Προς το περιεχόμενο

Mass Effect: Andromeda


Tobajara

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1.3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θέλουν να δείξουν λίγο gameplay πριν ανοίξουν τα super duper edition pre-orders?! Oh wait ξέχασα...EA....

 

Αφού το λέει ξεκάθαρα με thin font στο τέλος του trailer "CAPTURED IN ENGINE REPRESENTATIVE OF GAME EXPERIENCE"

 

representative.. δλδ του βάζεις ενα hud και καθάρισες, αυτό είναι. έτοιμος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρεπιπτόντως, μόνο εμένα μου θύμισαν τους Reapers αυτά τα πράγματα με τα πλοκάμια ?

 

ακόμα και το casual outfit που έβαζες τον Shepard να το αλλάζει στα παλιά, κι αυτό dlc πλέον.

εννοείται multiplayer, για να πουλά η EA XP boost packs.

 

Ε, teaser trailer είναι περισσότερο, δεν περίμενα κάτι άλλο. Καλό σα βίντεο πάντως αλλά δεν έχω καταλάβει ακόμα τι παίζει σεναριακά, είμαστε εκτός Milky Way υποθέτω και πάμε να αποικίσουμε το γαλαξία της Ανδρομέδας παρέα με τους...Asari?

 

Πράγματα με πλοκάμια δεν είδα, σε ποιο σημείο πετάγονται? Απεναντίας είδα το φτηνό αντίγραφο των Collectors με τη μπάσα eeev0l φωνή και την παραμόρφωση . Bonus το τεράστιο ρομποτικό πράγμα σα δεινόσαυρος εκείνου του παιχνιδιού από PS 4 που φαίνεται πολύ ωραίο αλλά δε θυμάμαι πως το λένε.

 

Για τα DLC, απλά για γέλια. Δε θα μάθει ποτέ αυτή η εταιρία, σου λέει "θα το πληρώσετε κυριολεκτικά το κράξιμο του Mass Effect 3 κουφάλεν".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα μόνο το 1 μου άρεσε, στο 2 έγινε ένα rpg shooter χωρίς λόγο

Και το 1 RPG/shooter ήταν, απλά ήταν περισσότερο rpg και λίγο shooter, στο 2 το γύρισαν όμως. Καλά για το 3 δεν το συζητάω, καθαρό shooter ήταν. Αυτά όσο αφορά το gameplay.

Η μεγαλύτερη "αποτυχία"του 2 και ακόμα περισσότερο του 3 ήταν το άθλιο main story, ειδικά μετά το έπος του Karpyshyn στο πρώτο παιχνίδι.

Για αυτό έχει φάει ήδη άκυρο από εμένα η bioware και το andromeda, γιατί δεν βγάζει πια Καλά RPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτό που λες ήταν shooter αλλά κυρίως RPG, μετά έγινε μέτριο shooter με σαφώς λιγότερα RPG στοιχεία και στο 3 απλά έγινε καλύτερο shooter

 

Για μένα η σειρά πήρε τη κάτω βόλτα, γενικά η bioware πήρε τη κάτω βόλτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fuck και το story tbh ειδικά με ότι νάνε lead developer, το gameplay να είναι καλο και όλα τα υπόλοιπα τα "πνίγεις". Αυτό που μου άρεσε (άμα ισχύει φυσικά) είναι το free cover φάση TLOU, TR, QB etc.

 

p.s. εννοείτε φυσικά ότι θα ήθελα καλο story αλλα το κόβω κλασσικό πολιτικο race based bs story ότι γίνετε τον τελευταίο καιρό για αυτό και δεν έχουμε δει game με έστω απλά καλο story.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κάποια απ' αυτά τα περίμενα.  Θύμισε Bethesda το σκεπτικό: το Ανδρομέδα δεν θα έχει κλάσεις, ούτε paragon / rogue, αλλά θα έχει crafting.

 

Επιπρόσθετα, η μάχη θα είναι ακόμα πιο action, και θα δοθεί περισσότερο βάρος στις ερωτικές σχέσεις, και... δυνατότητα αλλαγής φύλου ?!

 

χεχε μετά τον/ην Shepard gay/lesbian, έρχεται ο/η/ Pathfinder trans!  :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ή έστω καλό story, γιατί από καλά shooter έχουμε μπουχτίσει, δε νομίζω να ανακαλύψουν τον τροχό

 

απλά όσο υπάρχει η ΕΑ , τα παιχνίδια της bioware θα γίνονται πιο "χαζά" 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...