Προς το περιεχόμενο

Η Samsung επιτίθεται στην Apple για το iPhone 5


vasilisbilias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Αν ναι και αν βρεις καποιον στο δρομο τι θα κανεις θα ψαχνεις για hotspot :mrgreen:

 

ε ναι, είναι τόσο επείγουσα η ανταλλαγή φωτογραφιών, θα με έχει πιάσει πανικός :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 520
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή όμως, παρα τους εκατέρωθεν φανατισμούς (κυρίως των apple fan - δεν ειδα κανέναν με φωτο στο προφίλ samsung ή htc)

Πρέπει να είναι η μεγαλύτερη ανακρίβεια που έχεις γράψει ποτέ στο φόρουμ. Άκου "φανατισμό κυρίως των apple fans" ενώ ΟΛΟΙ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ πως το μεγαλύτερο φανατισμό επιδεικνύουν και αποδεικνύουν καθημερινά οι apple haters κάνοντας ταναπού κάθε thread που το search βρίσκει έστω και μια φορά τις λέξεις apple και iPhone. Δηλαδή έλεος!!!

Οι apple fans δεν έχουν φανατισμό, έχουν κόλλημα - λατρεία πες το όπως θες με τα προϊόντα της Apple αλλά σπανίως βρίζουν, τρολάρουν, προσβάλουν και ειδικά σε άλλα θέματα.

 

η πλειονοτητα (60-70%) προτιμαει android.

Λογικό αφού στις 30 συσκευές που θα βρεις σε μια βιτρίνα, οι 25 έχουν android και μάλιστα με τιμές για όλες τις τσέπες. Ειλικρινά, αυτό το επιχείρημα που χρησιμοποιείται συνέχεια, τι ακριβώς αποδεικνύει;

 

 

 

edited λόγω ορθογρ. λαθών

Επεξ/σία από kirileman
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πλειονοητα των χρηστων κινητων τηλεφωνων (που σιγα-σιγα εχουν παρει smartphone) εχουν το προφιλ που περιγραφεις.

Και η αγορα εχει δωσει την απαντηση της:

η πλειονοτητα (60-70%) προτιμαει android.

Τωρα αν εσυ θεωρεις οτι αυτο το 60-70% ειναι "κομπιουτεραδες" και οχι απλοι χρηστες οπως τους περιγραφεις, ειναι αλλο θεμα.

Ναι επειδη η τσεπη της πλειονοτητας σηκωνει android και οχι ios, αυτοματως προκυπτει οτι το android ειναι καλυτερο OS στα σημεια που ρωτησα. Η πλακα ειναι οτι επειδη ηθελα να συγκρινω ΚΑΘΑΡΑ OSes χωρις να μπλεκουμε με τιμες και παμε αλλου, ειπα "να μη ληφθει υποψιν το κοστος"....Ο κυκλος μπορει να μην εχει τετραγωνιστει, η λογικη τετραγωνιζεται πανευκολα παντως:

Μολις μας ειπες οτι τα daihatsu και τα hyundai ειναι καλυτερα απτις ferrari και τις lamborghini. Αποδεικνυεται απο τα ποσοστα αγορων !

 

(Παντως για να παιξω λιγο και το παιχνιδι σου, στην Αμερικη, αν αυτο εχει καμια ιδιαιτερη σημασια, το android πρεπει να βολοδερνει στην τριτη θεση των προτιμησεων των αγοραστων, πισω απο ios και blackberry. Αμερικανακια, τι να πεις, ας ερθουν Ελλαδα να μαθουν μπαλιτσα πανω στα Sony xperia neo V, τα huawei, τα alcatel one touch και τα samsung galaxy mini/W/R κλπ entry level smartphones).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

(Παντως για να παιξω λιγο και το παιχνιδι σου, στην Αμερικη, αν αυτο εχει καμια ιδιαιτερη σημασια, το android πρεπει να βολοδερνει στην τριτη θεση των προτιμησεων των αγοραστων, πισω απο ios και blackberry. Αμερικανακια, τι να πεις, ας ερθουν Ελλαδα να μαθουν μπαλιτσα πανω στα Sony xperia neo V ).

