Προς το περιεχόμενο

Γυναικείες ατάκες


aledjo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και να συμπληρώσω κάτι στον ντινάρα. Αυτό με χαλάει. Δλδ έχω ακούσει σκηνικά που η τύπισσα έχει γκόμενα παρόλα αυτά πηδιέται με κάποιον (γνωστό) ένα βράδυ επειδή είχε "ορέξεις". Άμα δεν είχε γίνει εκείνο το βράδυ όμως, και το επόμενο ο γνωστός αυτός της το πρότεινε δεν θα γινόταν με τίποτα. Συνεπώς υπάρχει μια "εκμετάλλευση" να το πω (?) που οι άντρες την "ανεχόμαστε".

 

Δεν την καταλαβαινω αυτη την "εκμεταλλευση" .

Αμα δεν θες να μπιφτεκωσεις,δεν μπιφτεκωνεις *.Το ιδιο και αυτη. Οταν γουσταρει καθεται,οταν δεν γουσταρει δεν καθεται.Που ειναι το περιεργο σε αυτο ; :mellow:

 

*edit:εκτος αν ο τυπος ειναι σαν τον πρωην μια φιλης που την απατουσε .Οταν αυτη το εμαθε τον ρωτησε γιατι το εκανε και αυτος απανταει : "Ε ρε Ρανια.Αφου μου την πεφτανε.Να μην τις π*δ*ξω ; Να με πουνε και μαλακα;"

 

τραγικες καταστασεις...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 419
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εδώ τι ακριβώς εννοείς;

γιατί υπάρχουν και οι περιπτώσεις όπου ο άντρας θα φάει το "άκυρο" και μετά δεν θα επιμείνει γιατί θα το πάρει σαν αρνητική απάντηση και όχι σαν "να δω, θα ξαναπροσπαθήσεις ή θα πας με άλλη;".

 

επιπλέον να προσθέσω ότι αυτό με την "φάτσα" μου λες έρχεται σε αντίθεση με την "φύση". Δλδ σε ελκύει κάτι το όμορφο από την φύση σου θεωρώντας πως είναι πιο γόνιμο, οπότε εκεί κυρίως θα πας να ψάξεις/την πέσεις όπως θες πες το. Και έτσι κλείνεις αρκετές περιπτώσεις (σαν άντρας κυρίως). Η γυναίκα, επειδή θα πάνε σε αυτή αρκετές φάτσες θα μπορεί να έχει μια μεγαλύτερη γκάμα.

 

ε; δεν ξερω τι καταλαβες ή δεν καταλαβες. εγω ενωω την απλη εντελως περιπτωση «βγηκαμε ραντεβου, θεωρειτικα ολα καλα, αλλα προφανως του αλλου δεν του κανει κουκου το ολο πραμα οποτε δεν μπαινει στον κοπο να επικοινωνισει παλι» κι εκει αρχιζει το θεατρο παραλογου απο την μερια των γυναικων «θα εχει δουλεια, θα ειναι απασχολημενος, θα εχει επισκεψεις κτλ» ή οταν ο αντρας βρισκει χιλιες δυο δικαιολογιες ωστε να αποφυγει μια γυναικα κι αυτη δεν λεει να το πιασει το συνθημα. γενικως για μενα ελλειψη επικοινωνιας απο την μια ή την αλλη πλευρα σημαινει απλα αδιαφορια. οποιος γουσταρει επιδιοκει και επικοινωνια και επαφη. αν δεν με παρει ο ταδε τηλεφωνο μετα το πρωτο ραντεβου θα θεωρησω απλα οτι δεν του κανω οποτε παμε στον επομενο. τοσο απλα. ολα τα αλλα ειναι για φιλοσοφικες συζητησεις.

