Προς το περιεχόμενο

Mass Effect: Andromeda


Tobajara

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά αδιαφορώ για female chars αλλα δυστυχώς και τα μούτρα του male char είναι αδιάφορα, κάτι μου λέει ότι για πρώτη φορα θα κάνω custom char. Εννοείτε και τα προηγούμενα δεν είχαν ιδιαίτερο facial expression αλλα ρε φίλε auto είναι "next-gen" :D πέρα από την πλακα σε τέτοιου είδους games προτιμώ καλο animation στα μούτρα παρα στην κίνηση.

 

 

"We thought, 'Actually, with the first trilogy we had male as default, we should balance that out as best we can,'" he said.

 

Για αυτό και promote female char αλλα από ότι διαβάζω μάλλον δεν δώσαν ιδιαίτερη σημασία στον default char γιατί θα έχει πιο βάθη char customization αυτή την φορα. Αλλα Ryder?! Really?! Επίσης είναι αδέλφια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μετά το Inquisition θα κρατούσα μικρό καλάθι. Η Bioware δεν είναι αυτή που μας είχε συνηθίσει πριν κάποια χρονια. Και νομίζω τους ενδιαφέρει περισσότερο να περάσουν το social justice παρα να φτιάξουν ένα καλο game. Ελπίζω να είμαι λάθος. Όλο το gameplay trailer με άφησε αδιάφορο πάντως και μου είχαν αρέσει αρκετά τα ME 1/2.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι πολύ αδύνατη, όχι πολύ όμορφη αλλα super bad ass :P

 

Εμένα μου φαίνεται πως αντί να πετύχουν "κανονική" μεσογειακή γυναίκα πετύχανε στραβοχυμένη Ινδή με ρίζες από Αφρική, και βγήκε στο τέλος αυτός ο νευρόσπαστος μαυροτσούκαλος κοκαλιάρικος στούμπος που είδαμε στο τρέιλερ. Για να μην ξεχνάμε και τις παραδόσεις όμως, Snoob, δώσανε και έμφαση στα καπούλια :P

 

Η μάπα της είνα σα διασταύρωση πεκινουά με χιμπατζή, ελπίζω να έχει character creation screen πριν πεταχτεί σε κανά cutscene.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πφ, κανονικό RPG με tb tactical combat και crafting (για τις πανοπλίες των Krogan, ας πούμε, με τρόπαια επάνω από τις μάχες), αυτά θα ήταν τα ωραία γούστα.

 

Τώρα... ΜΑΚΑΡΙ να έχει καλή ιστορία, ώστε να είναι υποφερτό το πίου-πίου. 

 

Αυτό το πράγμα, όμως (το διαβάζω από πολλούς και για τις μάχες στο Tyranny) που προσπαθούμε να αγαπήσουμε ένα παιχνίδι παρά το κομμάτι των μαχών και όχι χάρη και στο κομμάτι των μαχών, θα πρέπει να το κοιτάξουν κάποια στιγμή.

 

Υ.Γ. Από την εποχή της αναθεματισμένης Ariel που σε "ερωτευόταν" στα 5 λεπτά από τη στιγμή που την έβαζες στην ομάδα, τρέφω μια βαθιά αντιπάθεια προς τα "romances" στα παιχνίδια. Και να βράσω την πολιτική ορθότητα του παιχνιδιού που σου επιτρέπει να σμίξεις με αρσενικό-θηλυκό σε όποιο combo αλλά one on one διότι είμεθα και οικογενειάρχαι και τρου λοβ κόνκουερς ολ, ΑΛΛΑ βάζει τον χήρο γκέι να σε ερωτεύεται σου κάθεται προτού παγώσει ο μακαρίτης και σου πετάει βυζούμπες και γκρο πλαν κωλάρες, γιατί στερεότυπο φορ δι γουίν και δεν προλαβαίνω, μάναμ, έχω και ένα γαλαξία να σώσω...

 

Υ.Γ2. Μη με κολάζεις, Tobajara, θα ανοίξω τον στόμας μου και θα βγει σεντόνι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά αυτό είναι ότι θα επικεντρωθούν στο custom creation γιατί το προτιμάει ο κόσμος...i dont, πάντα default Shepard αλλα whatever. Story το πιο σημαντικό, βασικά είχε πέσει τρελή δουλειά στους διαλογους, εδώ μέσα σε διάλογο στο DLC άμα φορούσες το δερμάτινο σου έκανε comment μέσα στην συζήτηση :D Αλλα ναι και μένα δεν μου αρέσει το romance, ειδικά στο 3, είχα σχέση με την Liara από το πρώτο game και στο 3 μου την πέφτει ο Kaiden, wtf. Anyways μακάρι να είναι καλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναμεικτα συναισθηματα απτο πρωτο trailer. Ενιωσε κανενας καποιο vibe του στυλ Witcher in space? Detective mode,boss fights me Fiends-εξωγηινα τερατα,οι πλανητες να λειτουργουν σαν hubs που εξελισεται το στορυ και γενικα το feeling να ναι openworld-ish me quests κλπ?

 

Μαλλον επεσε θυμα του γενικοτερου trend των ημερων μας πιστευω.Βεβαια να πω πως δεν προδικαζω κατι οσον αφορα το game.Μπορει οντως να καταληξει να χει πολυ καλο formula ακομα και με τα στοιχεια που προ-ανεφερα.

 

Για να δουμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Σκέφτομαι, πάντως, πως αν μου έλεγαν να φτιάξω σενάριο για ένα νέο ΜΕ, θα έγραφα κάτι για μια μικρή ομάδα που προσπαθεί να τα βγάλει πέρα και σκοντάφτει τυχαία σε κάτι "μεγάλο" (και μετά έχεις εντάσεις ανάμεσα σε αυτούς που θέλουν να μπλεχτούν περισσότερο και σε εκείνους που θέλουν να εξαφανιστούν).

 

Να βγάζει ένα αίσθημα πως με το ζόρι τα καταφέρνεις. Όχι άλλες γυαλιστερές πανοπλίες και σούπερ διαστημόπλοια, φτώχια, αγώνας να ακουστεί η φωνή σου, λιγοστά όπλα, δυσκολία στην ανεύρεση συμμάχων.

 

Όχι πάλι "είσαι ο σωτήρας, δείξε μας το δρόμο".

 

Λέμε, τώρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...