Δεν επεσες και πολυ εξω:

Αντι για 3η θεση να βολοδερνει το android οπως ανεφερες, ειναι με διαφορα στην πρωτη θεση:

http://www.bgr.com/2...m-falls-behind/

http://www.engadget....artphone-share/

 

2pqunwk.jpg

 

Μαλιστα στην Αμερικη , android και ios συσκευες εχουν παρομοιες τιμες, υπαρχουν μοντελα και στις 2 πλατφορμες απο 0-$199. (γιατι εκει σχεδον ολοι παιρνουν με συμβολαιο κινητο)

Ακομα αν δεις τα αμερικανικα reviews , γραφουν σαν τιμη πωλησης αυτην με συμβολαιο και αυτες τις τιμες συγκρινουν.

Μαλιστα υπαρχουν μερικα android που παιζουν στα $249,ενω η top iOS συσκευη ειναι παντα στα $199 (τωρα το iPhone 5) και οι αλλες ειναι στα $99 (iPhone 4s) και $0 (iPhone 4).

 

 

 

-------------------------------------------

 

Αντιθετα, στα tablets που το android εχει σαφες πλεονεκτημα τιμης στην Αμερικη(σε αντιθεση οπως ειδαμε με τα smartphones που στην Αμερικη παιζουν στην ιδια τιμη), δεν εχει καταφερει να πλησιασει το iOS σε market share.

Εκει η αγορα προτιμαει iOS συσκευες σε αντιθεση με τα smartphones που εχει σαφη προτιμηση προς τις android συσκευες.

Επεξ/σία από haHa
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ενδιαφερον το στατιστικο στοιχειο δυο μηνων οπου μολις εχει κυκλοφορησει το s3.

Δες και αυτα 2-3 μηνων μετα την κυκλοφορια του 4 ή του 4s, εναλλακτικα δες μετα απο 3-4 μηνες τα ιδια στατιστικα.

 

Κατα τ'αλλα νταξει αποτι φαινεται προφανως το android εχει ανακαμψει σε σχεση με τα στατιστικα που ειχα δει 1-1.5 χρονο πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ενδιαφερον το στατιστικο στοιχειο δυο μηνων οπου μολις εχει κυκλοφορησει το s3.

Δες και αυτα 2-3 μηνων μετα την κυκλοφορια του 4 ή του 4s, εναλλακτικα δες μετα απο 3-4 μηνες τα ιδια στατιστικα.

Στο ιδιο γραφημα εχει κ αυτο που ζητας(5 μηνες μετα την κυκλοφορια του iPhone 4s και χωρις να εχει κυκλοφορησει το s3,htc one x κλπ). Νομιζα οτι θα μπορουσες να το δεις,στο κανω κοκκινο εδω για να μην μπερδευεσαι:

 

ejyoy.jpg

 

 

Οπως βλεπεις δεν εχει καμμια σχεση με την ανακριβεια που εγραψες ("στην Αμερικη, αν αυτο εχει καμια ιδιαιτερη σημασια, το android πρεπει να βολοδερνει στην τριτη θεση των προτιμησεων των αγοραστων, πισω απο ios και blackberry. Αμερικανακια, τι να πεις...")

Και μιλαμε για μια χωρα οπου τα κινητα παιζουν στην ιδια τιμη, 0-$199, δεν υπαρχει ουσιαστικα θεμα τσεπης και κοστους.

 

-------------------------------

 

 

Λογικό αφού στις 30 συσκευές που θα βρεις σε μια βιτρίνα, οι 25 έχουν android και μάλιστα με τιμές για όλες τις τσέπες. Ειλικρινά, αυτό το επιχείρημα που χρησιμοποιείται συνέχεια, τι ακριβώς αποδεικνύει;

Δεν ειναι ακριβως επιχειρημα, ειναι η πραγματικοτητα.

