Προς το περιεχόμενο

Η Samsung επιτίθεται στην Apple για το iPhone 5


vasilisbilias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

στο siii τα 2 gb ram θελω να μαθω γιατι τα βαζει...εκανε την μλκια εβγαλε τα πρωτα με 1gb ram και μας πριζει η συσκευη τα @@ αμα ανοιγεις πολλες εφαρμογες την καταναλωνει πολυ ευκολα και εβγαλε την 2η παρτιδα με τα αλλα χρωματα με 2gb μας δουλευει η samsung...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 520
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν αφήνετε λέω τα αϊφόνια και τα γκάλαξυ να πάτε να πληρώσετε καμιά δόση στην εφορία λεω γω? Γιατί η άποψη αυτών που ξοδεύουν αλλονών λεφτά και το παίζουν μούρη δεν αξίζει μια.

 

Το ενδεχόμενο πάλι αυτοί που ξοδεύουν λεφτά για Samsung Galaxy SIII και iphone 4S να το κάνουν απ' το μισθό τους και ταυτόχρονα να είναι συνεπείς προς τις υποχρεώσεις τους στην εφορία ούτε που σου περνάει απ' το μυαλό υποθέτω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε μήπως είναι μούφα? από ότι να ναι blogs, λίγο χοντρό είναι αν έχει βγει από την Samsung...

 

Και εγώ αυτό λέω γιατί κανείς δεν πρόσεξε ότι λέει 2 gb ram ?? ειλικρινά κανείς ? από αυτό και μονό δειχνη ποσό δεν ειναι της σαμμυ αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω να μάθω SAR για το iphone5. Τουλάχιστον στο συγκεκριμένο τομέα η Samsung εχει δείξει ότι σέβεται τον καταναλωτή. (Να θυμίσω ότι τα κινητά της Samsung πάντα συνοδεύονταν από hands-free).

 

Κατά τ' άλλα δε διαφωνώ ότι το interface είναι που κάνει τη διαφορά υπέρ του iphone5. Εως πότε όμως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια rom και ποσο καιρο την δουλευεις?

Επειδη αυτην την κουβεντα την ακουγα ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ και για τις διαφορες custom ics και ταλαιπωρηθηκα αδικα δοκιμαζοντες τις και διαπιστωνοντας τα αντιθετα απο οσα λεγανε, μιλας για καρα-stable καταστασεις και κανενα απολυτως ενοχλητικο bug στην καθημερινη χρηση?

 

Παντως να ξερεις, δεν ειναι jelly bean αυτο που φορας, ειναι κατι σαν jelly bean. Απτη στιγμη που δεν εχει υπαρξει kernel jelly bean για το i9000 οι διαφοροι developers απλα προσπαθουν να φτιαξουν εναν κωδικα που να φερνει σε jelly bean.

 

Μερικές φορές η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας...

 

Παρατήρηση Νο 1:

Η μαύρη διαφήμιση επιτρέπεται στις ΗΠΑ

 

Και Νο 2:

 

Υπάρχει JB rom για Ι9000 εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1776738

τη δουλεύω μέρες τώρα και είναι εξαιρετική

 

Είναι η JB του Samsung Nexus S προσαρμοσμένη στο Ι9000.

 

Κατά την ταπεινή μου άποψη αυτή είναι η μαγκιά αυτών των συσκευών. Ότι υπάρχουν κάποια παλικάρια που αντί να τσακώνονται στα forums, μπορούν να κάνουν μια συσκευή να κάνει παπάδες.

 

Πάντα φιλικά και χωρίς "ρε"

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Να θυμίσω ότι τα κινητά της Samsung πάντα συνοδεύονταν από hands-free).

 

Όπως και τα iPhone, και πιστευω οπως και καθε αλλο κινητο πλεον!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι αυτη η επίμονη να συγκρινουμε αυτα τα 2 κινητα τα S με τα iPhone !!

Ελεος πια !!! αφου ειναι φως φαναρι οτι δεν μπορουν να συγκριθουν καν ειναι απειρα χιλιομετρα μπροστα ολα τα S απο τα iphone , και ο πιο χαζος το βλεπει !!!

