Προς το περιεχόμενο

Διδακτρα στους "αιωνιους" φοιτητες


fylatos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτο ειναι μαφιοζικο. θα πληρωνεις διδακτρα μετα τον κανονικο χρονο σπουδων και θα σε διαγραφουν μετα απο 2-3 χρονια αν δεν εχεις τελειωσει.

 

 

και κερατας θα εχεις πληρωσει διδακτρα και γδαρμενος θα σε πεταξουν χωρις πτυχιο. τουλαχιστον εαν ειναι να πληρωνεις να μη σε διαγραψουν ποτε. ετσι θα χασει το κρατος λεφτα ενω αν τον κρατησεις αιωνιο αλλα να πληρωνει εχει κερδος

 

Το Βρετανικό σύστημα που και πληρώνεις δίδακτρα από το πρώτο έτος και παίρνεις μπούλο αν μείνεις αιώνιος πως το χαρακτηρίζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 264
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το Βρετανικό σύστημα που και πληρώνεις δίδακτρα από το πρώτο έτος και παίρνεις μπούλο αν μείνεις αιώνιος πως το χαρακτηρίζεις?

 

χειροτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το καλυτερο που θα μπορουσαν να κανουνε ειναι να βαλουν καποια κριτηρια εισοδου στη σχολη

δε γινεται να μπαινεις πχ στο μαθηματικο εχοντας γραψει 13 στα μαθηματικα στις εξετασεις...

 

και η σχολή μου του 13 ήταν όταν μπήκα και έπεσα στην παγίδα της ίσως δυσκολότερη σχολης στην Ελλάδα... Και οκ, εγώ μπορεί να μπήκα με το 13. Υπάρχουν συμφοιτητές μου που έχουν μπει και με 18 επειδή γουσταραν τη σχολή. Ε λοιπόν στην ίδια μοίρα είμαστε. 8ο έτος και παλεύουμε με τα μαθήματα... Από το τμήμα μου μόνο μια κοπέλα τελείωσε στα 6 χρόνια και ήταν επί 6 χρόνια σχολή-σπίτι, χωρίς να βγαίνει σχεδόν καθόλου και κατεβαζε 5 καφέδες την μέρα...

Δηλαδή νομίζουν εγω έχω όρεξη να κάθομαι στην culoσχολη τόσα χρόνια;; Αλλη όρεξη δεν είχα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Βρετανικό σύστημα που και πληρώνεις δίδακτρα από το πρώτο έτος και παίρνεις μπούλο αν μείνεις αιώνιος πως το χαρακτηρίζεις?

 

Σοβαρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και η σχολή μου του 13 ήταν όταν μπήκα και έπεσα στην παγίδα της ίσως δυσκολότερη σχολης στην Ελλάδα... Και οκ, εγώ μπορεί να μπήκα με το 13. Υπάρχουν συμφοιτητές μου που έχουν μπει και με 18 επειδή γουσταραν τη σχολή. Ε λοιπόν στην ίδια μοίρα είμαστε. 8ο έτος και παλεύουμε με τα μαθήματα... Από το τμήμα μου μόνο μια κοπέλα τελείωσε στα 6 χρόνια και ήταν επί 6 χρόνια σχολή-σπίτι, χωρίς να βγαίνει σχεδόν καθόλου και κατεβαζε 5 καφέδες την μέρα...

Δηλαδή νομίζουν εγω έχω όρεξη να κάθομαι στην culoσχολη τόσα χρόνια;; Αλλη όρεξη δεν είχα...

 

ε ειναι προβλημα το να μπαινεις σε σχολη απο σποντα και στη τυχη επειδη δεν επιασες τη πρωτη επιλογη σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ωραία αυτά τα τσουβαλιάσματα ε; και πως βοηθάνε στην κουβέντα όταν δεν υπάρχουν επιχειρήματα...

 

Σοβαρο.