Πως πχ στα tablets η πλειονοτητα προτιμαει iOS συσκευες(παρολο που ειναι ακριβοτερες και τα android tablets ειναι πολυ περισσοτερα)?

Αντιστοιχα, στα smartphones η πλειονοτητα προτιμαει android συσκευες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να είναι η μεγαλύτερη ανακρίβεια που έχεις γράψει ποτέ στο φόρουμ. Άκου "φανατισμό κυρίως των apple fans" ενώ ΟΛΟΙ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ πως το μεγαλύτερο φανατισμό επιδυκνείουν και αποδυκνείουν καθημερινά οι apple haters κάνοντας ταναπού κάθε thread που το search βρίσκει έστω και μια φορά τις λέξεις apple και iPhone. Δηλαδή έλεος!!!

Οι apple fans δεν έχουν φανατισμό' date=' έχουν κόλλημα - λατρεία πες το όπως θες με τα προϊόντα της Apple αλλά σπανίως βρίζουν, τρολάρουν, προσβάλουν και ειδικά σε άλλα θέματα.

 

Λογικό αφού στις 30 συσκευές που θα βρεις σε μια βιτρίνα, οι 25 έχουν android και μάλιστα με τιμές για όλες τις τσέπες. Ειλικρινά, αυτό το επιχείρημα που χρησιμοποιείται συνέχεια, τι ακριβώς αποδεικνύει;[/quote']

Εγω αυτό βλέπω παντως. Κανεις δεν έκανε θρησκεία το android. Κανεις δε μιλάει για ανεξήγητα καλυτερο. Ακόμα και η σύγκρισή spec, ειναι σύγκρισή στοιχείων. Ανεξήγητα καλύτερα προϊόντα δεν υπάρχουν. Βλέπω πολλούς με μηλαρακια στο προφίλ, και αλλα παρόμοιά.

Θρησκευτικό φανατισμό βλέπω. Ρωτας τι κανεις ευκολότερα στο ios, και παίρνω κάτι απαντήσεις που ακριβώς τα ιδία κανεις στο android. Συνήθως με ακριβώς την ιδία εφαρμογή. Διαβάζω για κολλήματα του android, για αστάθεια κλπ. Δηλαδή εγω ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ORIGINAL ROM (με την custom που τρέχω αυτή τη στιγμή η οποία ειναι πειραματική jb και όχι stable, ναι, εχω αστάθεια αλλα αυτό ειναι επιλογή μου. Με custom ics ειχα πληρη σταθερότητα επίσης ) τι πρέπει να πω; Να συμφωνήσω;

Καλώς ή κακώς στην εμπειρια χρησης παίζει ρολο και το hardware και το software. Μη περιμένεις να έχεις την εμπειρια του ios σε μια συσκευή των 200€ τρέχοντας gingerbread. Εκεί όμως παίρνεις μια φθηνή συσκευή. Επίσης επειδή κάποια κινητά βγήκαν προβληματικά, δεν ισχύει το ιδιο για όλα.

Όταν ειμουν υπερ του ios, εγραφα και ο ίδιος ότι κολαγε το sgs1 στα χερια μου. Αληθεια ήταν. Με τις πρώτες ρομ που έπαιρνε υπηρχε θεμα.

Απο τοτε έχει εξελιχθεί πολυ το android. Δεν ειναι σε εκείνο το επιπεδο.

Στην ερώτηση παραπάνω, τι θα πρότεινα σε ένα 50χρονο, πίστεψε με δεν υπάρχει απάντηση. Καποιοι βολεύονται καλύτερα με μια ακριβή συσκευή android και καποιοι με iphone.

