Προς το περιεχόμενο

Η Samsung επιτίθεται στην Apple για το iPhone 5


vasilisbilias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πχ για να βλέπεις ταινίες με streaming μέσω νετ τσάμπα εννοείται πας σε android, όπως και γενικά αν θες σχεδόν τα παντα τσάμπα.

 

Έλα ρίξε και ένα link μη μας κρεμάς (εδώ ή με ΡΜ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 520
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ανούσιος πόλεμος εταιριων Το θέμα είναι όπως είπε ένας εδώ είναι να σπάσει το μονοπώλιο. Είναι τρέλα αυτό που γίνεται. Και φυσικά δεν φταίει η apple γι αυτό. Τα λεφτά μας θέλει να φάει στο κάτω κάτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω αυτό βλέπω παντως. Κανεις δεν έκανε θρησκεία το android. Κανεις δε μιλάει για ανεξήγητα καλυτερο. Ακόμα και η σύγκρισή spec, ειναι σύγκρισή στοιχείων. Ανεξήγητα καλύτερα προϊόντα δεν υπάρχουν. Βλέπω πολλούς με μηλαρακια στο προφίλ, και αλλα παρόμοιά.

Θρησκευτικό φανατισμό βλέπω.

Εγώ γιατί βλέπω παντού πιγκουίνους και android για avatar ρε γμτ.

Btw τι σημαίνει ότι το ΄χει για avatar δεν κατάλαβα

 

Φτου δεν έπρεπε να γραψω ξέχασα ότι έχω για avatar ένα μπαρμπαδέλι που χρησιμοποιεί Macbook.

 

Α ναι για το θέμα,την συνολική εμπειρία σε "υπολογιστές" την μετράτε ή τα βλεπετε όλα ξεχωριστά;

 

Untitled-1.jpg

 

Θέλεις στα αλήθεια να βάλω τα αντίστοιχα για Android phone,Android Tablet και Linux desktop,και αν ναι ποιο απο τα 10δες UΙ,των 10δων διανομών της κάθες κατηγορίας.

 

Και όχι δεν σημαίνει ότι αν έχεις Android θα βάλεις Linux ή αν έχεις MacBook θα πάρεις iphone ,αλλά κάποιοι ψάχνουν την σύνδεση μεταξύ phone,tablet και pc,να μην χρησιμοποιούν διαφορετικά πράγματα κάθε φορά.

 

Δεν είναι όλοι tech freaks και ούτε έχουν όλοι όρεξη να ξανα-ανακαλύπτουν την Αμερική κάθε φορά που πιάνουν στα χέρια τους άλλη συσκευή.

 

Οι περισσότεροι θέλουν να μάθουν 1 OS και να το δουλεύουν παντού,για αυτό λέω γω ότι το να το περιορίζεται ΜΟΝΟ σε μια κατηγορία καθιστά άκυρη την σύγκριση.

 

Btw και η σύγκριση specs όταν το OS που μπαίνει πάνω σε αυτά είναι γτπ είναι επίσης άκυρη,πολλές φορές έχω μπει στο θέμα σύγκριση OSX-Windows και ποτέ δεν λέγαμε μόνο για hardware αλλά κι επιδόσεις,αν σε i7 τα Windows ήταν πιο αργά σε καθημερινές εργασίες απο ότι το OSX σε Pentium 4,ποιος ο λόγος να με νοιάξει ότι έχει χειρότερα specs,ψιλο-offtopic αλλά νταξ

Επεξ/σία από gnsX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Έλα ρίξε και ένα link μη μας κρεμάς (εδώ ή με ΡΜ).

Ice stream εφαρμογή. Νομίζω θα το βρεις στο xda. Ειναι free και δεν απαγορεύεται οπότε νομίζω μπορω να το γραψω εδω αυτό. Σε συνδιασμο με κανα 2 player. Οπωσδήποτε vplayer. Καλο ειναι να υπάρχει και ο daroon player και ο mx.

Υπάρχουν και αλλα που δεν ειναι ακριβώς δωρεαν και που για διάφορους λογους δεν μπορω και πω ούτε με pm.

Υπάρχει παντα και το google. Δεν ξερεις ποση δύναμή έχει ΑΝ ξερεις πραγματικά να ψαξεις. Στις τελευταίες 100 ταινίες που εχω ψαξει, εχω ποσοστό επιτυχίας 100%, ούτε καν 99% Και μιλαω και για ταινίες πριν παιχτούν στους κινηματογράφους.