 

οσο για την φατσα, δεν νομιζω οτι ερχεται σε αντιθεση γτ οι ανθρωποι εκτος απο μουσκουλα εχουν και μυαλο. τι να τον κανεις τον σουπερ κουκλο αν εχει κουνουπιδι στο κεφαλι του αντι για μυαλο; εκει τι λενε τα γονιδια; θελει κανεις χαζα παιδια; ασε που την φυση την καταπαταμε ουτως η αλλως απο την στιγμη που γεννιουνται αρρωστα παιδια και κανουμε οτι μπορουμε για να μην τα αφησουμε να πεθανουν. τρομερη γονιδιακη επιλογη!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

chris δεν μπορώ να το εξηγήσω καλά... Φαντάσου ότι είσαι εσύ και μια φίλη σου. Και εσύ θα έλκεσαι από αυτή και αυτή από εσένα, μέχρι εκεί όμως χωρίς να γουστάρετε ο ένας τον άλλον. Ε φαντάσου ότι είστε και φοιτητές και είστε μια στο ένα σπίτι, μια στο άλλο κλπ. Αν εσύ σε κάποια φάση πας να την στριμώξεις, θα το παρεξηγήσει/θα αρνηθεί κλπ κλπ. Αν όμως πάει αυτή να το κάνει τότε με την μια της κάθεσαι (προσοχή: μιλάω για ένα συμβάν όχι απαραίτητα εσένα). Γιαυτό το λέω "εκμετάλλευση" (σε εισαγωγικά) γιατί όποτε θέλουν μπορούν να το κάνουν, ενώ εμείς όχι, ακόμα και αν θελαν, αν ξεκινήσεις εσύ την πρόταση τρως πόρτα. (ξαναλέω σε περιπτώσεις σαν το συμβάν που αναφέρω).

 

eva κατάλαβα. Εγώ νόμιζα, έχουμε βγει ένα ραντεβού, ή δεν έχουμε βγει κανένα και της κάνω πρόταση να βγουμε. Μου λέει θα σου πω το σουκου, αλλά δεν μου λέει ποτέ. Τότε το να ξαναπροσπαθήσω είναι ανώφελο εκτός αν τεστάρει τα λόγια της γιαγιάς της "να τον περάσεις από 1000 κύματα" ή έχει την νοοτροπία "να δω θα ξαναπροσπαθήσει; (όντως με γουστάρει; ) ή σε μια βδομάδα θα βγει με άλλη;". Εκεί δεν μπορώ να έχω μαντικές ικανότητες, το εκλαμβάνω ότι δεν γουστάρει και δεν συνεχίζω...

Και επειδή ζούμε σε αυτή τη σάπια κοινωνία άμα την δω και μιλήσουμε δεν θα της πω "γιατί δεν μου είχες απαντήσει", αλλά το "παίξω" ότι δεν τρέχει τίποτα, ότι μάλλον είχε δουλειά και "ξεχάστηκε".... κάπως έτσι...

Σίγουρα έχεις δίκιο σε αυτό που λες, αλλά η φύση παραμένει φύση. Τις φορές που δεν βλέπουμε ή δεν το πολυψάχνουμε επειδή είναι πολύ ωραίος/ωραία...τότε είναι. (ακραίες περιπτώσεις που ο άλλος είναι κούκλος και μιλάει λες και έχει καθυστέρηση (όχι λες...έχει καθυστέρηση!) με την μια σε απωθεί, αλλά υπάρχουν και πολλοί ωραίοι τύποι, σπουδαγμένοι αλλά είναι μεγάλα @@ και δεν το "καταλαβαίνεις" εύκολα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εσύ θα έλκεσαι από αυτή και αυτή από εσένα, μέχρι εκεί όμως χωρίς να γουστάρετε ο ένας τον άλλον. [...] Αν εσύ σε κάποια φάση πας να την στριμώξεις, θα το παρεξηγήσει/θα αρνηθεί κλπ κλπ.

 

Τίγκα στην έλξη, όχι μαλακίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

chris δεν μπορώ να το εξηγήσω καλά... Φαντάσου ότι είσαι εσύ και μια φίλη σου. Και εσύ θα έλκεσαι από αυτή και αυτή από εσένα, μέχρι εκεί όμως χωρίς να γουστάρετε ο ένας τον άλλον. Ε φαντάσου ότι είστε και φοιτητές και είστε μια στο ένα σπίτι, μια στο άλλο κλπ. Αν εσύ σε κάποια φάση πας να την στριμώξεις, θα το παρεξηγήσει/θα αρνηθεί κλπ κλπ. Αν όμως πάει αυτή να το κάνει τότε με την μια της κάθεσαι (προσοχή: μιλάω για ένα συμβάν όχι απαραίτητα εσένα). Γιαυτό το λέω "εκμετάλλευση" (σε εισαγωγικά) γιατί όποτε θέλουν μπορούν να το κάνουν, ενώ εμείς όχι, ακόμα και αν θελαν, αν ξεκινήσεις εσύ την πρόταση τρως πόρτα. (ξαναλέω σε περιπτώσεις σαν το συμβάν που αναφέρω).

