Προς το περιεχόμενο

Τέλος στις φήμες το iPhone 5 είναι εδώ


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ως χρήστης και ως φίλος (ελπίζω) σε διαβεβαιώ 2 πράγματα. 1 καλά κάνεις και δεν είχες ποτέ smartphone δεν είναι για όλους κάνουν ένα κάρο φράγκα κλπ ασχέτως αν έχουν γίνει τυρογαριδακια για όλους.. και δεύτερον με την πρώτη ιδιότητα μου σε διαβεβαιώ αν σου αρέσει το iPhone και το δεχτείς για συσκευή σου ότι και να κυκλοφορήσει από τις άλλες εταιρίες σε αφήνει παγερά αδιάφορο.. είναι αυτό που έχει καταφέρει η Apple και κάνει την διαφορά με όλους τους άλλους κατασκευαστές,το οποίο είναι κ λίγο ανεξήγητο..

Δε νομίζω ότι στην jb μπορεί κανείς να μιλάει για lag, σε καλη συσκευή. Και αν ακόμα και τοτε υπερτερεί ακόμα το iphone σε αυτό, η διάφορα που προσφέρει στην εμπειρια χρησης ειναι μικρή εως ανύπαρκτης σημασίας σε σχεση με αλλα σημαντικότερα. Φυσικα μπορεί για εσένα να αποτελεί ακόμα πολυ σημαντικό παράγοντά. Δεκτό. Αλλα για το μεσο χρήστης δεν ισχύει.

Γιατί θεωρούμε παντα ότι κανει η apple ειναι προς τη σωστή κατεύθυνσή:

Η μεγαλύτερη αλλαγή του iphone 5 ειναι το μεγάλωμα της μισής οθόνης. Ειναι αυτό πραγματικά πλεονεκτήμα;

Δε βλέπω να το συζητά κανεις. Φανμποισμους διαβάζω, ανεξήγητα και θρησκεία του iphone.

Υπάρχει κανένα σοβαρό επιχείρημά τι κερδισε η apple, και τι πρόσθεσε στην εμπειρια χρησης με αυτή την κίνησή;

Edit. Σημερα κατεβαζα το eweathee hd σε ένα iphone 4. Του αρεσε που το ειδε στο sgs2 και το βάλαμε στο iphone του. Δεν τα εχω διπλα διπλα να δεις τι διάφορα. Περισσότερα στοιχειά στο android, καλύτερός χειρισμός, κλπ. Έχει αντιστραφεί η ταση σε πολλές εφαρμογές.

Edit2. ,Βεβαία εχω αλλάξει dpi. Σε κανονικό dpi δεν εχω δει πως δείχνει σε sgs2. Μερικές φορές στο android αν ξέρεις τι κανεις, μπορεις να αλλάξεις δραματικά την εμπειρια που σου δινει.

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

 

 

 

Ειμουν απολύτως βέβαιος για την απάντηση σου. Παραπάνω που έκανα την αναλυση εγραφα ότι ο apple fan δεν έχει δει τελευταίες εκδόσεις android σε ΚΑΛΗ συσκευή. Ολες οι απόψεις σου βασίζονται σε αγνοία.

Συγκρινεις μια χαλιά συσκευή με παλαια εκδοσή android. Για παρε πχ sgs3 ή onex ή άλλες κορυφαίες και ξανασυγκρινε. Αν και κάτι μου λέει ότι για να θεωρείς ότι δουλεύεις καλα σε 3gs με ios6 πάλι το iphone θα προτιμησεις.. Άλλωστε μονός σου γραφεις ότι ειναι ανεξήγητα καλύτερό. Η επιχειρήματολογια το δείχνει.

