Προς το περιεχόμενο

Προσφορές εκτός τεχνολογίας


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο το λαδι με τα 15 ευρω απο τα ΑΒ το πήρε κανεις να μου πει αν λεει κατι

Φιλε να αποφευγεις τα λαδια οπως αυτο ,που γραφουν απο παρθενα και εξευγενισμενα ελαιολαδα.

Για τον απλουστατο λογο οτι δεν ειναι υποχρεωμενοι να γραψουν ποσο ειναι το ποσοστο του καθενος.

Μπορει δηλαδη να εχει 1% παρθενο και το υπολοιπο εξευγενισμενο που αν γκουγκλισεις δεν λενε και τα καλυτερα.

Και η διαφορα στην τιμη δεν ειναι μεγαλη.Π.Χ τα παρθενα μαρκας καρφουρ εχουν 17-18 ευρω.Αυτο του Βασιλοπουλου το αναμικτο ειχε 16.

Με τις εκπτωσεις που κανει το καρφουρ στα λαδια 20% ερχεται γυρω στα 14.5.

Αλλα και μαρκα να θελεις σε παρθενο το χωριο που ειναι το φθηνοτερο απο 21.5 με την εκπτωση ερχεται 17 και κατι ψλα.

Βεβαια προσφορες στο λαδι κανει πολυ αραια το καρφουρ τωρα τελευταια , κανει συχνα μεσω harry hour απο τη σελιδα του στο fb, πεντε εξι φορες απο το καλοκαιρι τουλαχιστον.

Και ο βεροπουλος κανει προσφορα ενα παρθενο καθε διμηνο στα 16 ευρω .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

η συσκευή είναι σχετικά παλιά και παίζει σε διάφορες προσφορές τα τελευταία χρόνια...είναι βέβαια πολύ καλή και θα άξιζε για το δώρο-σταντ για τις κάψουλες αλλά πλέον βρίσκεις διάφορα με 10 ευρώ στο ebay...όσο για το δώρο 6 κάψουλες ακόμα γελάω ...δε το έκαναν τουλάχιστον ένα κουτί(περιέχει 10 κάψουλες)...

 

Μπορεις να μου υποδειξεις μερικα λινκ; Ψαχνω και ΔΕΝ βρισκω κατι φτηνοτερο των 13-14 ευρω ΧΩΡΙΣ μεταφορικα. Μονο αυτο το αστειο holder-λαμαρινα που μπαινει στο ντουλαπι, αλλα δεν υπαρχει συγκριση με ενα κανονικο.

 

Οσον αφορα στην τιμη ή στην ηλικα της μηχανης, πρεπει να αναλογιστουμε οτι αυτο ειναι το φτηνοτερο μοντελο της Dolce Gusto και αυτο πουλαει για χρονια. Δεν εχουμε δλδ καποιου ειδους "αναβαθμιση" σε αυτη την περιπτωση. Ειχα παρει τη δικη μου πριν δυο καλοκαιρια στην τιμη των 29 ευρω (δωρο διψηφιο αριθμο απο καψουλες χωρις να θυμαμαι ακριβως ποσες, ενα θερμος και 1-2 κουπακια). Με την προσθηκη του σταντ σε αυτο το πακετο αντι των (πιθανως αδιαφορων) κουπων και ενος (ισως μεγαλου) αριθμου καψουλων, δεν μου μοιαζει με τρομερη ευκαιρια. Το θερμος παραμενει εκει ωστοσο. Αν ειχα επιλογη, θα επαιρνα αυτη την προσφορα με 10 ευρω παραπανω λογω του pod holder, αλλα αυτο ειναι εντελως ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ αποψη κι οχι "εκτιμηση" για το αν προκειται για προσφορα :)

 

