Προς το περιεχόμενο

Γυναικείες ατάκες


aledjo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακόμα ασχολείστε με τις Ελληνίδες που έχουν καβαλήσει 100 καλάμια η καθεμία , ενώ ταυτόχρονα είναι οι πιο χρεοκοπημένες γυναίκες στον κόσμο;

Τι να κάνουμε τώρα.Οι τελευταίες γενιές έχουν εκπαιδευτεί από τους γονείς τους να ψάχνουν μόνο για χορηγό, οπότε δεν περισσεύει φαιά ουσία για άλλες σκέψεις!

Έλεος! :angry:

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 419
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ακόμα ασχολείστε με τις Ελληνίδες που έχουν καβαλήσει 100 καλάμια η καθεμία , ενώ ταυτόχρονα είναι οι πιο χρεοκοπημένες γυναίκες στον κόσμο;

Τι να κάνουμε τώρα.Οι τελευταίες γενιές έχουν εκπαιδευτεί από τους γονείς τους να ψάχνουν μόνο για χορηγό, οπότε δεν περισσεύει φαιά ουσία για άλλες σκέψεις!

Έλεος! :angry:

 

μη το λες, υπαρχουν και γυναικες που εχουν μεγαλωσει μεσα στη φτωχια και ξερουν να εκτιμανε.

 

βεβαια αυτες δε θα τις βρεις ουτε στο κολεγιο, ουτε στο κλαμπ με το ακριβο φορεμα, ουτε με το iphone στο χερι, ουτε καν στο ιντερνετ μη σου πω (γιατι δεν εχουν ουτε λεφτα ουτε χρονο για να ασχοληθουνε)!

 

υπαρχουν και οι "αλλες" γυναικες...

 

 

η πρωην μου δουλευε 10 ωρες την ημερα, ιντερνετ δεν ειχε δει ποτε στη ζωη της, και ημουν βασιλιας!

αχ... περασμενα μεγαλεια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πού να δείς τί γίνεται με τις Κύπριες ..

χαχαχα πραγματικα καποτε θεωρουσα οτι δεν υπαρχουν πιο απαλευτες γκομενες απτις Ελληνιδες και αλλαξα γνωμη μολις αρχισα να γνωριζω Κυπριες. Εκτος του οτι μιλανε σε αλλη συχνοτητα (και δεν εννοω την διαλεκτο, αλλα τις αντιληψεις, την νοοτροπια, ακομα και την αισθηση του χιουμορ), εκτος του οτι ειναι καρακιτσαριο και γενικα πιο ασχημες απτις Ελληνιδες, για να γυρισουν να κοιταξουν αντρα πρεπει να ειναι (η να το παιζει) ματσο. Αλλιως, ακομα κι αν ειναι πατσαβουρα που εχει να ακουμπησει αντρα απο τον Β παγκοσμιο και δεν εχει στον ηλιο μοιρα, σηκωνει ψηλα τη μυτη. Φυσικα παντα υπαρχουν εξαιρεσεις, αλλα ανησυχητικα λιγες. Κι επειδη γενικως η κοινωνια τους ειναι στημενη υπερβολικα γυρω απο το δηθεν και το φαινεσθαι, οι χωρισμοι πιανουν τρελα ποσοστα στη μεγαλονησο, ενω ακομα και παντρεμενοι βλεπω με τι φιλοσοφια αντιμετωπιζουν το συζυγο και χανω πασα ιδεα (πχ φιλος μου Κυπριος, παντρεμενος με Κυπρια με 2 παιδια, αγορασε χωραφι και μολις του ειπα καλοριζικο απαντησε "και τι να το κανεις? Το μισο ανηκει στη γυναικα μου...")

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιλαω με μια γκομενα και τη ρωταω

 

- εχεις σχεση?

 

και μου απανταει με τσαντισμενο ηφος

 

- αυτα ειναι προσωπικα και δε απαντω σε κανεναν!

 

(ετων 23)

 

 

για φανταστείτε τι θα ελεγε αμα τη ρωτουσα πως πινει το καφε της....