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

 

Έβαλα και τα 2 ποστς για να σου αποδείξω ότι δυστυχώς για ν' αρθρώσεις αντίλογο υπέρ της συσκευής σου παραφράζεις και αλλάζεις (προσπαθείς) το νόημα όσων έγραψα συν το ότι αμφισβητείς κάτι που καλοπροαίρετα σου γράφω,δηλαδή ότι με το 3Gs και το iOs 6 δεν έχω κανένα απολύτως προβληματισμό στην λειτουργιά του.και αφού το έχω κ το χρησιμοποιώ ότι και να μου γράψεις εσύ φυσικά δεν μπορεί να ισχύσει.. Αν τώρα όλο το παραπάνω δεν είναι βαθύς fanboysmos κάτι που κατηγορείς όλους τους άλλους πλην όμως τον εαυτό σου τότε τι είναι ??

Η σύγκριση γίνεται μεταξύ ενός κινητού που πάει για 5 χρόνια και ενός περσινού που έπρεπε να το πάω πίσω από την πρώτη στιγμή και κακός δεν έκανα.. εσύ το περσινό μου το λες ξεπερασμένο εγώ της 4ετιας το λειτουργώ και χαίρομαι ακόμα,νομίζω ότι αυτό αρκεί για τον αντίλογο και μόνο και εξηγεί και λίγο από το ανεξήγητο που τόσο σου άρεσε και πιάστηκες από αυτό.. αν μπορούσαν να το εξηγήσουν θα το είχαν αντιγράψει η προσπαθήσει και αυτό,αλλά δεν μπορούν γι'αυτο και θα είναι πάντα δεύτεροι,και όπως έγραψα και πιο πάνω τα σκήπτρα σε ένα καταναλωτικό προϊών μπορούν να είναι μόνο οι πωλήσεις... Το τι θα γράψουμε εμείς στο insomnia η το πόσο καλά θα αντιδικήσουμε δεν μπορεί να αλλάξει αυτό που έχει καταφέρει το iPhone ανά τον κόσμο..

..και σου επισυνάπτω τα προηγούμενα που έγραψα γιατί προφανώς δεν τα διάβασες η ηθελημένα παρέβλεψες.

 

α) Σε κάθε λειτουργικό η αξία του διακυμαίνεται ανάλογα τον βαθμό γνώσης από τον χρήστη του.

β) Αυτό που γνωρίζει περισσότερο ο καθένας είναι το αντικειμενικά (αν μπορούμε να το πούμε) καλύτερο γι'αυτον.

γ) Κάθε σύγκριση είναι τουλάχιστον ατυχής και προδίδει την άγνοια του χρήστη απέναντι στο λειτουργικό που δεν χρησιμοποιεί αυτός.

δ) Κάθε λειτουργικό είναι αυτόνομο κ μοναδικό ασχέτως αν σε αρκετές περιπτώσεις διαχειρίζονται τον ίδιο προορισμό.

ε) Σε κάθε περίπτωση το Avantage είναι υπέρ του σημείου αναφοράς και σημείο αναφοράς στα έξυπνα κινητά τηλέφωνα είναι το iPhone (για να επανέλθουμε) που άλλαξε την πορεία της εξέλιξης τους και γράφει ιστορία.

Παρ'ολα αυτά ο καθένας έχει την δική του οπτική κ κάθε δικαίωμα να βλέπει αν γουστάρει το κόκκινο - μαύρο,είναι όμως χαζό να προσπαθεί να πείσει κ τον απέναντι γι'αυτο...

Κάποτε ήταν ο Πελέ,μετά ο Μαραντονα,τώρα ο Μεσι από την μια ο καθένας είχε έχει τον δικό του χαρακτήρα,από την άλλη ο μεταγενέστερος ήταν καλύτερος τεχνικά από τον πρώην,αλλά μπορούμε να πούμε,ότι αν δεν ήταν ο πρώτος να ορίσει τον στόχο οι υπόλοιποι μπορεί να μην υπήρχαν.. Τι θέλω να πω με αυτό,ότι κάποια στιγμή θα βγουν πιο δημοφιλείς συσκευές (αργά η γρήγορα),αλλά όλες μέσα τους θα έχουν ένα κομμάτι από το iPhone που όρισε αυτή την πορεία αυτό ονομάζω εγώ avantage.. Τα υπόλοιπα είναι χαρακτηριστικά, η σου κάνουν η όχι ..