 

eva κατάλαβα. Εγώ νόμιζα, έχουμε βγει ένα ραντεβού, ή δεν έχουμε βγει κανένα και της κάνω πρόταση να βγουμε. Μου λέει θα σου πω το σουκου, αλλά δεν μου λέει ποτέ. Τότε το να ξαναπροσπαθήσω είναι ανώφελο εκτός αν τεστάρει τα λόγια της γιαγιάς της "να τον περάσεις από 1000 κύματα" ή έχει την νοοτροπία "να δω θα ξαναπροσπαθήσει; (όντως με γουστάρει; ) ή σε μια βδομάδα θα βγει με άλλη;". Εκεί δεν μπορώ να έχω μαντικές ικανότητες, το εκλαμβάνω ότι δεν γουστάρει και δεν συνεχίζω...

Και επειδή ζούμε σε αυτή τη σάπια κοινωνία άμα την δω και μιλήσουμε δεν θα της πω "γιατί δεν μου είχες απαντήσει", αλλά το "παίξω" ότι δεν τρέχει τίποτα, ότι μάλλον είχε δουλειά και "ξεχάστηκε".... κάπως έτσι...

Σίγουρα έχεις δίκιο σε αυτό που λες, αλλά η φύση παραμένει φύση. Τις φορές που δεν βλέπουμε ή δεν το πολυψάχνουμε επειδή είναι πολύ ωραίος/ωραία...τότε είναι. (ακραίες περιπτώσεις που ο άλλος είναι κούκλος και μιλάει λες και έχει καθυστέρηση (όχι λες...έχει καθυστέρηση!) με την μια σε απωθεί, αλλά υπάρχουν και πολλοί ωραίοι τύποι, σπουδαγμένοι αλλά είναι μεγάλα @@ και δεν το "καταλαβαίνεις" εύκολα...

 

Βρε συ, αμα δεν γουσταρεις γιατι να κανεις κινηση ; Και γιατι να υπαρχει αυτη η κινηση στα σπιτια ; :P

 

Αμα προτεινεις σε κοπελα να βγειτε και τελικα δεν βρεθειτε ποτε , τοτε δεν σε γουσταρει το κοριτσι.Αν οντως ειχε δουλεια ή ηταν αποσχολημενη , τοτε θα σου προτεινε αυτη να βρεθειτε καποια αλλη στιγμη.

 

Αμα ακουει τη γιαγια της,καλυτερα πιασε τη γιαγια της για γκομενα :mrgreen: ( fail )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

eva κατάλαβα. Εγώ νόμιζα, έχουμε βγει ένα ραντεβού, ή δεν έχουμε βγει κανένα και της κάνω πρόταση να βγουμε. Μου λέει θα σου πω το σουκου, αλλά δεν μου λέει ποτέ. Τότε το να ξαναπροσπαθήσω είναι ανώφελο εκτός αν τεστάρει τα λόγια της γιαγιάς της "να τον περάσεις από 1000 κύματα" ή έχει την νοοτροπία "να δω θα ξαναπροσπαθήσει; (όντως με γουστάρει; ) ή σε μια βδομάδα θα βγει με άλλη;". Εκεί δεν μπορώ να έχω μαντικές ικανότητες, το εκλαμβάνω ότι δεν γουστάρει και δεν συνεχίζω...

Και επειδή ζούμε σε αυτή τη σάπια κοινωνία άμα την δω και μιλήσουμε δεν θα της πω "γιατί δεν μου είχες απαντήσει", αλλά το "παίξω" ότι δεν τρέχει τίποτα, ότι μάλλον είχε δουλειά και "ξεχάστηκε".... κάπως έτσι...

Σίγουρα έχεις δίκιο σε αυτό που λες, αλλά η φύση παραμένει φύση. Τις φορές που δεν βλέπουμε ή δεν το πολυψάχνουμε επειδή είναι πολύ ωραίος/ωραία...τότε είναι. (ακραίες περιπτώσεις που ο άλλος είναι κούκλος και μιλάει λες και έχει καθυστέρηση (όχι λες...έχει καθυστέρηση!) με την μια σε απωθεί, αλλά υπάρχουν και πολλοί ωραίοι τύποι, σπουδαγμένοι αλλά είναι μεγάλα @@ και δεν το "καταλαβαίνεις" εύκολα...