Όχι αν πάρεις ένα sgs3 για να μείνουμε και στο θεμα, δε θα διαπιστώσεις κανενα απο τα προβλήματά που αναφέρονται συνεχώς. Ειναι καθαρά θεμα τι θες να κανεις, αν βολευεσαι με μικρή ή μεγάλη οθόνη και αντίστοιχη συσκευή, αν θες αλουμίνιο / design ή πλαστικό κλπ. Σε επιδόσεις σε αυτό το επιπεδο δεν αναφέρομαι καν. Δεν παίζει κανένα ρολο αν το iphone έχει 2 πυρήνες (που έχει) ή 4 που έχει το sgs3.

Το ποιο χαρακτηριστικό παράδειγμα ότι δεν υπάρχουν δεδομένα είμαστε εμείς οι 2. Έχουμε και οι 2 εμπειρια και ios και σοβαρής συσκευής android, και εντελώς διαφορετικές προτιμήσεις. Ακριβώς γιατί κάνουμε (ειμαι εντελώς βέβαιος γι αυτό) εντελώς διαφορετική χρηση, και δίνουμε βαρύτητά σε διαφορετικά πραγματα. Δε λεω διαβαζεις φανατισμούς και απο χρήστες android, αλλα ηλικρινα παρε διαβασε όλα τα ποστ ένα ένα να δεις ποιοι γραφούν ποιο φανατικά.

Και αυτό που γραφεις ότι κάνουν μπουρδ.. τα ποστ του iphone οι android χρήστες, ισχύει. Δεν ισχύει και ακριβώς το αντίστροφο; Δεν το βλέπεις όμως. Βλέπεις μονο αυτό. Σου φαίνεται αντικειμενική η κριτική σου όταν βλέπεις μονο το ένα;

Κοιτα τα θέματα για το sgs3 και θα δεις αν εχω δίκιο. Ακριβώς το ιδιο γίνεται.

400 εφαρμογές κυρίως σπασμένες εχω και κανένα ιο.. Που ακριβώς βρίσκονται ολοι αυτοι οι ιοι; Επίσης ποτε δεν πηρε τηλεφωνα μονο του το κινητό μου.

Όλα αυτά και πολλά αλλα ανοίκουν στη σφαίρα της αγνοίας και της παραπληροφόρησης.

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αλήθεια σχολίασε κανείς πως μετα το iPhone 5 η Samsung "άφησε" να διαρρεύσουν και καλά τα σχέδια της για το S4 ή Siv? Ελπίζω μόνο να μην έχουν και πολύ βάση γιατί πήρε το μάτι μου κάτι για 5" και εκεί μετα θα έχουμε να γελάμε... :P

 

http://techcrunch.com/2012/09/17/three-days-after-iphone-5-drops-samsung-desperately-leaks-galaxy-s-iv-debut-date/

 

post-40751-0-38418900-1347901856_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι ακριβως επιχειρημα, ειναι η πραγματικοτητα.

Πως πχ στα tablets η πλειονοτητα προτιμαει iOS συσκευες(παρολο που ειναι ακριβοτερες και τα android tablets ειναι πολυ περισσοτερα)?

Αντιστοιχα, στα smartphones η πλειονοτητα προτιμαει android συσκευες.

Μααααααααλιστα.

Μπορεις λοιπον να εξηγησεις γιατι στα tablets ο κοσμος προτιμαει ipad/ios ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μααααααααλιστα.

Μπορεις λοιπον να εξηγησεις γιατι στα tablets ο κοσμος προτιμαει ipad/ios ?

H εικασια που μπορω να κανω (οντας κατοχος iPad , αλλα κατοχος android κινητου και παλιοτερα iphone 4, 3gs, 3g, 2g) για να εξηγησω την πραγματικοτητα (οτι ο κοσμος προτιμαει iOS στα tablets, αλλα android στα smartphones) ειναι :

α) οτι εχει πολυ-πολυ περισσοτερες εφαρμογες για tablets το iOS σε σχεση με το android. Στα smartphones δεν υπαρχει τετοιο θεμα.

