Προς το περιεχόμενο

Τέλος στις φήμες το iPhone 5 είναι εδώ


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

βρε ασε τη θεωρια, εχω 4.6 ιντσες και σου λεω με απολυτη ειλικρινεια ποιο ακριβως ειναι το προβλημα (εκτος κι αν εισαι 7χρονο παιδακι)

 

παντου φτανει το δαχτυλο εκτος απο τερμα πανω αριστερα

 

το πλατος στα (τουλαχιστον) 4/5 της οθονης δεν αποτελει προβλημα, το προβλημα ειναι ενας συνδυασμος πλατους/υψους

 

και παλι φτανω και πανω αριστερα , απλα κανω μια μικρη επιπλεον κινηση

 

τεσπα , το ρεζουμε ειναι οτι απο τις 4.3 και πανω εχεις καποιο θεμα που ειναι συνδυασμος υψους και πλατους αν θες, οποτε μην προσπαθειτε με υποθεσεις να μας πεισετε για αυτο που εχουμε διαπιστωσει ηδη

 

πανω δεξια φτανω ανετα , μη με βαλεις να σου βγαλω συλλογη με φωτογραφιες με το κινητο και το χερι μου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε ασε τη θεωρια, εχω 4.6 ιντσες και σου λεω με απολυτη ειλικρινεια ποιο ακριβως ειναι το προβλημα (εκτος κι αν εισαι 7χρονο παιδακι)

 

παντου φτανει το δαχτυλο εκτος απο τερμα πανω αριστερα

 

το πλατος στα (τουλαχιστον) 4/5 της οθονης δεν αποτελει προβλημα, το προβλημα ειναι ενας συνδυασμος πλατους/υψους

 

και παλι φτανω και πανω αριστερα , απλα κανω μια μικρη επιπλεον κινηση

 

τεσπα , το ρεζουμε ειναι οτι απο τις 4.3 και πανω εχεις καποιο θεμα που ειναι συνδυασμος υψους και πλατους αν θες, οποτε μην προσπαθειτε με υποθεσεις να μας πεισετε για αυτο που εχουμε διαπιστωσει ηδη

 

πανω δεξια φτανω ανετα , μη με βαλεις να σου βγαλω συλλογη με φωτογραφιες με το κινητο και το χερι μου :P

 

+1 για υψος.. εγω θελω να δω τι θα λενε οταν το παει 4.3 που δεν αργει να ερθει ο καιρος... εκτος αν το κανει καπος ετσι γιατι το προβλημα ειναι το πλατος

 

...post-228284-0-53586100-1347730990_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

 

Όταν θα έχει ασύρματη φόρτιση το iPhone 6 ετοιμάσου για κωλοτούμπες :-D

Όπως και το NFC. Όσο υπήρχαν φήμες ότι το iPhone 5 θα έχει NFC, δεν άκουγες κάτι άλλο απο τους Apple fans. Τώρα η τεχνολογία δεν είναι έτοιμη. :X

 

Οταν θα έχω ασύρματη φόρτιση στο iPhone, η τεχνολογία θα είναι όντως έτοιμη! Τώρα είναι άχρηστο εντελώς. Το NFC ειλικρινά με αφήνει παγερα αδιάφορο είτε υπάρχει είτε όχι σε μια συσκευή. Αν υιοθετηθεί από όλους και βγαίνουν συνεχώς περιφερειακά και εφαρμογές που θα το υποστηρίζουν το συζητάμε.

 

Αλλά όταν θα γίνουν όλα αυτά δεν θα έχουμε το iPhone 5. Οπότε ας ασχοληθούμε με το σήμερα. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασες την ασυρματη φορτιση της νοκια και δε τη βρισκεις αρκετα ετοιμη?

 

οι πανοραμικες φωτογραφιες που "ανακαλυψε" φετος η apple δεν ηταν ετοιμη τεχνολογια εδω και τοσο καιρο, εγινε ετοιμη πριν απο λιγες μερες?

 

δεν ειναι κακο να παραδεχτεις οτι σε καποια πραγματα ειναι πισω η apple, οπως και οτι σε καποια ειναι μπροστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

δοκιμασες την ασυρματη φορτιση της νοκια και δε τη βρισκεις αρκετα ετοιμη?

 

οι πανοραμικες φωτογραφιες που "ανακαλυψε" φετος η apple δεν ηταν ετοιμη τεχνολογια εδω και τοσο καιρο, εγινε ετοιμη πριν απο λιγες μερες?