 

αρα τα ιδια λεμε. κατινιες παντως σαν αυτες που αναφερεις τι θεωρω ανωφελες και βλακωδεις. οι γιαγιαδες λενε ΜΑΛΑΚΙΕΣ ως επι το πληστον γιατι απλα εχουν αλλαξει παρα πολλα πραματα απο τοτε που αυτες ηταν νεες. το ιδιο ισχυει και για τις μαναδες αλλα εκει υπαρχει και μια περιπτωση να ακουσεις καμια σωστη συμβουλη.

 

τωρα στο θεμα της ελξης το σημαντικοτερο πιστευω ειναι η «χημεια» που λεμε και συμπληρωνεται μετα κι απο αλλα πραματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λουσιφερ Πιστεύεις πως αν υπάρχει έλξη για εσένα πχ, από την πλευρά 10 γυναικών, μπορείς όποτε γουστάρεις να τις σκίσεις;

Αν δεν περάσεις τα "τεστ" του τύπου "πες τα σωστά λόγια" και άλλο ένα σωρό μαλακίες....δεν...

 

Το παράδειγμα που αναφέρω ήταν πραγματικότητα παιδιά, δεν το έβγαλα από το μυαλό μου, άμα τύχαινε και δεν κοιμόταν σπίτι της, και την επόμενη μέρα γινόταν πρόταση εκ μέρους του δεν παίζει να γινόταν τίποτα απολύτως.

Έχω και άλλο παράδειγμα που τύπισσα παίρνει τηλ γνωστό και του λέει έλα να αράξουμε, κάνουν σεξ (από δικιά της πρωτοβουλία, εφόσον τον υποδέχτηκε με τα εσώρουχα), μετά από καμια βδομάδα δυο, την παίρνει αυτός αλλά τρώει άκυρο.

 

Οπότε αυτό που λέω είναι ότι έχουν το πάνω χέρι, μπορούν να "εκμεταλλευτούν". Οκ σίγουρα ο κάθε τύπος στην ιστορία δεν θα την πήδαγε έτσι και αλλιώς αλλά και πάλι... (άμα δεν βγάζετε αυτά που λέω αφήστε το χαχα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λουσιφερ Πιστεύεις πως αν υπάρχει έλξη για εσένα πχ, από την πλευρά 10 γυναικών, μπορείς όποτε γουστάρεις να τις σκίσεις;

 

Ναι. Αν δε μπορώ πολύ απλά δεν υπάρχει έλξη, υπάρχει δίλημμα εκ μέρους τους για το τι θέλουν από μένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβαζοντας το τοπικ μαθαινουμε οτι:

 

1. Δεν υπαρχει κουκλος αντρας μορφωμένος

2. Δεν υπαρχη σοβαρη Ελληνιδα κοπελα

3. Δεν μπορει ενας αντρας να ριξει την γυναικα στο κρεβατι οποτε θελει.

 

 

Σε εμενα γιατι δεν ισχύουν αυτοι οι τρεις μυθοι; Εξαίρεση ειμαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λουσιφερ Πιστεύεις πως αν υπάρχει έλξη για εσένα πχ, από την πλευρά 10 γυναικών, μπορείς όποτε γουστάρεις να τις σκίσεις;

Αν δεν περάσεις τα "τεστ" του τύπου "πες τα σωστά λόγια" και άλλο ένα σωρό μαλακίες....δεν...

 

Το παράδειγμα που αναφέρω ήταν πραγματικότητα παιδιά, δεν το έβγαλα από το μυαλό μου, άμα τύχαινε και δεν κοιμόταν σπίτι της, και την επόμενη μέρα γινόταν πρόταση εκ μέρους του δεν παίζει να γινόταν τίποτα απολύτως.

Έχω και άλλο παράδειγμα που τύπισσα παίρνει τηλ γνωστό και του λέει έλα να αράξουμε, κάνουν σεξ (από δικιά της πρωτοβουλία, εφόσον τον υποδέχτηκε με τα εσώρουχα), μετά από καμια βδομάδα δυο, την παίρνει αυτός αλλά τρώει άκυρο.

