Προς το περιεχόμενο

Κατι πολυ περιεργο συμβαινει (worldventures)


Hellaslover

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα κ απο εμένα..

 

δυστυχώς την πάτησα και εγω..περίπου δλδ...με επεισαν να γίνω μέλος αλλά για καλή μου τύχη δεν έδωσα τα 280 αλλά τα έβαλε ο συγγενής μου περιμένοντας να του τα δωσω...αυτο είχα σκοπό να κάνω αλλά με αυτα που βλέπω δεν θέλω με τίποτα..

το πιο σπαστικό απ'ολα είναι ότι τελευταία μου μιλάει μόνο γι'αυτο κ με έχει φέρει στα όρια να τσακωθούμε....!!!!

Σκέφτομαι να του πω να κρατήσει τα λεφτά από τα κέρδη που σίγουρα θα έχει!!!!

Τι συμβουλεύετε ? δεν έχω δώσει κάρτα ακόμα... B)

Βρες τις οδηγίες που λένε πως διαγράφεσαι... Πάρε πίσω τα 280 που "έδωσες" και πάνε πες στο φίλο σου "Κοίτα, εγώ έβγαλα λεφτά φεύγοντας από τη WV!!! Εσύ που μένεις, σε πόσο καιρό θα βγάλεις 280?"
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά, εμένα με έχει πρήξει τις τελευταίες εβδομάδες ένας γνωστός από κάτι σεμινάρια επιχειρηματικότητας που είχα παρακολουθήσει στο παρελθόν... Με ρώτησε πρώτα αν ενδιαφέρομαι να συμμετάσχω σε μια...επιχείρηση (ακούστε θράσος), του λέω "υπό προϋποθέσεις, να δω πρώτα περί τίνος πρόκειται", μου λέει "δεν μπορώ να σου πω λεπτομέρειες από το τηλέφωνο, θα πρέπει ή να έρθεις σπίτι μου να συζητήσουμε ή σε ένα χώρο στο Μαρούσι, που θα γίνει την τάδε μέρα και ώρα παρουσίαση". Εκεί άρχισαν να χτυπάνε τα πρώτα καμπανάκια, τον πιέζω και τον ρωτάω αν αφορά MLM, μου απαντάει "είναι είδη καθημερινής χρήσης στη διατροφή, δεν μπορώ να σου πω, απο κοντά μόνο!".

 

Απάντησα αόριστα ότι έχω πολλή δουλειά αυτόν τον καιρό και μου λεει μόλις ξελασκάρεις, σε περιμένω...Το θέμα είναι ότι με παίρνει κάθε λίγες μέρες στο τηλέφωνο για να με ρωτήσει αν μπορώ να πεταχτώ σε μια παρουσίαση, άλλη γίνεται στο Μαρούσι, άλλη στη Μιχαλακοπούλου...Εγώ προφασίζομαι δουλειά αλλά με έχει εκνευρίσει ο τύπος. Και το θέμα είναι ότι λόγω άλλων επαγγελματικών σχέσεων δεν μπορώ να τον διαολοστείλω. :-(

 

Ψάχνοντας στο facebook είδα στη σελίδα του κάτι αναφορές για γανόδερμα και ένα link στη σελίδα της Organogold.

 

http://www.lampsi.organogold.com/r/GR/GR/

 

Είμαι 99,9% σίγουρος ότι είναι MLM, ξέρει κανείς λεπτομέρειες;