 

δεν ειναι κακο να παραδεχτεις οτι σε καποια πραγματα ειναι πισω η apple, οπως και οτι σε καποια ειναι μπροστα

 

Το ότι πρέπει να ακουμπας τη συσκευη σου πάνω σε μια επιφάνεια, εσυ το μεταφραζεις σε ασύρματη φόρτιση; Εγώ πάντως όχι!

 

Στο θέμα των πανοραμικων φωτογραφιών, έχω δει άπειρες υλοποιησεις σε πολλές συσκευές κλπ αλλά με όχι παρόμοια αποτελέσματα. Κοινώς κάποια τα πήγαιναν καλά, ενώ κάποια αλλά τα έκαναν μανταρα σε σχετικά δύσκολες σκηνές. Κάτσε να δούμε από κοντά και αυτό του iPhone 5 και το κρίνουμε μετα.

 

:)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το NFC ειλικρινά με αφήνει παγερα αδιάφορο είτε υπάρχει είτε όχι σε μια συσκευή. Αν υιοθετηθεί από όλους και βγαίνουν συνεχώς περιφερειακά και εφαρμογές που θα το υποστηρίζουν το συζητάμε.

Έχουν βγει, απλά επειδή δεν το έχει η apple δεν έχεις ασχοληθεί και δεν το θέλεις. Όταν το βγάλει η apple θα ανακαλύψεις πως μπορείς να μπαίνεις στο αυτοκίνητο και να ανοίγει αυτόματα το gps και το bluetooth, να μπαίνεις στο σπίτι και να ανοίγει μόνο του το wifi, να το ακουμπάς στο κομοδίνο και να μπαίνει μόνο του σε airplane mode, να ανοίγεις την πόρτα στο σπίτι σου ή στο ξενοδοχείο, να πληρώνεις λογαριασμούς χωρίς να κρατάς τίποτα άλλο.

 

Οι εφαρμογές από χθες είναι πάαααρα πολλές. Αύριο απλά θα είναι δεδομένη η ύπαρξη του, όπως είναι το bluetooth και το WiFi. Τότε θα αναγκαστεί η εταιρία που κάποτε πρωτοπορούσε και πλέον απλά ακολουθεί να το βάλει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά αυτό το "στέλνω αρχεία με BT" μου θυμίζει εποχές σχολείου που μόλις είχαν βγει τα κινητά και ανακαλύπταμε τον κόσμο...

 

Εντάξει το γελάς εσύ αλλά είναι ένα θέμα.

Όπως και να το κανείς κάθεται στραβά να μην μπορείς να στείλεις από iphone σε άλλο κινητό με bluetooth κάτι.Καποια στιγμη που δεν θα χεις wifi/laptop/itunes/ipad ή αλλο iphone...

Πάντα θα μου κάθεται,όχι μόνο σε μένα αλλά και σε πάρα πολύ κόσμο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

δεν μου κάθεται καθόλου στραβά, οι πιθανότητες του να είναι κάτι τόσο σημαντικό που να χρειάζεται να το λάβω/στείλω άμεσα μέσω bluetooth είναι μηδαμινές...

 

έστω ότι έχω iPhone ή WP που δεν στέλνουν αρχεία μέσω bluetooth κι ο άλλος δεν έχει καν WiFi, τότε σημαίνει ότι το multimedia περιέχομενο που διαθέτει το κινητό μου είναι too much για τα μπακατέλα του για αυτό θα ακούσει το φιλικό μπινελίκι και θα πάει να το δει στο PC του... :P

 

(for the record, δεν έχω smartphone yet... )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν θες να λάβεις από εξίσου καλή συσκευή ? Όταν είσαι έξω μακριά από ρουτερ ?

 

Ειναι πολύ χαζή η διαδικασία του mail/dropbox , τόσο απλά .. και κυρίως είναι πιο αργή

 

Δεν είναι θέμα σημαντικού ή όχι , απλά όταν τα σκας χοντρά , κάποια απλά πράγματα πρέπει να μπορείς να τα κάνεις , ακόμα και αν σου χρειαστούν ελάχιστες φορές

 

Εδώ έχουμε δέκτες gps και δε μπορούμε να επικοινωνήσουμε με μια συσκευή ακριβώς δίπλα ?

 

Εγώ πάντως δε βρίσω συσκευή να δοκιμάσω wifi direct και θέλω να δω αν είναι καλύτερο από bt

 

Sent from my Galaxy Nexus using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

οι καλές συσκευές έχουν WiFi/WiFi Direct, στην χειρότερη μπορώ να κάνω AP το κινητό και να συνδεθεί ο άλλος πάνω μου, τρόποι υπάρχουν...