Χμμμ δεν είχε ποτέ σχέση...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα επέμενε και όταν της είπα οτι δεν ισχύει αυτό που λες ρε κουκλίτσα μου με έβγαλε τρελό και μετά όταν έχασα την ψυχραιμία μου και της είπα σταδιάλα με τις μαλακίες που λες, στράβωσε και δεν μου μίλαγε.

 

καμια κοτρωνα δεν ειχε εκει γυρω να της πεταξεις δηθεν τυχαια στο κεφαλι;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχα πραγματικα καποτε θεωρουσα οτι δεν υπαρχουν πιο απαλευτες γκομενες απτις Ελληνιδες και αλλαξα γνωμη μολις αρχισα να γνωριζω Κυπριες. Εκτος του οτι μιλανε σε αλλη συχνοτητα (και δεν εννοω την διαλεκτο, αλλα τις αντιληψεις, την νοοτροπια, ακομα και την αισθηση του χιουμορ), εκτος του οτι ειναι καρακιτσαριο και γενικα πιο ασχημες απτις Ελληνιδες, για να γυρισουν να κοιταξουν αντρα πρεπει να ειναι (η να το παιζει) ματσο. Αλλιως, ακομα κι αν ειναι πατσαβουρα που εχει να ακουμπησει αντρα απο τον Β παγκοσμιο και δεν εχει στον ηλιο μοιρα, σηκωνει ψηλα τη μυτη. Φυσικα παντα υπαρχουν εξαιρεσεις, αλλα ανησυχητικα λιγες. Κι επειδη γενικως η κοινωνια τους ειναι στημενη υπερβολικα γυρω απο το δηθεν και το φαινεσθαι, οι χωρισμοι πιανουν τρελα ποσοστα στη μεγαλονησο, ενω ακομα και παντρεμενοι βλεπω με τι φιλοσοφια αντιμετωπιζουν το συζυγο και χανω πασα ιδεα (πχ φιλος μου Κυπριος, παντρεμενος με Κυπρια με 2 παιδια, αγορασε χωραφι και μολις του ειπα καλοριζικο απαντησε "και τι να το κανεις? Το μισο ανηκει στη γυναικα μου...")

 

Axaxaxa ειπα και εγω, δεν μπορει να ειναι η ιδεα μου. Κατι παιζει εδω. Ευτυχως που καταλαβα απο νωρις τι γινετε. Ειδικα στον κλαδο που απασχολουμαι τα εχω δει και απο την καλη και απο την αναποδη. Πραγματι παντως μπορω να πω με σιγουρια οτι οσο καβαλαρηδες καλαμιων ειναι οι Ελληνιδες οι Κυπριες ειναι 2 φορες παραπανω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα ασχολείστε με τις Ελληνίδες που έχουν καβαλήσει 100 καλάμια η καθεμία , ενώ ταυτόχρονα είναι οι πιο χρεοκοπημένες γυναίκες στον κόσμο;

Τι να κάνουμε τώρα.Οι τελευταίες γενιές έχουν εκπαιδευτεί από τους γονείς τους να ψάχνουν μόνο για χορηγό, οπότε δεν περισσεύει φαιά ουσία για άλλες σκέψεις!

Έλεος! :angry:

 

τι εννοεις χρεοκοπημενες;ενω οι ελληνες δεν ειναι χρεοκοπημενοι;το ποσο ψωνια ειναι οι ελληνες αντρες δεν το σχολιαζουμε καν;

 

χαχαχα πραγματικα καποτε θεωρουσα οτι δεν υπαρχουν πιο απαλευτες γκομενες απτις Ελληνιδες και αλλαξα γνωμη μολις αρχισα να γνωριζω Κυπριες. Εκτος του οτι μιλανε σε αλλη συχνοτητα (και δεν εννοω την διαλεκτο, αλλα τις αντιληψεις, την νοοτροπια, ακομα και την αισθηση του χιουμορ), εκτος του οτι ειναι καρακιτσαριο και γενικα πιο ασχημες απτις Ελληνιδες, για να γυρισουν να κοιταξουν αντρα πρεπει να ειναι (η να το παιζει) ματσο. Αλλιως, ακομα κι αν ειναι πατσαβουρα που εχει να ακουμπησει αντρα απο τον Β παγκοσμιο και δεν εχει στον ηλιο μοιρα, σηκωνει ψηλα τη μυτη. Φυσικα παντα υπαρχουν εξαιρεσεις, αλλα ανησυχητικα λιγες. Κι επειδη γενικως η κοινωνια τους ειναι στημενη υπερβολικα γυρω απο το δηθεν και το φαινεσθαι, οι χωρισμοι πιανουν τρελα ποσοστα στη μεγαλονησο, ενω ακομα και παντρεμενοι βλεπω με τι φιλοσοφια αντιμετωπιζουν το συζυγο και χανω πασα ιδεα (πχ φιλος μου Κυπριος, παντρεμενος με Κυπρια με 2 παιδια, αγορασε χωραφι και μολις του ειπα καλοριζικο απαντησε "και τι να το κανεις? Το μισο ανηκει στη γυναικα μου...")