καλησπέρα, έχω δει μια παρουσίαση από συνάδελφό μου. Ξεκίνησε με τα γνωστά "θα σου πω από κοντά, έλα από το σπίτι να πιούμε ένα καφέ κτλ". Λοιπόν, πρόκειται για ένα καφέ ο οποίος περιέχει μια κάποια ουσία που δεν έχω συγκρατήσει το όνομά της. Ουσιαστικά, αγοράζεις ένα πακέτο με καφέδες (τύπου εσπρέσσο και καπουτσίνο), είναι 100% οργανικός (και καλά γιατί περιέχει αυτή την ουσία), χωρίς καφεϊνη, ή τσάι με την ίδια ουσία και προσπαθείς μ'αυτό το προϊόν να προσηλυτίσεις κόσμο. Τον κερνάς με λίγα λόγια και μαζεύεις κόσμο να αγοράσουν το ίδιο πακέτο για να βρουν και αυτοί άλλους με τη σειρά τους. Φυσικά, μπορείς να τον καταναλώσεις και ο ίδιος. Πρακτικά, η παρουσίαση είναι ίδια ακριβώς μ'αυτή της world ventures. To προϊόν αλλάζει. Μούφα είναι και αυτό, τίποτε το ιδιαίτερο. Μάλιστα ήπια απ' αυτόν τον καφέ (στο σπίτι του συναδέλφου) και είναι μια σκέτη αηδία, με κέρασε και 4 φακελλάκια και τα πέταξα. Όπως καταλαβαίνεις πρόκειται για μια πυραμίδα. Στην περίπτωση του καφέ υπάρχουν περισσότερα πακέτα, το κατώτερο με 20 περίπου μερίδες στα 70€ με την εγγραφή σου, τα 50 με 100€ και τα 100 με 150€ ή κάπως έτσι, δεν είμαι 100% σίγουρη. 

Σε συμβουλεύω να μείνεις μακριά!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν το σκέφτηκα θα κάνω και εγώ πυραμίδα...... Και θα πουλάς μπαμπουρες και μαλιαρα ανδρικελα και μόλις κανείς 10 εγραφες τα πλαστικά σκατα δώρο

 

Μιλάμε Φαραώ θα γίνω!!!!!!!!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο σε αυτούς που ξεκίνησαν και βοήθησαν το thread. Συνχαρητήρια ειδικά στους insiders.

 

Πρόσφατα μου κουβάλησε και ο γιός μου έναν φανταζμένο και από τότε ο δικός μου δέν ακούει τίποτε... Ψάχνοντας να βρώ πληροφορίες για την εταιρία βρήκα και εσάς και γράφτηκα για να ρωτήσω τους παθόντες:

 

Έχετε αντίγραφο του συμφωνητικού που υπογράψατε?

Αν δέν μπορείτε να το μοιραστείτε τουλάχιστον μπορείτε να απαντήσετε στο άν ισχύουν και στην Ελλάδα αντίστοιχοι όροι με αυτούς της Αμερικής - Συγκαπούρης που βρήκα?

 

http://gs1.wpc.edgecastcdn.net/80289E/media/1/PDF/singapore_sg/repagreement_sg.pdf Άρθρο 7 και 16

 

Δεχθήκατε να μπορούν να σας απολύσουν μετά από ένα χρόνο και να παραχωρήσουν το δίκτυό σας (άν φιάξετε) σε άλλους?

Δεχθήκατε να μήν έχετε δικαίωμα να ζητήσετε την προμήθειά σας (άν έχετε) σε περίπτωση που δέν σας τη δώσουν και ας μήν έχουν τερματίσει την συνεργασία μαζί σας? Θα το ξαναγράψω γιατί δέν μπορώ να το χωνέψω...Δηλαδή εσείς να δουλεύετε αυτοί να μήν σας πληρώνουν αυτά που έχετε συμφωνήσει και να μήν έχετε δικαίωμα να διεκδικήσετε τα χρήματά σας?

 

