Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά πόσο ζώα είναι οι περισσότεροι που αφήνουν ανοιχτό το laser ή το φακό στο όπλο όταν έχει γεμίσει ο τόπος smoke..Λέει ο άλλος πως μ' έφαγες..Εμ, άμα είσαι γίδι και αφήνεις το laser ανοιχτό μέσα στη κάπνα, σημαδεύω και την τρως στα τσαούλια κατευθείαν, απλό είναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Btw, αυτή η γελοιότητα με τον "καπνό για κάποιους" aka "έχω αδύναμο σύστημα", κάπως πρέπει να εξισορροπηθεί.

βασικά η νέα μόδα στο bf4 για καθε λογής νουμπάδες ειδικά για καμπέρια ειναι flir x2/smoke/bipod και ειδικά στην locker αυτό το setup  ειναι must για αυτούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Btw, αυτή η γελοιότητα με τον "καπνό για κάποιους" aka "έχω αδύναμο σύστημα", κάπως πρέπει να εξισορροπηθεί.

σχεδόν κανείς δεν έχει αδύναμο σύστημα απο αυτούς που παίζουν πάντως,ελάχιστοι είναι με χρέπια σαν το δικό μου :P

Προσωπικά,έχω σταματήσει να παίζω σε vanilla only servers εδω και καιρό για τέτοια φαινόμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά η νέα μόδα στο bf4 για καθε λογής νουμπάδες ειδικά για καμπέρια ειναι flir x2/smoke/bipod και ειδικά στην locker αυτό το setup  ειναι must για αυτούς.

 

Αποφεύγω Locker/Metro με κάθε τρόπο.

 

Μόνο για τα συγκεκριμένα τους unlocks, κι αυτό αν δεν έχω τπτ καλύτερο να κάνω.

 

σχεδόν κανείς δεν έχει αδύναμο σύστημα απο αυτούς που παίζουν πάντως,ελάχιστοι είναι με χρέπια σαν το δικό μου :P

Προσωπικά,έχω σταματήσει να παίζω σε vanilla only servers εδω και καιρό για τέτοια φαινόμενα.

 

Το αδύναμο, γράφτηκε "αδύναμο" για συγκεκριμένους λόγους...

 

Καπνός=off, full smoke grenades, easy kills (για κάποιους).

 

Είναι αστείο να βλέπεις κόσμο να ρίχνει καπνό και να ορμά μέσα στο χαμό θερίζοντας με χειρουργική ακρίβεια.

 

Για τους Vanilla Servers, τί εννοείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά η νέα μόδα στο bf4 για καθε λογής νουμπάδες ειδικά για καμπέρια ειναι flir x2/smoke/bipod και ειδικά στην locker αυτό το setup  ειναι must για αυτούς.

ειναι τοσες πολλες οι πιστες που δεν αξιζει να σπας τα νευρα σου σε αυτες τις δυο(locker,metro).Ο καθε παιχτης διαμορφωνει ενα στυλ παιχνιδιου και απο την στιγμη που δεν υπαρχουν rules στους σερβερς ο καθενας κανει οτι θελει.....Προσωπικα εχω φαει rpg-sraw με το κιλο.....: :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποφεύγω Locker/Metro με κάθε τρόπο.

 

Μόνο για τα συγκεκριμένα τους unlocks, κι αυτό αν δεν έχω τπτ καλύτερο να κάνω.

 

 

Το αδύναμο, γράφτηκε "αδύναμο" για συγκεκριμένους λόγους...

 

Καπνός=off, full smoke grenades, easy kills (για κάποιους).

 

Είναι αστείο να βλέπεις κόσμο να ρίχνει καπνό και να ορμά μέσα στο χαμό θερίζοντας με χειρουργική ακρίβεια.

 

Για τους Vanilla Servers, τί εννοείς?

εννοώ σέρβερς  που παίζουν μόνο οι αρχικοί χάρτες του παιχνιδιού.

Λίγοι είναι εκείνοι που αγοράζουν premium για να παίξουν καμπέριδες στην άκρη του χάρτη.Το ξέρω ότι δεν ισχύει για το 100% των περιπτώσεων αλλα μπορείς να δεις τι γίνεται σε χάρτες μέτρο/λόκερ απο κόσμο και ουρές.

λοκέρ και μέτρο παίζω και εγώ σε σέρβερς που έχουν όλους τους χάρτες όμως(αν επιλεχτεί ο χάρτης δηλαδή)αλλα ούτε ορμάω,ούτε επιθετικά παίζω.Σπάνια θα μπω για ξύλο εκει πέρα μιας και δεν έχω τέτοιο στύλ παιχνιδιού και ούτε θα αποκτήσω ποτέ.Για τον ίδιο λόγο επίσης δεν παίζω και rush.Σπάνια έχω μπεί και εκεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σχεδόν κανείς δεν έχει αδύναμο σύστημα απο αυτούς που παίζουν πάντως,ελάχιστοι είναι με χρέπια σαν το δικό μου :P

 

Δε νομίζω πως ισχύει αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως είμαι σε καλό επίπεδο με το συγκεκριμένο setup,ικανοποιημένος όχι 100% αλλά την δουλειά του την κάνει.

εντωμεταξύ είδα αυτό και ξενέρωσα φοβερά.

 

Ήξερα ότι υπάρχει διαφορά,αλλά τόση πολύ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ρίξεις μια ματιά στα στοιχεία του Steam, θα δεις ότι η πλειοψηφία παίζει με σαφώς πιο αργά συστήματα απ' το δικό σου, το οποίο είναι στη χειρότερη αξιοπρεπές.

 

Διαφορά ναι, μπορεί να υπάρξει τόση, ειδικά υπό συγκεκριμένες συνθήκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σχεδόν κανείς δεν έχει αδύναμο σύστημα απο αυτούς που παίζουν πάντως,ελάχιστοι είναι με χρέπια σαν το δικό μου :P

Προσωπικά,έχω σταματήσει να παίζω σε vanilla only servers εδω και καιρό για τέτοια φαινόμενα.

Και εγω σε medium παιζω με τα φίλτρα απενεργοποιημένα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισχύει το παραπάνω.

Πραγματικά αντιλαμβάνομαι πλέον ξεκάθαρα το τι "κενό" υπάρχει ανάμεσα στις εταιρίες. Δεν ήθελα να πιστέψω ότι είναι τόσο μεγάλο αλλα δυστυχώς είναι.Eν μέρει στεναχωριέμαι για την επιλογή που έκανα τελικώς μιας και θα μπορούσα με λίγο ζόρι να παω σε i5 προηγούμενης γενιάς.Και όχι τίποτα έλεγα να πάρω κάρτα γραφικών για τον FX μου(280Χ)αλλά δεν βλέπω να έχει και τρομερό νόημα πλέον.

Δεν είναι αυτο το θέμα μας όμως :P

@gildo και γώ στις ίδιες ρυθμίσεις παίζω εκτός απο mesh και ένα αλλό που το έχω σε high για να βλέπω μακριά.

 

@psycho Θυμάμαι έχω δει ότι παίζεις το ACU.Υπάρχει περίπτωση να μου πείς στο σύστημα σου με τον FX τι επιδόσεις έχει; Πραγματικά έλεγα να αλλάξω κάρτα για το συγκεκριμένο παιχνίδι(καθως και για τα νέα που θα βγουν,μαζί με οθόνη)και το ξανασκέφτομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...