 

Οπότε αυτό που λέω είναι ότι έχουν το πάνω χέρι, μπορούν να "εκμεταλλευτούν". Οκ σίγουρα ο κάθε τύπος στην ιστορία δεν θα την πήδαγε έτσι και αλλιώς αλλά και πάλι... (άμα δεν βγάζετε αυτά που λέω αφήστε το χαχα)

 

ρε μλκ να καταλαβω δλδς

γιατι το φερνεις ως αρνητικο παραδειγμα ενω πρεπει [η γκομενα] να ειναι ο παραδεισος του καθε ανδρα...

 

θα τρελαθω δλδς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν δεν καταλαβαίνεται μια μου φαίνεται.

 

Ας ξεκαθαρίσω τελευταία φορά, αν δεν γίνω κατανοητός δεν πειράζει.

 

Ας πάρουμε έναν άντρα. Από τους κύκλους του υπάρχουν 20 γυναίκες. Τις 12 τις πήδαγε ανα πάσα ώρα και στιγμή. Ας πούμε ότι οι 5 από αυτές τον πήδαγαν. Το ότι τον πήδαγαν όμως δεν σημαίνει πως θα το κάνουν κιόλας αν ο άντρας το προτείνει/χωθεί/κάνει κίνηση (κορίτσια μιλήστε λίγο γιατί δεν καταλαβαίνουν). (μιλάω για μια χρονική στιγμή σύντομη, πχ ένα βράδυ, και όχι για να κάνουν σχέση κλπ...).

Στην αντίθετη πλευρά τώρα αν μια από τις 12 "άναβε" ένα βράδυ θα πήδαγε αυτό τον άντρα.

Οπότε το συμπέρασμα είναι ότι οι 12 αυτές έχουν πρόσβαση όποτε γουστάρουν στον άντρα, ενώ ο άντρας δεν έχει πρόσβαση ούτε στις 5 όποτε γουστάρει. (ξαναλέω αναφέρομαι σε μεμονωμένη στιγμή).

 

Εντάξει τα παραδείγματα μου μπορεί να μην είναι τόσο καλά ούτε να έχω τόσο πειστικό λόγο, αλλά μια ουσία γίνεται κατανοητή υποθέτω.

 

mr viper, η γκόμενα καταρχήν ήταν καραπουτανάρα. Το αρνητικό είναι ότι όταν την έπαιρνε αυτός τηλ να ξαναβρεθούν αυτή δεν το σήκωνε/δεν του ξαναμίλησε. (καλά δεν έκανε τίποτα περίεργο, νορμαλ ήταν το σεξ και όλα).

Η κατάληξη είναι ότι οι άντρες ίσως είμαστε μεγαλύτερες πουτάνες από τις γυναίκες.

Ο γνωστός αυτός είναι ωραίο παιδί, και η γκόμενα πολύ μέτρια. Οπότε μπορεί να το έκανε αυτό και να είπε "κοίτα γάμησα αυτόν, τον έκανα ότι ήθελα".

Και εφόσον υπάρχουν τύποι σαν εσένα (no fence) που το μουνί για αυτούς είναι ο παράδεισος, τότε εκτός από ψευδαισθήσεις που έχουν οι ίδιοι, έχουν κάνει τις γυναίκες να μας κάνουν τις "πουτάνες" τους.

 

Αλλά ξέφυγα γιατί αυτό είναι ένα ποσοστό, δεν είναι όλες ας πούμε, αλλά όλες μα όλες τους έχουν την νοοτροπία "δεν πηδιέμαι με αυτόν και ας μαρέσει, αν το θέλω εγώ κάποια στιγμή θα το κάνω, αλλά δεν θα επαναληφθεί....εκτός αν το ξαναθελήσω!"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και γω...

 

Εμενα γιατι με ενοχλει καθε τρεις και λιγο η πρωην...

 

Εγω ουτε αναπαντητη δεν την κανω ουτε τιποτα...

 

Αυτη σημερα με βλεπει στο μσν και αρχιζει να με μιλαει...απο δω απο κει και τι κανεις πως τα περνας κανονικη ανακριση...

 

Τι σκατα νιωθω ασχημα που τις τα λεω ωμα να μην με ρωταει τι κανω και τετοια αλλα αυτη μου φαινεται σαν να κλαιγεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...