Σωστό ! αλλά δεν έθεσε τόση μεγάλη στροφή,καινοτομία και τόσο διαφορετικά standars από μόνη της,τότε βάζανε όλοι από ένα τουβλάκι (η δυο η Nokia) κάθε iPhone όμως φυσικά και εμπεριέχει ένα κομμάτι από αυτή την γενιά ,αλλά πλέον σήμερα είναι τόσο πολύ διαφορετικό το ζητούμενο από ένα κινητό που αυτό το κομμάτι δεν είναι κ τόσο διακριτό.. Η Nokia όμως τότε πράγματι ήταν το σημείο αναφοράς.Αν λοιπόν η nokia ηταν ο Πελε κ η Apple ο Μαραντονα τότε έχουμε να περιμένουμε τον Μεσι που όμως δεν προβλέπεται σε σύντομο χρονικό διάστημα.και αυτό γιατί η Apple ακόμα ακμάζει στο iPhone και ακμή σημαίνει ότι σηκώνει ακόμα πολλές βελτιώσεις και καινοτομίες,ίσως κ αυτός να είναι ο λόγος που τις κάνει με το σταγονόμετρο,τόσο δηλαδή όσο χρειάζεται να έχει το σκήπτρο και σκήπτρο μπορεί να είναι μόνο ένα κριτήριο σε καταναλωτικό προϊών "οι πωλησεις".

Σημείο αναφοράς δεν γίνεσαι με αυτά που προσθέτεις,σημείο αναφοράς σε κάνει ο κόσμος με την επιλογή του.. Μπορεί στην Βραζιλία να υπήρχε καλύτερος παίχτης τεχνικά από τον Πελέ o κόσμος όμως αυτόν επέλεξε πόσο μάλλον σε καταναλωτικό προϊόν όπως έγραψα στο edit που δεν πρόλαβες να διαβάσεις.. Δεν θα αναλύσω τι πρόσθεσε και τι ήταν δικό της η τι έκλεψε,κλπ θα σου πω μόνο ότι 6 στους 10 που έπιασαν iPhone αρνήθηκαν μετά να συνεργαστούν με άλλη συσκευή.τώρα αυτό ονόμασε το εσύ όπως θέλεις παντός μαρκετινγκ δεν είναι το μαρκετινγk αν είναι φούσκα θα γίνει "Wash Ball.."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 769
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ειναι το καλύτερο brand στον κόσμο, τα προϊοντα ειναι εξαιρετικα (μπορει να μην ειναι τα καλύτερα), το iOs δεν έχει fragmentation issues, το one button navigation σε συνδυασμο με gestures ειναι οτι χρειάζεται ο αντιχειρας για να κάνει ότι θες. Εχει το σωστο πλατος, γιατι πιο φαρδυ αναγκαστικα χρησιμοποιεις και το αλλο χερι (κατεμε λαθος που το ψηλωσανε) γενικοτετρα οι διαστασεις ειναι σωστα προμελετημενες και δεν ειναι τυχαιο που δεν το εχουν μεγαλωσει τοσα χρονια. Εχει το εξυπνοτερο voice control.

Ειμαι κατοχος android phone και ο λόγος που δεν εχω iphone ειναι οικονομικος καθαρα.