Σε αντίθεση με το iphone, αυτές οι ταινίες παίζουν κανονικά στον browser.

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και παιδιά είναι καιρός να αφήσουμε την καραμέλα με το bluetooth! Εν έτη 2012 κανείς δεν χρησιμοποιεί bluetooth για να μεταφέρει αρχεία. Smartphone έχεις, όχι Nokia 3210. Χρησιμοποίησε το email ή direct wifi.

Σωστά, δίκιο έχεις. Το wifi direct είναι κάτι πολύ σύνηθες και συμβατόοοοο πολύ συμβατό ανάμεσα σε συσκευές, και πρόσβαση στο internet έχουν όλοι παντού και πάντα.

Από την άλλη, είναι πολύ παράλογο να περιμένω από μια συσκευή που έχει ήδη bluetooth, να το έχει ξεκλείδωτο. Έχεις δίκιο, ζητάω πάρα πολλά. Έως και εφαρμογές στέλνεις με bluetooth σε λιγότερο από λεπτό. H δε αναφορά παράδοσης, πολύ οπισθοδρομικό feature επίσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ απλά η Samsung με αυτή την κίνηση δείχνει πόσο αναστατωμένη είναι.

Τελείωσε το πανηγύρι με το S3' date=' όσο πουλήσαμε πουλήσαμε πάμε να προλάβουμε τώρα να βγάλουμε το S4.

Που παρεπιπτόντως έχουν βγει ήδη leaks για την υπαρξή του με υποτιθέμενη κυκλοφορία πρώτο τρίμηνο 2013. Αυτό βέβαια ένα σημαίνει για τους κατόχους S3:

Σας γράφουμε στα παπάρια μας, πάρ'τε το πολύ τη JB (με bugs και κρασαρίσματα) και αν θέλετε κι άλλα σκάστε τα στο S4. It doesn't take a genius...[/quote']

Έχεις δίκιο σε αυτό. Το εχω γραψει και εγώ υπάρχει θεμα στις αναβαθμησεις του android.

Θα έπρεπε να συμβαίνει ότι και με τα windows στα pc. Το λειτουργικό να το φτιαχνει η google και να τρεχει το ιδιο παντου, και όλα τα update.

Δυστυχώς το έχουν κανει εμποριο. Θάβουν πανίσχυρες συσκευες για να πουλήσουν τις επόμενες.

Δε μιλαω για xda, γιατί δεν αφορα το μεσο χρήστη.

Αυτα βρίσκει και παταει η microsoft.. Αν δε βελτιωθεί το πραγμα, θα δεις ποσοι θα φύγουν και απο android για win phone.

Τώρα για το s4, πιστεύω μεχρι να βγει θα έχει περάσει ενας χρονος απο το s3. Επειδή εχω μια εμπειρια στο θεμα, απο όταν ξεκίνησαν οι σοβαρές φήμες για το s2, το κινητό έκανε πανω απο χρονο για να βγει.

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το scoda octavia 2000cc RS μία χαρά ίππους έχει. Όμως, εάν έχω τα λεφτά θα πάρω Audi 2000cc. Από την ίδια εταιρεία είναι, αλλά όποιος έχει μπει σε Audi καταλαβαίνει την διαφορά. Ίδια specs έχουν στο "cpu" τους, αλλά άλλο το ταξίδι με Audi και άλλο το ταξίδι με Scoda.

 

Το post #3 τα λέει όλα με το link στην παρουσίαση που έχει.

 

Όποιος έχει λεφτά να αγοράσει iPhone, θα δει ότι απλώς τα πάντα δουλεύουν και θα απολαύσει την εμπειρία χρήσης. Όποιος δεν έχει ή δεν θέλει να αγοράσει, θα μείνει να συγκρίνει tech specs.

 

Καλά τα tech specs, αλλά όταν πρόκειται για "racing". Εκεί, ναι. Η Apple ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ. Τίποτα απολύτως. Nada. Zero. Μηδέν. Δεν ξέρω κανένα server να είναι Apple ούτε κάποιο cluster από Η/Υ ή rendering farm να είναι βασισμένο σε Apple Η/Υ.