 

τι πιο ωραίο από το να ξεκινάς την επαγγελματική σου ζωή με ένα χρέος... :eek:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γι αυτό ας κοιτάξουν πρώτα να στρωσουν λίγο την εκπαίδευση στις σχολές και να αξιολογήσουν στα σοβαρά καθηγητές (και τι διδάσκουν θα έλεγα εγώ) κι αν υπάρχει ακόμα τόσο μεγάλο πρόβλημα με αιωνιους φοιτητές ας πάρουν τέτοια μέτρα...

 

Τι ωραία αυτά τα τσουβαλιάσματα ε; και πως βοηθάνε στην κουβέντα όταν δεν υπάρχουν επιχειρήματα...

 

για μένα πήγαινε αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γι αυτό ας κοιτάξουν πρώτα να στρωσουν λίγο την εκπαίδευση στις σχολές και να αξιολογήσουν στα σοβαρά καθηγητές (και τι διδάσκουν θα έλεγα εγώ) κι αν υπάρχει ακόμα τόσο μεγάλο πρόβλημα με αιωνιους φοιτητές ας πάρουν τέτοια μέτρα...

 

 

 

για μένα πήγαινε αυτό;

 

 

όχι αδερφέ.. ίσα ίσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι αδερφέ.. ίσα ίσα...

 

σορρυ φίλε μου, είμαι λίγο στην τσιτα απ το πρωι. χάλασε κι ένα μηχάνημα (λυοφιλιτης δεκαετίας του 70) το οποίο χρησιμοποιώ στην πτυχιακη και θα με παει πίσω κανά μήνα...

Οι καθυστερήσεις που έλεγα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σορρυ φίλε μου, είμαι λίγο στην τσιτα απ το πρωι. χάλασε κι ένα μηχάνημα (λυοφιλιτης δεκαετίας του 70) το οποίο χρησιμοποιώ στην πτυχιακη και θα με παει πίσω κανά μήνα...

Οι καθυστερήσεις που έλεγα....

 

πλήρωνε λέμεεεεεεεεεεεεεε B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πλήρωνε λέμεεεεεεεεεεεεεε B)

 

εεεεετσι!! Τεμπελη αιωνιε!!! Βάρος της σχολής και της κοινωνίας ολόκληρης!!!

:D

 

φίλε τριτωνα... Περνά απ τη σχολή μου πρώτα να μάθεις τι γίνεται και μετά αν θες έλα να ξανασχολιασεις... Από περιέργεια και μόνο... Ποσά μαθήματα έχει/είχε η σχολή σου;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Βρετανικό σύστημα που και πληρώνεις δίδακτρα από το πρώτο έτος και παίρνεις μπούλο αν μείνεις αιώνιος πως το χαρακτηρίζεις?

 

 

 

εαν εξασφαλισουν την υποδομη των βρετανικων πανεπιστημιων, την οργανωση, την αξιολογηση των καθηγητων και την απουσια καταληψεων απεργιων και κομματικων παραταξεων το συζηταμε

 

 

το να μου βαζεις διδακτρα μεσα στο ελληνικο μπουρδελο ειναι απο μονο του ανεδαφικο. αφου λοιπον το κανουν μονο για τα λεφτα λογω του μεγαλου αριθμου αιωνιων φοιτητων τοτε καλυτερα να μη τους διαγραψεις για μεγαλυτερο κερδος. ορθη οικονομικη σκεψη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σορρυ φίλε μου, είμαι λίγο στην τσιτα απ το πρωι. χάλασε κι ένα μηχάνημα (λυοφιλιτης δεκαετίας του 70) το οποίο χρησιμοποιώ στην πτυχιακη και θα με παει πίσω κανά μήνα...

Οι καθυστερήσεις που έλεγα....

 

Ε εντάξει ψιλοπράγματα. Εδώ καθυστερούμε επειδή παίρνουν άδεια οι καθηγητές και δεν απαντάνε σε email!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...