Θα με βοηθήσετε άν το επιβεβαιώσετε γιατί πιστεύω πως άν το δείξω στον γιό μου ίσως να ξελαμπικάρει λίγο.... τί άλλο να πώ... ντρέπομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως βλεπετε και απο το ψευδονυμο μου ειμαι μελος της wv. Με προβληματισαν μερικα απο τα ποστς σας αλλα και παλι δεν νοιωθω οτι προκυται για απατη η οτι λενε ψεματα μερικοι για να εντυπωσιασουν. Επειδη εχω δει κι αλλες εταιριες που εντασωνται στο δικτυακο μαρκετινγκ η wv εχει πολλα μελη συγκριτικα με τις αλλες και ειναι η μονη που ειδα που εχεις τοσα κερδη αμεσα. Οπως ολοι ξερετε ειναι νομιμη. Ειναι σαφες στο πως θα βγαλεις τα πρωτα σου χρηματα και μετα βλεπεις οτι το θεμα ειναι στην αναπαραγωγη. Επεισης σου δινει απο την αρχη και ενα μικρο σχετικα bonus + κινητρο και σου λεει οτι στους "καλους" διαφημιστες θα πληρωνει και την δοση για την bmw τους (πολλοι ξερετε πως ακριβως γινεται). Επεισεις μπορεις να βγαλεις ταξιδιοτικα δολλαρια που χρησιμοποιουνται μονο για ταξιδια και ετσι δοκιμαζεις και το προιον (+κι αυτη ειναι πολυ καλη διαφημηση για την εταιρια). Η εταιρια ειναι ξεκαθαρη με τα κερδη και τα bonus και οντως δουλευει 100%. Καποιοι δεν κανουν γι αυτο το business αλλοι εκαναν και κανουν και εχουν αποτελεσματα. Με 300 ευρω θεωριτικα απο την πρωτη μερα μπορεις να βγαλεις 450 + ολα τα παραπανω bonus. Χανοντας 300 ευρω κανεις δεν καταστραφηκε αντιθετως σε πολλους εχουν φερει μεγαλα αποτελεσματα (σε λεφτα, bmw, ταξιδια, εμπιριες). Μπορει να λειτουργει σαν πυραμιδα αλλα καθε μελος μπορει να ξεπερασει τον απο πανω του. Ποιο ειναι πραγματικα το προλημα σας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πάει ο κακομοίρης την πολυεθνική σε δίκη? Όποιος αντέξει καθυστερίσεις και εφέσεις άν δέν κάνω λάθος στην έδρα τους (Αμερική) θα συμβιβαστεί με ψίχουλα... Άν και πάλι όχι θα αποτελέσει το 48ο παράπονο, άντε να πάει η εταιρία στο C- http://www.bbb.org/dallas/business-reviews/multi-level-selling-companies/worldventures-marketing-in-plano-tx-90030075

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως βλεπετε και απο το ψευδονυμο μου ειμαι μελος της wv. Με προβληματισαν μερικα απο τα ποστς σας αλλα και παλι δεν νοιωθω οτι προκυται για απατη η οτι λενε ψεματα μερικοι για να εντυπωσιασουν. Επειδη εχω δει κι αλλες εταιριες που εντασωνται στο δικτυακο μαρκετινγκ η wv εχει πολλα μελη συγκριτικα με τις αλλες και ειναι η μονη που ειδα που εχεις τοσα κερδη αμεσα. Οπως ολοι ξερετε ειναι νομιμη. Ειναι σαφες στο πως θα βγαλεις τα πρωτα σου χρηματα και μετα βλεπεις οτι το θεμα ειναι στην αναπαραγωγη. Επεισης σου δινει απο την αρχη και ενα μικρο σχετικα bonus + κινητρο και σου λεει οτι στους "καλους" διαφημιστες θα πληρωνει και την δοση για την bmw τους (πολλοι ξερετε πως ακριβως γινεται). Επεισεις μπορεις να βγαλεις ταξιδιοτικα δολλαρια που χρησιμοποιουνται μονο για ταξιδια και ετσι δοκιμαζεις και το προιον (+κι αυτη ειναι πολυ καλη διαφημηση για την εταιρια). Η εταιρια ειναι ξεκαθαρη με τα κερδη και τα bonus και οντως δουλευει 100%. Καποιοι δεν κανουν γι αυτο το business αλλοι εκαναν και κανουν και εχουν αποτελεσματα. Με 300 ευρω θεωριτικα απο την πρωτη μερα μπορεις να βγαλεις 450 + ολα τα παραπανω bonus. Χανοντας 300 ευρω κανεις δεν καταστραφηκε αντιθετως σε πολλους εχουν φερει μεγαλα αποτελεσματα (σε λεφτα, bmw, ταξιδια, εμπιριες). Μπορει να λειτουργει σαν πυραμιδα αλλα καθε μελος μπορει να ξεπερασει τον απο πανω του. Ποιο ειναι πραγματικα το προλημα σας?