Πραγματικά φίλε μου είσαι εξέρεση στον κανόνα!Γενικότερα στα forum καλύτερο τηλέφωνο?πάντα το δικό μου τηλέφωνο.καλύτερος υπολογιστής?ο δικος μου υπολογιστής.Θέλει πολύ ψυχραιμία και ειλικρίνεια για να παραδεχτείς ότι είναι καλύτερο το iphone ενώ έχεις android.Γιατί ως γνωστό όπου διακυβεύονται προσωπικά συμφέροντα χάνεται η αντικειμενικότητα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Moviemaker: (για μα μη κάνω παράθεση ολο το κατεβατό, ειναι ενοχλητικό πιστεύω), ακόμα και απο αυτά που παραθέσες, φαίνεται η αντίφαση που δεν καταλαβαίνεις.. Συγκρινεις ένα φτηνιαρικο ,ας ειναι samsung, ακόμα χειρότερα, κινητό με το iphone και βγάζεις ανεξήγητα συμπεράσματά. Δυστυχώς δεν ξέρεις να επιλεγείς κινητα. Ποτε δε θα επαιρνα φθηνο κινητό samsung. Δεν έχουν καμία υπέροχη εκεί. Καλύτερα να έπαιρνες sony φθηνο. Δεν έχει σημασία που το πηρες περυσι. Και φετος μπορεί να αγοράσεις το blade. Τι θα συγκρινεις την επομενη φορα; Επίσης συγκρινεις ένα ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ λειτουργικό στην εκδοσή που έχει το samsung σου με το ios. Τα συμπέρασματα σου αναμενόμενα. Συγκρινεις αυτοκίνητα με μηχανές και βγάζεις το αναμενόμενο αποτέλεσμά ότι τα αυτοκινητα ειναι καλύτερα. Αυτά που γραφεις ειναι μέσα σε ότι εχω ηδη γραψει ότι κάνετε σύστηματικα οσοι επιμένετε για την ανωτέροτητα του ios. Παντα όλα τα επιχειρήματα και ολες οι συγκρίσεις ειναι μονίμως λάθος.

Και φυσικά εγω ειμαι φανμποι. Και δεν είσαι εσι που έχεις κανει θρησκεία το ios. Δεν μπορεί να μιλας για ανεξήγητα στην τεχνολογία. Αυτό ειναι ο ορισμός του φανμποισμου. Η γνώμη σου για την εμπειρια χρησης που σου αφήνει το 3gs με ios6 σεβαστή. Επαναλαμβάνω όμως ότι το εχω και εγώ και εχω την αντίθετη γνώμη. Δε μιλαω θεωρητικά. Καθένας βγάζει τα συμπεράσματά του.

Εγω το φανμποι ΕΧΩ iphone (το λατρεψα στην εποχη του), ΕΧΩ ΚΑΙ android, και υπάρχει σοβαρή πιθανότητα όταν ξαναπάρω κινητό να παω σε windows phone (ακριβή σοβαρή συσκευή αντίστοιχη του iphone - δε θα πάρω το 610 για να γραφω ποσο χειρότερα ειναι τα wp).

Εσι ο αντικειμενικός, θα είσαι μονίμως κολημενος στο iphone, γιατί οσο καλύτερα και αν σου φαίνονται ποτε τα αλλα, και οσο και αν εξελιχτούν, θα ειναι παντα a priori ανεξήγητα καλυτερο.

Οποίος παίρνει iphone γιατί ειναι σημαντικά γι αυτον τα πλεονεκτήματά που και αυτό εχει, πολυ καλα κανει. Επαναλαμβάνω όμως σπάνια το βλέπεις. Σχεδόν ολοι για ανεξήγητα μιλανε και ας το γραφούν με αλλα λογια.

Οκ ένα λειτουργικό που ακόμα έχει ένα απλοϊκό σύστημά οπου γυρίζεις οθόνες με στατικά εικονίδια, παίζεις οποίες μορφές βίντεο σου επιτρέπει η apple, εξακολουθεί να θέλει pc / itunes για αστεία θέματα, ούτε ένα mp3 δεν μπορεις να κατεβασεις απο το κινητό και να το παίξεις κλπ κλπ κλπ. Ο κατάλογός ειναι πολυ μακρύς. Αυτό το λειτουργικό ειναι το καλυτερο στον πλανήτη ανεξήγητα. Αν πας να το εξηγήσεις δεν μπορεις δυστυχώς.