β) το λειτουργικο ειναι σχεδιασμενο για tablets και οχι οπως ειναι στο android που προσφατα προσαρμοστηκε(πριν το ice cream 4.0 δεν θεωρουσα ουτε το honeycomb 3.0 σοβαρη λυση για tablet,ποσο μαλλον το 2.3 gingerbread),

γ) το ipad 3 διαθετει την καλυτερη οθονη με διαφορα απο τα αλλα tablets και δεν υπαρχει κατι που να το πλησιαζει. Στα smartphones δεν συμβαινει κατι τετοιο.

δ) το ipad 3 ειναι κατα βαση το πιο γρηγορο(βγηκαν καποια τετραπυρηνα με το tegra 3, που δεν λεει κ πολλα). Αντιθετα στα smartphones, το android εχει με διαφορα τις πιο γρηγορες συσκευες.

ε) στα tablets, οι iOS συσκευες δεν εχουν το τεραστιο μειονεκτημα της μικροτερης οθονης που εχουν στα smartphones.

Σε smartphones , αν ηθελες να κανεις πιο γρηγορα, πιο ανετα και πιο παραγωγικα την δουλεια σου, πηγαινες σε κινητο με οθονη 4.0 και πανω αντι να παιδευεσαι σε μια μικρη οθονη 3.5" , που τωρα η apple καταλαβε τι μειονεκτημα ηταν και αντεγραψε τον ανταγωνισμο κ μεγαλωσε την οθονη.

Αυτο το μειονεκτημα δεν υπαρχει στις tablet συσκευες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα tablet δεν υπάρχει κανενα θεμα. Η apple προηγηται πανηγυρικα αυτή τη στιγμή. Το δείχνουν και τα ποσοστά της εκεί. Ακόμα και το note, το ειδα απο κοντά και δεν εντυπωσιαστικα. Φαίνονται τα pixel. Δεν υπάρχουν android tablet με μεγάλη οθόνη 10+ ίντσες και μεγάλη αναλυση τύπου ipad. Και δεν υπάρχουν και android εφαρμογές ειδικά για tablet. Ειναι αρκετά πίσω η google σε αυτά και μεχρι να φτάσει στο επιπεδο της apple μάλλον θα την έχει φαει η microsoft.

Αυτό φυσικά δε σημαίνει ότι λόγω android, οι αντίστοιχες ταμπλέτες δεν έχουν κάποιες άλλες δυνατότητές. Πχ για να βλέπεις ταινίες με streaming μέσω νετ τσάμπα εννοείται πας σε android, όπως και γενικά αν θες σχεδόν τα παντα τσάμπα.

Edit.. ειχα ποσταρει πριν διαβάσω τον haha, που ουσιαστικά λέει τα ιδία με αλλα λογια.

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη αλλά γιατί να θέλω να χακάρω το κινητό μου και να παρεμβαίνω στις βασικές του λειτουργίες; Θέλω να μου πείτε πραγματικές χρήσεις και όχι χαζοπράγματα

 

Τελικός χρήστης είμαι και όχι developer. Κι ως τελικός χρήστης έχω την καλύτερη εμπειρία χρήσης.

 

Βρε εδώ ένα ipod touch 3g πήρα με 50 ευρώ και πάει πολύ πιο γρήγορα από το προβληματικότατο huwai που πέρασε από τα χέρια μου όσον αφορα στις non phone λειτουργίες. Το galaxy s το είχα 2 μήνες και πέρα από την καταπληκτική οθόνη...προβλήματα-το αντάλλαξα με ipad και ακόμα το έχω και κάνω με το imovie και τις λοιπές apple εφαρμογές άλλου επιπέδου δουλειά.

 

Από shovelware, novice freeware, puzzle savouraware έπηξα στο google play.