Μας κάνεις λίγο πιο λιανά τη σχέση σου με την εφορία και πώς δηλώνεις έστω και αυτό το χαρτζιλίκι; 

Ας αφήσουμε όλα τα υπόλοιπα κατά μέρος διότι πιστεύω το αναλύσαμε αρκετά σε όλο το thread. 

Δεν νομίζω κανείς μας εδώ μέσα να έχει πρόβλημα με τη δουλειά του καθενός, όσο δεν μας σπάει τα @@ για να πάμε για καφέ μόνο για να μας δείξει τη νέα του μπίζνα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

. Χανοντας 300 ευρω κανεις δεν καταστραφηκε αντιθετως σε πολλους εχουν φερει μεγαλα αποτελεσματα (σε λεφτα, bmw, ταξιδια, εμπιριες).

 

Τα ειπες ολα!! Με αυτο το επιχειρημα τους ριχνετε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως βλεπετε και απο το ψευδονυμο μου ειμαι μελος της wv. Με προβληματισαν μερικα απο τα ποστς σας αλλα και παλι δεν νοιωθω οτι προκυται για απατη η οτι λενε ψεματα μερικοι για να εντυπωσιασουν. Επειδη εχω δει κι αλλες εταιριες που εντασωνται στο δικτυακο μαρκετινγκ η wv εχει πολλα μελη συγκριτικα με τις αλλες και ειναι η μονη που ειδα που εχεις τοσα κερδη αμεσα. Οπως ολοι ξερετε ειναι νομιμη. Ειναι σαφες στο πως θα βγαλεις τα πρωτα σου χρηματα και μετα βλεπεις οτι το θεμα ειναι στην αναπαραγωγη. Επεισης σου δινει απο την αρχη και ενα μικρο σχετικα bonus + κινητρο και σου λεει οτι στους "καλους" διαφημιστες θα πληρωνει και την δοση για την bmw τους (πολλοι ξερετε πως ακριβως γινεται). Επεισεις μπορεις να βγαλεις ταξιδιοτικα δολλαρια που χρησιμοποιουνται μονο για ταξιδια και ετσι δοκιμαζεις και το προιον (+κι αυτη ειναι πολυ καλη διαφημηση για την εταιρια). Η εταιρια ειναι ξεκαθαρη με τα κερδη και τα bonus και οντως δουλευει 100%. Καποιοι δεν κανουν γι αυτο το business αλλοι εκαναν και κανουν και εχουν αποτελεσματα. Με 300 ευρω θεωριτικα απο την πρωτη μερα μπορεις να βγαλεις 450 + ολα τα παραπανω bonus. Χανοντας 300 ευρω κανεις δεν καταστραφηκε αντιθετως σε πολλους εχουν φερει μεγαλα αποτελεσματα (σε λεφτα, bmw, ταξιδια, εμπιριες). Μπορει να λειτουργει σαν πυραμιδα αλλα καθε μελος μπορει να ξεπερασει τον απο πανω του. Ποιο ειναι πραγματικα το προλημα σας?

 

 