Φανμποι ειμαι μονο της amoled. Και εκεί εχω τους λογους μου. Δεν το στηρίζω σε ανεξήγητα.

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως συμφωνω με ενα παιδι που ειχε γραψει σε ενα thread οτι θα επρεπε να ονομαστει iphone 6 καθως ειναι το 6o Που λανσαρεται. Δεν υπηρχει ποτε iphone 2 και 3 παρα μονο 3G και 3GS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν στο επόμενό iphone η apple αποφασίσει να μεγαλώσει μονο το πλάτος της οθόνης, γιατί ειμαι σχεδόν βέβαιος ότι οι περισσότεροι θα γραφούν για πανέξυπνη , ψαγμενη , κίνησή της apple που μεγαλώνει την οθόνη κρατώντας το μήκος του κινητού ιδιο;

Και για να γραψω και κάτι θετικό, γιατι υπάρχουν και τέτοια, το κολπάκι με το βυσμα που μπαίνει όπως και να το κρατας ειναι πολυ χρησιμο. Κοντεύω να σπασω το βυσμα στο κινητό μου μιας και στο σκοτάδι δεν βλέπω πως μπαίνει και το βάζω λάθος.

Τέτοιες απλές αυτονόητες ιδεες (που ανεξήγητα δεν σκέφτονται πρώτοι οι ανταγωνιστές), φέρανε την apple εκεί που ειναι. Στη μετα Jobs εποχη να δουμε ποσες καλές ιδεες θα έχει.

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί θα έβλεπες περισσότερα πραγματα. Ο οφελιμος χώρος ήταν μεγαλύτερος. Έτσι και αλλιώς αυτό που ήταν να παθεις με την μεγάλη οθόνη (μεγάλωμα συσκευής, δυσκολία του δάκτυλου να φτάσει άνετα στο πανω μέρος), το έπαθες.. Το κακο ειναι ότι τουλάχιστον δεν έχεις όλα τα οφέλη της μεγάλης οθόνης. Το πλατος του iphone θα παρέμενε μια χαρά και με το παλαιο καδρο..

Το αστείο της υπόθεσής ειναι ότι το sgs2 (ένα παλαιο κινητό) έχει μια πολυ μεγαλύτερη οθόνη απο το iphone 5. Σερφαρεις πολυ καλύτερα στο νετ, και ταινίες βλέπεις καλύτερα. Και ταυτόχρονα δεν το λες μεγαλύτερο σε μέγεθος!!! Μπραβω apple!

Αν συγκρίνουμε το 5 με τα προηγούμενα iphone ενοειτε ειναι καλυτερο. Λεπτότερο ελαφρύτερο μεγαλύτερη οθόνη έστω και έτσι. Οποίος παει απο iphone 4 σε 5 θα δει διαφορα. Απο 4s σε 5 απλα 1 εκατοστό μακρύτερη οθόνη. Ας περιμένει το 6 καλύτερα.

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

 

 

Σε πειραξε ποτε το πλάτος οποιαδήποτε κινητού με οθόνη 4αρα; Κατσε διαβασε οποίο review θες, ποτε σε αυτό το μέγεθος δεν ασχολήθηκε κανεις με το πλάτος.

Στο παράδειγμα που αναφέρεις μονο συν θα ειχες με 4 ίντσες στο παλαιο καδρο. Σκέψου και θα καταλαβεις ότι είσαι λάθος. (Για να μη σου πω ότι θα μπορούσε να αξιοποιήσει το παραπάνω πλάτος για να βαλει μεγαλύτερη μπαταρια. Έτσι και αλλιώς τόσο λεπτό που το έκανε μια χαρά θα έμπαινε σε τσεπη. Εδω μπαίνει το sgs3..)

