Προς το περιεχόμενο

Προσφορές εκτός τεχνολογίας


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

53 λεπτά πριν, JohnnyX είπε
Αναφορά σε κείμενο

Λάβαμε και… “δημοσιεύουμε στο makeleio.gr, την παρακάτω ενδιαφέρουσα καταγγελία από φίλο αναγνώστη:
καλημερα στεφανε καλημερα και στους συνεργατες πηρε εχω την υποψια οτι η χυτρα που σκοτωσε την γυναικα ηταν απο το λιντλ. ειχε βγαλει προσφορα πριν 1,5 -2 μηνες με 45!!! ευρο χυτρα. οταν μια μεση χυτρα κανει 200 -300 (250 ειχαμε παρει εμεις μια με δωσεις) ψαξε το σε παρακαλω γιατι την εχουν παρει και αλλοι. η δουλεια μου ειναι υδραυλικος ασχολουμε με σωλινες πιεσεις και με βοιομηχανηκους ατμους ξερω καποια πραγματα και απο ανοξειδωτες σωληνες και εξαρτηματα. ο μονος τροπος για να σκασει κατι και να μην ανοιξει η βαλβιδα ανακουφισης ειναι το μεταλο να μην ειναι μασιφ (ανοξειδωτο) και να ειναι κραμα (δηλαδη πολλα παλιομεταλα μαζι.) με αποτελεσμα ειναι να σπαει! το ανοξοιδωτο δεν σπαει. το κραμα σπαει. ψαξε το σε παρακαλω γιατι αν ειναι αυτο που φανταζομε απο τα λιντλ θα το ακουσουμε παλι.
με εκτιμηση και σεβασμο μανωλης ελευσινα.

Καλά, τα ορθογραφικά δεν τα boldάρω, θα μαυρίσει όλο το κείμενο.

Θα ήθελα σε παρακαω ένα λινκ από τις άλλες χιλιάδες αναφορές. Αν δεν σου κάνει κόπο. Αυτό που έβαλες δεν είναι "ρεπορτάζ" ή "αναφορά". 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, milos είπε

Το ίδιο πρόβλημα εγώ με την ίδια μηχανή στην δουλεια μου , στο σπιτι με krups pixie έχει καλύτερη ροή πάντως .

εγώ έχω ροή στην Krups XN1011S 

θεωρώ ότι με το αλουμίνιο στο πίσω μέρος δε θα έχουμε πρόβλημα

με 2,5 ευρω είναι ευκαιρία πάντως

Επεξ/σία από coyote2
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες αγόρασα κάψουλες lavazza από ΑΒ και δεν είχα πρόβλημα με τη ροή.

Krups inissia η μηχανή μου.

 

Επίσης ο ΑΒ έχει προσφορά και τις κάψουλες Jacobs στα 2,78€

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια χαρά είναι οι Lavazza και ακόμα καλύτερες οι νέες Lor (πλέον την καλύτερη ροή) , που είναι οι πρώην DE (αντίθετα με τις παλιές DE που ήταν με την χειρότερη ροή). Το πιθανότερο είναι να φταίει η καφετιέρα σε όποιον έχει θέμα (την καθαρίζουμε που και που) παρά η κάψουλα.. 

Δεν νομίζω ότι είναι όμως μέρος εδώ για τέτοιες συζητήσεις, υπάρχει ήδη εδώ και καιρό ανοιχτό θέμα στο ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ αν θέλετε αναλυτική συζήτηση για τις κάψουλες και τις καφετιέρες nespresso.

Επεξ/σία από Craven
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Craven είπε

Το πιθανότερο είναι να φταίει η καφετιέρα σε όποιον έχει θέμα (την καθαρίζουμε που και που) παρά η κάψουλα.. 

Για δώσε τα φώτα σου γιατί το ψαχνα το πρωί πώς να την καθαρίσω μα δεν έβγαλα άκρη :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, terry308 είπε

Στα παντελόνια πως πάει ; 

Αυτός που φοράει 34-36 τζιν τι νουμερο παίρνει ;

Έχει size calculator. Για να μην την πατήσέις όπως εγώ :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, JohnnyX είπε

μην παραπλανεις αθελα σου τον κοσμο ,το αρθρο ρωτα μηπως ειναι απο το LIDL ?Πουθενα δεν αναφερει οτι ειναι η συγκεκριμενη χυτρα και πρεπει να γνωριζουμε οτι οποιδηποτε χυτρα μπορει να σκασει ανεξαρτητα την επωνυμια, γιαυτο δεν πρεπει να την αφηνουμε χωρις εποπτεια γιατι υπαρχει περιπτωση να φραξει η βαλβιδα απο κομματι φαγητου με αποτελεσμα αυξηση της πιεσης.Επισης ανοιγμα του καπακιου παντα μετα απο υγροποιηση του ατμου κατω απο το κρυο νερο της βρυσης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, jonkyr είπε

Καλά, τα ορθογραφικά δεν τα boldάρω, θα μαυρίσει όλο το κείμενο.

Θα ήθελα σε παρακαω ένα λινκ από τις άλλες χιλιάδες αναφορές. Αν δεν σου κάνει κόπο. Αυτό που έβαλες δεν είναι "ρεπορτάζ" ή "αναφορά". 

http://www.protothema.gr/greece/article/553843/tragodia-sto-perama-hutra-tahutitas-exerragi-kai-apokefalise-gunaika/
Εδω βεβαια δεν λεει για lidl. Δε θελουν να το γραψουν , δεν ητανε ? δεν ξερω. Απλα θυμαμαι οτι τοτε ειχε κυκλοφορησει εντονα οτι ητανε απο τα lidl.
 

 

31 λεπτά πριν, saltjon είπε

μην παραπλανεις αθελα σου τον κοσμο ,το αρθρο ρωτα μηπως ειναι απο το LIDL ?Πουθενα δεν αναφερει οτι ειναι η συγκεκριμενη χυτρα και πρεπει να γνωριζουμε οτι οποιδηποτε χυτρα μπορει να σκασει ανεξαρτητα την επωνυμια, γιαυτο δεν πρεπει να την αφηνουμε χωρις εποπτεια γιατι υπαρχει περιπτωση να φραξει η βαλβιδα απο κομματι φαγητου με αποτελεσμα αυξηση της πιεσης.Επισης ανοιγμα του καπακιου παντα μετα απο υγροποιηση του ατμου κατω απο το κρυο νερο της βρυσης

Πραγματι το ερωτηματικο δεν το προσεξα αλλα οπως προειπα θυμαμαι  οτι ειχε κυκλοφορησει οτι ητανε απο τα lidl , δυσκολα βεβαια κατονομαζονται επωνυμες εταιριες και πολυεθνικες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, terry308 είπε

Στα παντελόνια πως πάει ; 

Αυτός που φοράει 34-36 τζιν τι νουμερο παίρνει ;

Eγω φοραω 36-38 τζιν και ειχα παρει ενα παντελονι 48 και δεν μου εκανε. Ανεβαινε μεχρι τα μπουτια. :lol: 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...