Για το ποδηλατο θα συμφωνησω μαζι σου: δεν χρειαζονται πισω αναρτησεις για απλη χρηση στην πολη, αλλα αν καποιος ψαχνεται για βουνο ή τυχον θελει να το χρησιμοποιει σε καποιο μερος με κακους δρομους/χωματοδρομους, πρεπει να διαθεσει περισσοτερα χρηματα. Αυτου του τυπου τα ποδηλατα ειναι αριστα εως οτου αρχισουν να βγαζουν προβληματα. Ειδικα αν καποιος αγαπα το ποδηλατο, συντομα θα χρειαστει αναβαθμισεις που στο τελος-τελος θα του κοστισουν πολυ περισσοτερο: καθισμα, φρενα, πεταλια, ισως κι ακομα πιο εξειδικευμενα (ελαστικα, ταχυτητες κλπ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως σας φαίνεται το ποδήλατο παιδιά (τελευταία σελίδα του φυλλαδίου)? Στα 119€ μόνο για 2/11

 

http://flip-book.praktiker.gr/flip-book/kw44/files/assets/common/downloads/publication.pdf

Όπως είπαν και τα άλλα παιδιά, ποδήλατο με πίσω ανάρτηση χρειάζονται όσοι πάνε στα κατσάβραχα και η συγκεκριμένη μόνο επικίνδυνη μπορεί να χαρακτηριστεί για τέτοιο τερέν. Ανάρτηση που αντέχει τα κατσάβραχα κοστίζει μερικές εκατοντάδες €.

 

Αν θες βόλτες μέσα στην πόλη η πίσω ανάρτηση είναι άχρηστη αφού προσθέτει βάρος και απορροφά σημαντικό μέρος της δύναμης που βάζεις στα πετάλια. 

 

Αν θες βολτούλες ψάξε για ποδήλατο

- χωρίς αναρτήσεις

- όσο πιο ελαφρύ γίνεται στα χρήματα που διαθέτεις

- με φρένα που δεν έχουν πλαστικά μέρη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να μου υποδειξεις μερικα λινκ; Ψαχνω και ΔΕΝ βρισκω κατι φτηνοτερο των 13-14 ευρω ΧΩΡΙΣ μεταφορικα. Μονο αυτο το αστειο holder-λαμαρινα που μπαινει στο ντουλαπι, αλλα δεν υπαρχει συγκριση με ενα κανονικο

 

 

με δέκα ούτε εγώ βρήκα όντως...αυτό ας πούμε έχει 16,75...σου θυμίζω ότι στο site της dolce gusto το χρεώνουν 35ευρω και φαίνεται χειρότερο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπαν και τα άλλα παιδιά, ποδήλατο με πίσω ανάρτηση χρειάζονται όσοι πάνε στα κατσάβραχα και η συγκεκριμένη μόνο επικίνδυνη μπορεί να χαρακτηριστεί για τέτοιο τερέν. Ανάρτηση που αντέχει τα κατσάβραχα κοστίζει μερικές εκατοντάδες €.

 

Αν θες βόλτες μέσα στην πόλη η πίσω ανάρτηση είναι άχρηστη αφού προσθέτει βάρος και απορροφά σημαντικό μέρος της δύναμης που βάζεις στα πετάλια.

 

Αν θες βολτούλες ψάξε για ποδήλατο

- χωρίς αναρτήσεις

- όσο πιο ελαφρύ γίνεται στα χρήματα που διαθέτεις

- με φρένα που δεν έχουν πλαστικά μέρη

Αν και είχα αποφασίσει (έπειτα απο τα σχόλιά σας) να μην το αγοράσω, εντούτοις δεν αντεξα και πήγα λίγο πριν κλείσει στο καταστημα Θεσσαλονίκης οπου μου ειπαν οτι είχε τελειώσει απο το πρωί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις γλίτωσες 120€. Θα προτείνω να κοιτάξεις μεταχειρισμένα σε τιμές 200-250€. Θα πάρεις πολύ καλό ποδηλατάκι και δεν θα το μετανιώσεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρισκεις και ποιο φτηνα εγω πηρα ενα ideal με αναρτηση μπροστα στην γυναικα μου γιατι ειναι 1700 μετρα η δουλεια της με 100 ευρω σε αριστη κατασταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρισκεις και ποιο φτηνα εγω πηρα ενα ideal με αναρτηση μπροστα στην γυναικα μου γιατι ειναι 1700 μετρα η δουλεια της με 100 ευρω σε αριστη κατασταση.