Εγώ το μονο λόγο αλλαγής καδρου που βλέπω, ειναι για να διαφοροποιηθεί απο τον ανταγωνισμό. Κανέναν αλλο.

 

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Δεν καταλαβαίνω αυτή τη λογική του bigger is better. Αυτή είναι η οθόνη του iPhone 5. Σου αρέσει; Το παίρνεις; Θες κάτι άλλο; Πάρε Note. Μην προσπαθείς να μας πείσεις ότι δε μεγάλωσε η οθόνη ή ότι δε βολεύει επειδή ΕΣΥ θέλεις 4.5 ίντσες τετράγωνο κάδρο και 150 dpi. Φυσικά και μεγάλωσε η οθόνη, φυσικά και είναι λίγο μικρότερη η επιφάνεια από μια αντίστοιχη 4άρα άλλου κάδρου, φυσικά και κρατιέται καλύτερα στο χέρι από το S2 ή το S3 μπλα μπλα. Και όχι, το δάχτυλο φτάνει ευκολότερα εκεί πάνω από μια αντίστοιχη πιο τετραγωνισμένη 4άρα οθόνη. Τώρα, το αν κάποιος πρέπει να περιμένει το 6 ή 7 ή το 17, άσε ο καθένας να το κρίνει αυτό μόνος του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω αυτή τη λογική του bigger is better. Αυτή είναι η οθόνη του iPhone 5. Σου αρέσει; Το παίρνεις; Θες κάτι άλλο; Πάρε Note. Μην προσπαθείς να μας πείσεις ότι δε μεγάλωσε η οθόνη ή ότι δε βολεύει επειδή ΕΣΥ θέλεις 4.5 ίντσες τετράγωνο κάδρο και 150 dpi. Φυσικά και μεγάλωσε η οθόνη' date=' φυσικά και είναι λίγο μικρότερη η επιφάνεια από μια αντίστοιχη 4άρα άλλου κάδρου, φυσικά και κρατιέται καλύτερα στο χέρι από το S2 ή το S3 μπλα μπλα. Και όχι, το δάχτυλο φτάνει ευκολότερα εκεί πάνω από μια αντίστοιχη πιο τετραγωνισμένη 4άρα οθόνη. Τώρα, το αν κάποιος πρέπει να περιμένει το 6 ή 7 ή το 17, άσε ο καθένας να το κρίνει αυτό μόνος του.[/quote']

Αυτή τη λογική bigger is better, μπορεί να μη την καταλαβαίνεις αλλα την ακολουθεί και η apple στο 5. Βεβαιως το bigger εχει ορια (διαφορετικα για τον καθενα μας) όταν μιλαμε για κινητό. Το τι θα πάρω εγώ και εσι δεν ενδιαφέρει κανέναν. Η μεγαλύτερη αλλαγή που θα καταλαβει στην πραξη ο κάτοχός του iphone 5 σε σχεση με το προηγούμενο, ειναι η αλλαγή του καδρου και το αντίστοιχό μεγάλωμα της οθόνης.

Υποτίθεται ότι συζηταμε σε φόρουμ τεχνολογίας για το 5. Σε τι θα έπρεπε να επικεντρωθω δηλαδή κατα τη γνώμη σου; Στην μεγαλύτερη ταχύτητα cpu gpu; Ενδιαφέρει πραγματικά πιστεύεις κανένα κάτοχό 4s αυτό, στα επίπεδα ταχύτητας που είμαστε σημερα; Θα δει κανεις σημαντικη διαφορα που να επηρεάζει την εμπειρια χρησης; Για οποίον έχει το 4 ναι. Θα δει διαφορα. Όπως θα έβλεπε αν έπαιρνε και το 4s. Ένα κλικ καλύτερα ακόμα με το 5.

