Προς το περιεχόμενο

Ενοικιαστής χωρίς συμβόλαιο...


SavvinDiesel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 182
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, x-tra είπε

η μπορω να καταθεσω στο γκισε της τραπεζας του ιδιοκτητη ?

μπορείς κι εκεί, φαίνεται το όνομά σου και βάζεις και αιτιολογία αν θέλεις. Δεν ξέρω αν υπάρχει έξτρα χρέωση. Μπορείς επίσης και στα ΚΑΣ να το κάνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χρόνια πολλά σε όλους με ειρήνη και υγεία!! Έχω πελαγωσει και θέλω τις γνώσεις σας-οποιος διαθέτει γιατί εγώ δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία. Νοικιάσαμε με τον άντρα μου ένα σπίτι τον Αύγουστο που μας πέρασε. Μπήκαμε μέσα Σεπτέμβριο. Έχει δύο τρεις εβδομάδες μόνο που βάλαμε πετρελαιο και δουλέψαμε τα καλοριφέρ. Μέχρι τότε δουλεύαμε το αιρκοντίσιον του σπιτιού. Την προηγούμενη εβδομάδα παρατηρήσαμε αρχικά μυρωδιά έντονη στο δωμάτιο και έπειτα  το πάτωμα-παλιο μωσαικο-να σκουραίνει σε ένα κομματι. Κατεβαίνοντας στην αυλή είδαμε νερά να τρέχουν στο υπόστεγο. Ακριβώς κάτω απτην κυρία κρεβατοκάμαρα και το μπάνιο. Υποθέσαμε σωλήνας κ παίρνοντας τον υδραυλικό μου είπε το ίδιο πράγμα. Στείλαμε βιντεάκι στον ιδιοκτήτη με τα νερά π έσταζαν στο υπόστεγο. Παίρνει λίγες ώρες μετά κ μας έλεγε κάτι για κακά του σκυλου-στο βιντεάκι φαίνονται 2-3 φύλλα βρεγμένα κάτω! δεν ξέρω αν τα πέρασε για κακα δεν είχε πάντως πουθενά κάτι τέτοιο- και ζήτησε να φύγουμε απτό σπίτι ως το καλοκαίρι. Να σημειώσω οτι ο υδραυλικός έχει επικοινωνία με τον ιδιοκτήτη και παρότι τον πήρα δύο φορές δεν εμφανίστηκε. Σκέφτηκα ότι ίσως να του είπε κ ο ιδιοκτήτης να μην έρθει. Ο ιδιοκτήτης δεν ασχοληθηκε, δεν μας είπε ποτέ τίποτα για τη βλάβη ούτε επικοινώνησε μαζί μας. Η υγρασία έχει ποτίσει το πάτωμα κ ας έχω όλη μέρα το παράθυρο ανοιχτό μπαίνουμε στο δωμάτιο και πιάνεται η ανάσα μας. Δεν ξέρω πως να κινηθώ με τη βλάβη και τον ιδιοκτήτη αλλά εννοείται ψάχνουμε μανιωδώς σπίτι να φύγουμε. Να καλέσω άλλον υδραυλικό κι ας μη συμφωνήσει ο ιδιοκτήτης; Αν φύγω πριν λήξει το συμβόλαιο και χωρίς γραπτή απόδειξη ότι ο ιδιοκτήτης μας έδιωξε θα είμαι καλυμμένη; Είμαι έξω φρενών γιατί έχω και δύο παιδιά, το ένα μωρό, και αγχώνομαι.

Επεξ/σία από wakeup-call
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...