Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω το bf4 εγκατεστημένο στο pc μου και παίζω με τον λογαριασμό μου. Αν το ξαναγοράσω και κάνω το key redeem σε έναν λογαριασμό που θα φτιάξω για τον αδερφό μου, θα μπορεί να παίζει κανονικά στο pc μου ή θα πρέπει να γίνει διαφορετική εγκατάσταση του bf4;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισχύει το παραπάνω.

Πραγματικά αντιλαμβάνομαι πλέον ξεκάθαρα το τι "κενό" υπάρχει ανάμεσα στις εταιρίες. Δεν ήθελα να πιστέψω ότι είναι τόσο μεγάλο αλλα δυστυχώς είναι.Eν μέρει στεναχωριέμαι για την επιλογή που έκανα τελικώς μιας και θα μπορούσα με λίγο ζόρι να παω σε i5 προηγούμενης γενιάς.Και όχι τίποτα έλεγα να πάρω κάρτα γραφικών για τον FX μου(280Χ)αλλά δεν βλέπω να έχει και τρομερό νόημα πλέον.

Δεν είναι αυτο το θέμα μας όμως :P

@gildo και γώ στις ίδιες ρυθμίσεις παίζω εκτός απο mesh και ένα αλλό που το έχω σε high για να βλέπω μακριά.

 

@psycho Θυμάμαι έχω δει ότι παίζεις το ACU.Υπάρχει περίπτωση να μου πείς στο σύστημα σου με τον FX τι επιδόσεις έχει; Πραγματικά έλεγα να αλλάξω κάρτα για το συγκεκριμένο παιχνίδι(καθως και για τα νέα που θα βγουν,μαζί με οθόνη)και το ξανασκέφτομαι.

Μπορεις να δεις και σε Used 7970 στα 140ευρω με εγγυηση αν θες να γλυτωσεις χρηματα αν στον σηκωνει το τροφοδοτικο :)

εγώ πάντως είμαι σε καλό επίπεδο με το συγκεκριμένο setup,ικανοποιημένος όχι 100% αλλά την δουλειά του την κάνει.

εντωμεταξύ είδα αυτό και ξενέρωσα φοβερά.

 

Ήξερα ότι υπάρχει διαφορά,αλλά τόση πολύ;

Ναι δυστηχως ετσι ειναι(και που να δεις σε κατι Mmo τι τεραστια διαφορα που εχουν :( )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το bf4 εγκατεστημένο στο pc μου και παίζω με τον λογαριασμό μου. Αν το ξαναγοράσω και κάνω το key redeem σε έναν λογαριασμό που θα φτιάξω για τον αδερφό μου, θα μπορεί να παίζει κανονικά στο pc μου ή θα πρέπει να γίνει διαφορετική εγκατάσταση του bf4;

Ο καθενας οταν θα μπαινει θα βαζει τα δικα του email και password.Στο battlelog και στο origin.Δεν χρειαζετε τπτ αλλο να κανεις.

Ο καθενας οταν θα μπαινει θα βαζει τα δικα του email και password.Στο battlelog και στο origin.Δεν χρειαζετε τπτ αλλο να κανεις.

θα το αγορασεις με τον λογαριασμο του αδερφου σου.

https://www.origin.com/en-ie/store/buy/battlefield-3/pc-download/base-game/standard-edition

Οποιος δεν το εχει ας το αγορασει.0,99 σουπερ προσφορα.Ακομα εχει πολλα σερβερ γεματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά αντιλαμβάνομαι πλέον ξεκάθαρα το τι "κενό" υπάρχει ανάμεσα στις εταιρίες. Δεν ήθελα να πιστέψω ότι είναι τόσο μεγάλο αλλα δυστυχώς είναι.Eν μέρει στεναχωριέμαι για την επιλογή που έκανα τελικώς μιας και θα μπορούσα με λίγο ζόρι να παω σε i5 προηγούμενης γενιάς.Και όχι τίποτα έλεγα να πάρω κάρτα γραφικών για τον FX μου(280Χ)αλλά δεν βλέπω να έχει και τρομερό νόημα πλέον.

 

Αν και συνεχίζω λίγο το offtopic, την R9 280X (ουσιαστικά μια boosted 7970 είναι) μπορούν να την οδηγήσουν χωρίς πρόβλημα ακόμα και πιο αδύναμοι επεξεργαστές σε 1080p/1200p (δες το CPU scaling της 7970 -είναι λίγο παλιότερο το test).

 

Καλά Χριστούγεννα σε όλους btw! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι όπως επίσης και τον αντίστοιχο catalyst που το υποστήριζε.

Πλέον είναι μέσα στον driver εδω και πολύ καιρό αλλά χρειάζεται το update για να το υποστηρίξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, αν είναι official το παιγνίδι, το τελευταίο patch το έχεις, αλλιώς δεν λειτουργεί καν.

 

Αν είναι μόνο το SP, ούτε Mantle ούτε τπτ δεν αξίζει να ασχοληθείς.

 

Οδηγοί, από τους 14.4 και μετά (νομίζω). Προφανώς ο φίλος έχει αντίστοιχη κάρτα, έτσι? AMD σειρά HD7xxx και μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, αν είναι official το παιγνίδι, το τελευταίο patch το έχεις, αλλιώς δεν λειτουργεί καν.

 

Αν είναι μόνο το SP, ούτε Mantle ούτε τπτ δεν αξίζει να ασχοληθείς.

 

Οδηγοί, από τους 14.4 και μετά (νομίζω). Προφανώς ο φίλος έχει αντίστοιχη κάρτα, έτσι? AMD σειρά HD7xxx και μετά.

 

Η κάρτα είναι της σειράς R9 270,τι εννοείς sp;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κάρτα είναι της σειράς R9 270,τι εννοείς sp;

sp=single player.

εφόσον έχεις το παιχνίδι αυθεντικό και παίζεις Online σίγουρα έχεις περασμένο το patch και τους amd drivers που χρειάζεσαι.

πήγαινε στις ρυθμίσεις του παιχνιδιού για τα γραφικά και εκει που λέει directX11 το γυρνάς σε mantle,βγανεις απ το παιχνίδι και ξαναμπαίνεις και είσα με μανδύα.

 

 

Όσο για τους σέρβερς,ναι πέσανε μόνο οι παλιές κονσόλες είχαν πρόσβαση.

ΧΟ και PS4 πεσμένοι και τούτοι.

Το είδα απο εδώ: http://www.bf4status.com/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πανω που φαγαμε ηπιαμε,χωνεψαμε και κατσαμε πανω στο αναβαθμισμενο πσακι μας,να κυνηγησουμε κανα νουμπα.

μας την εφτιαξε η ΕΑ..δεν βλεπω φως ακομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...