 

Όμως, όταν πρόκειται για το σπίτι, δεν θέλω να έχω επιδόσεις. Θέλω άνεση. Δεν θέλω να διαβάσω ούτε ένα how to για να μάθω πώς θα ελέγξω το media software μέσω κινητού (iTunes Remote), δεν θέλω να διαβάσω ούτε ένα how to για το πώς να κάνω stream ταινίες στην tv (Apple TV), δεν θέλω να διαβάσω ούτε ένα how to για το πως θα έχω NAS (Apple Time Capsule), ούτε ένα how to για το πως θα σετάρω dyndns για να έχω από παντού πρόσβαση στον NAS στο σπίτι (Back to my MAC) και ούτε ένα how to και τίποτα απολύτως για ποια έκδοση λειτουργικού να βάλω ή να μην βάλω στο κινητό μου. Θα σκάσω τα λεφτά μου (Mac Η/Υ + 300€ Time Capsule + 100 € Apple TV + 30€ mobile me) και θα τα έχω όλα αυτόματα και με λίγα κλικ. Συν ότι θα νοικιάζω ταινίες με υπότιτλους χωρίς να ψάξω για υπότιτλους. Έστω και εάν είναι εύκολο. ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΨΑΧΝΩ. Θέλω τα ΠΑΝΤΑ ΕΤΟΙΜΑ.

 

Οπότε, ας μείνουν οι κάγκουρες με τα μπλε πιστιλιστίρια να οδύρονται για τα tech specs και ας αφήσουν τους άλλους να περνάνε άνετοι και χωρίς να πατάνε το γκάζι σε κάθε φανάρι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΨΑΧΝΩ. Θέλω τα ΠΑΝΤΑ ΕΤΟΙΜΑ.

Συνχαρητηρια. Χωρις καμία ειρωνια είσαι ο τυπικός apple user. Βεβαία κανονικά έπρεπε να γράφεις για να κυριολεκτουμε, "Δε θέλω να ψαχτω ,θέλω οσα θέλει η apple να μου δωσει, και με τον τρόπο που θέλει αυτή έτοιμα".

Επίσης ελπίζω το παραπάνω σλόγκαν να μη το εφαρμόσεις και στη ζωη σου γιατί δε σε βλέπω καθόλου καλα ειδικά σε εποχη κρίσης..

Η εποχη που πολοι τα είχαν όλα έτοιμα συνήθως απο το μπαμπά χωρις να ψαχτουν πέρασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνχαρητηρια. Χωρις καμία ειρωνια είσαι ο τυπικός apple user. Βεβαία κανονικά έπρεπε να γράφεις για να κυριολεκτουμε, "Δε θέλω να ψαχτω ,θέλω οσα θέλει η apple να μου δωσει, και με τον τρόπο που θέλει αυτή έτοιμα".

Επίσης ελπίζω το παραπάνω σλόγκαν να μη το εφαρμόσεις και στη ζωη σου γιατί δε σε βλέπω καθόλου καλα ειδικά σε εποχη κρίσης..

Η εποχη που πολοι τα είχαν όλα έτοιμα συνήθως απο το μπαμπά χωρις να ψαχτουν πέρασε.

 

 

Πώς συνδέεται ο μπαμπάς, το "όσα θέλουν οι άλλοι να μου δώσουν" με το γεγονός πως όταν κάποιος πληρώνει θέλει να μην καταβάλει κόπο μετά γιατί πλήρωσε... δεν μπορώ να καταλάβω.

 

Μάλλον εσύ έχεις μάθει με τα λεφτά του μπαμπά και για αυτό δεν βλέπεις σε αυτά κάποια αξία... ως συνήθως όσοι δεν έχουν δουλέψει για τα λεφτά τους δεν μπορούν να καταλάβουν και πώς βγαίνουν. Χώρια πως όποιος δεν δουλεύει έχει άπλετο χρόνο για ψάξιμο. Guess what... όσοι δουλεύουν ψάχνονται στην δουλειά τους και δεν θέλουν να κάνουν το ίδιο και στο "σπίτι" τους.

 

Επίσης, να θυμίσω το γεγονός πως εάν θέλει κανείς να "ψαχτεί" με Apple μπορεί να βρει πολλά περισσότερα λόγω *nix; Μπα. Δεν θα το κάνω γιατί θα μπούμε στο loop ποιος έχει τι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει πολύ πλάκα που θεωρείτε ότι σε τέτοιες συσκευές (κινητά, κλπ) πρέπει να είμαστε ψαγμένοι. Αλλιώς πέφτουμε θύματα.

