Προς το περιεχόμενο

Ποιο παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό; [The Now Playing thread]


MetalGearFan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 22/2/2023 στις 6:26 ΜΜ, ilos είπε

Είναι έγκλημα που αυτό το παιχνίδι δεν έχει crossplay μεταξύ pc και switch. Ο κύριος λόγος που το έχω παρατήσει αυτός είναι, δεν έχω κόσμο που να έχει φτάσει εκεί που είμαι στα investigations (150+) και παίζοντας με pubs να καρτάρουν είναι antiproductive οπότε κάποια στιγμή βαριέσαι να φαρμάρεις με τους followers συνέχεια solo (αν και είναι το πιο efficient από playtime). Νομίζω επίσης ότι δεν έχει crossplay ούτε η gamepass με την steam έκδοση lol.

και εγω που εχω, αν και οι πιο hardcore παιζουν στο switch κλασικα, πολυ κουβαλημα σε 200+, αρχισα να παιζω valor hbg gu style 😁 οτι πιο σπασμενο

Ον τοπικ

Με εχει πιασει μανια με ποκεμον τελευταια, shiny hunt violet, shiny hunt arceus, ενω αρχισα και νεο game στο pokemon shield 😇 Eιπα να κανω ενα break απο monster hunter μιας και δεν εχω αλλο κοντεντ να βγαλω, και εχω λιωσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, najinblue3 είπε

και εγω που εχω, αν και οι πιο hardcore παιζουν στο switch κλασικα, πολυ κουβαλημα σε 200+, αρχισα να παιζω valor hbg gu style 😁 οτι πιο σπασμενο

Ον τοπικ

Με εχει πιασει μανια με ποκεμον τελευταια, shiny hunt violet, shiny hunt arceus, ενω αρχισα και νεο game στο pokemon shield 😇 Eιπα να κανω ενα break απο monster hunter μιας και δεν εχω αλλο κοντεντ να βγαλω, και εχω λιωσει

Όταν λες GU style εννοείς το crouching shot να φανταστώ (δεν έχω παίξει κανένα MH πριν το world 🤣. Well αν και δεν έχω εντρυφήσει στo hbg όσο στο world έχω ένα garangolm spread 3 build.

?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett

?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett

?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett

Σε γενικές γραμμές δε θα έλεγα ότι το spread είναι τόσο δυνατό όσο στο world που ήταν καρα-broken και απλά έκανες left click οτιδήποτε πλην ίσως μόνο του furious rajang και του fatalis. Ακόμα και τα περισσότερα arch-tempered έπεφταν για πλάκα σε συνδυασμό με το health augment που τα έκανες outheal lol. Εδώ είναι πιο επικίνδυνα τα πράγματα πρέπει να ξέρεις τα attack patterns και χρειάζεσαι και heals γιατί κάνουν αρκετό chip damage ακόμα και με tune up shield/guard  5 και guard up 3. Και το crouching shot πιο πολύ το χρησιμοποιώ για να μη καταναλώνω ammo ανάμεσα στον γεμιστήρα, δεν δίνει τρελό Buff στο attack speed  και είναι και επίφοβο να φας και attack σε σχέση με το απλό attack που είναι safe. Τώρα το piercing και άλλα hbg ίσως να είναι πιο strewng με το switch skill που δίνει extra attacks, δε το έχω δοκιμάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, ilos είπε

Όταν λες GU style εννοείς το crouching shot να φανταστώ (δεν έχω παίξει κανένα MH πριν το world 🤣. Well αν και δεν έχω εντρυφήσει στo hbg όσο στο world έχω ένα garangolm spread 3 build.

?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett

?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett

?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett

Σε γενικές γραμμές δε θα έλεγα ότι το spread είναι τόσο δυνατό όσο στο world που ήταν καρα-broken και απλά έκανες left click οτιδήποτε πλην ίσως μόνο του furious rajang και του fatalis. Ακόμα και τα περισσότερα arch-tempered έπεφταν για πλάκα σε συνδυασμό με το health augment που τα έκανες outheal lol. Εδώ είναι πιο επικίνδυνα τα πράγματα πρέπει να ξέρεις τα attack patterns και χρειάζεσαι και heals γιατί κάνουν αρκετό chip damage ακόμα και με tune up shield/guard  5 και guard up 3. Και το crouching shot πιο πολύ το χρησιμοποιώ για να μη καταναλώνω ammo ανάμεσα στον γεμιστήρα, δεν δίνει τρελό Buff στο attack speed  και είναι και επίφοβο να φας και attack σε σχέση με το απλό attack που είναι safe. Τώρα το piercing και άλλα hbg ίσως να είναι πιο strewng με το switch skill που δίνει extra attacks, δε το έχω δοκιμάσει.