Καλύτερα στο χερι θα κρατιέται απο το sgs3 (μονο που αυτό έχει 4.8 ίντσες ΚΑΙ "μεγαλύτερο" καδρο), και απο το sgs2 (και αυτό έχει μεγαλύτερη οθόνη απο το 5). Δε θα κρατιέται καλύτερα στο χερι απο ένα κινητό 4 ιντσών σε παλαιο καδρο αντίστοιχου πάχους. Ειδικά με τα μεγάλα περιθώρια πανω κάτω του iphone. Επειδή το ισχυρίζεται αυτό η apple σημαίνει και ότι a priori έτσι ειναι; Γιατί θύμωνετε όταν κάποιος δε θεωρεί δεδομένο και αυτονόητο ότι ισχυρίζεται η οποιαδήποτε εταιρία; Σε φόρουμ τεχνολογίας και κατά βάθος θέλετε να διαβάζετε φανμποιστικες απόψεις..

Και όχι. Το δάχτυλο ΔΕΝ φτάνει ευκολότερα εκεί πανω σε σχεση με το παλαιο καδρο. Για την ακρίβειά φτάνει ελαφρώς δυσκολότερα. Η αλλαγή του καδρου οδηγεί σε μερικά χιλιοστά μακρύτερη οθόνη σε σχεση με το προηγούμενο καδρο. Ή τουλάχιστον αυτό μπορούμε να το συζητήσουμε. Δυστυχώς αυτό έχετε παθει. Θεωρείτε δεδομένο ότι για να το έκανε η apple έτσι ειναι καλύτερα. Δεν το ψάχνετε καθόλου. Οποίος γραφει αντικειμενικές και μετρισημες απόψεις ειναι ενοχλητικός, φανμποι των άλλων. Του λετε τραβα παρε κανα αλλο αμα δε σ αρέσει..

Οκ θα γραφω ζητω το 5 απο εδω και κάτω. Θα προσφέρω πολλά έτσι στη συζήτησή.

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

Και για να γραψω και κάτι θετικό, γιατι υπάρχουν και τέτοια, το κολπάκι με το βυσμα που μπαίνει όπως και να το κρατας ειναι πολυ χρησιμο. Κοντεύω να σπασω το βυσμα στο κινητό μου μιας και στο σκοτάδι δεν βλέπω πως μπαίνει και το βάζω λάθος.

Τέτοιες απλές αυτονόητες ιδεες (που ανεξήγητα δεν σκέφτονται πρώτοι οι ανταγωνιστές), φέρανε την apple εκεί που ειναι. Στη μετα Jobs εποχη να δουμε ποσες καλές ιδεες θα έχει.

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

 

Αυτές οι μικρές διαφορές είναι που μου αρέσουν και προσπαθώ να περιγράψω κάθε φορά και γίνεται χαμός! Αυτό είναι κάτι που θα έχει πρακτικό αποτέλεσμα στην καθημερινή χρήση (να θυμηθούμε πόσες φορές πχ πετυχαίνουμε με τη μία το usb καλώδιο από τη σωστή πλευρά??? :P). Και κάθονται οι άλλοι και ασχολούνται με ασύρματη (και καλά) φόρτιση, ενώ στην ουσία πάλι έχεις ένα καλώδιο στον τοίχο, που καταλήγει σε μια βάση, που πρέπει ακριβώς πάνω της να ακουμπήσεις το τηλέφωνο! Δηλαδή γλιτώνεις απλά την κίνηση να κουμπώσεις το βύσμα???

 

B)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αυτές οι μικρές διαφορές είναι που μου αρέσουν και προσπαθώ να περιγράψω κάθε φορά και γίνεται χαμός! Αυτό είναι κάτι που θα έχει πρακτικό αποτέλεσμα στην καθημερινή χρήση (να θυμηθούμε πόσες φορές πχ πετυχαίνουμε με τη μία το usb καλώδιο από τη σωστή πλευρά??? :P). Και κάθονται οι άλλοι και ασχολούνται με ασύρματη (και καλά) φόρτιση' date=' ενώ στην ουσία πάλι έχεις ένα καλώδιο στον τοίχο, που καταλήγει σε μια βάση, που πρέπει ακριβώς πάνω της να ακουμπήσεις το τηλέφωνο! Δηλαδή γλιτώνεις απλά την κίνηση να κουμπώσεις το βύσμα???

