τι είναι το titan fall 2 να το δει άμεσα που είναι κάτι σε προσφορά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ikaruga24 είπε

Είναι καταπληκτικό FPS και έχει την καλύτερη αίσθηση όπλων που έχω συναντήσει από εποχές FEAR και Crysis 2. Για όποιον θέλει FPS και δεν έχει ιδέα τι είναι το titan fall 2 να το δει άμεσα που είναι κάτι σε προσφορά. 

true 👍

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/4/2023 στις 3:30 ΠΜ, ikaruga24 είπε

Ενδιάμεσα για κάτι γρήγορο παίζω Titan fall 2 το οποίο δεν καταλαβαίνω γιατί δεν προχώρησε εμπορικά. Είναι καταπληκτικό FPS και έχει την καλύτερη αίσθηση όπλων που έχω συναντήσει από εποχές FEAR και Crysis 2. Για όποιον θέλει FPS και δεν έχει ιδέα τι είναι το titan fall 2 να το δει άμεσα που είναι κάτι σε προσφορά. 

Εμπορικά δεν νομίζω να τσούλησε πολύ.

Σίγουρα δεν έκανε τον πάταγο που έκαναν με το Fallen Order και λογικό να ρίχνουν όλο το βάρος εκεί πια (+ το Star Wars FPS που ετοιμάζουν).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, BlueBlade είπε

Εμπορικά δεν νομίζω να τσούλησε πολύ.

Σίγουρα δεν έκανε τον πάταγο που έκαναν με το Fallen Order και λογικό να ρίχνουν όλο το βάρος εκεί πια (+ το Star Wars FPS που ετοιμάζουν).

Κρίμα, τα άτομα ξέρουν τι θα πει "αίσθηση" σε fps. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ikaruga24 είπε

Κρίμα, τα άτομα ξέρουν τι θα πει "αίσθηση" σε fps. 

Συμφωνώ.

Στην τελική, οι ιδρυτές της είναι οι δημιουργοί της Infinite Ward που έχουν χαρίσει το Modern Warfare (και αργότερα το MW2) που θεωρείται γενικά ένα από τα κορυφαία FPS που έχουν κυκλοφορήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάιζω το Wo long το όποίο με κέρδισε αρκετά. Ενώ βλέποντάς το σε steams δεν μου κέρδιζε το μάτι, παίζοντάς το είναι τελείως διαφορετική κατάσταση. Παρατήρησα ότι μερικά παιχνίδια χάνουν πολύ όταν τα βλέπεις σε αντίθεση με κάποια αλλα. Για παράδειγμα το Sekiro είναι υπέροχη η αίσθηση να παίζεις αλλά δεν είναι καθόλου άσχημη και η παρακολούθηση κάποιον να παίζει . 

Επεξ/σία από Tifa_LockHeart
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/4/2023 στις 3:30 ΠΜ, ikaruga24 είπε

Εφόσον λοιπόν το Persona 5 royal τελείωσε σειρά έχει το Xenoblade chronicles 3 στη φορητή και το tales of arise στο Ps5. Στο XC3 έχω ήδη καμιά 30αρα ώρες οπότε είμαι ελαφρά προχωρημένος. Στο ToA δεν έχω πολύ ακόμα, μόλις 8 και τσουλάει σβέλτα σε σχέση το Xenoblade που είναι σαφέστατα πολύ μεγαλύτερο. 

 

Ενδιάμεσα για κάτι γρήγορο παίζω Titan fall 2 το οποίο δεν καταλαβαίνω γιατί δεν προχώρησε εμπορικά. Είναι καταπληκτικό FPS και έχει την καλύτερη αίσθηση όπλων που έχω συναντήσει από εποχές FEAR και Crysis 2. Για όποιον θέλει FPS και δεν έχει ιδέα τι είναι το titan fall 2 να το δει άμεσα που είναι κάτι σε προσφορά. 

Είναι στο Steam για 5€ αλλά μόνο με το launcher της EA. Μεχ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Final Fantasy XV.Εντυπωσιακό σε θέμα γραφικών και γενικότερης αισθητικής και πολύ ωραίο σύστημα μάχης.Λίγο χαοτικό στην αρχή και από το tutorial δεν έχω καταλάβει ακόμα τι παίζει με τα spells αλλά είμαι ακόμα στην αρχή.Θα το ψάξω αργότερα.Το μόνο μειονέκτημα η κίνηση του χαρακτήρα.Περπατάς λες και είσαι τύφλα μεθυσμένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και έχω να παίξω ένα σωρό ΑΑΑ τίτλους, ήθελα κάτι χαλαρό (αφού έδωσα κοντά στις 70+ ώρες σε Wo Long) πριν ξεκινήσω τα μεγάλα παιχνίδια.

Παίζω το sequel του "Deliver Us the Moon", που έπρεπε να διαφημιστεί περισσότερο κατά την ταπεινή μου γνώμη, μιας και είναι πάρα πολύ εντυπωσιακό παρά το γεγονός ότι του λείπουν πινελιές μεγάλου παιχνιδιού (όπως animations ,physics, leap sync και τέτοιου είδους πράματα) .

To " Deliver Us Mars" κάνει πολύ καλά ότι έκανε ο προκάτοχός του, αλλά προσθέτει πραματάκια ,που για όποιον αγάπησε το πρώτο παιχνίδι, θα νιώσει ικανοποίηση, με την συνέχεια. Προσωπικά πιστεύω ότι μαζί με το "Deliver us the moon" , είναι δύο παίχνιδια με θεματική το διάστημα που καλύπτουν εξαιρετικά την διάθεση για " space exploration mood " . 

1245271.jpg

dum3.jpeg

202205071713-main.cropped_1651918414.jpg

Deliver-Us-Mars-Trailer-Counts-Down-Its-Launch-on-February-2.webp

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Tifa_LockHeart είπε

Αν και έχω να παίξω ένα σωρό ΑΑΑ τίτλους, ήθελα κάτι χαλαρό (αφού έδωσα κοντά στις 70+ ώρες σε Wo Long) πριν ξεκινήσω τα μεγάλα παιχνίδια.

Παίζω το sequel του "Deliver Us the Moon", που έπρεπε να διαφημιστεί περισσότερο κατά την ταπεινή μου γνώμη, μιας και είναι πάρα πολύ εντυπωσιακό παρά το γεγονός ότι του λείπουν πινελιές μεγάλου παιχνιδιού (όπως animations ,physics, leap sync και τέτοιου είδους πράματα) .

To " Deliver Us Mars" κάνει πολύ καλά ότι έκανε ο προκάτοχός του, αλλά προσθέτει πραματάκια ,που για όποιον αγάπησε το πρώτο παιχνίδι, θα νιώσει ικανοποίηση, με την συνέχεια. Προσωπικά πιστεύω ότι μαζί με το "Deliver us the moon" , είναι δύο παίχνιδια με θεματική το διάστημα που καλύπτουν εξαιρετικά την διάθεση για " space exploration mood " . 

1245271.jpg

dum3.jpeg

202205071713-main.cropped_1651918414.jpg

Deliver-Us-Mars-Trailer-Counts-Down-Its-Launch-on-February-2.webp

Deliver us the moon οταν πρωτοβγηκε και το επαιξα ηταν τρομερο. Στη λιστα μου το Mars.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...