To spread είναι εντελώς brain dead , δε παίζω καν με shield στο gun, full barrel! Αλλά παίζω pierce 3 crouching, πολύ fun αλλά πρέπει να ξέρεις όλα τα moves μετά τα 160 lvl γτ πας one shot χωρίς intrepid 🥲

απλά για να δουλέψει καλά θες decorations που είναι πολύ high level, sneak attack, intrepid etc

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/2/2023 στις 10:50 ΠΜ, ilias78 είπε

Όχι, κάθε άλλο.  Τα open world είναι για μένα η τοπ κατηγορία video games. Απλά το συγκεκριμένο με κούρασε αφάνταστα.

Ισχύει.

Πιστεύω ότι μετά το elden ring οτιδήποτε δεν είναι open world θα πηγαίνει άπατο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξεκινησα το atomic heart. Αρκετα ενδιαφερον παιχνιδι μου φαινεται.

Φουτουριστικο παιχνιδι στα χναρια του bioshock/half life με αντιπαλους μανιασμενα ρομποτ. Γινεται να μην ειναι καλο; 

Καταφερε να με κανει να κανω διαλειμμα απο το witcher3 αυτο λεει πολλα!

Ωραια και η μουσικη, με περιεργα ρετρο πορ ροκ ελεκτρο ρωσικα τραγουδια αλλα και πιο γνωστα ρωσικων κλασικων..

Ο χειρισμος θα μπορουσε να ειναι καλυτερος οπως και τα μενου αλλα και ο χαρτης που ειναι κακοφτιαγμενα και δυσχρηστα.

Δεν μου αρεσε ο τροπος εναλλαγης οπλων ενω και η χρηση του rb δεν λειτουργει πολυ καλα.

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις τελειωσα το Hogwarts Legacy σε PS5 μου πηρε 48 ωρες εκανα και τις 57 side missions. Δεν την παλευα να κανω τα υπολοιπα παιδια οτι ηταν να δω απο το παιχνιδι το ειδα δεν ειμαι trophy hunter ουτε map cleaner. Το απολαυσα παντως μπραβο τους. Σειρα εχει το Metroid remastered


 

 

 
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπα να θυμηθω τον 20χρονο εαυτο μου και ξαναξεκινησα τα Tomb Raider classics (1-5). Μολις τελειωσα τα 2 πρωτα και ξεκινησα το τριτο. Καποτε πιστευα οτι ηταν σκαλωμα που θα περασει αλλα για καποιο λογο δεν τα βαρεθηκα ποτε. Σειρα εχουν τα series Silent Hill και Syphon Filter, εκτος και αν εχω βγει απ'το nostalgia mode μεχρι τοτε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιξα χθες το Saints Row The Third remastered σε co op.

Παιχνιδάρα πραγματικά.

Εχω μείνει άφωνος!

Το τελευταίο saints row είναι τόσο τραγικό όσο γράφουν τα reviews;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησα το Horizon Forbidden West. Σιγά σιγά όσο χτίζεται η ιστορία .. με κερδίζει και το παίζω απολαυστικά. Ακόμα είμαι στην πρώτη περιοχή. Όλη μέρα σήμερα θα παίζωωωωω! (Επιτέλους! Μας έφαγαν οι υποχρεώσεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσίμπησα το expansion του Division 2 στις εκπτώσεις τώρα. Αν και είχα το παιχνίδι δωρεάν από το PS+ δεν το είχα παίξει.

Οπότε ξεκίνησα να παίζω μιας και όλοι λέγανε χωρίς το expansion δεν αξίζει.

Λίγες ώρες έως τώρα αλλά πολύ διασκεδαστικό και κάτι φρέσκο και διαφορετικό από τα souls style παιχνίδια που έπαιζα τελευταία.

(Πριν έπαιζα demons souls, ίσως είμαι από τους λίγους που δεν τους άρεσε καθόλου. Έφτασα έως το 1/3 και το παράτησα. Είχε ακριβώς όλα αυτά τα στοιχεία σε μεγάλο βαθμό που διορθωσε η εταιρία αργότερα. Τρύπες σε σκοτεινά μέρη για να μην τις βλέπεις και να φεύγεις ακλαφτος, στενά περάσματα με παγίδες ή και ενοχλητικά mob που δεν μπορούσες να χτυπήσεις εύκολα γιατί χτυπουσες του τοιχους. Χαζά εντελώς bosses κλπ.

Μετά το elden ring το demon soul ήταν σαν βασανιστήριο για μένα)

Και πριν από αυτό έπαιξα το star wars souls παιχνίδι που εντάξει δεν τρελάθηκα αλλά τουλάχιστον μπόρεσα να το τερματίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα,

Πήρα δεύτερο χειριστήριο στο XBOX S. Εκτός από το Fifa, έχετε στα υπ' όψιν κάποιο παχνίδι του gamepass που να μπορώ να παίζω μαζί με τον γιο μαζί που είναι 9,5 χρονών;

Ευχαριστώ.