 

B)[/quote']

Απο τις σπάνιες φορές που συμφωνώ μαζί σου.. :)

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Απο τις σπάνιες φορές που συμφωνώ μαζί σου.. :)

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

 

Συνήθως νωρίς πριν πιω καφέ είμαι σε πιο "νηφάλιο" mood! :P

 

Σοβαρά τώρα: προφανώς ένα τέτοιο χαρακτηριστικό δεν είναι από μόνο του λόγος για να επιλέξει κανείς μια συσκευή, αλλά αν το δεις πιο συνολικά, ανακαλύπτεις άπειρες άλλες μικρές λεπτομέρειες που κάνουν τη διαφορά (τόσο στο hardware όσο και στο software)!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτές οι μικρές διαφορές είναι που μου αρέσουν και προσπαθώ να περιγράψω κάθε φορά και γίνεται χαμός! Αυτό είναι κάτι που θα έχει πρακτικό αποτέλεσμα στην καθημερινή χρήση (να θυμηθούμε πόσες φορές πχ πετυχαίνουμε με τη μία το usb καλώδιο από τη σωστή πλευρά??? :P). Και κάθονται οι άλλοι και ασχολούνται με ασύρματη (και καλά) φόρτιση, ενώ στην ουσία πάλι έχεις ένα καλώδιο στον τοίχο, που καταλήγει σε μια βάση, που πρέπει ακριβώς πάνω της να ακουμπήσεις το τηλέφωνο! Δηλαδή γλιτώνεις απλά την κίνηση να κουμπώσεις το βύσμα???

 

B)

 

Αρα αφου δεν πετυχαινουμε με τη μια το καλωδιο στη σωστη πλευρα του, καλυτερα να μην εχεις καθολου καλωδιο και βυσμα και να ακουμπας απλα πανω το κινητο. Αυτο γιατι δεν ειναι μια μικρη διαφορα που σου αρεσει αλλα κατι το αχρειαστο. Εγω για παραδειγμα εκει που εχω διαφορους φορτιστες ψαχνω καθε φορα να βρω και τον σωστο, ενταξει δεν παιρνει και εναν αιωνα...αλλα γιατι οχι και αυτο μια μικρη λεπτομέρεια που κάνει τη διαφορά με πρακτικο αποτελεσμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξερω αν σας βολευει εσας το νεο βισμα του iphone,αλλα εγω εχω ενα φορτηστη για 4 διαφορετικες συσκευες!

Ασε που μια μερα το ξεχασα στο πατρικο μου,και φορτιζα το κινητο μου με το καλοδιο του mouse!:-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξερω αν σας βολευει εσας το νεο βισμα του iphone,αλλα εγω εχω ενα φορτηστη για 4 διαφορετικες συσκευες!

Ασε που μια μερα το ξεχασα στο πατρικο μου,και φορτιζα το κινητο μου με το καλοδιο του mouse! :-)

 

Ακομα πιο πρακτικο αποτελεσμα, LOL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εκτος αυτου,τι το πιο αμεσο,γρηγορο και φτηνο να βρεις και να αγορασεις ενα miniusb φορτηστη,σε περιπτοση που χαθει ή καταστραφει αυτος που εχεις!

Τι το πιο ωραιο να ξενυχτησεις στο σπιτι ενος φιλου που εχει samsung και να μη χρειαζεται να εχεις φερει μαζι σου,το φορτηστη του htc σου,για να μπορεις να το φορτισεις την επομενη!

Και πολλα τετοια παραδειγματα...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...