Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν το περίμενα οτι θα περάσω τόσο καλα στο event.Πολυ γέλιο στο teamspeak και γενικα υπήρχε ενα πολυ καλο κλίμα μεταξύ των παικτών.Ο Χρήστος θα μας πει περισσότερες λεπτομερειες που κάθισε μεχρι το τέλος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πόση ώρα έλεγα να μπεις ts; :P  στο είπα έχει γέλιο,μετά σοβαρεύουν τα πράγματα.

Εγώ μέχρι τις 12 παρά κάθησα είχε ακόμα κόσμο αλλα σιγά σιγά φεύγανε.

Είναι μέχρι να γνωριστείς με τον κόσμο της κοινότητας,μετά είναι ακόμα καλύτερα,σκέψου και γώ 5-6 άτομα ξέρω απο κει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλημερα σε ολους...η ανακοινωση του event ελεγε οτι δεν θα κρατιουνται squads και teams για να υπαρχει balance.Στις 2 πρωτες πιστες locker dawnbreaker ηταν ολες οι clan μαζι σε ενα team,οχι μονο δεν υπηρχε balance αλλα ορισμενοι μιλουσαν και ειρωνικα.Στη flood zone κατι εγινε,οπως και στην αρχη της rogue γιατι απο καποιο σημειο και μετα ορισμενα ατομα αλλαξανε team με αποτελεσμα εκει που θα γινοτανε ενα καλο match μετα να μην μπορεις να κανεις ουτε spawn.....Τα νευρα μου ειχαν ηδη παιξει και εφυγα οποτε δεν γνωριζω τι εγινε στην συνεχεια.Για μενα η μοιραζεις τις clan και γινεται πολεμικο η φτιαχνεις 2 ομαδες ισοδυναμες.Υπευθυνοι για να γινει αυτο ειναι οι admin του server και αυτοι που το διοργανωνουν.

Επεξ/σία από yiannis35
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι αυτό τον λόγο σου είπα στην αρχή να μπεις TS αν θες.

Το κανονίσαμε στην αρχή του παιχνιδιού και όσα άτομα ηταν στο TS μπήκαν αυτόματα σε μια ομάδα.

Μετά επειδή γινόταν βιασμός ενεργοποιήθηκε το balancer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μετα που ενεργοποιηθηκε το balancer  γιατι αλλαζανε team στην μεση του παιχνιδιου;Τα ιδια θα σου ελεγα αν ημουνα και στο καλο team.Δεν νομιζω οτι εχει νοημα εκτος και αν σε ορισμενους αρεσει το baserape και μετα γουσταρουν να ειρωνευονται και να θεωρουν τους εαυτους τους καλους παιχτες......


Οταν λες οτι θελεις να κανεις τετοιο event  το πρωτο πραγμα που κοιτας ειναι να ειναι balance οι ομαδες και απο την στιγμη που μιλας για κοινοτητα συμπεριφερεσαι σε ολους το ιδιο ανεξαρτητως σε ποια ομαδα παιζουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θυμάμαι καλά,το balancer που έχουν ορίσει είναι ότι σε περίπτωση που σκοτωθεί κάποιος και η αντιπαλη ομάδα χρειάζεται άτομα τους πάει εκει.

Οπως και να γίνει 2 ομάδες υπάρχουν δεν γίνεται να μην μπούν παίκτες να παιξουν μαζί.

το ότι μερικοί παίκτες είναι ΟΡ το ξέρουμε και το έχουμε ξανασυζητήσει και σε άλλα παιχνίδια(φυσικά και δεν έχω κάτι μαζί σου προσωπικό ούτε τίποτα άλλο)

Αν δεις ποιοί ήταν στις πρώτες θέσεις μονίμως θα καταλάβεις σε ποιούς αναφέρομαι(ούτε και με εκεινους έχω κάτι φυσικά)Για την πλάκα μας παίζουμε.