1. It is illegal for a promoter or a participant in a trading scheme to persuade anyone to make a payment by 
promising benefits from getting others to join a scheme.
2. Do not be misled by claims that high earnings are easily achieved.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως βλεπετε και απο το ψευδονυμο μου ειμαι μελος της wv. Με προβληματισαν μερικα απο τα ποστς σας αλλα και παλι δεν νοιωθω οτι προκυται για απατη η οτι λενε ψεματα μερικοι για να εντυπωσιασουν. Επειδη εχω δει κι αλλες εταιριες που εντασωνται στο δικτυακο μαρκετινγκ η wv εχει πολλα μελη συγκριτικα με τις αλλες και ειναι η μονη που ειδα που εχεις τοσα κερδη αμεσα. Οπως ολοι ξερετε ειναι νομιμη. Ειναι σαφες στο πως θα βγαλεις τα πρωτα σου χρηματα και μετα βλεπεις οτι το θεμα ειναι στην αναπαραγωγη. Επεισης σου δινει απο την αρχη και ενα μικρο σχετικα bonus + κινητρο και σου λεει οτι στους "καλους" διαφημιστες θα πληρωνει και την δοση για την bmw τους (πολλοι ξερετε πως ακριβως γινεται). Επεισεις μπορεις να βγαλεις ταξιδιοτικα δολλαρια που χρησιμοποιουνται μονο για ταξιδια και ετσι δοκιμαζεις και το προιον (+κι αυτη ειναι πολυ καλη διαφημηση για την εταιρια). Η εταιρια ειναι ξεκαθαρη με τα κερδη και τα bonus και οντως δουλευει 100%. Καποιοι δεν κανουν γι αυτο το business αλλοι εκαναν και κανουν και εχουν αποτελεσματα. Με 300 ευρω θεωριτικα απο την πρωτη μερα μπορεις να βγαλεις 450 + ολα τα παραπανω bonus. Χανοντας 300 ευρω κανεις δεν καταστραφηκε αντιθετως σε πολλους εχουν φερει μεγαλα αποτελεσματα (σε λεφτα, bmw, ταξιδια, εμπιριες). Μπορει να λειτουργει σαν πυραμιδα αλλα καθε μελος μπορει να ξεπερασει τον απο πανω του. Ποιο ειναι πραγματικα το προλημα σας?

Μερικές ερωτησεις απο εμένα.

 

1.Τι προιόν πουλάτε;

2.Γιατί είναι ανταγωνιστικό σε σχέση με τα υπόλοιπα της αγοράς;

3.Για ποιο λόγο θα με πληρώνουν για να κάνω αυτό που αγαπάω, δηλαδή να ταξιδεύω;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φίλε tridi, μπήκε να πει αυτά που θέλει αυτός, όχι αυτά που θέλουμε εμείς. Απλά πράγματα.

Θέλει να μοιραστεί μαζί μας τις "εμπιριες" του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι είναι jsiskos.

Να προσθέσω κάτι ακόμη να βγάλω το άχτι μου... 

το θεωρώ ανήθικο να απολαμβάνω τους καρπούς της τύχης που με έκανε πρώτο μίας ομάδας της οποίας τους καρπούς αργότερα θα απολαμβάνω ξύνοντας τ'@@ λές και έχω κάνει πατέντα την ιδιοφυΐα μου ενω το μόνο που θα έχω κάνει είναι ένα αγώνα δρόμου ανάμεσα σε ένα πλήθος από φαντασμένους wannabes που κάποι από αυτούς θα κλαίνε και θα καταριούνται τα λεφτά που έχασαν.... Από πότε γίναμε έτσι οι Έλληνες ρε γαμ...το,

άπό πότε ευτελίσαμε το "ελευθερία ή θάνατος" σε "ευημερία ή θάνατος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας κάνεις λίγο πιο λιανά τη σχέση σου με την εφορία και πώς δηλώνεις έστω και αυτό το χαρτζιλίκι; 

Ας αφήσουμε όλα τα υπόλοιπα κατά μέρος διότι πιστεύω το αναλύσαμε αρκετά σε όλο το thread. 

Δεν νομίζω κανείς μας εδώ μέσα να έχει πρόβλημα με τη δουλειά του καθενός, όσο δεν μας σπάει τα @@ για να πάμε για καφέ μόνο για να μας δείξει τη νέα του μπίζνα

επειδη δεν θα πιστεψεις εμενα ρωτα και καποιον λογιστη. Το δικτυακο μαρκετινγ ειναι νομιμο αρα απο την νομοθεσια εχει και καποια παραθυρακια για να δικαιολογισεις απο "χαρτζιλικια" μεχρι na to τερματισεις

 

Τα ειπες ολα!! Με αυτο το επιχειρημα τους ριχνετε;

χαχαχαχα ξερεις αλλο τροπο για να με κανεις να κερδισω μια bmw και να βγαλω μερικα χιλιαρικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...