 

;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γυναικα μου η θα σχολαει μεσημερι η θα παει μεσημερι στην δουλεια της (ταμειο σουπερ μαρκετ) και μου ηταν δυσκολο να την πηγαινω η να την φερνω με το αμαξι λογω οτι κοιμουνται τα μικρα αυτη την ωρα και δεν εχω καποιον να αφησω να τα προσεχει.

 

Ετσι ειδικα το Καλοκαιρι που εχει ζεστη αντι να περπαταει μιση ωρα μεσα στο μεσημερι βρηκαμε την λυση του ποδηλατου που κανει 8-10 λεπτα.

 

Για να σε προλαβω δεν οδηγαει αμαξι (παλι καλα) :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως θα συμφωνησω με τον Αζαζιελ και τον Τορνεϊντο. Προτιμω τον παραγωγο με τον "νο νειμ ντενεκε" απο οποιαδηποτε βιομηχανια προσπαθει να με πεισει οτι μου προσφερει κορυφαιο λαδι με μονο 3 ευρω/λιτρο. Με 2,5 ευρω το λιτρο πουλανε στο χωριο μου. Δεν λεω, υπαρχουν και λαμογια που θα πασαρουν βενζινη αντι για λαδι, ομως οποιος εχει δοκιμασει πραγματικο λαδι απο (το οποιο) χωριο, γρηγορα θα καταλαβει τον απατεωνα. Επειτα μπορεις να τον περιλουσεις με το λαδι του και να του ριξεις ενα σπιρτο. Λαδι ειναι, δεν θα "αρπαξει" με την πρωτη ετσι δεν ειναι;

 

Μακαρι να ειχα μεγαλη σοδεια και να σας πουλουσα απο το δικο μου, δεν εχει ΤΙΠΟΤΑ. Δεν ραντιζουμε και ποτιζεται μονο με τη βροχη. Δυστυχως ομως ειναι μικρη και βγαζουμε λιγο παραπανω απο οσο χρειαζεται η οικογενεια (λιγα δοχεια πωλουνται σε συγγενεις και φιλους για τα εξοδα συγκομιδης). Αλλα θεωρω απιθανο να μην εχετε ουτε εναν γνωστο σε περιοχες οπως η Κορινθια, η Καλαματα, η Λεσβος, η Φωκιδα, η Κρητη ή ακομα και σε Θεσσαλία/Ευβοια. Βρειτε εναν παραγωγο και δεν θα σας απογοητευσει διοτι στις δυσκολες εποχες που ζουμε, κανεις δεν θελει να βγαζει κακη φημη. Οι πολυεθνικες αντεχουν διοτι εχουν χρημα και τα μεσα για να καλυψουν την απατη. Στην τελικη, δοκιμαστε την τυχη σας με εναν συμφορουμιτη.

 

@Λεφτερη, ακομα το σκεφτεσαι; Μην αφηνεις ανεκμεταλλευτο τετοιον "πλουτο".

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσο για την προσφορα της ΕΚΟ πηρα τηλεφωνο σε πρατηριο που υποτιθεται συμμετεχει στην προσφορα και μου ειπαν οτι ακομη δεν ξερουν ποτε θα την βγαλουν.Φυσικα δε δινουν ακομη κουπονια.

Συνεννοηση παντοφλα.

Χτες έβαλα βενζίνη σε ΕΚΟ Θεσσαλονίκης, μου έδωσε 8 κουπόνια με 60 Ευρώ βενζίνη και πήρα το backpack των 20 Ευρώ. Για τα λεφτά του είναι εξαιρετικό, πολύ ποιοτικό και με dedicated θέσεις για ότι χρειάζεσαι (laptop, tablet, κλειδιά, πορτοφόλι κλπ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...