 

Σε έναν φούρνο π.χ., γιατί να μην ισχύει το ίδιο; Εγώ πετάω το παστίτσο μέσα και σε 40' τρώω. Δε με νοιάζει σε ποιο σημείο ψήνει καλύτερα, ή τι είναι αυτά τα περίεργα σχηματάκια που δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ. Πόσο μάλλον να ασχοληθώ να του περάσω custom firmware (κι οι φούρνοι chipάκια έχουν). Αλλά, στο κινητό, εάν δε το κάνω... για πολλούς είμαι κορόιδο και θύμα (τουλάχιστον για πολλά μέλη του Insomnia). Nice.

 

Οπότε θα υπερασπιστώ τη θέση του Timonkaipumpa. ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΨΑΧΝΩ. ΘΕΛΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΤΟΙΜΑ.

 

Πάω τώρα να περάσω μια custom ROM στο ψυγείο μου... τελευταία όταν ανοίγω την πόρτα το λαμπάκι lag-άρει. :mrgreen:

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει πολύ πλάκα που θεωρείτε ότι σε τέτοιες συσκευές (κινητά, κλπ) πρέπει να είμαστε ψαγμένοι. Αλλιώς πέφτουμε θύματα.

 

Σε έναν φούρνο π.χ., γιατί να μην ισχύει το ίδιο; Εγώ πετάω το παστίτσο μέσα και σε 40' τρώω. Δε με νοιάζει σε ποιο σημείο ψήνει καλύτερα, ή τι είναι αυτά τα περίεργα σχηματάκια που δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ. Πόσο μάλλον να ασχοληθώ να του περάσω custom firmware (κι οι φούρνοι chipάκια έχουν). Αλλά, στο κινητό, εάν δε το κάνω... για πολλούς είμαι κορόιδο και θύμα (τουλάχιστον για πολλά μέλη του Insomnia). Nice.

 

Οπότε θα υπερασπιστώ τη θέση του Timonkaipumpa. ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΨΑΧΝΩ. ΘΕΛΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΤΟΙΜΑ.

 

Πάω τώρα να περάσω μια custom ROM στο ψυγείο μου... τελευταία όταν ανοίγω την πόρτα το λαμπάκι lag-άρει. :mrgreen:

 

Ρε συ, η καφετέρια μου lag-άρει όταν φτιάχνει γαλλικό. Ξέρεις καμία custom rom για να γίνετε γρήγορα ο καφές;

 

Χάλασε και αυτό το forum... 309 post για να παρομοιαστεί το iphone vs κάτι με αυτοκίνητα...

 

 

Τα αφεντικά του mod αυτού πού είναι να του τραβήξουν λίγο το λουρί για να μην προκαλεί και οδηγεί το thread σε flame;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συν ότι θα νοικιάζω ταινίες με υπότιτλους χωρίς να ψάξω για υπότιτλους. Έστω και εάν είναι εύκολο. ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΨΑΧΝΩ. Θέλω τα ΠΑΝΤΑ ΕΤΟΙΜΑ.

 

Οπότε, ας μείνουν οι κάγκουρες με τα μπλε πιστιλιστίρια να οδύρονται για τα tech specs και ας αφήσουν τους άλλους να περνάνε άνετοι και χωρίς να πατάνε το γκάζι σε κάθε φανάρι.

Οπότε θα υπερασπιστώ τη θέση του Timonkaipumpa. ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΨΑΧΝΩ. ΘΕΛΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΤΟΙΜΑ.

 

 

Ειναι πολλοι που θελουν τα παντα ετοιμα και για αυτο προτιμανε το android. Εχουν μια ταινια(που μπορει να τους την εδωσε ενας φιλος) κ θελουν να την δουνε στο κινητο τους:

απλα την περνανε στο κινητο με copy-paste. Δεν ειναι ολοι διατεθιμενοι να μαθουν τα τερτιπια της apple και τις χρονοβορες μετατροπες που απαιτει οπως τα εχεις μαθει εσυ.

 

Θελουν να περασουν την μουσικη που εχουν στο pc ή στο pc ενας φιλο τους και την περνανε με ενα copy-paste. Δεν μπορουν ολοι να μαθουν το iTunes, δεν εχουν τον χρονο και την ορεξη για κατι τετοιο.

 

ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΨΑΧΝΟΥΝ.

 

(ιδιου επιπεδου απαντηση)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...