το 99% των σχολίων στο chat ήταν χάριν αστεϊσμού μεταξύ των παικτών μιας και γνωριζόμαστε/γνωρίζονται.

 

ΦΥΣΙΚΑ και δεν έχω κάποιον σέρβερ ούτε μπορώ να πω στον κάθε admin ότι δεν είναι δίκαιος κλπ.Όπως είδες και συ επείδη αν θυμάμαι καλά το ανέφερε κάποιος για να μην πέσει κράξιμο γενικότερα άνοιξε το balancer και να μην μπαίνουν μαζί άτομα απο την ιδια squad,και όπως έγινε.Δεν εβλέπες δηλαδή τα παιδιά απο GRFS στην ιδια ομάδα ΟΛΟΥΣ,2-3 στην ιδια ομάδα και 2-3 στην αντίπαλη ναι,αλλα όλοι δεν παιξανε μαζί.

 

Το παιχνίδι πάντοτε σε φιλικό κλίμα ήταν στα Fun nights που έχουν διοργανωθεί και στο TS λέμε Ό,ΤΙ βλακεία μπορείς να σκεφτείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρηστο δεν γνωριζω τι εγινε μετα την rogue μεχρι εκεινη την στιγμη ομως ειχαμε παιξει 4 maps και ειχε περασει και ενα 2ωρο.Τεσπα σε ενα παρτυ δεν γινεται να περασουν ολοι καλα :-) :-)  :-)  Ευχομαι του χρονου καλυτερα.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι καμία ενεργοποιήση.

Το παράξενο που συνέβη σε μένα ήταν ενώ μου έβγαλε ενημέρωση 34ΜΒ συνέχιζε να κατεβάζει για λίγη ώρα ακόμα.

 

ΑΣΧΕΤΟ,μόνο το whiteout dogtag μου λείπει,τελείως τυχαία και σήμερα βρήκα το giants of carelia. :-D :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι καμία ενεργοποιήση.

Το παράξενο που συνέβη σε μένα ήταν ενώ μου έβγαλε ενημέρωση 34ΜΒ συνέχιζε να κατεβάζει για λίγη ώρα ακόμα.

 

ΑΣΧΕΤΟ,μόνο το whiteout dogtag μου λείπει,τελείως τυχαία και σήμερα βρήκα το giants of carelia. :-D :P

 

Ναι, η αναβάθμιση μου κράτησε κι εμένα αρκετά παραπάνω από τη στιγμή που κατέβασε τα 34...συνέχισε με τέρμα ταχύτητα για 3-4 λεπτά ακόμα.

 

Ίσως η ενεργοποίηση να έχει να κάνει με το Ρώσσικο κλειδί μου και το Outcome που χρησιμοποιώ αντί για το Origin.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα κόλλησε στο 100%, έκανα restart το origin, το ξαναεβαλα να κατεβαίνει, ξανακολλησε στο 100%. Τελικά έκανα repair το παιχνίδι και κατέβηκε κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο αδερφος πηρε κ αυτος το battlefield 4 αλλα αντιμετωπιζει ενα παραξενο προβλημα. τις τελευταιες 2-3 μερες καθε φορα που παιζει μετα απο 4-5 λεπτα γινεται disconect η συνδεση του internet!. το καταλαβαινω αυτο γιατι κοβεται και το skype. τι μπορει να φταιει, ξερει κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

itnest_giveaway.jpg

 

Η Ελληνική Κοινότητα Battlefield εξασφάλισε σε συνεργασία με την I.T.Nest, μια σειρά προϊόντων της Keep Out

τα οποία θα δοθούν μετά από κλήρωση στα μέλη της κοινότητας που θα συμμετάσχουν στους διαγωνισμούς.

Για να λάβετε συμμετοχή στους διαγωνισμούς διαβάστε το παρακάτω θεμα battlefield.gr/giveaway

 

Καλή επιτυχία σε όλους και καλές γιορτές!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...