 

Υ.Γ. Παίζω με ευχαρίστηση το Wolfenstein: The new order και λίγο πολύ συμφωνώ με έναν φίλο  που έκανε ένα μεγάλο review πιο πριν. Το παιχνίδι είναι υπέροχο και αυτό που ευχαριστιέμαι είναι οτι είναι τόσο όσο σε πολυπλοκότητα με τα διάφορα μπιχλιμπίδια που μαζεύεις και τα όπλα είναι τόσα ώστε και να μην βαριέσαι μεν, αλλά να μη χάνεις και το μπούσουλα. Ειδικά εμείς στα 45+ δεν έχουμε τη διάθεση και το χρόνο να εμβαθύνουμε και να ασχολούμαστε με τόσες λεπτομέρειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Atropos28 είπε

Καλημέρα,

Πήρα δεύτερο χειριστήριο στο XBOX S. Εκτός από το Fifa, έχετε στα υπ' όψιν κάποιο παχνίδι του gamepass που να μπορώ να παίζω μαζί με τον γιο μαζί που είναι 9,5 χρονών;

Ευχαριστώ.

 

Υ.Γ. Παίζω με ευχαρίστηση το Wolfenstein: The new order και λίγο πολύ συμφωνώ με έναν φίλο  που έκανε ένα μεγάλο review πιο πριν. Το παιχνίδι είναι υπέροχο και αυτό που ευχαριστιέμαι είναι οτι είναι τόσο όσο σε πολυπλοκότητα με τα διάφορα μπιχλιμπίδια που μαζεύεις και τα όπλα είναι τόσα ώστε και να μην βαριέσαι μεν, αλλά να μη χάνεις και το μπούσουλα. Ειδικά εμείς στα 45+ δεν έχουμε τη διάθεση και το χρόνο να εμβαθύνουμε και να ασχολούμαστε με τόσες λεπτομέρειες.

Το It Takes Two είναι ίσως η καλύτερη Coop εμπειρία που είχα τα τελευταία χρόνια. Ρίξτε το μια ματιά. Δεν είναι και ιδιαίτερα δύσκολο.

Αντίστοιχα πολύ καλό coop με κάποιους λίγο πιο δύσκολους γρίφους είναι το Unravel 2. Το πρώτο νομίζω δεν έχει coop.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, Atropos28 είπε

Καλημέρα,

Πήρα δεύτερο χειριστήριο στο XBOX S. Εκτός από το Fifa, έχετε στα υπ' όψιν κάποιο παχνίδι του gamepass που να μπορώ να παίζω μαζί με τον γιο μαζί που είναι 9,5 χρονών;

Ευχαριστώ.

 

Υ.Γ. Παίζω με ευχαρίστηση το Wolfenstein: The new order και λίγο πολύ συμφωνώ με έναν φίλο  που έκανε ένα μεγάλο review πιο πριν. Το παιχνίδι είναι υπέροχο και αυτό που ευχαριστιέμαι είναι οτι είναι τόσο όσο σε πολυπλοκότητα με τα διάφορα μπιχλιμπίδια που μαζεύεις και τα όπλα είναι τόσα ώστε και να μην βαριέσαι μεν, αλλά να μη χάνεις και το μπούσουλα. Ειδικά εμείς στα 45+ δεν έχουμε τη διάθεση και το χρόνο να εμβαθύνουμε και να ασχολούμαστε με τόσες λεπτομέρειες.

Fable II, Overcooked 2, Minecraft Dungeons.

Επεξ/σία από ikaros2
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/3/2023 στις 10:18 ΠΜ, Atropos28 είπε

Καλημέρα,

Πήρα δεύτερο χειριστήριο στο XBOX S. Εκτός από το Fifa, έχετε στα υπ' όψιν κάποιο παχνίδι του gamepass που να μπορώ να παίζω μαζί με τον γιο μαζί που είναι 9,5 χρονών;

Ευχαριστώ.

 

Υ.Γ. Παίζω με ευχαρίστηση το Wolfenstein: The new order και λίγο πολύ συμφωνώ με έναν φίλο  που έκανε ένα μεγάλο review πιο πριν. Το παιχνίδι είναι υπέροχο και αυτό που ευχαριστιέμαι είναι οτι είναι τόσο όσο σε πολυπλοκότητα με τα διάφορα μπιχλιμπίδια που μαζεύεις και τα όπλα είναι τόσα ώστε και να μην βαριέσαι μεν, αλλά να μη χάνεις και το μπούσουλα. Ειδικά εμείς στα 45+ δεν έχουμε τη διάθεση και το χρόνο να εμβαθύνουμε και να ασχολούμαστε με τόσες λεπτομέρειες.

Τερμάτισα με τον μικρό μου το it takes two....

Απλά καταπληκτικό...

Φαντάσου και οι 2 στενοχωρηθηκαμε όταν τελείωσε....

Τώρα έχουμε ξεκινήσει το Unravel 2 αλλά πίστεψέ με καμιά απολύτως σχέση με το Ιt takes two....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...