 

Για το sms που αναφέρει ο φίλος (αναφορές παράδοσης) θα συμφωνήσω, αν και ιδιαίτερα ασήμαντο, αλλά τι να πω ρε παιδιά, το πάλεψα το θέμα android, δε μπορώ να το συνηθίσω- είναι ακόμα immature και θα είναι για πολύ ακόμα λόγω της φύσης του λειτουργικού, και με χαζοπροβλήματα.

 

Θυμηθήτε τη nintendo με το αδύναμο τεχνικά wii πώς έχει ξεπεράσει σε πωλήσεις ps3 και χβοχ.

 

Το παν είναι το software παίδες. Κι όταν λέω software εννοώ κυρίως

1. απλότητα και ταχύτητα gui

2. ποικιλία εφαρμογών σε συνάρτηση με ποιότητα

 

Η "παραμετροποίηση" είναι κάτι περιττό, γιατί το iphone είναι κατ εμέ ήδη από τη "φύση" του παραμετροποιημένο ώστε να προσφέρει υψηλή εμπειρία χρήσης.

 

Μετά, κι επειδή μιλάμε για κινητά παίζει και η εμφάνιση/ποιότητα κατασκευής- κι εκεί η apple, όπως δεκαετίες τώρα με τους υπολογιστές, έχει ξεχωρίσει

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....

 

Βρε εδώ ένα ipod touch 3g πήρα με 50 ευρώ ...

Οτι το ipod touch μπορει να το βρεις μεταχειρισμενο τοσο φθηνα(αληθεια, εχασε τοσο την αξια του?), δεν σημαινει οτι κανει τοσο.

Καλο ειναι να συγκρινουμε τιμες καινουριου με καινουριου κ οχι mp3 με smartphone.

Πχ το τελευταιο ipod touch που ανακοινωθηκε κοστιζει 359€ η φθηνοτερη εκδοση:

http://www.isquare.g...-touch-new.html

 

 

Οποτε λογικο μου φαινεται ενα mp3 player(οχι κινητο, δεν παιρνει τηλεφωνο, δεν εχει gps κλπ) που κοστιζει 359€ το τελευταιο του μοντελο να ειναι καλυτερο σε ταχυτητα κλπ απο ενα smartphone των 200€ (που παιρνει τηλεφωνο, εχει gps κλπ) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και παιδιά είναι καιρός να αφήσουμε την καραμέλα με το bluetooth! Εν έτη 2012 κανείς δεν χρησιμοποιεί bluetooth για να μεταφέρει αρχεία. Smartphone έχεις, όχι Nokia 3210. Χρησιμοποίησε το email ή direct wifi.

το 3210 δε θυμαμαι να ειχε bt :P

 

παντως το wifi direct θελει ακομα δουλιτσα , πχ η samsung το κανει να δουλευει οπως θελει εκεινη , η google στο nexus κανει τα δικα της

 

δε μπορει πχ να επικοινωνησει ενα gs2 με το nexus.. δεν ειχα δοκιμασει οσο ειχαμε και οι 2 ics , αλλα τωρα σιγουρα οχι

δε μπορει να δουλεψει το android beam στο gs3 με το nexus , γιατι η samsung το κανει μεσω wifi direct και η google μεσω bt

 

θα πρεπει να παρουν και οι αλλοι jelly για να μπορεσει να βγει ακρη..

 

(το android beam σα τροπος λειτουργιας μου αρεσει παρα πολυ , οτι κι αν χρησιμοποιει, ειναι παρα πολυ απλο και πιστευω οτι εκει ειναι το μελλον, δυστυχως ομως ελαχιστες συσκευες εχουν nfc και επειδη ο καθενας κανει τα δικα του οπως προειπα μονο με nexus s εχω καταφερει να το χρησιμοποιησω)

 

δυστυχως ο καθε κατασκευαστης επιμενει να κανει τα δικα του και το bt παραμενει η πιο αξιοπιστη λυση μιας και δουλευει ακομα και με παλιατζουρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...