 

δηλαδή εγώ που είμαι ελληνοκύπρια είμαι πολύ μεγάλο μπάζο, ψωνάρα, φτωχιά και καρακιτσαριό.όχι δεν είστε ρατσιστές (χρυσή αυγή κι έτσι;)

 

και η απόδειξη για το πόσο ψώνια είναι οι έλληνες, όσοι έχω βγει φέτος ραντεβού μου μιλούσαν:

1. για την σούπερ ουάου δουλειά τους

2. για την αμαξάρα τους

2. δεν έχουν χρόνο ούτε να κλάσουν

3. για τις πρώην(όλες υπέροχες)

4. και φυσικά υποτιμάνε πάντα αυτό που σπούδασα εγώ-βλέπεις ήταν όλοι του Harvard και άνω

 

φυσικά εγώ αποσβολωμένη από όλα αυτά που άκουγα

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοεις χρεοκοπημενες;ενω οι ελληνες δεν ειναι χρεοκοπημενοι;το ποσο ψωνια ειναι οι ελληνες αντρες δεν το σχολιαζουμε καν;

 

 

 

δηλαδή εγώ που είμαι ελληνοκύπρια είμαι πολύ μεγάλο μπάζο, ψωνάρα, φτωχιά και καρακιτσαριό.όχι δεν είστε ρατσιστές (χρυσή αυγή κι έτσι ;)

 

και η απόδειξη για το πόσο ψώνια είναι οι έλληνες, όσοι έχω βγει φέτος ραντεβού μου μιλούσαν:

1. για την σούπερ ουάου δουλειά τους

2. για την αμαξάρα τους

2. δεν έχουν χρόνο ούτε να κλάσουν

3. για τις πρώην(όλες υπέροχες)

4. και φυσικά υποτιμάνε πάντα αυτό που σπούδασα εγώ-βλέπεις ήταν όλοι του Harvard και άνω

 

φυσικά εγώ αποσβολωμένη από όλα αυτά που άκουγα

 

ταθελε ο κωλος σου

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή εγώ που είμαι ελληνοκύπρια είμαι πολύ μεγάλο μπάζο, ψωνάρα, φτωχιά και καρακιτσαριό.όχι δεν είστε ρατσιστές (χρυσή αυγή κι έτσι ;)

Δεν ξερω για να σου απαντησω σε αυτα που ρωτας, αλλα οπως ειπα υπαρχουν εξαιρεσεις παντου και παντα:P

 

και η απόδειξη για το πόσο ψώνια είναι οι έλληνες, όσοι έχω βγει φέτος ραντεβού μου μιλούσαν:

1. για την σούπερ ουάου δουλειά τους

2. για την αμαξάρα τους

2. δεν έχουν χρόνο ούτε να κλάσουν

3. για τις πρώην(όλες υπέροχες)

4. και φυσικά υποτιμάνε πάντα αυτό που σπούδασα εγώ-βλέπεις ήταν όλοι του Harvard και άνω

 

φυσικά εγώ αποσβολωμένη από όλα αυτά που άκουγα

Eταιρον εκατερον. Κανεις δε θα αρνηθει οτι υπαρχουν ενα ματσο καγκουρες, ενω οι πιο ειλικρινεις δε θα αρνηθουν οτι σε καποια φαση της ζωης τους συντομη ή μακροχρονια ακολουθησαν και οι ιδιοι την τακτικη που περιγραφεις παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...