Τι πανε να μου συγκρινουν τωρα το S III με το iPhone 5 ?? για ονομα θεου !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

πεστα βρε φιλαρακι

πεστα σε αυτους που στο προηγουμενο μοντελο

(το iphone 4 γιατι τωρα κυκλοφορει ακομα το 4s και οχι το 5)

πληρωναν 500 και 600 ευρω για ενα κινητο με καμερα και επεξεργαστη ιδια με το δευτερο μου κινητακι που το εχω ενα χρονο και καθεται στο γραφειο μου samsung omnia 2.. αν εδωσαν τοσα χρηματα για το λειτουργικο και μονο τοτε ειμαι συμφωνος μαζι τους...........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοι που κατηγορειτε την samsung και το s3 εχετε πιασει στα χερια σας το s3? θα σας φυγει η μασελα και btw μολις επιβεβαιωσα ποσο τουβλα ειναι τα fanboys....(γενικα οχι μονο της apple) οταν η apple πουλουσε τα ipod touch 3g ελεγε οτι 3g ειναι ολα το 8gb 16gb 32gb εναν χρονο αργοτερα εγινε το ios5 update και opengles 2.0 update και οι χρηστες του ipod touch 3g 8gb κατσανε στο αγγουρι με σχετικη ανακοινωση απο την apple οτι το ipod touch 3g 8gb δεν ειναι 3g ειναι 2g και θα πρεπει να αγορασετε πιο προσφατο ipod/iphone....Επικη apple......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω βαλει στο galaxy s jelly bean και το κινητο πεταει,η ics ειναι πολυ πισω ....

 

πρέπει να είσαι ο πρώτος...

 

http://www.youtube.com/watch?v=zLUpK7GGLa4

 

'Όταν ψάχνει ο περισσότερος κόσμος για να αγοράσει νέο υπολογιστή , ψάχνει να βρει πιο έχει τα καλύτερα χαρακτηριστικά στην πιο συμφέρουσα τιμή. Και τα smartphones , υπολογιστές είναι (δεν ξέρω για τα iphone) Αλλιώς , λέγεσαι κορόιδο! Αυτό λέγεται: κοινή λογική , κάτι που δεν ισχύει για σας τους fashion victims (apple fanboys).

 

όχι λάθος. ο μέσος καταναλωτής θέλει κινητό που να δουλεύει απροβλημάτιστα, τα περισσότερα android κολλάνε, κάνουν κλήσεις απο μόνα τους, print screen απο μόνα τους, sudden sleep (όπως ανέφερε πολύ σωστά συνφορουμίτης πιο πάνω), χαμηλό επίπεδο εφαρμογών και περισσότερο malware (μέχρι στιγμής) απο ios.

 

έχω galaxy s1, 2.3.4 android, δε με χαλάει γιατί το πήρα με επιδότηση 200ευρώ όταν πρωτοκυκλοφόρησε, το ευχαριστιέμαι, ΑΛΛΑ δεν είχα την υποστήριξη που είχε ο iphone user απο την apple με τη samsung ούτε την ίδια σταθερή χρήση.

 

Εγώ μπόρεσα να ζήσω με τα προβλήματά του γιατί ήθελα και sd και bluetooth και ως προγραμματιστής ήθελα να γράψω ΤΖΑΠΑ για την ανοιχτή και φτηνή πλατφόρμα, για αυτό προτίμησα android γενικότερα.

 

Άστε που είναι και πλαστικοκωλοκατασκευή. Όποιος το πλήρωσε 500+ ευρώ όταν βγήκε πρέπει να έτρεμε η καρδιά του, ακόμα και με βαρβάτη θήκη.

 

Για τον μέσο χρήστη που δε ξέρει απο ram, διεργασίες, εκκαθάριση ram, εγκατάσταση εφαρμογών απο τρίτους, εισαγωγή widget κτλ το iphone είναι σταθερότερο, λειτουργικότερο και απλούστερο. Αυτή είναι η πραγματικότητα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρόσφατα κορόιδευα τα nokia lumia με windows phone, γιατί δε σε αφήνουν να στείλεις με bluetooth μια φωτογραφία.

 

Σήμερα κατάλαβα live ότι ούτε στο iPhone - που όλα γίνονται απλά - μπορείς να στείλεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια rom και ποσο καιρο την δουλευεις?

Επειδη αυτην την κουβεντα την ακουγα ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ και για τις διαφορες custom ics και ταλαιπωρηθηκα αδικα δοκιμαζοντες τις και διαπιστωνοντας τα αντιθετα απο οσα λεγανε' date=' μιλας για καρα-stable καταστασεις και κανενα απολυτως ενοχλητικο bug στην καθημερινη χρηση?

 

Παντως να ξερεις, δεν ειναι jelly bean αυτο που φορας, ειναι κατι σαν jelly bean. Απτη στιγμη που δεν εχει υπαρξει kernel jelly bean για το i9000 οι διαφοροι developers απλα προσπαθουν να φτιαξουν εναν κωδικα που να φερνει σε jelly bean.[/quote']

 

Μία χαρά δουλευει χωρίς bug απλά πρέπει μα την περάσεις μόνος σου....

 

Sent from my GT-I9000 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...