 

όσο για τη διαδικασία του mail/dropbox δεν νομίζω ότι είναι τόσο πιο αργή από το bluetooth αν σκεφτούμε τις ταχύτητες που πιάνει το HDSPA+

 

αν τα κινητά έχουν παλιότερο από Bluetooth 3.0 η ανταλλαγή θα είναι πιο αργή κι από το θάνατο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα με το μέγεθος δεν είναι μόνο για το χέρι, αλλά και για την τσέπη, για το armband στο τρέξιμο και στο ποδήλατο. Ακόμα και στο αυτοκίνητο, ένα μεγάλο κινητό δεν βολεύει. Δεν είναι τόσο οι 3,5" αλλά η (έστω και οριακή) αύξηση συνολικού μεγέθους. Τα μεγάλα κινητά δεν μπορείς να τα θεωρήσεις αξεσουάρ πάνω σου, αλλά σαν ξέχωρη συσκευή που κουβαλάς. Γενικά, ότι δεν χωρά στην τσέπη ενός slim jean, δεν βολεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι καλές συσκευές έχουν WiFi/WiFi Direct' date=' στην χειρότερη μπορώ να κάνω AP το κινητό και να συνδεθεί ο άλλος πάνω μου, τρόποι υπάρχουν...

 

όσο για τη διαδικασία του mail/dropbox δεν νομίζω ότι είναι τόσο πιο αργή από το bluetooth αν σκεφτούμε τις ταχύτητες που πιάνει το HDSPA+

 

αν τα κινητά έχουν παλιότερο από Bluetooth 3.0 η ανταλλαγή θα είναι πιο αργή κι από το θάνατο...[/quote']

 

Στη πράξη όμως δε τις πιάνουμε , επίσης τα βήματα είναι αρκετά περισσότερα (βαλε και τη καθυστέρηση του ανεβάζω εγώ πρώτα κατεβάζει ο άλλος στη συνέχεια ) από το "share via bluetooth"

 

Έχω στείλει πολλά αρχεία και σε παλια νοκια και σε iPhone

 

Sent from my Galaxy Nexus using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έστω ότι έχω iPhone ή WP που δεν στέλνουν αρχεία μέσω bluetooth κι ο άλλος δεν έχει καν WiFi, τότε σημαίνει ότι το multimedia περιέχομενο που διαθέτει το κινητό μου είναι too much για τα μπακατέλα του για αυτό θα ακούσει το φιλικό μπινελίκι και θα πάει να το δει στο PC του... :P

Το καλό με το bluetooth είναι ότι η άλλη συσκευή δεν χρειάζεται να είναι τηλέφωνο (smat ή μη). Πχ μπορείς και με ένα παλιό nokia να στείλεις φωτογραφίες απευθείας σε τηλεόραση 4 ετών με bluetooth.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα με το μέγεθος δεν είναι μόνο για το χέρι' date=' αλλά και για την τσέπη, για το armband στο τρέξιμο και στο ποδήλατο. Ακόμα και στο αυτοκίνητο, ένα μεγάλο κινητό δεν βολεύει. Δεν είναι τόσο οι 3,5" αλλά η (έστω και οριακή) αύξηση συνολικού μεγέθους. Τα μεγάλα κινητά δεν μπορείς να τα θεωρήσεις αξεσουάρ πάνω σου, αλλά σαν ξέχωρη συσκευή που κουβαλάς. Γενικά, ότι δεν χωρά στην τσέπη ενός slim jean, δεν βολεύει.[/quote']

 

Το κινητό μου που είναι παντόφλα χωράει άνετα στο τζιν μου

 

Δε το φοράω βέβαια τσίτα κολλητό , οπότε ίσως φταίει αυτό :lol:

 

Sent from my Galaxy Nexus using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Στη πράξη όμως δε τις πιάνουμε , επίσης τα βήματα είναι αρκετά περισσότερα (βαλε και τη καθυστέρηση του ανεβάζω εγώ πρώτα κατεβάζει ο άλλος στη συνέχεια ) από το "share via bluetooth"

 

Sent from my Galaxy Nexus using Insomnia

 

στην πράξη δεν τις πιάνουμε εμείς στο Ελλάντα, Apple doesn't give a fuck για τόσο μικρή αγορά...

 

Το καλό με το bluetooth είναι ότι η άλλη συσκευή δεν χρειάζεται να είναι τηλέφωνο (smat ή μη). Πχ μπορείς και με ένα παλιό nokia να στείλεις φωτογραφίες απευθείας σε τηλεόραση 4 ετών με bluetooth.

 

εμπρός καλό μου 721kbps :P

 

seriously, photos στο email...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...